Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oluska.

bojownik - warunki

Polecane posty

dostałam dzisiaj przedwczesny prezent, a mianowicie cudnego bojownika, o jakim od dłuższego czasu marzyłam. dostałam również dość duże akwarium (w zupełności wystarczające jak na jedną rybkę), dwie roślinki na skale i fajnego, ceramicznego buta, jako kryjówkę wodę wlałam letnią, nie za zimną, ale też nie za ciepłą. jest tak delikatnie chłodna, przy czym akwarium stoi w dość ciepłym pokoju (zimą jestem okropnym zmarzluchem - okna szczelnie pozamykane i kaloryfer odkręcony) i cały czas na wodę nakierowywane jest światło z lampki. czy to jest wystarczająca temp., czy może bojowniki wolą o wiele cieplejszą wodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam bojownika
ja na twoim miejscu wyłączyłam bym lampkę,naprawdę jest ona nie potrzebna, moje są bez i świetnie się czują. jeśli chodzi o wodę to najlepsza nie chlorowana a jak już masz tylko taka to zainwestuj w takie kropelki( w zoologicznym:) dostaniesz na bank) i koniecznie włóż mu lusterko zobaczysz jakie fajnie podchody będzie robił.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rok temu pisalaś to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi o jakieś kropelki specjalnie do wody chlorowanej? może polecisz mi jakieś konkretne? ;> a wodę jaką twój bojownik ma? bardzo ciepłą, czy raczej chłodną? :> z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam bojownika
preparat z firmy ichtiosan powiesz po prostu że masz wode chlorowana. jaka wodę ma mój ,hmm taka jaka jest. ja mu nie mierze temperatury. jak wymieniam to tylko sprawdzam czy nie jest zbyt zimna. woda utrzymuje w pokoju taka temp. że on jakoś się nie skarży że mu zimno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam bojownika - serdecznie dziękuję za odpowiedź! :) przy najbliższej wizycie w zoologicznym zakupię takie kropelki, o ile tylko będą. mój się jakiś smutny wydaje :( i nie wiem, czy to wina nieodpowiedniej temp. wody (gdzieś czytałam, że wtedy są osowiałe, mało pływają), czy po prostu zmiany otoczenia itp. i czy one naturalnie lubią chować się w roślinkach i wylegiwać w nich? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam bojownika
jak go chcesz rozmnożyć to musisz podnieśc mu temp. oczywiście. jemu tam obojętnie czy zimna czy ciepła ale samiczki wolą cieplejszą wodę (to z obserwacji) mi się udało rozmnożyć i mam cała chmarkę młodych:P 3miesięcznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam bojownika
no może to być spowodowane zmianą otoczenia. jeśli martwisz się o to czy temp. wody jest nie odpowiednia to po prostu włóż palec. jeżeli będzie lodowata to źle ale jeśli zimna no to całkiem ok. daj mu czasu trochę. ja żegnam bye bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, to ja aż takim hodowcą nie jestem :) wystarczy mi mój jeden samiec, który niezwykle cieszy oko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bojownik to rybka labiryntówka, więc nie lej za dużo wody, bo może się \"utopić\". On pobiera powietrze normalnie z góry; w naturalnych warunkach żyje w kałużach, a one jak wiadomo za głębokie nie są ;) Jeśli chcesz mu sprawić towarzystwo, to TYLKO samiczki i to najlepiej ok 3-4, jedną zamęczy. Karm go i miej kontakt, rybki to naprawdę fajne stworzonka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, że już zaniedługo się o tym przekonam :) a jak z karmieniem? babeczka w zoologicznym dała 'granulowany pokarm dla wszystkich ryb ozdobnych' z Tetry i kazała podawać raz dziennie po kilka granulek. czy to wystarczy? czytałam gdzieś, że bardzo łatwo jest je przekarmić.. z pobieraniem tlenu nie ma problemu, więc sądzę, że wody jest dobra ilość. ale jakiś taki osowiały ten mój Bogdan się wydaje, cały czas tylko w roślinkach albo w buciku się kryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemesis23
Jesli chodzi o pokarm to moze byc w granulkach,płatkowany kazdy bedzie smakował twojej rybce :) A jesli chodzi o zachowanie twojej rybki to jest to raczej spowodowane tym ze zmieniły sie warunki w jakich była przetrzymywana rybka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję, uspokoiłaś mnie :) myślałam, że może być chory, albo warunki mu mogą nieodpowiadać :D dziękuje za odp. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemesis23
Osobiscie polecam przejrzec te stronke www.superakwarium.pl tam jest duzo ciekawych rzeczy o hodowli rybek :) Sam jestem zapalonym akwarysta.... hehee :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje5groszy
..woda wystarczy że postoi przez noc w akwarium i rano można śmiało wpuść ryby...pokarm staraj się podawać żywy, rureczniki lub rozwielitki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boże, a ja się boję takich robaków :/ nemesis23 - za stronę dziękuję, faktycznie bardzo przydatna! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×