Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość mloda pani domu

Jak sortować pranie?

Polecane posty

Gość mloda pani domu

Mam pytanko, w jaki sposob segregowac rzeczy do prania? jest nas dwojka, ja i maz. Narazie dziele to tak: -reczniki, scierki-90 stopni -biale i pastelowe-40 stopni -ciemne i czarne-40 stopni lub 60 stopni tylko mam problem bo maz bo troche czarnej bielizny oraz skarpetek i nie wiem czy powinnam ja prac na 60 czy 40 stopniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sortuję tak: ręczniki jasne, pościel jasna, bielizna jasna- 90 st. (jasne czyli pastelowe kolory- większość mam w pastelowej zieleni) ręczniki białe, pościel biała, bielizna biała- 90st. Pościel ciemna, ciemne ręczniki, bielizna- 60 st. dżinsy- 40 st. czarne ubrania- 40 st. kolorowe: dzielę na żółte, czerwone, zielone- 40 st. Obrusy lniane, firany, delikatne rzeczy- program do firan. Swetry- program do bawełny lub np. kaszmirowe, cienkie dzianinowe- piorę w programie do firan bez wirowania. Wiem, że sporo segreguję i przez to mam więcej roboty, ale dzięki temu wszystko jest czyste i się nie odbarwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaahhhhhhhhhhhhhmmmmmmm
wkurza mnie to staromodne podejście :P ręczniki, pościel, szmaty itp. 60 st ubrania kolorowe 30 st ubrania białe 30 st bielizna 30 st dzisiejsze detergenty nie potrzebują wysokich temperatur aby efekt był dobry.. bielizna w 90 st???!!! nie te czasy! proszki i płyny to taka chemia , że z powodzeniem zabije bakterie.. a już nie wspomne ile energii można zaoszczędzić na praniu w 30 st. trzeba myśleć o środowisku :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wiec ta k
reczniki i scierki 90 a reszta tak jak na metkach bielizna powyzej 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam sobie nie utrudniam życia. Osobno białe rzeczy, osobno ciemne, wszystko w 40 stopniach, również ręczniki czy ścierki. Nie są aż tak koszmarnie brudne żeby trzeba było je gotować, nie przerażają mnie mikrokopijne bakteryjki żyjące gdzieć tam w ciuchach, wszystko jest czyste i nikt w domu nie choruje:) Również pościel piorę w 40 stopniach, czasami 60, często to robię, więc jest czysta. Swetry, płaszcze itd - opcja pranie ręczne albo zwykłe na 30 stopni. Moim zdaniem nie ma sensu popadać w paranoję z tą segregacją i wysokimi temperaturami, ciuchy szybko się niszczą, tracą kolory itd. No chyba że ktoś oddaje do prania rzeczy tak brudne, że nie widać jakiego są koloru, ale to już chyba skrajność;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabbbbkoooo
Biale piore w 60 st, ciemne w 40 a kolory w 30, do tego zawsze staram sie zeby pralka byla pelna bo to ekonomiczniej i ekologiczniej. W 90 st nie piore nic, nie mam az tak brudnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff... a już myślałam że jestem jakaś dziwna że piorę wszystko w 40 stopniach (lub 30 gdy tak jest na metce). A segreguję białe i jasne, ciemne, pościel i ręczniki. Kolorowe bluzeczki z reguły farbują więc piorę ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
Biale piore w 60 st, ciemne w 40 a kolory w 30, do tego zawsze staram sie zeby pralka byla pelna bo to ekonomiczniej i ekologiczniej. W 90 st nie piore nic, nie mam az tak brudnych rzeczy. Zacytowałam poprzedniczkę,bo robię identycznie, tylko jeszcze dodam,że przy 60st nastawiam program "pranie ekonomiczne", więc mi moczy i trwa to pranie dosyć długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robie tak jak Laura Diaz i Salsera :) , czasami tylko piore bardziej zabrudzone rzeczy w 60 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziele tylko wg kolorów, wszystko piorę na 40 stopni, mam dobre proszki i niewyświniane ubrania/ścierki/bieliznę/posciel kolory dzielę tak: białe żółte i beżowe szare i niebieskie granatowe i czarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sortuję tak
białe czarne kolorowe jasne kolorowe ciemne czerwone (bo akurat sporo czerwieni jakoś) piorę głównie w 40 stopniach,, chyba że metka każe inaczej, lub gdy np ładuję całą pralkę ręczników (też uważam na kolory) lub pościel pojedyncze eleganckie bluzki piore ręcznie (znaczy wrzucam do miski z woda i płynrm do prania, lekko wygniatam, po jakimś czasie płucze i rozwieszam:) aha - mam o wiele mnie prasowania, odkąd pranie, zanim rozwiesze po wyjęciu z pralki, składam na kwadransik. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sortuję tak
jeszcze jedno - sposób który stosuje od lat z powodzeniem moja mama i ja też (wiadomo:) ) co jakiś czas wlewam do pojemników na proszek i płyny ocet i puszczam pralkę "na pusto" na 60 stopni - pralka się ładnie oczyszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy piorę białą koszulę noszoną 1 dzień to gdy piorę w 40- stopniach wyjmuję i nadal jest brudna przy kołnierzyku i mankietach. Więc muszę zapierać a potem dopiero do pralki, to bez sensu, jak wy robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dobrą pamięć
i pamietaj o oddzielnym praniu bielizny damskiej i męskiej !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli pralka nie dopiera mankietow i kolnierza, to moze przed wlozeniem jej do prania, potraktuj te miejsca dobrym odplamiaczem, bez zapierania, wlej go tez troche do prania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejbiega
dlaczego dzielic bielizne damska i meska ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pranie sortuje nastepujaco: - biale 40 st. - biale 60 st. (posciel, reczniki, bielizna) - kolorowe 40 st. - kolorowe 60 st. (posciel, reczniki) - ciemne 40 st. - czarne 40 st. - ciuchy meza, ktore naklada np. do naprawy auta (smary...) :P 90 st. oczywiscie nie robie 20 pran tygodniowo, tylko ok. 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabbbbkoooo
Do rzeczywiscie---> myjemy sie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiele zależy od proszku w którym się pierze. Ja używam Vizira i bonuxa, i wszystko ładnie się dopiera. Rzeczy dziele na jasne i ciemne. Pościel i ręczniki osobno. Temperatura 40 stopni. Mam wieczny problem z zakupem żelazka:P więc rzeczy po wyjęciu z pralki mocno strzepuję, i dopiero na suszarce lądują. Nie są wtedy tak strasznie pogniecione A ten sposób z octem można używać w nowej pralce? Bo mam pół roczna i trochę obawiam się tego octu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejbiega
mam dobra pamiec - dlaczego trzeba dzielic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabbbbkoooo - jak się mieszka w dużym mieście to trzeba się pogodzić z kurzem i spalinami. Ale dziękuję za radę :o 40 stopni jest ok, ale jeśli jest mat. z czymś sztucznym a ja mam na myśli koszule 100% bawełna z mankietami i kołnierzykiem wtedy trzeba chyba dać na 50-60 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez dziele ale tak
Bielizna delikatna 40st inaczej zolknie Ubrania dzieci i nasze -jasne 50st Ubrania dzieci i nasze ciemne 40 st ,ale dluzszy program. Posciel ,zalezy jaka od 50 do 90 st -to samo scierki. Reczniki ciemne i jasneosobno ,ale w temp nigdy nizszej niz 70 st ,a to dlatego ze prane w chlodniejszej wodzie ,czesto po jednym wytarciu sie zwyczajnie smierdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiakopterkaaa6453
ja piore max w 40 st. reczniki tez o robie to raz w tyg wiec nie sa specjhalnie brudne;/ zazwyczaj ciemne w 30 stopniach w krotkim praniu, i jasne 40 stpni dlugie pranie. i swetry w praniu recznym. szlkoda ciuchow na 60 i 90 stopni;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiakopterkaaa6453
jak ci zostaja plamy na mankietach to dolewaj vanisza do prania, albo wrzuc kosuzle na godz do wody z vaniszem i do pralki. vanisz mozesz wlozyc bzposrednio do pralki w takim gabkowym kurku ktory daja na zakretce np perwolla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wogóle nie sortuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaatarzyna
piore w vizirze a i tak mi wszystkiego nie dopiera:O rzeczy biale, zaleznie od natezenia brudu - 60-90 stopni jasny kolor - 60 stopni czerwone lub niebieskie - 40 stopni ciemne - 40 stopni reczniki i posciel - 60 stopni buty - 30 stopni prania nie mam gdzie suszyc, wiec wiecznie jest sterta, bo jest nas 4, a teraz w zimie pranie schnie 2-3 dni:O wiec wychodza 3-4 prania w tygodniu:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak sortować pranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja roznie
poscliel biala i biale reczniki-90 kolorowa i kolorowe reczniki -60 bielizna biala-powyzej 60-jak nie ma przeciwskazan podkoszulki wg metek-bo to roznie trzeba-w 30 na bawelnianych albo welnianych albo wirowanie tylko na 800 generalnie scierki posciel bielizna w wssokiej tepm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze,ja używam wizira a jak piorę białe na 60st. to się nie dopierają,a sensie,że są jakieś takie zszarzałe.Dlatego białe(skarpety frotte,bielizna,podkoszulki) i inne bawełniane oraz ręczniki jasne na 70 st. Kolory w 60 st. Czarne w 40 st. Pościel dorzucam normalnie do prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo wizir to tylko niemiecki:) Ten polski jakis inny jest. ja kupuje u gościa który handluje niemieckimi rzeczami, i nie narzekam. Cena ta sama, a jakość nieporównywalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×