Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pluszaq

ciasto francuskie + twarog ... ma ktos jakis pomysl ?

Polecane posty

Gość pluszaq

chodzi mi o tradycyjny polski twarog. robilam takie tarty z feta, serem kozim, ale chcialabym dla urozmaicenia zrobic ze zwyczajnym twarogiem, tym bardziej, ze mam go co nieco na zbyciu ... a nie chce mi sie robic sernika, ani zadnym pierogow, ani twarogu ze szczypiorkiem ;) podzieli sie ktos ze mna jakims fajnym przepisem lub chociaz ogolnym pomyslem? z gory bardzo dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz zrobić takie sakiewki z ciasta ,w środku ser z cukrem ,cukrem waniliowym ,żółtko ,rodzynki (sparzone lub przynajmniej umoczone w herbacie ).ciasto pokroić w kwadraty ,brzegi posmarować białkiem ,na środek nałożyć farsz ,każdy róg złapać i skleić ze sobą ,posmarować żółtkiem i posypać grubym cukrem lub po upieczeniu cukrem pudrem .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
dziekuje bardzo za podpowiedzi, wygladaja pysznie :) z tym, ze ja bym raczej wolala nie na slodko, tylko na obiadowo ... ogolnie nie jem slodkosci, bo jak juz sie najem, to nie mam ochoty, a slodkim sie nie najem ;) ale na pewno te deserowe pomysly wezme sobie do serca, bo czasem i na deser przyjdzie okazja :) moze jeszcze ktos cos podrzuci? moze cos z twarogiem i warzywami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czasem robię naleśniki na słono. Naleśniki jak zwykle, dodać soli do ciasta i odrobinę cukru. Ser przyprawić pieprzem, solą, zielonym szczypiorem, dodać odrobinę śmietany i jajko. Nałożyć ser na naleśnik i złożyć w chusteczkę, ułożyć dachówkowo na blasze, posypać żółtym serem i chwilę zapiekać w piekarniku. Danie obiadowe, może być z surówką. Albo makaron ugootować, posypać obficie twarogiem, polać złocistą cebulką na maśle albo skwareczkami, posolić do smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
dzieki :) wiec to, co dajesz do nalesnikow, ja dam do ciasta francuskiego. ewentualnie oprocz szczypiorku lub cebuli mozna dodac jakies inne warzywa, np. pokrojone pomidory, moze szpinak ... do sera wbic tez jajka, zeby sie ladnie scielo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam o jajku do sera. Nie wiem czy dobre wyjdzie z francuskim, bo masa serowa jest wilgotna. Jeśli już, to zrób "przekładaniec: cisato francuskie (może podpiec na lekko złoto) na to szpinak podduszony na maśle z dodatkiem czosnku, masa serowa, ciasto francuskie. Powinno być coś a'la lasagne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
no faktycznie napisalas o jajku, chyba za szybko czytalam ;) mam tylko jeden plat ciasta, wiec zrobie chyba cos a la tarta/pizza. mase serowa zrobie z twarogu, jajek, szczypiorku i dla koloru oraz wyraznego smaku dodam troche salsy pomidorowej ze sloika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj ciasto na spód a wierzch masy serowej przykryj beszamelem, możesz do niego wrzucić bułeczkę pokrojoną w kostkę (albo grzanki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
niezly pomysl, dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przypomniala mi sie turecka potrawa a raczej wypiek nazywajacy sie \"borek\" glownymi skladnikami jest ciasto i ser, tu jest przepis na oko :) : - ciasto (moze byc francuskie lub filo) - mrozony szpinak - podsmazona cebulka (1) - ser (feta lub w twoim przypadku twarog) - przyprawy (sol, pieprz) przygotowanie: - wymieszac szpinak z cebulka i twarogiem, doprawic do smaku - ciasto zlozyc na pol i nafaszerowac nadzieniem, piec do utrzymania zlotego koloru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* opakowanie Ciasta francuskiego * twaróg - kostka * 4 łyżki śmietany * 10 dag rodzynek * 3 łyżki cukru pudru * żółtko * jajko Twaróg rozgnieść i wymieszać z powyższymi składnikami. Rzowałkowane ciasto podziel na kwadraty, które napełniasz nadzieniem. Piec około 15 minut w temp . ok. 200stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0 dag mrożonego ciasta francuskiego 50 g orzeszków pinii 30 dag tłustego twarogu 50 g startego parmezanu 10 dag śmietany, biały pieprz 1 pęczek mieszanych ziół (koperek, pietruszka, estragon, szałwia) 1 ząbek czosnku, sól 15 dag gotowanej szynki pokrojonej w cienkie plastry 1 żółtko do smarowania ciasta Ciasto rozmrozić. Orzeszki pinii wyprażyć bez tłuszczu, ostudzić i posiekać na grube kawałki. Wymieszać z twarogiem parmezanem, śmietaną i pieprzem. Piekarnik rozgrzać do 220 stopni. Zioła umyć, wysuszyć oraz drobno posiekać. Czosnek pokroić, posolić i wycisnąć przez praskę, wymieszać z ziołami. Płaty ciasta ułożyć na papierze do pieczenia oprószonym mąką. Rozwałkować i wyciąć prostokąty 25 x 20 cm. Z węższego brzegu odciąć paski szerokości 3 cm i odłożyć na bok. Na cieście ułożyć plastry szynki, posypać mieszanką ziół i startym serem. Brzegi zwilżyć mokrym pędzlem. Płaty ciasta z nadzieniem zrolować wzdłuż dłuższego brzegu i zlepić na końcach. Ułożyć na blasze opłukanej zimną wodą. Pozostałe paski ciasta pokroić na pasma i ułożyć na strudlach posmarowanych rozmąconym żółtkiem. Piec w gorącym piekarniku 50 - 60 min, na złotożółty kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo nalesniki Składniki pół kg dobrego twarogu półtłustego 2 żółtka 2 białka ubite na pianę cukier waniliowy cukier do smaku Sposób przygotowania Zemleć 2 razy biały ser przez maszynkę, połączyć z cukrem, cukrem waniliowym oraz żółtkami i utrzeć na gładką masę. Dodać delikatnie pianę z białek, wymieszać i smarować grubo masą naleśniki (im cieńsze tym lepsze). Naleśniki składamy w kopertę i smażymy na maśle z obu stron aby masa się ścięła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
ho ho, bedzie w czym wybierac :) bardzo dziekuje za wszystkie pomysly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
zrobilam wczoraj ta zapiekanke. ok. 3/4 kostki twarogu zmieszalam z 2 jajami, dodalam lyzke jogurtu nat., 2 lyzki salsy, oraz spora garsc brukula na parze i grilowanej cebuli (bo akurat mi zostaly z poprzedniego dnia). do tego troche przypraw, sol, pieprz, papryka, tymianek, galka. wyszlo okej, ale nie wpadlam w zachwyt. sto razy lepiej wychodzi z feta albo kozim serem, zwykly twarog jest bez smaku, nadaje sie chyba tylko na slodycze :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
ps. nie zastosowalam sie stricte do zadnego konkretnego przepisu, poniewaz brakowalo mi skladnikow, a nie chcialam isc na zakupy, gdyz musze zuzyc to co mam w lodowce ze wzgl. na nadchodzacy wyjazd. jeszcze raz dziekuje za pomysly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×