Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Princpolo

wątróbka drobiowa w sosie -ale jak?

Polecane posty

No :) Kiedyś taką jadłam u znajomej.Niestety nie mam kontaktu z nią by dostać przepis.A była przepyszna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto pyta nie bładzi
a jaki sos to był, dzis w pytaniu na sniadanie była wątróbka w sosie pomidorowym, na necie powinien być przepis ja robie w sietanie lub smietana i musztarda..lub cebula z jakbłkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wątróbka :D Ja robię tak :podsmażam wątróbkę obtoczona w mące na rumiano złoty kolor ,potem wrzucam do niej cebulkę pokrojoną w piórka i chwilkę podsmażam,aż się zrumieni :) następnie zalewam wodą i tak pichci się przez jakiś czas :D potem trzepię :classic_cool:mąkę z odrobiną wody na zagęszczenie sosu i wlewam to cudo do wątróbki :D przyprawiam vegetą (jak kto lubi a ja lubię )pieprzem i solą ewentualnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryjekkk 👄 Myślę że to będzie coś takiego! To był właśnie taki sos ciemny,czyli z ,,własnych soków" :P Ale to ujęłam głupio :D :P Długo dusisz wątróbkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby nie skłamać wszystko trwa ze 30 minut ,ale głowy nie dam sobie urwać :Dtak to jest taka w najprostszej postaci ,ma lekko słodkawy smak :D Uwielbiam ją a najbardziej lubię wyżerać te piórka cebuli :D no podzieliłam się wrażeniami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jabłko dodaje się najczęściej do wątróbki cielęcej lub wieprzowej aby była lepsza gama smaków a nie tylko goryczka wątróbki:D do drobiowej też można dodać ,ale radziłabym kwaskowe będzie bogatsze smakowo :D Odpowiedziałam za koleżankę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto pyta nie bładzi
tak dokładnie..moja rodzina je tylko drobiową, do cebulki na tarce jarzynowej tarkujesz jabłko i doprawiasz solą i pieprzem, vegety unikam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto pyta nie bładzi
ciekawy sos wychodzi ..gdy na zimną patelnie tarkujesz na tarce jarzynowej jeden surowy ziemniak , dusisz go na oliwie do mikkości cały czs mieszając, potem jedna cebula,jak zmieknie wszystko, moze lekko przyrumienic dajesz watrobke drobiowa i przyprawiasz..moze byc na ostro np. z papryka w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama szpinakowa
wątróbkę oczyszczamy z blon , kroimy na kawałki , posypujemy maką i razem z posiekaną Cebulą wrzucamy na rozgrzaną patelnię . Pdsmażamy z obu stron pilnujac by cebulka nie przywarła i się nie przypaliła. Dodajemy odrobine sili i pieprzu . Podsmażoną waróbkę ,,podlewamy ,, szklanką < lub wiecej w zależnosci od ilości pieczonej waróbki > gorącej wody , ddajemy kostkę rosołową winiary , garśc majeranku i zagoowujemy na malutkim gadzie. Calość , , zaciągamy ,, łyzką mąki tak jak zupy. Można dodać też łyzkę smietany :)) ale ja jej nie daję. Watróbka idealnie smakuje z ziemniaczkami puree i suróweczką z iszonego ogórka i jabłka. smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. :) A ja się dowiedziałam, że wątróbkę można w sosie przygotować. I pierwszy raz słyszę, że się soli w trakcie przygotowywania, zawsze myślałam, że dopiero "przed wydaniem". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania bania
solenie wczesniejsze na wątróbke drobiową nie wpływa za bardzo tak jak na wieprzową..przynajmniej na mojej patelni..jest cały czas delikatna, smaczna i tania..Można z niej robic też farsz np. do rolad mięsnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez lubie watrobke, zwlaszcza smazona z duza iloscia mielonego kminku, niebo w gebie :) drugim ulubionym przepisem sa nalesniki z nadzieniem z watrobki, cebuli i marchwii, wieki ich nie jadlam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś zrobiłam faszerowanego kuraka :D wydrylowałam temu smarkaczowi kości :D i nafaszerowałam go ątróbką z bułką i zielona pietrucha :classic_cool:dobre to było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eska floreska
musztarda :)) to fakt ... ojciec zawsze mi wpajał sół wątrobe tuz przed podaniem bo inaczej twarda będzie . To się odnosilo jednak do wieprzowej . Watróbka drobiowa zawsze będzie krucha bez róznicy kiedy posolona . Myslę , iż ważniejszym czynnikiem wpływajaym na jej smak jest dlugośc smażenia a potem duszenie . Trzeba wyczuć,, ten moment ,, bo inaczej nasza smaowta watróbka bedzie sucha :((a tym samym niesmaczna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama juz nie wiem ----No proszę imamy ciekawy przepis na naleśniki! :D Cebula rozumiem ma być przysmażona?,a marchew surowa czy gotowana? do farszu dajesz jajko? I w ogóle proszę o szczegółowy przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze przypomniało mi się ,robiłam szaszłyki z wątróbki drobiowej :D Każdy kawałek wątróbki trzeba owinąć cienkimi plastrami boczku ,wtedy jest wilgotna :) jeśli ktoś nie lubi boczku to może użyć szynki ale plastry naprawdę muszą być cieniutkie .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepis nie bedzie zbyt dokladny, ale i tak zawsze wychodzi :) ja przewaznie dawalam skladniki w stosunku prawie pol na pol (troche wiecej niz pol watrobki, reszta - cebula + marchew) skladniki: - watrobka kurza - duzo cebuli - duzo marchwi - przyprawy (pieprz, sol i co tam jeszcze wpadnie pod reke) przygotowanie: - watrobke przyprawiamy i gotujemy, az nie bedzie w srodku surowa; - po ostudzeniu ucieramy ja na tarce o duzych oczkach, wyrzucajac pozostajace zylki; - cebulke drobno siekamy i przesmazamy na oliwie; - marchew ucieramy na tarce o duzych oczkach i dodajemy do cebulki, razem przesmazamy az zmieknie; - mieszamy skladniki i doprawiamy; - smazymy nalesnki, nakladamy nadzienie i jeszcze raz smazymy na zloto z obu stron; smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O choroba te naleśniczki zapowiadają się rewelacyjnie ,też je upichcę :classic_cool:dziękuję za super pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama juz nie wiem ----PRZEPYSZNE!!!!! Wrzuciłam sobie na stronkę jako ulubiony przepis.Najlepsze jest to że przyszła moja przyjaciółka kiedy robiłam te naleśniki.Za chiny ludowe nie skapnęła się że to wątróbka :D Mąz i dziecko mówią że by mogli je jeść codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do naleśników ja dałam też szczypiorek dla koloru :D :P Ja również lubię wątróbkę z pieczarkami.Więc się podzielę przepisem :D :P Przepis jest banalnie prosty i szybki. Wątróbkę przyprawiam i panieruje w mące.Smaże na patelni wraz z cebulą.Pod koniec smażenia daje pokrojone pieczarki i razem duszę. Prawda że szybkie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to super :) sprobuje twojego przepisu z pieczarkami, bo nie zawsze jest czas, zeby smazyc i zawijac nalesniki a watrobke bardzo lubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×