Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość GOFR

Kto z was ma brzydkie zęby?

Polecane posty

Gość cotton
hałabałakrasnal - ale masz zajęcie na wieczór. Nawet po pracy ci nie dadza zyc wstretni krzywozębni ;) I wiesz co? Obawiam sie tego aparatu jak nie wiem co, do szkoły chodze i na aparaty dziwnie reagują, ale mam w planach olać to i powalczyć o ładny uśmiech. Muszę mame przekonac, zeby wydała na mnie troche kasy i do roboty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz chyba wole zeby mi usuneli tego zeba....mam dziwnego stresa przed wizyta u dentysty....dwa razy mialm cos robione z tym jednym zebem i jeszcze kolejne sie szykowaly...Teraz to mi wstyd isc do dentysty...Tak zaniedbalam ta sprawe... staram sie nie jesc ta strona, czesto przeplukuje usta i wogole...nie boli ani nic.... a tak na marginesie ...co ma wspolnego poziom plytek z leczeniem dentystycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogłabym grać w horrorach- niektóre wady podlegają refundacji :) piaskowanie i skaling robi się na NFZ. Wybielić można za 40 zł a nie za 200 używająć żelu np. z Allegro i stosując przy tym jakieś pasty zmniejszające wrażliwość. Zawsze jest jakieś tańsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemmam
dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anioł- zakażenie zęba, stan zapalny może powodować choroby całego organizmu, takie jak np. stany zapalne gardła, zapalenie migdałków. Przecież ząb jest ukrwiony, unaczyniony i te bakterie które się w nim namnażają krążą później po całym organizmie powodując jego osłabienie i choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetracykliny
A co z ząbkami które są przebarwione od zażywania jako dziecko tetracyklin? Zastanawiam się czy tylko licówki mi pomogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia aa 22
hałabałakrasnal - widzę że mamy tu fachowca :) otóż mam pytanie do Ciebie , moje ,zeby są krzywe a dokładnie to lewa strona szczęki jest tak jakby zbita do środka. Zastanawialam sie nad aparatem - ale to dla mnie koszmar. Czy byla by mosliwosc zalozenia stalego aparatu np na okres 3-4miesiecy .. aby te żeby lekko wypchac a potem zalozyc sciagany aparat (ruchomy) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osaczona przez krzywe zęby
Mam mega krzywe zęby. Chodzę do dentysty reguralnie więc są wyleczone. Kolor też moge ewentualnie przeżyc. Jak miałam około 9 lat miałam ruchomy aparat, ale jak to dziecko olałam sprawe, bo wtedy nie interesowało mnie moje uzębienie. Teraz nie stac mnie na stały aparat i mogę tylko płakac....;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbita do środka- czyli fachowa nazwa to zgryz krzyżowy :) Długość leczenia aparatem stałym to sprawa indywidualna. Leczy się dopóki zgryz będzie prawidłowy. Aparat ruchomy czyli retainer powoduje utrzymanie prawidłowego zgryzu i zapobiega nawrotom wady. Nie wiem czy da się to zrobić tak jak opisałaś, bo nie jestem ortodontką. Musiałabyś spytać właśnie jakiegoś fachowca :) Wybierz dobrze, bo łatwo trafić w tej dziedzinie do jakiegoś konowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osaczona przez krzywe zęby
Pomocy... rodzice mi nie pomogą, bo jak ich prosze to mówią, że oni juz swoje zrobili....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osaczona przez krzywe zęby
Już to sprawdzałam.. tego prawa nie idzie ominac- refundacja nalezy się do 12 lat, a aparaty stałe w ogóle nie podlegaja refundacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia aa 22
dzieki za odpowiedz , a czy licówkami dało by się naprościć jakoś zęby ??? Czytałam że zakłada się je tylko na zęby od 1-3 a na pozostałych już nie ??? Co ile takie licówki podlegają wymianie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cotton
jeszcze jedno pytanko - czy gdy bede wybielać to szary kolor implanta rozjaśni sie z innymi zebami, czy zrobi sie cyrk, ze wszystkie bielsze,a ten ciemny wstretny..? I czy wybielanie przed, czy po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cotton
w sensie przed aparatem, czy po ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osaczona przez krzywe zęby
Błagam Was doradzcie mi coś... Jak mówie cały czas myśle o tym, że ktoś spojrzy na moje zęby... Śmiech to tylko z zamkniętą buzią. Czasami czuje, że mój chłopak nawet próbuje mi przez swoją siostre sugerowac o naprawie mojego zgryzu. Wszyscy ludzie z prostymi zebami( z natury ) śmieją się czasami po cichu czasami wprost z krzywych zębów. Czasami nienawidze tego świata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia aa 22
u prywatnego dentysty koszt jednej to 700 zł , ale wyczytałam na necie że podobno po ok 3 latach trzeba je zmienić ??? Przed zalozeniem licowek piluje sie calee zeby w takie szpikulce ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie. Przed koronkami piłuje się całe zęby. Przed licówkami tylko przednią część. Nie trzeba ich wymieniać. Koszt jednej w prywatnym gabinecie to od jednego do nawet dwóch tysięcy za jedną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia aa 22
hałabałakrasnal , dzieki za odpowiedzi , a co sądzisz o tej paście wybielającej co podałam linka kilka postów wyzej ??? poleciłabys ją czy raczej nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam buałe plamki
na zębach.Można z tym coś zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osaczona przez krzywe zęby
hałabałakrasnal- to też niby wyjście, ale oni sami mówią mi, ale masz krzywole, że sama sobie to zrobiłam. Ja już nie wytrzymuje. Niby kawałek kości, a jak wpływa na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia aa 22
hmmm to być może ja patrzałam na cos innego ale wiem że pisało "porcelanowa licówka" ,ją się nakleja na zęba ??? i naprawde po kilku latach nie wymagają wymiany na nowe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOFR
O, ale ładnie się topic rozwinął. A CO POWIECIE O WKLEJANIU TU ZDJĘĆ SWOICH ZĘBÓW? ŁATWIEJ BĘDZIE DORADZIĆ, ALBO WYLECZYĆ KOGOŚ Z KOMPLEKSÓW :) Jesli ktoś zacznie - ja też się dołącze. ;) Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia aa 22
to ja wrzuce jutro , ciekawa propozycja z tymi licowkami ale wydaje mi sie ze u mnie sie niebedzie dalo .... ja mam te zeby wbite bardzo do srodka i strasznie cciasno mają , wydaje mi sie ze konieczny by byl najpierw aparat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×