Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Mama Kuby 2012... Dziękuje za wyjaśnienia...mam nadzieję że jakoś sobie poradzimy... Trzymam kciuki również za Kubusia ;-) ... Czy zanim urodziłaś wiedziałaś że, Synek będzie miał rozszczep, czy tylko ja dowiedziałam się zaraz po porodzie... Nie mogę zrozumieć mojej pani ginekolog jak mogła nie zauważyć, że coś jest nie tak..., jak by do tego było mało to nawet w szpitalu nic nie zauważyli.... Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Mosiaaa... Mi również miło, że nie jestem tu sama... Możesz powiedzieć dokładniej gdzie mieszkasz? Ja kilkanaście kilometrów od Sępólna Krajeńskiego...być może że nie dzieli nas zbyt dużo od siebie... Masz chłopca czy dziewczynkę? Zastanawiał mnie fakt, czy Malucha nie boli to wysunięte dziąsełko i warga...ale Mały ciągle się za to łapie, ciągnie... Przeraża mnie tylko ta pielęgnacja buźki, czyszczenie jej żeby nie było tam za dużo śluzu, i żeby skórka na nosku nie wysychała... Mam pytanie czy wasze maluchy ulewają często podczas karmienia??? Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaha-t
Witajcie :) dawno mnie nie było to już jak dobrze pamietam prawie dwa miesiące. Nasz Termin operacji też zbliża się bardzo szybko już nie mogę się doczekać i coraz częściej wyobrażam sobie jak mój Filip mówi normalnie od marca już nie będzie chodził do przedszkola żeby nie załapał jakiejś infekcji bo pogoda temu sprzyja czeka nas jeszcze trochę badań zastanawiam się czy te badania co potrzebne są do operacji nie zrobić wcześniej żeby w razie czego poprawić wyniki do kwietnia. Pozdrawiam Was wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mosiaaa
Do mamyfilipka07012013 Napisz swojego emaila. To pogadamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
hej mamo filipka moja ala ulewała strasznie jak się urodziła...nie spała w nocy, tylko na mnie bo ulewała...pomógł nutrition to jest zagęstnik pokarmu...ale ja go daje maleńko 1/4 1/3 miareczki, ale dzięki temu nie ulewa i krople są cięższe i nie wpadają tak do noska...tylko do gardziołka... i pomógł leżaczek fisher price......polecam.odkładałam ja tam po karmieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Mosiaaa... Mój e-mail pchelka23@o2.pl Czekam na wiadomość, a jak tylko znajdę chwilkę to odpisze... Do Tysiaczek 82 Mój ulewa bardzo rzadko i mało ale chciałam zapytać... Jak narazie to noce przesypia dobrze, na karmienie budzi się co jakieś 3 godzinki... W ciągu dnia też jest grzeczny, zasypia sam w łóżeczku, potrafi 2 godziny leżeć i wierzgać nóżkami.... Jak do tej pory nie moge narzekać bo zgrzeszyłabym, mówiąc że jest źle... Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
no to mamo filipka :) masz cudownie....ja jeszcze mam starszaka a raczej starszą 2,5 latkę.... w dzien lata i budzi małą...... ale za to dzieki temu w nocy spi.....więc spoko.... a początki były cieżkie.strasznie ulewała pewnie dlatego, ze to było mleko z piersi takie wodniste..... ale nutrition pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MlodaMamaa
Dziewczyny czy jak Wasze maluchy spały to tez ciągle miały otwartą buzię? Mój ma ciagle zatkany nos, praktycznie oddycha przez usta tylko.. :/ Smarowałyście im czyms nos czy wargi zeby tak nie schły? Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Młoda Mama... Mój Mały też charczy jak śpi tak jak miałby zapchany nosek, ale tylko jak leży na pleckach... Do noska wpuszczam mu raz na jakiś czas sól fizjologiczna bo tak mi kazali w szpitalu... A do smarowania noska i wyrostka zębodołowego mam ,,LINOMAG" kilka kropelek na wacik i często nawilżać, to też zalecenie ze szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
dzieci z rozszczepami oddychają przez jamę ustną...stąd potem moze być problem z mową..ale jak zoperujesz do 1 roku żhycia dziekca to istnieje małe ryzyko wad wymowy...... ja w sumie nie smaruje niczym...... ale tak jak dziewczyny pisza linomag jest dobry... będzie dobrze, zobaczysz..... ja urodziłam.termin operacji wydawał mi sie tak daleki.....a to już w sumie za 3miesiace.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
MamaFilipka07012013 Witamy w naszym rejonie:) Ja do Bydzi mam 50 km jestem z okolic Chełmży. My jesteśmy ponad rok po operacji. Gdybyś chciała o coś zapytać o pisz iwona.gruzlewska83@wp.pl albo zapraszam na kawkę do siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Iwona Nikuś... Bardzo dziękuje za zaproszenie, chętnie bym skorzystała, ale mój Mały ma dopiero skończone trzy tygodnie więc nie zabieram go jeszcze na przejażdżki, a niestety nie mam z kim go zostawić a nie chcę ciągle obarczać mamy z zostawaniem z małym... Pozatym do Chełmży mam kawałek drogi, mieszkam kilkanaście kilometrów od Sępólna Krajeńskiego. Wiecie na początku jakoś nie potrafiłam normalnie patrzeć na Mojego Maluszka... Cały czas bałam się że zrobię mu krzywdę... A teraz nie mogę sie napatrzeć jakie śmieszne minki robi przez tą buźkę... W dodatku tak śmiesznie się uśmiecha.... Mam do Was pytanie? Chce złożyć wniosek na zasiłek pielęgnacyjny i rodzinne, czy możecie mi powiedzieć czy należy mi sie to jeśli nie mam ślubu z chłopakiem a nie mam zasądzonych alimentów. Bo z tego co się dowiedziałam to jesli nie mam sądownie ich przyznanych to nie mam prawa do jakiegokolwiek zasiłku, a jeśli podam dochód chłopaka to przekrocze określoną kwote.... Prosze o odpowiedź Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
zasiłek pilegnacyjny to przysługuje każdemu dziecku z rozszczepem.pobierz z mopsu druki, poproś pediatre o opinię.on tam niewiele wpisuje.zazwyczaj tylko rozpoznanie: rozzszczep wargi i podniebienia...... i tyle w sumie... co do reszty to nie wiem....spytaj się w mopsie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kuby 2012
Co do zasiłku pielęgnacyjnego jest on przynawany niezależnie od stanu prawnego obojga rodziców. Jest to dla dziecka z wadą. Co do rodzinnego to bierze się łączny dochód obojga rodziców jeśli mieszkacie razem i nie ma znaczenia czy tworzycie formalny wniosek. Nie wiem jak jest u ciebie, jak mieszkasz razem z chłopakiem to powinnaś podać jego dochód. O ile dobrze pamiętam to się składa ten dokumnet, który dostaje się z pracy jakie osiągnęło się dochody za ubiegły rok. Ale najlepiej idź do MOPS-u. Ania BB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
MamaFilipka07012013 Więc jak Mały tylko podrośnie to zapraszamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
ale jak nie mieszka z chłopakiem to... nie wiem..trzeba zapytac sie na miejscu w mopsie przy braniu druku jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klai
Witam, a czy jest tu koś, kto się zdecydował na Polanicę? Dziękuję za to forum! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
klai nie wiem...wiekszosc w imidz w warszawie albo formmed...ja imidz w warszawie jednoetapowo robia i warge i podniebienie czytałam ksiazki o mowie i jestem zwolenniczka warszawy!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klai. My operowaliśmy w IMID. Nam " ktoś" z Polanicy zorientowany dobrze w temacie chirurgii twarzowo- szczękowej i mowy u dzieci po rozszczepie powiedział że IMID w Warszawie to najlepszy wybór (specjaliści i sprzęt). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za odpowiedź, ale mój Gops jest ie z tej ziemi. Tam przepisy to mało maja znaczenia, dlatego głównie chodzi mi o rodzinne... A szczerze powiedziawszy to nawet babki siedzące tam za biurkami nie znają odpowiedzi na moje pytania.. Do Mama Nati 75 Dlczego tak długo musisz czekać na operacje? Aż do września? Aż boję siępomyśleć na kiedy Mojemu Małemu wyznaczą termin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśki... Urodziłam Syna przez carskie cięcie 07.01....a teraz mam jakąś dziwna niby wysypke bo ciągle mnie swędzi skóra na rękach, nogach i pośladkach....co prawda w szpitalu nafaszerowali mnie kroplówkami....czy któraś z was też tak miała??? Położna stwierdziła, że to nadmiar wody z organizmu mu schodzi....ale mnie to jakos nie przekonało... Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
hej mamanai75 juz operowała warge chyba i podniebienie a teraz czeka na 2 operację....tak ja sie wtrącę, z tego co wiem.... czeka na przeszczep wyrostka zebodołowego jest po 2roku życia......a po 6miesiacu jest operacja wargi i podniebienia.jednoetapowo tylko w warszawie...... wysypka...... nie wiem.poszukaj chorób skóry.pooglądaj obrazki, moja znajoma ma teraz np. świerzba, chyba w ciucholandzie się zaraziła.......ale ja to myslę, ze to może być fatycznie pozbywanie się hormonów przez skórę.....ja mam teraz wypadanie włosów 3 miesiace po porodzie zawsze mam tak.to znaczy 2 raz urodziłam.... i tak mam krótkie włosy za brode i nie wiem czy znów ich nie obetnę ...stosuję szampon dermena i jem skrrzypowitę... a tak w ogóle mamo filipka wskakuj na fb do rozszczepwoych mam...niech aldonka dzida cię przygarnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
co do tych zasiłków to pielęgnacyjny przysługuje 153zł... a jak nie masz męża tylko chłopaka to moze warto postarać sie o rodzinne...ale ja nie wiem jak to jest...powinni ci tam powiedzieć... bo jak w kartę dziecka wpisany jest ojciec dziecka to sprawdzą go ile zarabia... niech sie wypowie ktoś kto jes w podobnej do twojej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Filipka, my już jestesmy po operacji 12.09.2012. Wyznacza wam napewno dobry termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilo79
Jeśli chodzi o rodzinne bez ślubu z ojcem dziecka, to musi być wyrok sądu w sprawie alimentów. Bez tego nie dadzą. Z ojcem pierwszej córki dogadałam się po jej urodzeniu bez sądu, on sam zadeklarował ile może płacić, a ja na to przystałam, bo nie chciałam się kłócić. Niestety MOPSy czy GOPSy to nie interesuje. Jak chcesz rodzinne to musisz się ciągać po sądach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaFilipka gratulacje pociechy:) ja miałam taką wysypkę po pierwszej cesarce pomógł fenistil żel. Ja też złożyłam wnioski na komisje dzięki wam wcześniej nikt mi o tym nie powiedział, teraz czekam na wezwanie , jak taka komisja przebiega o co pytają itp. czy miałyście dzieci ze sobą czy tez zaznaczono wam tak jak mi że dziecko nie może się wstawić. TO forum jest wspaniałe wy jesteście wspaniałe trafiłam tu dzięki Aldonie dzięki, tylko szkoda że tak pózno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz wszystkie z Was zapraszam na facebook do naszej grupy:) Jest nas już ponad 60 mam z doświadczeniami i historiami, radami no i fotkami:) www.facebook.com/aldona.dzida - zapraszajcie mnie do znajomych, a dodam Was do grupy. Grupa ma charakter tajny-nikt nie wie, że jeste.ście jej czlonkami, nikt nie widzi naszych postów ani zdjęć, tylko członkowie grupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zamyśle mamy profesjonalną stronę interetową, którą będziemy tworzyć MY - mamy dzieci z rozszczepami. Tam wszystkie historie, informacje, porady, chętni mogą udostępniąc także fotki - będzie to skarbiec wiedzy na przyszłość dla każdego rodzica, który dowie się, że jego dzidzia ma rozszczep. Same wszystkie takiej wiedzy potrzebowałyśmy, internet jest pełen info, ale bardzo nieposkładanego, dlatego chcemy stworzyć centrum wiedzy o rozszczepach z pkt widzenia mamy!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×