Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość patson
w rzucie niesymetryczną kostką sześcienną prawdopodobienstwo uzyskania co najwyżej czterech oczek jest równe 0,6 a co najmniej czterech oczek 0,8. Oblicz prawdopodobieństwo uzyskania czterech oczek w rzucie tą kostką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frumpy
Ach dziękuje Ci ! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patson
A) oblicz P(A n B) i P(A\B) jesli wiadomo, że P(A)= 0,5, P(B)= 0,75 oraz A U B jest zdarzeniem pewnym. B) oblicz P( A U B) i P(A\B), jesli wiadomo, ze P(A)= 1/3, P(B)=1/2 oraz A n B jest zdarzeniem niemożliwym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patson
a) Czy zdarzenia A i B mogą się wykluczać kesli wiadomo, ze P(A')= 1/4 oraz P(B)= 3/4? b) czy zdarzenia A, B, C moga sie parami wykluczac jesli wiadomo, ze P(A)=P(B)=P(C)= 1/2? Dziękuję!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a) Czy zdarzenia A i B mogą się wykluczać kesli wiadomo, ze P(A')= 1/4 oraz P(B)= 3/4? P(A') = 1/4 P(A) = 1 - P(A') = 1 - 1/4 = 3/4 jeśli zdarzenia się wzajemnie wykluczają to : P(AuB)=P(A) + P(B) = 3/4 + 3/4 = 6/4 = 3/2= 1 i 1/2 > 1 ponieważ prawdopodobieństwo nie może być większe niż jeden to zdarzenia te nie mogą się wykluczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A) oblicz P(A n B) i P(A\B) jesli wiadomo, że P(A)= 0,5, P(B)= 0,75 oraz A U B jest zdarzeniem pewnym. AuB jest zdarzeniem pewnym zatem : P(AuB)=1 P(AuB)=P(A) + P(B) - P(AnB) 1 = 0,5 + 0,75 - P(AnB) P(AnB) = 0,5 + 0,75 - 1 P(AnB) = 0,25 P(A\B) = P(A) - P(AnB) P(A\B) = 0,5 - 0,25 P(A\B)=0,25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B) oblicz P( A U B) i P(A\B), jesli wiadomo, ze P(A)= 1/3, P(B)=1/2 oraz A n B jest zdarzeniem niemożliwym. AnB jest zdarzeniem niemożliwym zatem P(AnB)=0 i podobnie jak poprzedni przykład obliczasz P(AuB) oraz P(A\B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patson
Dyrektore, jakim wiesniakiem musisz byc, by w ten sposob okreslać ludzi. Miałam zadane 40 zadań, 3 nie potrafiłam dlatego napisałam je tutaj, byłam bardzo zmęczona i zależało mi, żeby ktoś pomógł mi je rozgryzc. Planowałam tutaj wrócić i podziękować, co teraz czynie. Tobe, Dyrektore oraz Zadaniazmatematyki, dziekuje bardzo, pomogliscie mi strasznie, ale jak widac zawisc ludzka mnie wyprzedziła i musiales w zaborczy sposob podsumowac zachowania innego czlowieka. Akurat kultury mysle, ze wiele osob moze mi pozazdroscic wiec nie mam sobie nic do zarzucenia. Przemysl to. Pozdrawiam i naprawdę dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odwezwę się jutro
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadanie z matematyki
Oblicz: a) 2 + 4 + 8 + ... +512 b) 3 - 9 + 27 - ... +2187 o co chodzi z tymi kropkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadanie z matematyki
rzucamy trzema różnymi monetami. Oblicz prawdopodobieństwo, że: a) A - wypadły 2 reszki i 1 orzeł b) B - wypadły co najmniej 2 orły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oblicz: a) 2 + 4 + 8 + ... +512 kropki oznaczają, że w tej sumie są jeszcze jakieś liczby tylko trzeba dojść do tego jakie i ile ich jest należy zauważyć, że każda kolejna liczba następuje poprzez przemnożenie poprzedniej przez 2 zatem mamy ciąg geometryczny a1=2 q=2 an=512 obliczam ile tych wyrazów jest wykorzystując wzór na an : an=a1 * q^(n-1) 512=2 * 2^(n-1) /:2 256 = 2^(n-1) 2^8= 2^(n-1) 8=n-1 n=9 Obliczam sumę ze wzoru na sumę ciągu geometrycznego : S9=2 * (1-2^9)/(1-2) S9 = 2 * (1-512)/(-1) S9 = 2 * 511 S9=1022 b) 3 - 9 + 27 - ... +2187 znowu geometryczny : a1=3 q=-3 an=2187 2187 = 3 * (-3)^(n-1) /:3 729 = (-3)^(n-1) (-3)^6=(-3)^(n-1) 6=n-1 n=7 S7= 3 * ( 1- (-3)^7 )/(1- (-3)) S7 = 3 * (1+2187)/4 S7 = 1641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzucamy trzema różnymi monetami. Oblicz prawdopodobieństwo, że: Omega - zdarzenie polegające na trzykrotnym rzucie monetą Omega = {000,R00,0R0,00R,0RR,R0R,RR0,RRR} moc Omega = 8 a) A - wypadły 2 reszki i 1 orzeł A = {0RR,R0R,RR0} moc A = 3 P(A) = 3/8 b) B - wypadły co najmniej 2 orły B={000,R00,0R0,00R} moc B = 4 P(B)=4/8=1/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to teraz rozumiem
dziękuję bardzo 🌼 w sumie to jest banalnie proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam pomocy matematycznej
zad1 a) oblicz sumę wszystkich liczb dwucyfrowych parzystych b) oblicz sumę 10 początkowych wyrazów ciągu geometrycznego (a_n), jeśli a_n =3^n zadanie 2 : znajdź wzór na n-ty wyraz ciąąągu arytmetyczneggo a_n, wiedzac ze: a) a_1 = 5, a_3 = 11 b) a_5 = 10, a_8 = 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja się dorzuce
w urnie znajdują się 4 kule białe i 8 kul czarnych. Losujem z urny dwie kule ze zwracaniem. Oblicz prawdopodobienstwo, że wylosowano: a) dwie kule białe b) conajmniej jedną kulę czarną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja się dorzuce
w urnie znajdują się trzy kule białe i pięć kul czarnych. Losujemy z urny dwie kule bez zwracania. Oblicz prawdopodobieństwo ze wylosowano: a) kule różnych kolorów b) kule tego samego koloru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja się dorzuce
na loterii jest 50 losów, w tym trzy wygrywające. Oblicz prawdopodobieństwo ze kupujac dwa losy wygramy na tej loterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę się wtrącać
ale dyrektore za przeproszeniem źle obliczyłeś to zadanie z obliczeniem sum wszystkich liczb dwucyfrowych parzystych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja się dorzuce
ustawiamy obok siebie w sposób losowy cyfry 1,2,3,4,5 tworząc liczbę pięciocyfrową. Oblicz prawdopodobieństwo ze: a) cyfrą jedności utworzonej liczby jest 5, b) utworzona liczba jest parzysta, c) utworzona liczba jest mniejsza od 40 000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja się dorzuce
Dyrektore a nie mógłbyś mi narysowac w paintcie i wstawic? wiem że to wstyd ale nie umiem tego drzewka narysować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja się dorzuce
ok dzięki tylko boje sie teraz ze w innych tez popelniles blad bo tamten komentarz ze zle napisales to ja bylam tylko że żartowałam że to zle :O ale i tak Ci dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja się dorzuce
hehe pewnie że się zdarza ale zauwazylam że Tobie to się czesto zdarza :D:D niestety musze miec kazde zadanie dobrze zrobione aby dostac pozytywna ocene jeden bład i grozi mi ndst :( 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×