Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LadyWedding

niepełnosprawna uwięziona w domu - CO ROBIĆ?

Polecane posty

witam,prowadzę jednoosobową działalnosć gospodarczą KPiR w końcu w grudniu zaronbiłam i pierwszy raz w życiu wyszedł mi podatek . Do kiedy mam go zapłacić? do 20 stycznia, czy w momencie składania zeznania rocznego. nie mogę znaleźć info o tak podstawowej rzeczy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość infoRR
zadzwoń na KIP - infolinia podatkowa, sprawdź w google... pomogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe112233
działalność rozliczasz do końca stycznia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prowadziłam kiedyś działalność gosp. i o ile dobrze pamiętam i nic się nie zmieniło, grudzień rozlicza się dublując listopad, a rozlicza się już dokładnie składając zeznanie roczne. Idź do Urzędu Skarbowego, do pokoju, gdzie trafiały Twoje miesięczne PIT-5, i tam powinni Ci wszystko wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oł, sorry, dopiero teraz doczytałam, że nie możesz wyjść. Zadzwoń tam, ja nie raz dzwoniłam i wszystko mi tłumaczono przez telefon jak nie miałam czasu na wizytę w US. Nr tel znajdziesz w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe112233
no a tez nie doczytałam, podatek płacisz do 10 kazdego miesiaca, a rozliczenie roczne do konca stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to chyba się pozmieniało w ciągu ostatnich kilku lat, choć nie wydaje mi się. Podatek miesięczny płaciłam do 20-go następnego miesiąca, tak jak i PIT-5, tak było rozliczając się wg KPiR, a zeznanie roczne normalnie do końca kwietnia tak jak wszyscy, to akurat pamiętam, bo zawsze rozliczałam ją na ostatnią chwilę, jak już w mediach krzyczeli, że czas sie kończy, a tak nie wiele ludzi się rozliczyło. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe112233
mój mąż teraz prowadzi działalność i podatek i zus ma do 10, a rozliczenie roczne do konca stycznia, ja rozliczam sie do konca kwietnia, ale nie prowadze dzialalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mąż rozlicza się na zasadach ogólnych, czyli na podstawie Książki Przychodów i Rozchodów? ZUS do 10, ale nie podatek, PIT-5 składa się do 20, więc nie może być termin krótszy na zapłacenie podatku, skoro go wylicza się PIT-em 5 Są inne formy rozliczeń i tam terminy są też inne, autorka pisała, że ma KPiR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×