Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusik

Ślub a renta rodzinna.

Polecane posty

Cześć wszystkim. Moja sytuacja jest następująca - w lutym skończe 23 lata. Moj ojciec zmarł gdy miałam 5 lat. Dostaję rentę rodzinną po nim. która przysługuje mi do 25 roku życia. Powiedzcie mi proszę czy z tego powodu musimy czekać ze ślubem aż moja renta mi wygaśnie? Moja mama powiedziała mi, ze tak właśnie jest bo ZUS wychodzi z założenia że mąż moze mnie przecież utrzymywać. Nie wiem czy jest to zgodne z prawdą... Może jest tu ktoś kto był w podobnej sytuacji. Proszęo wypowiedzi :) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie zmiejsza się wysokość tego świadczenia? Bo tego się też trochę boję... Dziękuję za odzew! I też z Katowic jesteś, jak fajnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysokość renty jest zależna tylko i wyłącznie od Twoich dochodów. jeśli nie planujesz po ślubie rozpocząć lepiej płatnej pracy to renta nie ulegnie zmniejszeniu. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heynbbio
ja tez katowiczanka i tez mam ten sam problem:-D dzieki za podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję za wyjasnienie kwestii :) Pozdrawiam wszystkie szczęśliwe Katowiczanki i nie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie zmiejsza się wysokość tego świadczenia? Bo tego się też trochę boję... Dziękuję za odzew! I też z Katowic jesteś, jak fajnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, wybaczcie, cosik mi się źle wysłało :) To chyba z tej radości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rencistka...
potwierdzam:) warunkiem otrzymywania renty rodzinnej jest nauka, slub nie ma nic do tego:) sama jestem w takiej sytuacji:) a jesli chodzi o podjęcie pracy to jest ustalona wysokość do ktorej renta rodzinna nie zmienia sie( rok temu bylo to cos koło 1600 brutto), a wiec tyle zarabiając renta sie nie zmieni.... kurcze przez ta rente nie moglam podjąc stażu, a znalazłam sobie w sądzie, w wydziale dla nieletnich:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
G8CargjUGML0yEz4CMAlgCyo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×