Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nadęty balonik

błędy wychowawcze popełniane są najczęściej z..lenistwa?

Polecane posty

Ja uważam, że z niewiedzy!! Nieznajomości etapów rozwojowych dzieci, ich psychiki etc. Jeśli ma się tę wiedzę, to łatwiej przemóc lenistwo, bo wtedy człowiek wie, że jest ważne prawidłowe postępowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha wow
a nie z wygody??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój najwiekszy błąd to karmienie dziecka dłuugo,bo mi sie nie chciało przebierać,bo szybko szło,bo czasu nie było.No i doprowadzilam do tego,że 3 latka siedziała przed miska i nie miała życzenia machać łyżeczką tylko mama karm mnie.A kiedy bylismy u kogos potrafiła zjeść sama w 3 minuty:oSama sobie na to zapracowałam,nigdy nie popelnię takiego błędu więcej.Niech sie brudzi,niech narozlewa ale samo je.Tylko ja wiem ile kosztowałao mnie oduczenie tego karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda mama zwykle nie ma doświadczenia w wychowaniu dzieci, a wiedza podręcznikowa to tylko teoria. Mnie się zdarzają błędy w wychowaniu choć poświęcam dziecku wiele uwagi. Staram się uczyć na tych blędach, wyciagac wnioski na przyszłość. Co do podejścia- zawsze sobie tak analizowałam -jak ja bym sie czuła w takiej sytuacji jak w danej chwili jest moje dziecko i to zwykle pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmazyn jest pyszny
ja właśne tak mam z nocnikiem-2 latka stukną za chwilkę,a brak mi wytrwałości w uczeniu siusiania.To wygoda:( nie mówiąc juz o innym błedzie -puszczaniu bajki podczas jedzenia(wtedy karmienie idzie ekspresowo i mogę wcisnąć wszystko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja uważam że to taki jest miksior składający się z niewiedzy,z lenistwa, z wygody,z brakiem czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmienie łyżeczką i nie dawanie dziecku, żeby się nie zapaćkało (wiadomo za dużo sprzątania) i żeby było szybciej :) Dawanie smoczka zawsze jak zrzędzi - choć akurat moje dziecko nie lubi smoczka:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×