Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

treasure-hunter

Usuwanie śladów soli z butów EMU

Polecane posty

Przekopałam już wiele stron i nigdzie nie znalazłam konkretnej rady, która pomogłaby mi usunąć ślady soli na butach marki EMU. Kozaki mają kolor brązowy, a jedynym specifikiem, który do nich posiadam, jest spray impregnujący, który uszczelnia strukturę buta, chroniąc go przed opadami deszczu/śniegu itp. Czy wie ktoś, jak można skutecznie usunąć te okropne ślady soli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anxipanxi
Sladow soli z zadnych butow nie usuniesz, co gorsza rzadko tego typu slady podlegaja reklamacjom. Uznaje sie to za ogolnie panujace warunki w naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to widać jak ten spray chroni przed opadami śniegu:) bo przez śnieg przecież masz tą sól.. Raczej nie usuniesz (nie wiem do końca) tego z butów jeszcze Emu.. Po śniegu i deszczu to chyba one się nie nadają do chodzenia nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszukaj na stonach amerykanskich o emu, ewentualnie o marce minnetonka. ja do swoich dostalam instukcje obslugi i pisze w niej, ze smialo moge uzywac delikatnego szmponu do mycia wlosow. but nalezy zamoczyc w zimnej wodzie jesli zabrudzenie jest duze nalzey uzyc specjalnej szczotki. delikatnie splukac, a pozniej osuszyc recznikiem. pozniej pozostawic do wyschniecia nie na sloncu i nie bezposrednio przy grzejniku. mozna wsadzic do srodka zwinieta gazete aby buty utrzymaly ksztalt. tak pisze w mojej instrukcji, ale jeszcze ich nie czyscilam, wiec robisz to na wlasna odpowiedzialnosc :O jesli buty sa bardzo brudne to pewnie i tak zaryzykujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tego czy buty nadaja sie do chodzenia po sniegu. wydaje mi sie,ze minnetonka sie nadaje w koncu buty zostaly wymyslone przez Indian, ale trzeba je dokladnie zaimpregnowac i konserwowac. w mojej istrukcji pisze, ze zamoczenie im nie szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maladzidzia
Jedyny domowy sposób jaki znam to przemycie wacikiem zanurzonym w ciepłym mleku. Potwierdzam skuteczność dla soli morskiej, ale nie wiem jak zadziała przy chemikaliach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukaj dalej
a ja tak zrobiłam i mi buty odbarwiło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ocet
Mama poradziła mi wypróbować tradycyjny sposób, mianowicie szmatkę zanurzoną w occie. Trochę octu poszło ale zacieki zniknęły, nie zostawiając śladów i odbarwień. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOLCIA2006
Polecam zanurzyć szmatkę w occie i ślady z soli znikają :-)wypubowałam i superrrr!!!żadnych odbarwień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemik :(
ja taż mam ten sam problem, ale boje się wypróbować wymienionych wyżej sposobów, pozieważ nie mam oryginalnych butów emu tylko takie jakby podrubki .. ale nie takie szmaciane tylko takie posrednio orginalnych a takich gorszycz ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avesti_pl
Witam. Niedługo na youtube opublikujemy filmiki pokazujące krok po kroku jak pozbyć się takich problemów. Nie ukrywam w ostatnim czasie otworzyliśmy sklep internetowy również z tego typu chemią www.avesti.pl . Na szczęście takie preparaty nie są drogie i na dość długo wystarczają. W sklepie mamy niższe ceny jak na Alledrogo i na pewno nie dokładamy kosztów na wysyłkach. Jak już zrealizujemy się jako reżyserzy :) to podlinkujemy tu nasze wypociny. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freelicence
Czasem zastanawiam się czym jest to spowodowane że ludzie do czyszczenia używają octu a nie odpowiednich preparatów przeznaczonych do tego celu ? brakiem środków chemicznych? problem dotyczył lat 80 -90 kiedy brakowało wszystkiego na rynku. oszczędnością? butelki litrowe koncentratów wahają się w granicach od 10 do 25 zł w warunkach domowych wystarczają na bardzo długo dostępnością? obecnie kupimy wszystko nie wychodząc z domu w sklepach internetowych lub na aukcjach niewiedzą? Polecam przeczytać artykuł poświęcony poradą odnośnie czyszczenia : http://jak-wyczyscic.pl/2013/03/internetowe-poradniki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja np. czyszczę buty octem bo tylko ocet daje sobie radę z solą ;] Wszystkie inne cudowne preparaty działają do 30 sekund od wyjścia z domu, potem sól wyłazi, nawet jak chodniki suche ;] Dziękuję, wolę ocet, spokój do czasu złapania kolejnej warstwy soli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla
Ja swoje EMU bardzo ostatnio poprudziłam tzn. byłam w nich na sylwestra i jak je rano zobaczyłam to się załamałam...Jednak udało mi sie je wyczyscić za pomocą mydełka odplamiającego, szczoteczki i ciepłej wody. Moje buty wylądają jak nowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ajwiększy problem sprawiają plamy z soli. Je usuwa się gąbką lub szmatką zamoczoną w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń lub w miksturze wody z octem. Niektórzy radzą, by po prostu zanurzyć róg szmatki w czystym occie, a następnie usunąć plamy. To pewnie wystarczy, choć dla mnie jest to raczej ekspres-wersja dla leniwych. Ja używam wody z octem zmieszanych w stosunku 1:1, nawet najsilniejsze osady z soli schodzą i nie boję się o szkodliwość octu dla skóry moich butów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×