Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nikiiii

ile tyg. po porodzie mozna zaczac stosowac dostna antykoncepcje-karmie piersia

Polecane posty

Jeśli karmisz piersią to nie możesz stosować doustnej antykoncepcji. Podobno są specjalne zastrzyki albo plastry dla kobiet karmiących ale o to musisz zapytać lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, nie słyszałam o nich. Ciekawe czy faktycznie nie są szkodliwe dla dziecka... przecież hormony są wtedy wchłaniane z układu pokarmowego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos mi sie zle link wkleil.wykasuj spacje albo wpisz w google i poczytaj sobie dokladnie.ja je stosowalam,moje dziecko ma teraz prawie 3 latka i wszystko z nia ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fellla
uważaj z zastrzykami.Tabletki zawsze możesz odstawić jeżeli nie będą pasowaly ,a co zrobisz jak po zastrzyku będziesz się koszmarnie czula/?Bóle piersi,glowy trądzik i inne dolegliwości mogą wystąpić,ale oczywiście nie muszą.Mnie niestety nie ominęly.Koszmar trwał kilka miesięcy ,bo tyle dziala zastrzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazylia no to super:) fella ma rację co do zastrzyków- to jednak jest duża dawka hormonów na raz i wiadomo,że mogą być objawy uboczne. Kurczę ja bym się chyba i tak bała jakiekolwiek hormony brać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są pigułki cerazette oraz zastrzyk depo-provera(raz na 3 mieisące). Ja po porodzie przez rok stosowałam zastrzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi cerazette i depoproverą jest tak, że są to środki jednoskładnikowe, nieszkodliwe dla dziecka, mogą u kobiet wywołać jednak plamienia ciągłe, dlatego lepiej brać tabletki, które zawsze można odstawić bo jak weźmiesz zastrzyk na 3 miesiące i akurat zareagujesz na niego plamieniem to masz 3 miesiące plamienia.... różnie się na nie reaguje ja biorę cerazette

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×