Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pomoc Domowa

Porady dotyczące sprzątania...

Polecane posty

Gość Pomoc Domowa

Pomogę Ci w dbaniu o dom. Proszę o pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytaniej
Jak czesto nalezy trzepac dywany? i czy odkurzajac dywany w domu odkurzaczem nalezy tez za kazdym razem odkurzac odkurzaczem kanapy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc Domowa
Dywany powinno się trzepać ze dwa razy w roku. Natomiast jeśli chodzi o kanapy, to wystarczy odkurzać raz na tydzień oraz po odkurzeniu, wilgotną ścierką, zetrzeć później pozostałości, ew. plamy. Zalecane jest też ok. dwóch razy w tyg. przetrzeć kanapy ścierką wilgotną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytaniej
ale jak ja odkurzam dywany, podłogi 2 razy w tygodniu, to czy powinnam tez 2 razy w tygodniu odkurzac kanapy? czy kanapy wystarczy 1 raz na tydzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytaniej
skoro kanapy nalezy przecierac scierka wigotną, to czy dywany także przecierac, czy tylko kanapy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc Domowa
Możemy tylko raz w tygodniu odkurzać kanapy, przy okazji odkurzania podłóg. Dywany też przecieramy mokrą szmatką, po odkurzeniu. Nie robimy tego zbyt często w tygodniu, bo to nie dobrze tak stale moczyć dywanów, czy wykładzin. Dwa razy w tyg. wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc Domowa
Kanapy jak i Wykładziny/Dywany przecieramy szmatką, którą płuczemy w wiaderku/misce wody z płynem, najlepiej specjalnie do tego przeznaczonym. Do przecierania Wykładzin/Dywanów najlepiej płukać często (po kawałku przetarcia, znów wypłukać) szmatkę, ew. może być mop, ale polecam raczej szmatkę mokrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pomoc Domowa
Kto pierze dywany i kanapy raz w tygodniu ? oszalałas?? wystarczy raz na rok, a ja mam dywan ktory ma 10 lat i ani razu nie prany bo jest czystym zadnych plam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezorganizowan
sprzatac, zeby zawsze bylo czysto? codziennie mi sie nie chce a potem nazbiera sie tego........... szczegolnie przed swietami nie wiem w co wlozyc rece, jak to wszystko zorganizowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie rozumiem-wariaty
jak mozna zapuscic dom ja nie jestem fanatyczka sprzatania ale bawia mnie mega np swiateczne porzadki gospodyn domowych jak to musza szafki szorowac, ukladac poscliel, szorowac prysznic z rocznego kamienia wystarczy robic to na biezaco. przeciez widac kiedy kanapa potrzebuje -sprzatniecia... jakie pytanie.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojojojjjooojjj
zgadzam sie - niecierpie jak ma się taki syf że potem sprzątanie trwa dłużej niż święta.. ja dbam i szybciutko odkurzacz, szmatka, mop i wszystko gotowe... ale dywan 10letni niewyobrażam sobie bez plam, mój ma rok i już jest brudny i widac po kolorze i czas umyć :) a odkurzam czesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale po co w ogóle te generalne porządki, sprzątać należy na bieżąco! Nie rozumiem tego: syf cały rok, a przed świętami większość pań domu dostaje jakiegoś motorka w dooopie i sprzątają wszystko do upadłego, a zaraz po świętach jest na nowo syf. Nie wspominając o tym, że podczas świąt, miast odpocząc z rodziną, człowiek ledwo dycha po takich własnie generalnych porzadkach. Sprzątanie to nie bieganie z odkurzaczem i ścierką, to stan ducha, dobra organizacja i systematycznośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc Domowa
Przepraszam, ze dopiero teraz odpowiadam... do Pomoc Domowa, czy ja pisałam, że PRAĆ raz w tygodniu? Pisałam, że PRZECIERAĆ, a to nie to samo. Jak się przeciera na bieżąco, to można to utrzymać w dobrym stanie.. Jeżeli chodzi o PRANIE Tapicerki i Dywanów/Wykładzin, to osobny temat. ja pierdacze, każdy dba, jak chce. Temat ten jest po to, żeby doradzić, jak efektywnie poprowadzić mieszkanie, dom w porządku, a jeśli ktoś nie chce, to już jego rzecz. niezorganizowan, obowiązki trzeba podzielić na domowników, np. mniej efektywne czynności, jak wynoszenie śmieci, mycie naczyń.. zostawić innym, a samej zrobić to, co bardziej "widoczne"... Podzielić pracę na kilka dni. Przy pomocy środków czystości dziś można zrobić bardzo duużo i szybko, z pięknym efektem - dom będzie błyszczał. Jest też inna możliwość, dbać regularnie o ład i czystość, a tego typu sytuacje nie będą mieć miejsca - jeśli jest tego dużo, to podzielić na ok. 2. dni. mawronka, Płyn lub Aerozol specjalnie do tego przeznaczone. Producenci i ceny różne. Znajdziesz w Sklepach Budowlanych, zobacz też w Hipermarketach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc Domowa
mawronka, ew. pospolity Płyn do szyb itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc Domowa
mawronka, oczywiście, jeśli nie znajdziesz nic wcześniejszego, specjalnie do tego, ale obawiam się, że może to nie wystarczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc Domowa
mawronka, dokończę, może nie wystarczyć taki środek, który stosujemy do szyb, luster..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc Domowa
mawronka, uniwersalny środek do wymycia, z braku tych specjalistycznych, też może być. To już zależy, co znajdziesz w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc Domowa
Proszę o pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc Domowa
UP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam psa i jego kłaki
powinnam co 2 dni odkurzać. Czy jest jakiś inny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papajka
jest jakaś szmatka/ściereczka dzięki której można pozbyć się przykrego zapachu np. z okolic zlewu, z lodówki czasem itp? nie chodzi mi o chemię (specyfiki w sparyu) tylko ścierkę, gąbkę, cokolwiek w tym stylu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc Domowa
Mam psa i jego kłaki, nie ma innego sposobu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoc Domowa
papajka, nie słyszałam o takich Ścierkach itp., ale zajmę się tym... i może coś znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorientowana
a ja slyszalam :) tzn. nie kojarze producenta czy cos, ale wiem na pewno ze cos takiego jest, po prostu zapach przykry ie powstaje jak sie tym przeciera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×