Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Serdecznie dziękuje za zaproszenia na facebook... Co do rodzinnego to jest to dla mnie niepojęte, dostać te nędzne parę groszy które dają mam latać po sądach, moim zdaniem każdemu Maluchowi się należą bez znaczenia na dochody rodziców ale cóż taka nasza Polska.....wszystko pod górkę... Co do Mojego Filipka to chyba za bardzo się pochwaliłam że jest grzeczniutki... Od soboty popołudnia ma kolki....całe szczęście i nieszczeście ale ma je popołudniu do wieczora..... Kupiłam kropelki antykolkowe BIOGAJA i niby mają pomóc ale to się okaże ... a co wy stosujecie żeby zapobiec kolkom??? Jestem prawie miesiąc po porodzie przez carskie cięcie...czy mogę już zacząć ćwiczyć??? Np brzuszki? Żeby zgubić chociaż kilka centymetrów w pasie... Buziaki pozdrawiam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilo79
Kochana poczekaj jeszcze chociaż do końca połogu. Poród to straszny szok dla organizmu i musimy dać mu się zregenerować :) Z rodzinnym to masz rację, ja też byłam wściekła, że człowiek się nie może dogadać bez sądu. A przecież taka rozprawa to koszty dla Państwa. To już lepiej by tą kasę na dzieci dali. Powinnaś to jeszcze sprawdzić, może jak raz się coś zmieniło. Moja Julka ma już 10 lat, a mi się od dawna rodzinne nie należy, to może coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos rodzinnego--- ja nie miałam ślubu z moim chłopakiem , nie maiąłm zasądzonych alimentów a rodzinne dostałam... po żadnych sądach nie chodziłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilo79
Może w Waszym MOPSie/GOPSie tego nie wymagają, a może coś się już zmieniło. A podawałaś zarobki ojca dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilo w US zaświadczenie o dochodach swoje i od mojego musiałam dostarczyć . My nawet nie jestesmy razem zameldowani , nic z tych rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik2102 Rozumiem ale boje się, że nam przekroczy dochody, bo teraz załapałabym się na rodzinne ale w kwietniu sklada się nowy wniosek i wtedy to juz raczej pozamiatane bedzie. a jak nie będę miała rodzinnego to na resztę też się już nie załapie np na zasiłek pielegnacyjny jeśli zrezygnuje z pracy na rzecz wychowywania dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zasiłek pielegnacyjny przysługuje czy pracujesz czy nie nie ważny dochód , masz na myśli świadczenie pielęgnacyjne=== to mnie np nie przysługuje , tak na komisji orzekli i w sumie cieszę się bo to znaczyu że Szymek nie jest potrzebujący :) zresztą na komisji sama mówiłam że jest nad wiek ruchowo rozwinięty itp :) a to juz papiery na orzeczenie o niepełnosprawności złożyłaś? ile sie teraz czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa no i mhmmm to świadczenie to tez nie zależy od dochodu :) tylko zasiłek rodzinny i rehabilitacyjne od dochodu zależy --- 77 i 60 zł , aaaaaaa no i pamietaj o najważniejszym - jak wystapisz o alimenty to one się wliczają do Twojego dochodu w tym momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilo79
No to właśnie widzisz Asik, ty nie musiałaś mieć zasądzonych alimentów, ale dostarczyłaś dochody ojca dziecka. Problem jest w sytuacji gdy z jakiś powodów tych dochodów nie można dostarczyć (bo np nie jest się z ojcem dziecka), wtedy bez sądu nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilo :) no tak tak :) masz całkowita rację :) ale Mama Filipka takiego problemu nie ma .a to ona pytała co robić, podała swoja sytuację że jest z ojcem dziecka itp i sie zastanawiała co i jak to co napisałam to typowo dla niej :) odpowiedziałm na jej pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kuby 2012
do Mamy Filipka i innych zainteresowanych przepisami MOPS. Wczoraj odebrałam oświadczenie o niepełnosprawności. Na komisji musiałam być razem z dzieckiem, ale byliśmy pierwsi i lekarz jak zobaczył, że to My, to powiedział żebym nawet go nie wyciągała z fotelika. Pocztą dostałam decyzję i pojechałam z nią do MOPS-u, żeby złożyć wniosek o zasiłek pielęgnacyjny. Trzeba mieć ksero tego oświadczenia i ksero dowodu osobistego. Kwota tego zasiłku to 153 zł. i orzeczenie mam do 2015 i do tego czasu mam ten zasiłek. Potem mogę ponownie składać dokumenty o kontynuację. Świadczenie pielęgnacyjne przysługuję tylko wtedy kiedy nastąpi rozwiązanie umowy o pracę. Co do rodzinnego to pułap jest 623 - nie wiem, czy chodzi że jest dziecko niepełnosprawne, czy tak jak ja mam 3 dzieci. Ale najlepiej to idź do MOPS-u i porozmawiaj z nimi, ja wczoraj rozmawiałam z takim pracownikiem, który sam mi mówił jakie są możliwości. Co do partnera to chodzi oto, czy wspólnie wychowujecie dzieci i na nie łożycie środki. Zaświadczenia o dochodach za 2011 trzeba mieć z US i to nic nie kosztuje. Mi Pani dała druki, żeby spróbować, powiedziała że jak nie wyjdzie to może będzie szansa jak będę chciała pójść na wychowawczy. Ale idź tam i zapytaj się wszystkiego. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kuby 2012
Parę danych co do dokumentów do zasiłku rodzinnego obowiązujące w MOPS Będzin koło Katowic. - wypisuje się dzieci, które chodzą do szkoły - dodatek do zasiłku może być z tytułu (opieki nad dzieckiem w czasie urlopu wychowawczego, samotnego wychowywania dziecka, wychowywanie dziecka w wieloletniej rodziniej na 3 i powyżej, kształcenie i rehabilitacja dziecka niepełnosprawnego, rozpoczęcia roku szkolnego, nauki dziecka poza miejscem zamieszkania ). Co do danych finansowych to jest : - oświadczenie o dochodach, gdzie podaje się (dochód, podatek należny oraz składki na ubezpieczenie społeczne odliczone od dochodu) - oświadczenie o dochodach z działalnosci opodatkowanej w formie ryczałtu lub karty podatkowej (podaje się dochód po odliczeniu dwóch pozycji, należne składki na ubezpieczneie społeczne oraz zdrowotne, nalezny zryczałtowany podatek dochodowy.) - oświadczenie o dochodach z gospodarstwa rolnego. Nie powiem, że trochę tego jest, tych dokumentów, ale są wzory na tablicy jak się to wypełnia. Wydaje mi się, że nie tylko sam dochód się liczy, ale także składki które płaci pracodawca. Ta stawka 623 to jest netto. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
Powiedzcie czy jak jesteśmy ponad rok po operacji to możemy się jeszcze starać o ten zasiłek pielęgnacyjny czy już za późno jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Czy jest tu jakaś mama, której maluszek miał robiony drenaż uszu z uwagi na zbierający się płyn. I czy komuś po operacji nie poprawiły się wyniki z badania słuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
Nam na przesiewowym nie wyszło jedno uszko, pół roku po operacji wszystko oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilo79
Asia ja absolutnie nie próbowałam się z Tobą się sprzeczać :) Złości mnie po prostu, że Państwo zamiast pomagać to tylko kłody pod nogi rzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
IwonaNikuś a robiliście to badanie dopiero pół roku po operacji czy wcześniej też próbowaliście? Bo my robiliśmy wczoraj, trochę ponad 2 miesiące po operacji, daliśmy radę zrobić tylko jedno uszko bo się obudziła i wyszło tak jak przed operacją, nic się nie zmieniło, nadal niby ma niedosłuch. Lekarka podejrzewa, że w uszku zbiera się płyn i myśli nad drenażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
mimama! robiłas w katowicach na ligocie????????? ja mam 18badanie słuchu......właśnie tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Tysiaczek tak, robiliśmy dokładnie tam. Już drugi raz. Pierwszy raz robiliśmy to badanie na tydzień przed operacją. A teraz kontrola była. Zrobili jedno uszko, a na drugie mamy termin 22 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonka wieeeeem :D :D :D mnie też to wkurza, pomoc dzieciom w wysokości 77 zł , gdzie jak dziecia zabieraja i dają innej rodzinie ( bo np matke nie stać bo ma za mały dochód) dają 1500 zł !!!!!!!!!!!!!!!!! to jest straszne , Iwonka chodzi Ci o orzeczenie czy orzeczenie juz masz ?? bo teraz się często dziewczyną myli zasiłek ze świadczeniem -- :) jeśli się njie starałaś o orzeczenie to idz :) ja byłam 4 - 5 mcy po operacji :) my mamy do 2016 orzeczenie wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi...dzisiaj byłam w moim Gopsie i jeszcze raz maglowałam babki... Jedyne co zależy od dochodu to glupie rodzinne na które dają śmieszne 60 złotych .... Dla mnie osobiście to jest śmieszne... Ja mieszkam z moim partnerem, dlatego pytałam czy muszę mieć zasądzone alimenty do rodzinnego, bo koleżanka jest w tej samej sytuacji co je i niestety nie dostała go... Śmiech na sali...że tak brzydko powiem porąbane państwo mamy.... Możecie mi powiedzieć ile wynosi świadczenie pielęgnacyjne z tytułu rezygnacji z pracy na rzecz Malucha? Bo o ile dobrze się zorientowałam to kwoty także są różne... Jak długo czeka się na wezwanie na komisję? Dzisiaj dalam lekarzowi do wypisania Dokumenty, do orzeczenia o niepełnosprawności... po niedzieli oddaję już cały komplet dokumentów.... I będę czekać, aż mnie wezwą na komisje.. W przyszly piątek wybieramy sie do IMIDZ, ktoś niedawno napisał na forum, że przyjmują codziennie i tu błąd, albowiem konsultacje sa w poniedziałki i piątki od godz 10 do 12 z racji że są to noworodki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Czesc dziewczyny, dawno mnie nie bylo. Moja mala skonczyla 4 miesiace i zaczynam wprowadzac pokarmy sloikowe. I robi sie problem. Ma rozszczep podniebienia miekkiegi i z butelki ze zwyklym smokiem campola ladnie pije mleko. Teraz nie chce jesc zadnego jablka wszystko wypluwa i wylatuje nosem. Pewnie zwiazane jest to z tym ze nie chce polknac. Czy tez tak mialyscie? Chyba ze potrzeba czasu az jej zasmakuje? Zreszta malo je wypija tylko 600 ml mm i to wszystko. Ostatni posilek to max 150 mm zageszczonego kleikiem. I moje drugie pytanie za 2 mies mamy operacje w imid. Dziecko zasypia tylko ze smoczkiem, rozumiem ze po operacji smok calkowicie baj baj... A jak z butelka i karmieniem? Nie mam na mysli tych pierwszych dni po operacji, tylko jak juz sie w miarę zagoi. Jak to wyglada? Pewnie juz wiele razy bylo o tym na forum, ale po prostu brak czasu na grzebanie netu:) Bede wdzieczna za jakies odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mosiaaa
Codziennie? Nie, chyba zawsze przyjmowali tylko w te dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basieńka1508
Witam!! Jestem nowa na tym forum. Cieszę się ,że istnieje bo dzięki wam trochę więcej wiem co mnie czeka. Do MamyFilipka07012013 jezeli chodzi o orzeczenie to zgodnie z przepisami KPA mają 30 dni na rozpatrzenie twojego wniosku jeżeli się nie zmieszczą w terminie to przyślą ci zawiadomienie o przesunięciu terminu. Zresztą i tak ci przyśla zawiadomienie a wnim będziesz miała określony termin rozpatrzenia wniosku i gdzie masz się wstawić z dzieckiem. Swiadczenie pielęgnacyjne wynosi 520zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilo79
Do MamaFilipka07012013 "Jedyne co zależy od dochodu to glupie rodzinne na które dają śmieszne 60 złotych ...." To nie do końca tak jak piszesz niestety, bo większość świadczeń z GOPS/MOPS to są dodatki do zasiłku rodzinnego, jak nie należy Ci się zasiłek rodzinny to te dodatki też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basieńka1508
Do Szczepana Mój synek ma obecnie 8-mcy, też ma rozszczep podniebienia miękiego. Wprowadzanie słoiczków wyglądało podobnie jak u ciebie, też nie chciał jeść czasami zupki wypływały nosem. Męczyłam się chyba z dwa miesiące nim zaczął porządnie jeść. Musisz być cierpliwa. Ja na początku dawałam mu po parę łyżek aż mu zasmakowało. W tej chwili zjada 200ml zupki i aż się trzęsie jak widzi miseczkę z zupką. Owoców też nie chciał jeść nawet do niedawna. Obecnie jest lepiej nawet zje słoiczek owoców. Też mam podobny problem ze smoczkiem. My mamy operacje za miesiąc i nie wiem jak mam się zabrać za oduczanie małego od smoka. Wiem że najgorsza będzie noc. Może ktoś ma jakiś wypróbowany sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilo79
Do Szczepan: Na przykładzie mojej Matyldki wiem, że deserki w słoiczkach są źle przyjmowane przez dzieci z rozszczepem. Zresztą już kilka matek wypowiadał się, że ich dzieci też nie mogły jeść tak podanych owoców, bo wpadały do noska i dzieci bardzo płakały. Nie wiem jak inne mamy, ale ja podawałam córce świeże owoce np. starte jabłko, zgnieciony banan itp i takie jej nie przeszkadzały. Z pierwszymi obiadkami w słoiczkach też był problem, zniknął dopiero jak w jedzeniu zaczęły pojawiać się grudki. Zresztą ja zaraz jak tylko Matylda zaczęła siedzieć stabilnie wprowadziłam metodę BLW, która bardzo mi się spodobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Do Szczepana My w sumie nie mieliśmy wielkich problemów z wypływaniem jedzonka noskiem. Ale mała też źle zareagowała na jabłuszko. To wynikało z tego, że ją szczypało w nosku. Zaczęliśmy jej to jabłko mieszać z kleikiem, wtedy ten smak nie jest tak intensywny i problemu już nie było. Możesz tak spróbować albo dać jakieś inne owocki, które nie są szczypiące:) Może w tym jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilo79
O widzisz MiMaMaMa, ja całkiem zapomniałam o tym "patencie" z kleikiem. Te owoce ze słoiczka to prawie wszystkie szczypią. Kiedyś kupiłam banana bo myślałam, że będzie łagodny, to okazało się, że jest też doprawiany i Mati się rozdarła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×