Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość delikatne

Wymiar urlopu przy niepełnym etacie

Polecane posty

Gość delikatne

Mam 15 letni staż pracy czyli należy mi się 26 dni urlopu. Od stycznia pracuję w niepełnym wymiarze godzin (3/4 etatu). Ile należy mi się urlopu? Art. 154 kodeksu pracy mówi, że: § 2. Wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, biorąc za podstawę wymiar urlopu określony w § 1; niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do pełnego dnia. Czyli mam rozumieć, że nalezy mi się 20dni? 0,75 x 26dni = 19,5 ~ 20dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjja
pracuje na pol etatu ale urlop mam taki sam jakbym pracowala na caly etat, wiec tobie nalezy sie 26 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadrowa*
No to się ciesz, że masz 26 dni. Prawnie przysługuje ci 10 lub 13 dni zaleznie od stażu. Urlop wypoczynkowy pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do jego wymiaru zatrudnienia (etatu), biorąc za podstawę urlop w wymiarze 20 lub 26 dni. Aby ustalić wymiar urlopu takiego pracownika, należy jego wymiar zatrudnienia, określony w umowie o pracę, pomnożyć przez przysługujący mu wymiar urlopu wypoczynkowego: 26 dni (wymiar przysługującego pracownikowi urlopu) x (wymiar zatrudnienia) = 13 dni); 20 dni x = 10 dni. A zatem pracownik zatrudniony na pół etatu, będzie miał prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 10 lub 13 dni. Przy ustalaniu urlopu wypoczynkowego pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy należy pamiętać, że niepełny dzień urlopu należy zaokrąglić w górę do pełnego dnia. Delikatne dobrze wyliczyłaś/eś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadrowa*
Wymiar urlopu wypoczynkowego pracownika zatrudnionego na 1/2 etatu wynosi 10 dni: 20 dni (wymiar przysługującego pracownikowi urlopu) x (wymiar etatu) = 10 dni. W przeliczeniu na godziny pracownikowi przysługuje 80 godzin urlopu: 10 dni x 8 godzin = 80 godzin urlopu wypoczynkowego. Pracownik pracuje od poniedziałku do czwartku: w poniedziałek 8 godzin, a w pozostałe dni po 4 godziny. W sumie 20 godzin tygodniowo. Pracownik chce wziąć urlop na 2 tygodnie. Oznacza to, że z puli 80 godzin urlopu należy odjąć pracownikowi 40 godzin: 20 godzin pracy tygodniowo x 2 tygodnie = 40 godzin. Urlopu należy udzielić wyłącznie w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym odpowiadającym liczbie godzin przypadających do przepracowania w danym dniu: w poniedziałek 8 godzin, wtorek, środa i czwartek po 4 godziny. W piątki pracownik nie pracuje i w związku z tym nie można udzielić mu urlopu w taki dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjja
kadrowa* dla ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×