Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pizzaaaaa

PRZEPIS NA PIZZE SZUKAM -PROSTY I SPRAWDZONY

Polecane posty

Gość pizzaaaaa

NIGDY NIE ROBILAM PIZZY dlatego tez prosze o przepis juz sprawdzony i mozliwe prosty:) co i jak dodawac:) za odp. dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepis prosty i sprawdzony
ciasto: drożdże, mąka (dwie szklanki), ciepłe mleko (wg potrzeb), olej (kilka łyżek), szczypta soli i cukru, mogą byc jeszcze zioła prowansalskie czy cos :p Drożcze w proszku mieszasz z mąką, w kostce kruszysz, dodajesz mleko i przyprawy, zagniatasz. Zostawiasz w cieple na 20 min. Sos: Koncentrat, pół szklanki mąki, cukier, sól, zioła Rozrabiasz koncentrat w wodzie (ma byc mocno pomidorowy!, kwaśny i słodki), doprawiasz solą i cukrem, jakimis ziołami. Dolewasz zimnej wody do mąki, rozmieszaj, dolej do sosu i pogotuj chwile do zgestnienia. Dodatki: co tylko chcesz! :D Kształtujesz cienki placek w brytfance, nakładasz sos, starty ser, dodatki, pieczesz do upieczenia ciasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzaaaaa
ile tych drozdzy? i w ilu stopniach piec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepis prosty i sprawdzony
Moje ulubione dodatki to szyneczka, ananas, pędy bambusa, kolendra, cebulka, papryka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepis prosty i sprawdzony
Ja dodaję z pół torebki/kostki. Szczerze, to mam popsuty piekarnik, który się po prostu rozgrzewa :D Najlepiej wsadzic do zimnego, ciasto bedzie mialo jeszcze chwile, zeby urosnac w czasie rozgrzewania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzaaaaa
to ile ma mniej wiecej byc w tym piekarniku?tak na oko?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzaaaaa
niepoprawna pesymistka - to dawaj szybko ten swoj tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galantynka
Ja nigdy nie dodawałam oleju, tylko łyzeczkę masła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pizza mniej więcej wielkości pizzy Ristorante (cienkie ciasto) ciasto: szklanka mąki, 2/3 łyżeczki soli, 1/3 łyżeczki cukru, 1/4 kostki drożdży(opakowanie 100g czyli 25g), 2 lub 3 łyżki oleju, 1/3 szklanki wody. Wrzucić wszystko do miski, wymieszać łyżką, zagnieść ciasto. Wszystko na oko - jak ciasto za bardzo się lepi tzn. za dużo wody (dosypać mąki), jak się rozlatuje to wiadomo - dodać wody, ale uważać, bo można przesadzić;) sos: przecier pomidorowy na patelnię odparować z nadmiaru wody, można dodać podsmażoną cebulę albo szpinak, do tego zioła (ja daję oregano i tymianek) A dodatki wedle uznania. Jeszcze jakieś pytania;)🖐️ Acha, ja piekę w temp. ok 180-200 stopni przez 12 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto pyta nie bładzi
spróbujcie ten przepis..mozna z niego robic wloskie calzone lub pizzę a farsz oczywiście dowolny...te calzone są swietne, a po przełamaniu do srodka mozna dać sos np.czosnkowy http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis19173.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×