Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marta113

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda 2

Polecane posty

Gość
klarav jakoś mi umkneło , że ty masz takie przeboje po porodzie :( "bidoku" zdrówka życzę !!!! a gdybyś chciała wybrać się do tego dr to musisz mieć skierowanie ale nie do poradni preluksacyjnej tylko do Ortopedy i przyjmuje on na Sobieskiego polecam , bo to był jedyny lekarz który był i jest ok ( bo jeszcze mamy wiuzyty ) na kase chorych ,a do Neonatologa pojechałam aż do myszkowa , bo w cz-wie nie ma i szkoda gadać jakbym wiedziała , że tak ta wizyta by wyglądała to nie ciągłabym maluchów tyle km sorki za błędy ale staram się pisać i usypiam małą i stąd te jakieś dziwactwa ...... a dla mam które by chciały się wyspać polecam( z polecenia) http://vanilka.republika.pl/usnij.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
SYTOFALA ja bylam w cz-wie u naonetologa czy jak sie to nazywa.Gosc nazywa sie marek juszczak i wszyscy go polecaja,bo jest kims tam waznym w szpitalu w krakowie.bylismy z malym i jestesmy bardzo zadowoleni.jesli bys chciala z malenstwami isc to dam Ci namiar.moja znajoma z blizniakami tez tam chodzi.przyjmuje niestety tylko prywatnie.wizyta 100 zl ale pelna godzinke siedzisz. no i jestem juz po wizycie..nawet nie chce mi sie pisac.bylo okropnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
klara v szkoda , że się wcześniej nie zgadałyśmy!!! dla nas już za późno na taką wizytę , ci lekarze przyjmuja do 5 tyg życia dziecka a moje niebawem 6 miesięcy bedą mieć. a jak szukałam w cz-wie to nikt mi o nim nie powiedział trudno:( 3 maj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
sytofala ,wlasnie wrocilam od pediatry-dostalam skierowanie do tego Twojego ortopedy bo coz z lewym biodrem moze byc nie tak.a u Was wszystko z tymi bioderkami dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
u nas to lekki galimatias Bartuś w szpitalu lewy staw biodrowy coś nie tak , Nadunia ok ,ale kontrolne usg wykazało , że Bartuś ok ale Nadunia Prawy staw do kontroli i ostatnio jak byliśmy to lepiej ale nadal do obserwacji bo w jednym już zaczeło się tworzyć jądro kostnienia a w drugim jeszcze nie 19tego kontrola może ostatnia. oby ! a i u was będzie dobrze grunt to kontrolować i odpowiednio nosić , on ci wytłumaczy co i jak . moja sąsiadka nie skontrolowała córki bo w szpitalu małej stawy biodrowe wyszły ok a teraz ma 3 lata i okazało się , że coś nie gra , tylko i wyłącznie przez nie dopilnowanie masakra:( dziewczyny co ze staraczkami :)????????? hop hop do raportu!!!!!!!!! ściskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna2806
Cześć Sytofala :) Melduję się :) :) Staram się ze wszystkich sił :) :) :) tym bardziej, że odpoczęłam na urlopie a kondycja i humor dopisują. Inne dziewczyny też się pewnie starają, więc na forum cicho :) :) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata RR
hejo :) u mnie dzis 28 dc z objawów na @ - tylko troszke sutki mnie bola ale zadnych nadzieji sobie nie wiaze z tym - bo ani nie mialam stymulacji, ani sie nie staralma wtedy kiedy powinnam, a moje prl poewnie pozostawia duzo do zyczenia. Poczekam cierpliwie do niedzieli jak nie przyjdzie jasnie pani to zrobie test ( tak dla pewnosci) i wtedy zaczne zazywac luteine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klarav Czabyło od samego początku może podmywać się mydłem szarym , a tak to pewnie wdało się jakieś zakażenie , albo w szpitalu coś zknocili, a to co pielęgniarka środowiskowa nie zaglądała ci, nie zaobserwowała że coś nie tak ???????????????? A co do szczepionki to 1 szczepionkę Kalince zasponsorowałam państwową czyli 3 wkłucia i bardzo tego porzałaowałam bo strasznie potem płakała i zrywała się ze spania przez 2 dni ( a pozatym nie byłam doinformowana co i jak z tymi szczepiąnkami ) po 6 tyg. zapłaciłam 120 zł. ukucie 1 nawet dziewczyny nie poczuła kiedy był koniec a kiedy początek , po 6 tyg. od 2 szczepionki znów 120 zł. również nie poczuła po 6 tyg. od 3 szczepionki jest szczepienie na zółtaczke 1 kłócie państwową - nie płatną a teraz mamy się zjawić dopiero na wiosna/ lato . Pewine lekarz powiedzia mi że nie ma sensu szczepić na rotawirusy bo w objawach tej choroby występuje zwykła sracza którą każe niemowle wcześniej czy puznie i tak przechodzi sen ma szczepienie typu pneumokokom i meningokokom bo one mają poważne powikłanie a nawet grozi śmiercią ale one troche wyniosą!!!!!!!!!!!! a szczepienie należy przeprowadzić przed 1 dawkę przed kuończeniem 6 m-c malca a ostatnie około 2 roku i taka jedna szczepionka pneumokokom- około 500 meningokokom - około 360 - ja się jednek nie zdecydowałam Mam 2 starszych chłopców którzy też chodzili do żłobka i przedszkola ale nidy tak tragicznie nie było , a czymbyśmy nie zaszczepili nasze posiechy to jak będą miały coś złapać to i tak złapią - takie jest moje zdanie a magdalena Gratulacje dla szczęśliwych rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
postanowilismy po wczorajszej wizycie szczepic małego ta 5 w 1...nie ma co kombinowac,a co do moich szwow i poloznej srodowiskowej to sprawdzala tylko na pierwszej wizycie i bylo oki,a te ropienie zrobily sie w ciagu 2 dni praktycznie,za to po zdjeciu tych ,,rozpuszczalnych,,szwow z miejsca wszystko przeszlo i jest...cudownie.teraz tylko czekam na ,,debiut z mezem,,i troche sie boje:)za dwa tyg.kontrola biodra bo cos tam trzeba zobaczyc...acha,a kiedy zaczelyscie jesc surowe warzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klarav, my własnie dzisiaj mamy szczepienie i równiez zdecydowaliśmy sie na tą 5x1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
Witajcie dziewczyny u mnie jeszcze tylko kilka dni. Mam nadziję że to już niedługo. Trzymajcie za nas kciuki. Aha odebralam wynik na paciorkowce na szczęście ujemny. Pzodrawiam wszytskie mamusie i staraczki!! NICK (WIEK)-----------ILOŚĆ CYKLI--------spodziewana@------MIASTO STARACZKI ************** MONIKA1981(28)----------26----------------06.02.10-- - --- ------UK balbinka85 (24)-------------10---------------------???-------WrocL ove 000kika000(23)-------------11----------------19,02,2010- - -------Mielec Dominikaa81-----------------7-----------------17.10.---- ----------Wawa monika-78 (31)--------19--------------30.12.09-----------Włocławek maja1981----------------13--------------7.11(przerwa wakacyjna ---UK mida(27)-----------------9-------- 05.02.2010........-OstrowiecSw. ania-dl(26)------------6 cykl z clo------------------18.01.10-------Wrocław marc30 (31)------2,5 roku (4 z clo)-------16.02.10-----------ok. Wrocław malinka2510-----------------8------------------?????---- -----------Turek Hania82(27).........5, 2 z clo.............UK Lunka23.............15....................6.11.2009..... ....kuj,pomorskie agata RR.....9, 3 z clo ..6.02..2010......małopolska styczeń przeprwa anikaz(33) -----13 cykli (bez wspomagaczy)----12.01.2010-----Olsztyn madziaraxx..........(już nie licze).....30.12.2009........ Italia Joanna2806-----------28 (4 z clo)-------20.02.2010----------lubelskie DorotkaBzz(24).............1 z clo........... ???? ..................Świdnica PRZYSZŁE MAMUSIE ************************* NICK (WIEK)-------TC-----TER. PORODU-------PLEC---IL CYKLI----MIASTO agula...(27)--------39---------18.12.09 ---------?---------13-----------Kraków Karolinka już jestem...8...17.01.2010........1 z clo (w sumie 17)..Rypin Majkakaja(26)-----39---------15.02.2010------córeczka--- --16--------Poznań slonce31(31)--------35----------08.03.2010-----4 z clo----córcia---Rybnik kachla(29).----------28----------26.03.2010-------?----3 6 ---( 3 z clo)----katowice agus28(29) ..........17.........4.07.2010 .......dużo....... kinder niespodzianka Carolla (30)..........11.........5.07.2010........?............Mazur y Marta113(29)----------14 --------25.07.2010-----?---- 2,5 roku----Cz-wa SZCZĘŚLIWE MAMUSIE !!!!!!!!!! ************************************** Lena1984-*** córeczka KALINKA*** 23.06.2009*** 3970g. ***57dł. koteczek19833***-córeczka MAJA*** 05.08.2009 ***4100g***57dł sytofala-***Synek BARTUŚ*** 10.08.2009*** 1980g*** 46dł -*********Córeczka NADIA*** 10.08.2009*** 2000g*** 44dł Aniabuu23***-córeczka Adusia*** 07.10.2009*** 3240g. ***54dł angela82*****synek Aleksander****10.11.2009***2920g******48dł. Inga127**** synek....................................................... ... Figata******synek, córeczka............................................. duszka80****córcia Karolinka****28.11.2009****4410g**60dł. muszka28*******synek Aleksander*****01.12.2009****3320g********54dł. Kara1983****córcia Wiktoria***16.12.2009***3860g****56dł. haleczka****córeczka Julka***18.12.2009***2650g****51dł klarav***synek Alan***02.01.2010***3980***57 dł domi883.....synek Aleksander.....06.01.2010....2600g...50dł ...............synek Jakub...........06.01.2010.....2300g....48dł Madzialenka synek Kacper.........27.01.2010.....3700kg...55dł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
no chodzi mi o to kiedy Wy zaczelyscie jesc surowe warzywa po porodzie.dokladnie o diete mi chodzi.juz mam dosyc nudnego jedzenia.urozmaicam sobie wszystko i nie krzywduje ale podobno mam dluuuuuuugo nie jesc surowych warzyw a ja jestem nauczona życ na warzywach i salatkach praktycznie.strzela nam juz piaty tydzien.maly przekroczyl wage 5200 wiec pokarm musze miec oki,ale cos ,,dobrego,,to bym zjadla....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonce31
klarav powiem szczerze, że pierwszy raz słyszę, że nie wolno jeśc surowych warzyw. Wiem, że trzeba uważąc na pomidory i cytrusy bo uczulaja no i te wszystkie wzdymające z umiarem żeby dziecko nie miało kolki, ale żeby w ogóle surowych warzyw??? Moja pierwsza córa urodziła się w lipcu i pamiętam, że właśnie wcinałam mnóstwo warzyw i owoców i tylko obserwowałam co małej nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również jestem zdziwiona ???????????????// Niepowinno się jeść np. kaprusty , brukselka, czeba uważać na pomidor i ogórek nie każde dziecko toleruje , kalafior i brokuły Można na papewno pekinke przunajmniej ja jadlam i nic, Zabezpiecz się w razie wwwwwwww na espumissan dla noworodków jest drogi ale dobry ewentualnie na recepte bodajże - WiburcolN ja nie poterzbowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosowałam się do tego na jednej ze tron WWW. i było dobrze Pij bez obaw: – wodę mineralną niegazowaną, – słabą herbatę lub bawarkę, – herbaty owocowe i ziołowe, – kawę bezkofeinową albo słabą, normalną, – soki owocowo-warzywne, – kompoty, – jogurty naturalne, kefiry, maślanki Unikaj: napojów gazowanych (zawierają dużo cukru a bąbelki w nich zawarte mogą powodować kolki) MLEKO i PRZETWORY MLECZNE Jedz ostrożnie: jogurty naturalne, kefiry, maślanki, mleko zsiadłe, sery białe (mogą wywoływać reakcje alergiczne) OWOCE Jedz bez obaw: – banany, – brzoskwinie, – jabłka, – maliny , – jeżyny, – porzeczki, – agrest, – soki, dżemy, jogurty, galaretki z tych owoców Uważaj na: – truskawki, poziomki, cytrusy (uczulają) – gruszki i pestkowce, np. śliwki, morele, czereśnie, wiśnie (niekiedy mogą powodować bóle brzucha i kolki) – owoce suszone (konserwowane chemicznie) – soki, dżemy, jogurty i galaretki z tych owoców WARZYWA Jedz bez obaw: – ogórki, – buraki, – marchewkę, – ziemniaki, – kapustę pekińską – kukurydzę, – pietruszkę, – koperek, – soję, – szpinak, – młodą fasolkę szparagową, – dynię, – kabaczek, – cukinię, – wszystkie rodzaje sałat Uważaj na: – cebulę i czosnek - mogą zmieniać smak mleka; cebula powoduje wzdęcia – kapusta, kalafior, groch, fasola, brokuły, bób - mają właściwości wzdymające i mogą powodować kolki u dziecka – pomidory i seler - zawierają silne alergeny – paprykę, chrzan, pory, grzyby PIECZYWO – jedz zwłaszcza ciemne i pełnoziarniste Uważaj na: pieczywo z konserwantami KASZA, RYŻ, MAKARON – wybieraj zwłaszcza te pełnoziarniste – jedz kilka razy w tygodniu JAJKA – ugotowane, zarówno na miękko jak i twardo – 2-3 razy w tygodniu Uważaj na białko – jest bardziej alergogenne niż żółtko RYBY – jedz najlepiej morskie (ugotowane lub pieczone) – dwa razy w tygodniu Unikaj: – surowych ryb, np. sushi – konserw rybnych i ryb marynowanych MIĘSO Jedz bez obaw (dwa razy dziennie): – mięso białe (drób, mięso z królika) – chudą wieprzowinę, jagnięcinę (kilka razy w tygodniu) – mięso grillowane lub duszone Unikaj: – tłustych wędlin, mięsa smażonego, – cielęciny i wołowiny (jeśli dziecko ma skazę białkową) SERY – jedz ostrożnie, są ciężkostrawne Uważaj na: – sery pleśniowe – pikantne sery i twarożki – w przypadku skazy białkowej u dziecka wyeliminuj produkty mleczne, ale musisz wtedy pamiętać o przyjmowaniu preparatu wapniowego TŁUSZCZE Używaj bez obaw: - masła (tylko i wyłącznie; nie stosuj żadnych substytutów), – oliwy z oliwek oraz oleju rzepakowego (najlepiej niskoerukowego) Unikaj: – smalcu i oleju arachidowego SŁODYCZE – możesz jeść w ograniczonych ilościach Uważaj na: miód, czekoladę, kakao, mak ORZECHY – uważaj zwłaszcza na orzeszki ziemne i pistacjowe; zawierają silne alergeny, mogą wywoływać nawet reakcje wstrząsowe ALKOHOL – wódka i inne wysokoprocentowe alkohole są zabronione – możesz sobie pozwolić na kieliszek wina czy małą szklankę piwa od czasu do czasu PRZYPRAWY i DODATKI Przyprawiaj bez obaw: – świeżymi ziołami, – koperkiem, natką pietruszki, szczypiorkiem, – majerankiem, – kminkiem, – innymi łagodnymi przyprawami ziołowymi Uważaj na: – barwniki, konserwanty, słodziki polepszacze oraz inne sztuczne dodatki do żywności – paprykę, pieprz, chilli, musztardę, ocet (mogą powodować bóle brzucha i kolki), – majonez, – ketchup – sól i cukier (w dużych ilościach) Obserwuj, jak na Twoją dietę reaguje maluch - jeżeli po spożyciu jakiegoś pokarmu zauważysz u niego niepokój, objawy kolki jelitowej lub wysypkę, to pokarmu tego powinnaś unikać dopóki układ pokarmowy malca nie dojrzeje na tyle, aby go tolerować. Poprosu uważaj na to co jest uważaj ale możesz sprubować w malusienkiej ilości bo to wszystko zależy od dzidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAaaaaa naprzykład można pić kawe jak siękarmi jeżeli się ją piło w ciązy ja np. piłam w ciąży i piłam jak karmiłam ale po skoń. 1,5 m-c życia córeczki zaczeła słabo sypiać 3x po 0 min. i to tak na czujka odstawiałam kawe na jakiś czas i spała więcej 3 x po 2 czasem 3 godz. ale jak spała 3 godz. to drzemki były 2 i czasem wytrzymała czasem nie jak nie to jeszcze przed kąpaniem zrobiła sobie drzemke na 20-30 min. Także obserwacja , obserwacja, obserwacja , Jeżeli kupka jest inna , śmierdząca na kwaśno mocno , lub zielona, lub wystąpiły biegunki to prawdopodobnie zjadłaś coś nie tak - a przytym mały będzie niespokojny to napewno- wtedy dajesz ten espumissan lub paracetamol w czopkach działa na rozkurczenie min. lub coś przeciwbólowego np. ibufen Gdyby co to pytaj odtego jesteśmy może jakośrazem zaradzimy ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
zglupialam do reszty:)co rusz to inne opinie,a polozna jeszcze lepsze rzeczy wymysla.moj maly toleruje brokuly na bank tylko ciezko jest mi zaobserwowac co moze go uczulac bo on caly czas ma bole brzucha,tj jak robi kupe to strasznie sie denerwuje,czerwieni i wyciaga,do tego nie wiem czemu ale jak zasypia i sie budzi to bardzo sie denerwuje,wybudza,placze przez sen,.kwiczy i wyciaga raczki...nie wiem co to...lekarka mowi ze moze przez ciezki porod...no i ten cholerny tradzik niemowlecy go dopadl....chyba go na poczatku przegrzewalam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klave A stole jakie są ????????????????? Może jest coś innego czego nie toleruje A daj mu coś przeciw bolowego i zobaczysz jak śpi jeżeli dalej tak będzie to przyczyna nie tkwi w bólu tylko jest przerażony może nowym otaczającym go światem A co stosujesz na chrosteczki , duzo ich ma ????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachla
NICK (WIEK)-----------ILOŚĆ CYKLI--------spodziewana@------MIASTO STARACZKI ************** MONIKA1981(28)----------26----------------06.02.10-- - --- ------UK balbinka85 (24)-------------10---------------------???-------WrocL ove 000kika000(23)-------------11----------------19,02,2010- - -------Mielec Dominikaa81-----------------7-----------------17.10.---- ----------Wawa monika-78 (31)--------19--------------30.12.09-----------Włocławek maja1981----------------13--------------7.11(przerwa wakacyjna ---UK mida(27)-----------------9-------- 05.02.2010........-OstrowiecSw. ania-dl(26)------------6 cykl z clo------------------18.01.10-------Wrocław marc30 (31)------2,5 roku (4 z clo)-------16.02.10-----------ok. Wrocław malinka2510-----------------8------------------?????---- -----------Turek Hania82(27).........5, 2 z clo.............UK Lunka23.............15....................6.11.2009..... ....kuj,pomorskie agata RR.....9, 3 z clo ..6.02..2010......małopolska styczeń przeprwa anikaz(33) -----13 cykli (bez wspomagaczy)----12.01.2010-----Olsztyn madziaraxx..........(już nie licze).....30.12.2009........ Italia Joanna2806-----------28 (4 z clo)-------20.02.2010----------lubelskie DorotkaBzz(24).............1 z clo........... ???? ..................Świdnica PRZYSZŁE MAMUSIE ************************* NICK (WIEK)-------TC-----TER. PORODU-------PLEC---IL CYKLI----MIASTO agula...(27)--------39---------18.12.09 ---------?---------13-----------Kraków Karolinka już jestem...8...17.01.2010........1 z clo (w sumie 17)..Rypin Majkakaja(26)-----39---------15.02.2010------córeczka--- --16--------Poznań slonce31(31)--------35----------08.03.2010-----4 z clo----córcia---Rybnik kachla(29).----------32---------26.03.2010-------syn----3 6 ---( 3 z clo)----katowice agus28(29) ..........17.........4.07.2010 .......dużo....... kinder niespodzianka Carolla (30)..........11.........5.07.2010........?............Mazur y Marta113(29)----------14 --------25.07.2010-----?---- 2,5 roku----Cz-wa SZCZĘŚLIWE MAMUSIE !!!!!!!!!! ************************************** Lena1984-*** córeczka KALINKA*** 23.06.2009*** 3970g. ***57dł. koteczek19833***-córeczka MAJA*** 05.08.2009 ***4100g***57dł sytofala-***Synek BARTUŚ*** 10.08.2009*** 1980g*** 46dł -*********Córeczka NADIA*** 10.08.2009*** 2000g*** 44dł Aniabuu23***-córeczka Adusia*** 07.10.2009*** 3240g. ***54dł angela82*****synek Aleksander****10.11.2009***2920g******48dł. Inga127**** synek....................................................... ... Figata******synek, córeczka............................................. duszka80****córcia Karolinka****28.11.2009****4410g**60dł. muszka28*******synek Aleksander*****01.12.2009****3320g********54dł. Kara1983****córcia Wiktoria***16.12.2009***3860g****56dł. haleczka****córeczka Julka***18.12.2009***2650g****51dł klarav***synek Alan***02.01.2010***3980***57 dł domi883.....synek Aleksander.....06.01.2010....2600g...50dł ...............synek Jakub...........06.01.2010.....2300g....48dł Madzialenka synek Kacper.........27.01.2010.....3700kg...55dł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaw82
Witam wszystkie dziewczyny, Zaczelam czytac Wasze wpisy od 1 sprzed roku ale bylo ich troche za duzo do przeczytania wiec od razu przeszlam do ostatnich i lezka poplynela mi gdy przeczytalam ze te ktore to forum zaczynały sa szczesliwymi mamusiami:) Nie powiem- pocieszajace to na maxa. Napisze cos o sobie. O dziecko staramy sie z mezem 2 lata, na poczatku intensywnie kilka miesiecy potem po uslyszeniu ze tylko In invitro nam pozostalo odpuscilismy sobie troszke stres mimo wszystko majac nadzieje ze zdazy sie cud. Lecze sie w Anglii w Klinice Plodnosci. Mam PCO w Polsce leczone Bromergonem i Orgametrilem calymi latami. W chwili obecnej jestem po laparoskopii jakies 2 tyg. i niebawem zaczne cykl z Clo. jak sie zdazylam zorientowac w sytuacji marne sa szanse zeby w pierwszym cyklu zajsc w ciaze. Oprocz Clo biore Metformin od kilku miesiecy. Czy ktos moze mi napisac jakie sa skutki uboczne Clo? Moja pani doktor troche mnie nastraszyla ze gdybym sie zle czula po nim to bede musiala odstawic a tego bym nie chciala bo wiaze z nim wielkie nadzieje. Po za tym kazano mi robic badanie poziomu progesteronu dn 21 nastepnie 28 gdybym nie dostala okresu i 35. zapomnialam wspomniec ze w zasadzie bez lekow nie mam sama z siebie okresu. Od czasu wywolania pierwszej miesiaczki w wieku 17 lat do chwili obecnej jakies 2 okresy byly same z siebie. czy juz 10 lat mineło-porazka!! Czy ktos moze mi powiedziec w jaki sposob sprawdzic czy mma owulacje bo nastepna wizyte bede miala u gin za 3 miesiace i wtedy dopiero dostane wyniki progesteronu. Robilam kiedys testy owulacyjne ale straszne glupoty mi wychodzily. No to sie rozpisylam, czekam na jakies sugestie, bede wdzieczna.Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
elaw82 witaj na forum:)ja tez przez 10 lat nie dostawalam sama z siebie okresu-wszystko wywolane luteina(pisalam o tym kilka stron wczesniej)jesli pytasz jak sprawdzicz czy masz owulacje to odpowiedz jest prosta-tylko i wylacznie monitoringiem usg u ginekologa.praktycznie wszystkie na tym jedziemy badz jechalysmy.w odpowiednim dniu cyklu lekarz zobaczy czy robia ci sie pecherzyki(jesli nie to w nastepnym cyklu wezmiesz clo-nie martwsie o skutki uboczne)nastepnie jesli sie zrobia to przy nastepnym monitoringu(zwykle kilka dni odstepu)sprawdzi czy pekly(płym w zatoce douglasa)-a jesli nie pekna to dostaniesz pregnyl-zastrzyk na pekniecie...no i staranka.nie wiem jak to sie ma do pco ale odpowiadam na pytani -jak sprawdzic czy jest owulacja:)wpisz sie w nasza tabelke i zostan na forum bo....bo to szczesliwe forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
wiesz co ,kupy to robi normalne i do wali po 4 sztuki dziennie:)na ten brzuch daje mu co drugi dzien dicoflor i widze ze troszke juz mu spokojniej z tymi kupami...co do wiercenia sie i tych ,,krzykow,,przez sen to podobno to przez,,ciezki porod,,dziecko kilka miesiecy moze przezywac-ile w tym prawdy to nie mam pojecia.a na ten tradzik to zrobilam mu wietrzenia-werandowania-bo na spacery jeszcze nie wychodzimy i mam tzw,,krem specjalny,,z emolium i moze leciutko mu schodzi...oby nie na chwilke:)a jak tam Twoje malenstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata RR
31 dc - brak @, brak II kresek, brak nadzieji :( zadnych wiekszych objawów na @ tylko sutki mnie bolą. Co jets grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata rr a te sutki cie nie bola jak tylko zimno poczujesz? w ciazy tak miałam:) nie załamuj sie jeszcze test moze wyjsc pozytywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonce31
AgataRR jezeli do poniedziałku nie przyjdzie @ to najlepiej zrob bhcg - bo jezeli miałaś późno owulacje to może test sikany jeszcze nie wyjśc. Klarav a pytałaś lekarki czy mały nie ma czasem skazy białkowej??? Moja córa ja miała i robiła luźne kupy i od razu miała krostki na buzi. Spróbuj ze dwa dni zrezygnowac z nabiału i zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klarav Teraz wszysstko w porządu na początu też sporo przeszłam Posząwszy od tego że drapneli jej główke skalpelem przy cesarce, zarazili grąkowcem , okazało się po m-c że miała wylew ale naszczęśnie 1 stopnia, więc nie trzeba rehabilitacji , to teraz na ostatniej wizycie u pediatry wyszło że ma jakieś szmery ponoć to zjawisko ponoć fizjologiczne u każdego noworodka ale za jakiś czas powinno t ozaniknąć a jak nie to skieruje na do Rzeszowa na jakieś badanie Troszę się boje bo ja też mam problemy z tym serce !!!!!!!!! ?????????????????? i jestem w szoku i mój prowadzący Kadriolok też że skoro nie biore leków od 7 m-c bo karmiłam małą a pozatym i tak za mnie nie działały te słabe które mogłam brać przy karmieniu więc ich nie brałam. Wszystko mi przeszło serce od 5 lat bije prawidłowo , a moja mama kiedyś mi powiedziała że czasem tak jest że dzieci rodząc sięzabierają jakieś tam choroby na siebie , uważam że to głupota , jakieś zabobony , ale boje się Przeciaż każda matka wolała by się z jakąś potyczką borykać by zaoszczędzić dzieciniej jakiś niepotrzebnych krzywd !!!!!!!!!!! Ale się rozpisałam ale nic nie poradze mogłabym gadać i gadać o mojej córci !!!!!!!!!!!!!! :) :) To dobrze że pomału przechodzi twojej dzidzi życzę ci wytrwałości i cierpliwości , wszystko będzie dobrze ! tylko już może nie przegrzewaj maleństwa wystarczy mu jak ubierzesz go tak jak sieebie ( tyle warstw ciuchów) ewentualnie 1 dodatkową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
hhehe...jakbym ubierala go tak jak siebie to pewnie by sie upiekł juz w pierwszej warstwie,a z tym serduszkiem u Twojego maluszka to normalne podobno.u mnie na porodowce w pokoju tylko dwoje dzieci noie ma szmerow.to sie normuje w pierwszym lub drugim roku zycia wiec nic sie na zapas nie martw... a z ta skaza bialkowa....wiesz,musze zobaczyc...moze faktycznie,bo dzieci siostry tez maja....zrezygnuje z kawki z mlekiem i moze jakos zejdzie...musze zobaczyc:)dziekuje za rade:)calkiem o tym zapomnialam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheheheheheh to straszny zmarzlak z ciebie :) :) :) No tak wiem że to ponoć normalne , tylko w szpitalu nic nie miała bo była pod tym kątem badana , a pojawiło się to około 5 m-c jej życia i to mnie troszę irytuje !!!!!!!!!!!!!!! No ale masz racje nie będe martwić się na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×