Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość emmmmmm

uroczysty obiad

Polecane posty

Gość emmmmmm

czy macie jakies fajne przepisy na uroczysty obiad? konkretnie chce zrobic obiad na pierwsze urodziny mojego synka, bedzie tylko najblizsza rodzina, potem oczywiscie tort ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasyka-uwazam
kurczak, ew. zrazy dodatkowo,ziemniaki i 3-4 jarzynki.Nie eksperymentuj bo efekt moze byc oplakany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodalabym do tego przystawkę
(kazdemu na talerzyk - znajdziesz przepisy), zupe ( moze typu krem) w malej ilosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmmmmm
kurczak i zrazy robilam na meza imieniny chcialabym cos innego. jakies wasze fajne przepisy. a ta zupe krem to jaka np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koorrneta
zmiksuj zupę jarzynową do tego groszek ptysiowy i wszyscy będą zachwyceni ziemniaki do tego ugotuj żółtą i zieloną fasolkę, pomieszaj je i polej bułką tartą no a mięso to juz sama wymyśl np kotlety albo udka pieczone albo gołabki, schab pieczony z jakimś sosem, no i jakąś surówkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmmmmm
zupa super napewno zrobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koorrneta
możesz kupic warzywa na patelnię, dodać do nich przysmażone kawałki kurczaka lub np kawałki szynki, ziemniaki, surówka i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja myslę ze na uroczysty obiad
warto podać dwa gatunki mięsa np pieczoną karkówkę z sosem grzybowym i np roladki z piersi kurczaka (takie a la cordon blue) pomyśl o jakiejś alternatywie dla nudnych ziemniaków: może ryż ugotowany z kurkumą (żółciutki ise robi) i do tego np groszek z marchewką, albo sam groszek + łyzka masła podałabym też surówkę i jakieś jarzyny z wody (z gotowej mrożonki ), a jeśli masz to np grzybki ze słoika czy ogórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja myslę ze na uroczysty obiad
aha - jeśli goście posiedzą dłużej, to po kawie i cieście może znów trzeba będzie podać jakieś przystawki ( u mnie to już norma się robi :D) robię wcześniej sałatkę jakąś prostą (samoczynną, czyli w zywpełniaczem np makaronem), gotuje kilka jajek na twardo - do majonezu. (najwyżej sami zjemy następnego dnia) potem tylko sałatka, jaja, talerz wędlin i impreza trwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie kotlety, zrazy lub karkowka zdecydowanie nie kojarza sie z uroczystym obiadem lecz dniem powszednim ja polecilabym: - zupa krem brokulowa lub z dyni z grzankami - paczuszki z ryba lub kurczakiem w ciescie francuskim - jakas fajna salata (rucola, orzeszki pini, suszone pomidory, oliwa, ocet, etc.) - dodatki: tort, ciacho, dobra kawa i herbata, dobre wino, jakies przekaski (orzeszki), salatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sage
Polecam kurczak ale "w pięciu smakach", na modłę wschodnią. Jarzynki (specjalny mix do chińszczyzny, sos sojowy, sezamki) ryż jaśminowy lub makaron ryżowy (świetny jest też makaron pszenny nitki Tokyoto), pierś kurczaka posiekana na drobne kawałki, podsmażane wszystko z sosikami i jarzynkami. Mięso dobrze najpierw zanurzyć w misce przypraw, zakryć i do lodówki odstawić na 2 godzinki. Potem podsmażać. Warto mieć do tego naczynie - wok. Do picia winko. Polecam wytrawne czarne Carlo Rossi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmmmmmm
podoba mi sie ta karkowka i roladki z kurczaka :) tylko jak sie robi te roladki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
Ja bym zrobila zupę z suszonych grzybow moze byc krem z grzankami albo zupe cebulowa z grzankami z zoltym serem,na drugie poledwiczki wieprzowe w ciescie francuskim -do kupienia w sklepie to ciasto i piersi z kurczaka albo indyka marynowane w maslance a potem panierowane w pokruszonych krakersach l upieczone lub usmazone. albo filet np z lososia owiniety liscmi pora i upieczony do tego pieczone ziemniaczki z 3 surowki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
czesto robie taka jarzynke-gotuje al dente mrozone brukselke male marchewki .fasolke brokuly-polewam to tarta buleczka z maslem i na koniec dodaje upieczone ziemniaczki chyba z hortexu-pycha wyglada kolorowo efektownie w duzej szklanej misie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLADKI Z KURCZAKA
b proste, możesz zrobić wczesniej, tak samo jak karkówkę roladki potem podgrzewasz w piekarniku pod przykryciem i już filety z kurczaka kroisz na kotlety cienko, ew. rozbijasz, przyprawiasz solą i pieprzem, smarujesz musztardą, na to plasterek szynki i sera żółtego (moja rada - jak masz małe te kotlety, to lepije pokroić ser i szynkę w słupki i tak zawinąć), panieujesz jak schabowe, smażysz (miejscem złożenia najpierw do dołu, żeby się nie rozwaliły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmmmmmm
a te poledwiczki w ciescie francuskim jak sie robi? tez fajnie brzmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmmmmmm
dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmmmmmm
to raczej tylko owine w ciasto bo nie jestem zbyt dobra kucharka a jak robisz marynate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmmmmmm
a i le je pieczesz? i w jakiej temp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
kup gotowa marynate do miesa wieprzowego albo dobrze przypraw je sola pieprzem czosnkiem oliwka .obsmaz na oliwie.Na suchej patelni upraz drobno posiekane orzechy wloskie i polacz z zeszklona cebulka.przestudzoną masą posmaruj przyciete kawalki ciasta.Obsmazone poledwiczki zawin ciastem i piecz ok30min w 200st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmmmmmm
cala taka poledwiczke mam podsmazyc na oliwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nutelka000
możez zrobić lasange (śmiało można podawać na obiad jak i zarowno jak i na kolacje), kurczaka z ryżem. dzieci bedą zadowolone z pizzy, hamburgerów i frytek ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmmmmmmmmmmmm
robilam dzis ta poledwiczke w ciescie. zrobilam najpierw tak na probe zeby kichy nie bylo. no i nie bardzo mi wyszlo tzn w czasie krojenia to ciasto i mieso byly osobno nie ladnie to wygladalo :( aczkolwiek bardzo smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz usmazyc schabowe
normalnie w bulce i jajku, pozniej na kazdy kotlet polozyc plaster ananasa i sera, a pozniej do piekarnika - bardzo dobre no i inaczej niz na codzien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilcia79
o to na pewno sie uda :) te kotlety piec tak tylko do rozpuszczenia sera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiepska kucharka
kiepska ze mnie kucharka, ale to z anansem i serem nawet mi wychodzi. Ostatnio plastry schabu piekłam w piekarniku (bez panierki), jak się juz upiekły na to plaster ananasa, na to ser i na ser (po środku, tam gdze dzirka w ananasie) suszona śliwkę. To wszystko podane na liściu sałaty: proste, kolorowe i odświętne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilcia79
to juz nie wiem w panierce czy bez? ile pieczesz bez panierki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiepska kucharka
bez panierki piekę ok. 20 min. z jednej strony. Plastry mają ok. 1 cm grubości. Pod koniec pieczenia trzeba je tylko podlać odrobiną wody, żeby nie były suche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilcia79
dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×