Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ihaha

--od dziś ćwicze na orbitreku- odpowiecie mi na kilka pytań?__

Polecane posty

Gość ihaha
dziś 18 min :) Jutro chce dobić do 20. A ogólnie moim celem jest pół godziny i żyby póxniej coidziennie jeździć tyle. Oczywiscie ćwiczyć cały czas na brzuch nie przestaję. Zastanawiam się, czy ja dobrze wykonuję te cwiczenia na orbitreku. Najpierw przez ok. 2 minuty w tempie nie za syzbkim, takim raczej wolnym. potem przez 3 minuty w tempie średnim i potem 3 w tempie szybkim. Po tych 8 minutach robie chwilę przerwy, zeby się napic. i potem znów ten sam schemat, tyle , ze dłuższy czas jade szybko i tak już, ile wytrzymam. Moga być takie zmiany tempa? później, jak się wprawię, to chciałabym cały czas jechać w równym tempie, ale na razie tak mi jest dobrze. A w ogóle to najgorzej jest z rekami :O cierpną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysienkanka
chodziłamw tamtym toku na aerobic i tam kiedyś poszłam na siłownię, gdzie babka wyjasniła mi jak ćwiczy się na orbitrecu, że najważnijesze jest utzymywanie odpowiedniego tętna i wcale nie trzeba ćwiczyć szybko czy na sporym obciążeniu, wystarczy powoli sobie ćwiczyć ale pilnować tętna i wtedy człowiek traci najlepiej zbędne kalorie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihaha
czyli raczej w równym tempie powinnam jeździć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jak jezdzicie na orbitreku 40 - 60 minut to bez przerwy czy z przerwą?? Mi wczoraj udało się zwiększyć dystans z 5 km na 6,5km więc udało mi się przekroczyć magiczną barierę 20 minut ciągłej jazdy co do tej pory było niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihaha
a jaka predkosc jest najlepsza? ja jexdze tak ok 20 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie jestem po wieczornym treningu wytrzymałam 30 minut. mi w tamtym tygodniu udawało się trzymać prędkość 19 - 21 km/h ale wytrzymywalam krótko max 20 minut. dziś coś nie mam formy i jeżdziłam tak około 17 km/h. tez jestem ciekawa jaka prędkość jest najlepsza?? Sceri gratuluje zgubionych kg. Ćwiczysz tylko na orbitreku czy dodajesz inne ćwiczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-))) Ćwiczę głównie na orbitreku. Korzystam też z rowerka stacjonarnego 10-15 min, bieżni 10-15min i przyrządów kształtujących ramiona. To wszystko 2 razy w tygodniu na siłowni- taki 1,5 godzinny trening ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilii
ile placilyscie za swoje orbitreki? chcialamyb sobie kupic jakis sprzet do domu ale 1000zl to dla mnie za duzo.. :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilii- ja trafiłam na okazje i za swojego zaplacilam 270!!:) i jest swietny, nic nie świszczy ani nic:P ja jezdze 40 minut bez przerwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odix
Powinno się ćwiczyć na najlżejszym. I polecam zakładanie słuchawek na uszy z dobra energiczna muzyczką. A jeszcze lepiej jest sie zamyśleć - pomysleć np o swoim czerwcowym ślubie :) Ja ile na wesele w czerwcu własnie. Od 5 stycznia spadło mi 5 kg, czyli niecały miesiąc. Całkowicie zrezygnowałam z czekoladowych rzeczy, chispów i potraw smażonych. Czasem zjem jakieś małe ciastko albo kawałek ciasta jak jest jakaś okazja. A próbowałam się odchudzić od 5 lat i nigdy nie wychodziło. Na orbitreku staram sie ćwiczyć min 30 minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja się rozchorowałam i wczoraj nie ćwiczyłam :/ to jest jak jakieś uzależnienie bo normalnie mam wyrzuty sumienia że leżałam w łóżku zamiast ćwiczyć. Pochwale się Wam że przedwczoraj udało mi się bezprzerwy jechać 35 minut huuraaa :) Mam nadzieję że dziś choroba odpuści i trochę poćwicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm to dziwne co piszecie bo
ja jak weszlam pierwszy raz na orbitreka (a kondycja byla marna moja) to jechalam godzine i moglabym dluzej tylko mi juz sie nie chcialo a poza tym nie powinno sie dluzej. No i dodam ze poniżej 4 obciazenia nie schodzilam. wiec nie wiem co z wami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojek
ja tez sie dziwie--kiedy pierwszy raz weszlam na orbitrek cwiczylam godzinke, obecnie nie mam za bardzo czasu-minimalnie cwicze 30min ale staram sie cwiczyc 40min do 90. jakos serce mi nie bije jak oszalale, byc moze dlatego ze wczesniej cwiczylam silowo--czasami nawet i po 2godzinki dziennie. nastepnie musialam zrobic przerwe i po 3 miesiacach wskoczylam na orbitrek-takze jako-taka kondycje mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noemi1
ja jeżdzę na orbim godzinę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny :) czytając wasze wypowiedzi rozumiem, że najlepiej jest ćwiczyć na orbim przez co najmniej 20 min. uuufff ale jak to zrobić? Moja kondycja jest beznadziejna - wczoraj się zdołowałam, nie dałam rady przejechać 15 minut, potem miałam wyrzuty sumienia, ze sobie odpuściłam. Jeżdżę na najniższym obciążeniu - prędkość 29-32 km/h i puls 170-174 może za szybko? zabrakło mi tchu. Nie wiem z jaką prędkością powinno się jeździć. Może podpowiecie coś od siebie z własnych doświadczeń. Ćwiczę od kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ihaha
za szybko jeżdzisz, dlatego nie mozesz wytrzymac. ja jeżdżę ok. 20km/h przez 20- 30 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dałam radę !!! :) wczoraj ćwiczyłam tak jak poleciła mi ihaha z mniejszą prędkością , utrzymywałam tak w zakresie 28,7 i wytrzymałam 40 min nie robiąc przerwy i nie mając zadyszki, pokochałam orbitreka :) dzisiaj nie bolą mnie nóżki i jestem dumna z siebie, że wytrzymałam. Dziewczyny dacie radę :) miłego dnia wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam orbiego od 2 tygodni i jest super,narazie nie widzę nic, ale świetnie się czuję .Zobaczymy co będzie dalej.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ćwiczę codziennie 2 razy po 30 minut a wychodzi że robię po 15 km i 200 kalorii.Jakoś daję radę,polubilam swojego orbiego,jeżdzę na najniższym obciążeniu i będę starała się je zwiększać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kluczowymi w każdym ćwiczeniu jest przyjemność oraz konsekwencja. Tempo i obciążenie. nie obciążaj za mocno i tempo powinno być spokojne - nie wiem w jakim celu ćwiczysz czy poprawy kondycji czy utraty wagi. Najbardziej efektywne spalanie kalorii jest w Twoim tętnie (poszukaj w necie sposób wyliczania) ja mam 125-135. I ważny jest czas treningu, jak chcesz ćwiczyć dziennie tylko do 20 minut - to szkoda Twojego wysiłku. I efekt może być odwrotny od zamierzonego. Poczucie tego, że ćwiczysz może wywołać tzw. poczucie przestrzeni na kilka kalorii więcej w konsumpcji :-) Jeśli utrata wagi to proponuję spokojne tempo (delikatnie), obciążenie minimalne, ale trening 30 minut cały czas w ciągu. I systematycznie zwiększaj czas treningu. Wytrzymasz. TYLKO spokojnie nie szalej bo oprócz zwiększenia tętna nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja dzisiaj biegam, samo sie nie przygotowuję do PKO Poznań Półmaratonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ćwiczenia na orbitreku zdecydowanie są lepsze od biegania. Nie obciążają tak stawów. Jeśli ktoś chciałby kupić orbitrek to polecam sprawdzić Abcfitness.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×