Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dilauro

pożyczka a kredyt?

Polecane posty

Gość dilauro

jaka jest róznica między pozyczką a kredytem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barempik
kredytu udzielać może jedynie bank a pożyczkę dać Ci może każdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dilauro
to takie proste? nie sądziłam... a kwota która zamienia pożyczkę w kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakataa
Kredyt- Bank zobowiązuje się udostępnić określoną kwotę na określony cel oraz czas a kredytobiorca zobowiązuje się wykorzystać kredyt zgodnie z jego przeznaczeniem oraz zwrócić pobraną kwotę wraz z należnym bankowi wynagrodzeniem w postaci prowizji i odsetek Pożyczka – operacja polegająca na udzieleniu przez osobę fizyczną lub instytucję określonej kwoty środków pieniężnych lub określonych przedmiotów do dyspozycji pożyczkobiorcy, na czas oznaczony lub nieoznaczony (Jeżeli termin zwrotu pożyczki nie jest oznaczony, dłużnik obowiązany jest zwrócić pożyczkę w ciągu sześciu tygodni po wypowiedzeniu przez dającego pożyczkę - art. 723 kc). W przeciwieństwie do kredytu bankowego nie jest wymagane określenie celu na jaki pieniądze zostaną wydatkowane oraz naliczenie i pobranie odsetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakataa
W skrócie: kredyt- określasz cel pożyczka- nie musisz go podawać;) hehe ale w obu przypadkach zwracasz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dilauro
ja zaczynam zwracać jak patrze na oporcentowanie kredytów, blee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dilauro
>>>Jakataa W skrócie: kredyt- określasz cel pożyczka- nie musisz go podawać hehe ale w obu przypadkach zwracasz dzieki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiotrekUK
- dilauro- aż tak tragicznie?:) Nie wiem niestety jak obecnie się przedstawia ta sytuacja bo jestem poza granicami Polski. ...ale ciekawi mnie w sumie czy aż tak źle?????? Piotr. K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiotrekUK
Chociaż w uzupełnieniu- pamiętam, że wyjeżdżając z kraju sytuacja zaciągnięcia kredytu czy pożyczki nie rysowała się w kolorowych barwach. ps. może dlatego wyjechałem, było łatwiej;) pzdr.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dialuro
>>>PiotrekUK - dilauro- aż tak tragicznie? Nie wiem niestety jak obecnie się przedstawia ta sytuacja bo jestem poza granicami Polski. ...ale ciekawi mnie w sumie czy aż tak źle?????? Piotr. K. no nie wiem jak w porównaniu do innych krajów ale paredziesiąt procent to całkiem sporo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dialuro
>>>PiotrekUK Chociaż w uzupełnieniu- pamiętam, że wyjeżdżając z kraju sytuacja zaciągnięcia kredytu czy pożyczki nie rysowała się w kolorowych barwach. ps. może dlatego wyjechałem, było łatwiej pzdr. znaczy na czym to wg. ciebie polegało? że formalności duże czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nakhla
warto sobie zdać sprawe z tego, ze i kredyt i pozyczke nalezy oddać! koniecznie w terminie wiem, wiem, czasami trudno o tym pamietać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dilauro
to podstawowa zasada! uwazam, ze latwo o tym pamietac- to jak klątwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dilauro
no klątwa- dobre porównanie ale od pożyczek się nie umiera- zresztą sami je na siebie ściągamy. często nie mając wyboru. nie ma się co zniechęcać jeżeli komuś jest to niezbędne wziąć pożyczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nakhla
sam sobie kolega wytłumaczył... no to można powiedzieć, że nie mamy w większości nic przeciwko takim firmom jak smskredyt.pl dającym pożyczki na określony termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dilauro
nie mamy nic przeciwko skądże. jeżeli nikt nam nie bedzie kazał płacić niewyobrażalnych sum to nie. ale jeśli to prawda, to co tam pisze, że w terminie jest określona stawka to spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barempik
i co wziąłeś tą pożyczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barempik
czy w ogóle nie zamierzałeś a chciałeś się dowiedzieć i wspomóc ludzi nudzących się na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dilauro
no nie wziąłem nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dilauro
a zapożyczanie w dzisiejszych czasach jest bezpieczne, waluta tak szybuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostar
pozyczając pieniądze przez sms czy internet b. wazne jest sprawdzenie firmy. podajemy tam w końcu swoje dane, numer konta. dlatego polecam zajrzęc do KRS przed decyzją o pozyczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostar
>>>dilauro a zapożyczanie w dzisiejszych czasach jest bezpieczne, waluta tak szybuje... myslisz,że bezpiecznie? euro tak skoczyło, banki się boją pozycząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dialuro
>>>kostar pozyczając pieniądze przez sms czy internet b. wazne jest sprawdzenie firmy. podajemy tam w końcu swoje dane, numer konta. dlatego polecam zajrzec do KRS przed decyzją o pozyczce. oni Cię też sprawdzają. musisz przelać im 1zł by sprawdzili, że dane, które podajesz są prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dialuro
>>> kostar myslisz,że bezpiecznie? euro tak skoczyło, banki się boją pozyczać właśnie bardziej to chciałem zapytać :) euro skacze (dzisiaj widziałem po 5.05 już... masakra no i dlatego nie pozycza się w walucie obcej- bezpieczniej własnie najbardziej mnie dziwi, że banki się boją pozyczac o kredyt trudniej ale pozyczke to może wziąc prawie kazdy teraz- czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herlina
róznica między pozyczką a kredytem to przede wszystkim kwota i pożyczko/kredytodawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herlina
bo kredyty to nie jest główne źródło dochodów banków a firm które dają pozyczki i owszem- dawanie pożyczek to główny dochód dlatego mimo recesji biznes trzeba prowadzić pozaty mja sądze, że kryzysu nie ma. on jest wirtualny i tworzy się sma sobą. nieistniejący kryzys napędza ten prawdziwy który może nadjeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dialuro
>>> herlina bo kredyty to nie jest główne źródło dochodów banków a firm które dają pozyczki i owszem- dawanie pożyczek to główny dochód dlatego mimo recesji biznes trzeba prowadzić pozaty mja sądze, że kryzysu nie ma. on jest wirtualny i tworzy się sma sobą. nieistniejący kryzys napędza ten prawdziwy który może nadjeść a o tym kryzysie to ja sie nawet nie wypowiadam. wielka ściema i spekulacje. ale o tych źródłach dochodów to masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_mokotow
a jaki portal polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×