Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wikipediaaaaaaaaaaaaaaa

__moja teoria na preejakulat___

Polecane posty

Gość wikipediaaaaaaaaaaaaaaa

z wikipedii: Nie zostało dowiedzione, że preejakulat może zawierać plemniki, co umożliwiłoby zapłodnienie nawet, jeśli nie doszłoby do wytrysku. W badaniach klinicznych na małych grupach pacjentów (w których brało udział od kilku do kilkunastu osób) z prawidłową ilością plemników w ejakulacie stwierdzono, że preejakulat w ogóle[4] nie zawierał plemników lub zawierał ich bardzo małe ilości, do tego o upośledzonej ruchliwości[5], które nie mogą spowodować zapłodnienia, a także plemniki martwe; w tym samym badaniu wykazano, że preejakulat może zawierać limfocyty CD4 i makrofagi, zatem może być w nim obecny wirus HIV. Autorzy zasugerowali, że ryzyko zarażenia HIV jest większe niż domniemane ryzyko ciąży w przypadku dostania się preejakulatu do pochwy, gdyż nigdy nie stwierdzono przypadku takiego zapłodnienia. Badania przeprowadzone w 2007 r. na Uniwersytecie Cambridge oraz New York Presbyterian Hospital pod przewodnictwem światowej sławy profesora ginekologii, seksuologii i położnictwa Davida Resnicka potwierdziły, że zapłodnienie poprzez płyn ejakulacyjny nie jest możliwe[5]. Jednak, jak zauważają specjaliści zajmujący się edukacją seksualną i tematyką planowania rodziny, w preejakulacie może znajdować się sperma pochodząca z poprzednich wytrysków, dlatego stosunek seksualny nie zakończony wytryskiem może stanowić ryzyko ciąży. Moim zdaniem w preejakulacie znajdują się zdrowe plamniki tylko wówczas, gdy wcześniej miał miejsce stosunek i plemniki z wytrysku pozostały w cewce moczowej. mam nadzieję, ze Ci wszyscy badacze i ja również mamy rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikipediaaaaaaaaaaaaaaa
otóż to:) znalazłam potwierdzenie swojej teorii w wikipedii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko zapomniałas moja droga o
tzw kropelkowaniu. Tzn jeszcze przed wytryskiem moze wydobyc sie razem z preejakulatem malutka kropelka nasienia ( zdrowych zdolnych do zapłodnienia plemników) i facet nie jest w stanie tego wyczuc. Min z tąd biora sie wpadki przy przerywanym. Dlatego kazdy lekarz ci powie ze stosunek przerywany to zadna antykoncepcja. Czasem jest tak ze pary stosuja go przez długi czas i nie zachodzą ale jest tez mnóstwo wpadek. Przykładem jest synek mojej kolezanki. Jej facet zarzekał sie za na 100% zdązył wyjsc a teraz ich pociecha ma juz roczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i przez ciebie zjechałem
wypowiedź z 19:31 pisała jakaś tryglodytka. Dużo takich tutaj na kafe :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikipediaaaaaaaaaaaaaaa
toć kropelkowanie to jest własnie preejakulat :O A to, czy facet zdąży, czy nie- to juz całkiem odrębna kwestia. A poza tym w przypadku twojej koleżanki moze być tak, ze uprawiali wczesniej seks, tzn tego samego dnia lub dzień wczesniej i wtedy plemniki mogły się znajdowac w cewce moczowej,a więc zarazem w preejakulacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tym sie nie zgodze
preejakulat a kropelkowanie to zupełnie co innego. Preejakulat jest czasem mylnie nazywany kropelkowaniem ale sa to dwie rózne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik...
jezeli chodzi o preejakulat to nawet naikowcy maja rózne zdania, dltego nie radze zabezpieczac sie przez stosunek przerywany. A wikipedia nie jest zbyt rzetelnym zródłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko zapomniałas moja droga
troglodytka?! zreszta robcie sobie jak chcecie, wasza sprawa. A moja kolezanka wczesniejszy stosunek miała tydzień przed ostatnim. I facet napewno nie miał wytrysku na krótko przed stosunkiem! Kazdy ma swój rozum, ja tam wole sie zabezpieczac porządnie. Tylko nie zakładajcie potem topiców w stylu: o boze chyba jestem w ciązy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co jest w jej wypowiedzi niestosownego aby nazywać ją troglodytką ? Ma rację dziewczyna. W preejakulacie są plemniki a w ogóle już pierwszy post mówi że na kilkunastu mężczyzn tylko 1/3 z nich miała bezpłodny preejakulat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikipediaaaaaaaaaaaaaaa
gdzie Ty to wyczytałaś? W badaniach klinicznych na małych grupach pacjentów z prawidłową ilością plemników w ejakulacie stwierdzono, że preejakulat w ogóle nie zawierał plemników lub zawierał ich bardzo małe ilości, do tego o upośledzonej ruchliwości, które nie mogą spowodować zapłodnienia, a także plemniki martwe;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikipediaaaaaaaaaaaaaaa
pyka masz rację. Tez mi sie wydaje, że to jest możlwie tylko wówczas, gdy stosunek był tego samego dnia, niedużow czesniej i rzeczywiście facet nie sikał. Ale wyczytałam gdzieś, ze plamniki w cewce moczowej mogą przezyć ok. 2 dni, więc nie wiem, jak to możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p.y.k.a
no to moze teoretycznie mogłyby tyle przezyc bo maja taka zdolność, ale jesli ktos sika to zeby wydalic to co jest w srodku musi wypchnac co jest wczesniej wiec w praktyce mocz musi wyplukiwac plemniki ktore znajduja sie w cewce- przynajmniej mi sie tak wydaje... moze jesli chlopak nie ma duzej potrzeby na sikanie to zostaja jakies sladowe ilosci gdzies .. ale przeciez cewka nie jest jak labirynt i plemniki sie raczej nie chowają, a po za tym nie slyszalam tez zeby plemniki mialy jakies zdolnosci do przyczepiania sie do scian cewki.. tez czytalam ze plemniki sa w stanie przezyc 24 godziny i w tym czasie sa zdolne do zaplodnienia, w drogach rodnych kobiety w idealnych warunkach tez moga tyle przezyc, ale nie robmy abstrakcji ze jak facet 3 dni temu sie masturbowal to jeszcze z tamtego czasu zostalo mu cos i w czasie stosunku Te superplemniki spowodowaly ciąze.. Moze smieszne to co pisze, ale z tego co wy tu wypisujecie tak niekiedy wynika.. Nie jestem lekarzem, moze myle sie w niektorych kwestiach, ale mysle ze w tej mam sporo racji Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W badaniach klinicznych na małych grupach pacjentów (w których brało udział od kilku do kilkunastu osób) z prawidłową ilością plemników w ejakulacie stwierdzono, że preejakulat w ogóle nie zawierał plemników tak napisałaś. 4 na kilkunastu to jednak nie wszyscy tylko około 1/3, może mniej. Mało ruchliwe plemniki też mogą \'dojść\' bo tak naprawdę jajeczko i plemniki przcyciągają się elektrostatycznie (z fizyki to wiem, plemnik to przeciez że żyjątko żeby się samo ruszało). Lepiej nie pisać tu teorii na preejakulat bo niektóre nastolatki w to uwierzą i będą zakładać tematy \'ratunku chyba jestem w ciąży\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikipediaaaaaaaaaaaaaaa
o rany, przeciez ta "4" to po prostu nr przypisu, który się skopiował:) a nie ilosć facetów. Napisane jest, ze żaden nie miał plemników w preejakulacie lub uposledzone, czy tez martwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina1989
hej mam pytanie ktore moze wyda sie glupie...wiem ze stosunek przerywany niesie za soba ryzyko ciazy..ale tak wyszlo ze kochalam sie z chlopakiem najpierw z prezerwatywie a po godz bez zdazyl wyjsc min przed wytryskiem wiem ze w cewce moczowej mogly pozostac plemniki poniewaz moj chlopak nie umyl penisa i nie oddal moczu i moje pytanie jest takie czy z tej cewki mogly wydostac sie plemniki na poczatku stosunku czy pod koniec?poniewaz wczesniej robilam mu loda i poszlo troche tego sluzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyna powyżej ma rację. Gdyby żadna wydzielina przed nie zawierała plemników, stosunek przerywany miałby 100% skuteczności. Niestety, wiele par o tym nie wie, stosuje stosunek przerywany a tu wpadka... Dlaczego? Zbyt mało informacji na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×