Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Stefan69

Kindergeld - Niemcy

Polecane posty

Gość Stefan69

Wie ktoś ile czeka się w praktyce na Kindergeld w Niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama w lesie
okolo pol roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oplatek**************
oni maja czas 6 tygodni na odpowiedz ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka120879
maja 6 tygodni ale to fikcja, we wszystkich urzedach sie czeka duzo dluzej na odopowiedz my na kindergeld czekalismy 9 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalezy to od wielu czynników- jesli dziecko jest Niemcem, trwa to do 6 tygodni i pieniadze z wyrównaniem sa na koncie. Jesli jednak dziecko przyjechane z Polski, badz innego EU, badz zyje w Polsce czy gdzies tam, a w Niemczech jedynie rodzic pracuje, to wtedy wymagaja wielu papierków, m.in. zeby nie pobierac podwójnie w kraju dziecka, i inne. Duzo korespondencji z urzedami polskimi, itd. Wtedy to trwa, jak czytam po forach, miesiace, a nawet lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka 120879
rzeczywiscie jak staralismy sie o kindergeld akurat przyjechalismy do Niemiec a maly jeszzce sie urodzil w Polsce (maz jest Niemcem), pewnie stad tyle papierkowej roboty. wprawdzie pieniadze juz wplywaja ale nadal okrojone o 12 euro , bo mam prawo pobierac zasilek na dziecko w Polsce czego nie robie i juz stosowne dokumenty dawno dostarczylam. jednak urzad twierdzi ze musi to sprawdzic i to juz trwa 2 lata. a na pytanie ile to moze jeszzce trwac odowiadaja tyle ile bedzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa23051977
Ludzie, wszystko o Kindergeld macie tutaj: www.pozytywnepieniadze.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A masz pewność że poprawnie wypełniłaś wniosek? Zwykle takie sprawy opóźniają wydanie decyzji. zasiłek rodzinny w niemczech uzyskałam dopiero kiedy formularz wypełnili mi tutaj http://zwrotpodatku.eu/ . Sama dwa razy zrobiłam błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wraz z wnioskiem prześlemy wszystkie niezbędne dokumenty, to zdarza sie, ze sprawa jest rozpatrzona nawet w dwa tygodnie. Zasadniczo jednak czas oczekiwania to ok. 3 miesiące, w skomplikowanych sprawach, gdy brakuje dokumentów, czas oczekiwania wydłuża sie. Pieniadze sa wyplacane do 6 miesięcy wstecz od dnia zlozenia wniosku. Kazda sprawa jest indywidua. Chetnie pomoge i doradze. Zapraszam www.kindergeld-pomoc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×