Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość murmurando 23

pytanie o ogrzewanie

Polecane posty

Gość murmurando 23

Witam wszystkich. mam w domu ogrzewanie kominkowe, ale nie spełnia swojej roli- chciałabym dołączyć jakieś inne- tylko nie wiem, bo się nie znam. Czy ktoś z was słyszał o jakimś kombonowanym- łaczonym ogrzewaniu? kominek plus coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas będzie: pompa ciepła (główne) +ogrzewanie kominkowe + kolektory słoneczne, do tego rekuperator i coś tam jeszcze, dokładniej nie wiem, bo o to, żeby w domu było ciepło dba mąż ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinka Go
W domu mamy zapowietrzony kaloryfer w sypialni. Pech chciał, że akurat na te mrozy.. Dogrzewamy się grzejnikiem konwekcyjnym N-16 MPM. Daje wystarczająco ciepła, nie chodzi na maksymalnej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie może być tak aby fachowo wykonane ogrzewanie kominkowe nie spełniało swojej roli. Kto Ci to robił? czy jest to tzw. "płaszcz wodny" czy wymuszone rozprowadzenie czy grawitacyjne jakie masz okna i jakie ocieplenie domu Podaj więcej szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kominkowe ogrzewanie, jeżeli wyłączymy opcję, że jest po prostu spieprzone, może nie działać bardzo łatwo - jak się w nim nie pali. U nas też jest nieraz zimno, jak długo nie ma nikogo w domu. W takiej sytuacji trzeba je uzupełniać czymś, co działa automatycznie. Zasadniczo do systemu kominka z płaszczem wodnym można dołączyć dowolne inne źródło: kocioł na gaz, olej, również grzałkę elektryczną. Wszystko zależy od tego, jaką masz pod ręką infrastrukturę i jakie przeróbki instalacji jesteś gotowa znieść. Najłatwiej podłączyć ekstra zbiornik z grzałką elektryczną, ale to raczej droższe w eksploatacji od np. gazu z sieci. Natomiast wstępne koszty montażu kotła gazowego czy olejowego są oczywiście wyższe, musi być odpowiedni komin i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bym chętnie posłuchała :) mamy mieszkanie i zmieniamy ogrzewanie z węglowego na gazowe, ale zastanawiam się własnie nad dogrzewaniem kominkowym (kominek z tzw płaszczem wodnym - cokolwiek to znaczy ;) mój mąż i reszta mają ku temu obiekcje ... chciałabym wiedzieć czy to się opłaca i czy jest sens inwestować????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ten kominek
trzeba przelozyc po prostu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgorzata55
Do Paulinki Go-'w sypialni mamy zapowietrzony kaloryfer...........'. to co? Nie można pomyśleć i go odpowietrzyć??? Czy odkręcenie jednej śrubki przekracza twoje lub męża mozliwości? Gratuluję więc męża;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×