Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Nawet mi wczoraj powiedział, że przyjeżdża do domu spać i go nie ciągnie, żeby ze mną posiedzieć Ja mu dam!!! Od dziś gatki pierze sam :D:D:D:D:D:D Ja się tak wczoraj nad tym brzuszkiem zastanawiałam, bo spotkałam znajomą i ona już z daleka woła dlaczego mam tak nisko brzuch... Jedni twierdzą, że wysoko, inni że nisko.... W poniedziałek wizyta u ginki, zapytam :) Ja mam pytanie dziewczyny, która robiła badania na odczyn COOMBSA??? Ja zrobiłam, dziś w południe wyniki, ale cholerka ginka nie powiedziała po co właściwie jej robię :( W necie wyszukałam, to napisali coś o konflikcie, ale ja mam minus w gr krwi, to ok, ale dale że może podejrzenia iż dziecko ma niedokrwistość :( Sama nie wiem co o tym sądzić... Kiedy badanie jest zlecane? Lekarz zleca wykonanie bezpośredniego odczynu Coombsa jeżeli jest podejrzenie niedokrwistości hemolitycznej, choroby hemolitycznej u noworodka lub reakcji poprzetoczeniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumianella- to łacze się z |Toba w bólu, też nie mialam ani w I ani w II trymestrze, teraz się nasila, bo macica wysoko i ta treść żołądka się cofa :( Brzusiowa- miałam to badanie zaraz na początku, ale nawet nie wiem na co to jest. Perełka- no z tym seksem to tak jak u mnie, ale odbiję sobie to z mężem po pologu hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my właśnie też nie możemy się doczekać ;) chociaż czytałam, że po ciąży to potem jeszcze przeszkadzać może sączące się mleczko z piersi... no zobaczymy jak będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusiowa, nie stresuj się tym badaniem, bo jak masz Rh (-) to musisz mieć badania pod kątem konfliktu serologicznego. Ja też tak mam, tym nie musisz się przejmować. Jak będziesz odbierała wyniki, to zapytaj tylko w laboratorium, czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Kasia--> dzieki za info o wozkach :) Bardzo spodobal mi sie ten,ktory Ty zamowilas :) Musze mu sie dokladniej przyjrzec! MG29--> co masz na mysli mowiac,ze sama sobie przyspieszylas porod?? Ja na libido nie narzekam :) Jedynie czasem mam wrazenie,ze maz sie boi,ze zrobi krzywde mi lub malemu. Ale ogolnie to jest super :) A dzis w nocy maly tak wariowal,ze sie wcale nie wyspalam :( No coz.. Przynajmniej wiem,ze jest silny i zdrowy hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia_monia
Brzusiowa czuła-> ja robiłam ten odczyn w drugim trymestrze i teraz znowu mam zrobić. To badanie ma na celu stwierdzenie czy kobieta ze współczynnikiem rh- wytwarza przeciwciała. Jeżeli nie to super sprawa, podaje się wtedy jedną porcję leku miesiąc przed porodem, a później w trakcie, żeby krew się nie mieszała i żeby w przyszłości nie wytwarzać przeciwciał. Ja to tak rozumiem z tego co mi mój lekarz tłumaczył. Kochane zgaga to nic w ciąży w porównaniu z tym co może innego dolegać :) ja już na nią przestałam narzekać i się przyzwyczaiłam :) co do zakupów dla maluszka to ja już też jestem w wirze :) a mama razem ze mną. Siedzimy obie w necie i oglądamy co by jeszcze zamówić hehe :) całe szczęście wózek mam odziedziczony :) i nie muszę za nim chodzić, jedyne co mi zostało to łóżeczko, a wy dziewczynki jakie łóżeczka macie na oku, czy jakie już kupiłyście ?? bo ja chyba wezmę takie już z kołyską, którą później można zablokować, ale nie wiem jeszcze :) Dziewczynki o wagę się nie martwcie, bo tak naprawdę wszystkie wyglądamy seksi z tymi brzuszkami :) ja doceniam to parę kilo więcej, bo ostatnio miałam większe problemy z przewodem trawiennym. Ponad tydzień po antybiotyku utrzymywała mi się ostra biegunka i prawie znowu bym wróciła do szpitala, schudłam sporo i jedyne o czym myślałam to jedzenie :) Co do pracy to założę się, kochane że ja miałam lepsze doskwiery :) bo przez dwa miesiące za zwolnienie nie dostałam pieniążków, bo księgowa z naszej firmy nie zaniosła dokumentów do zusu ;/ taka jest ogarnięta. Żebym szefa nie lubiła to bym już do sądu pracy poszła. Ale całe szczęście wszystko się wyjaśniło :) Co do seksiku z mężem to ja często muszę się naprosić :) A co do ułożenia dzidzi to jeszcze jest czas na to, żeby się ułożyło. Jak byłam w szpitalu i robili mi usg to się kręcił i wiercił tak więc wszystko jest kochane możliwe :) Jak będę miała chwile i mąż nie będzie mi nad głową stał, żeby dostać się do komputera :) to napiszę więcej :) Pozdrawiam kochane brzusiole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka - jak poszłam do lekarza na wizytę, to mi powiedział, że jeszcze sobie pochodzę w ciązy, bo nie zanosi się na poród - to było jakieś 4-5 dni przed terminem. To jak w domu wzięłam się do pracy jak mąż był w pracy: sprzątanie, mycie podłóg na kolanach itp, to w nocy mi odeszły wody. Pojechałam do szpitala, bez bóli, bez rozwarcia i cały poród od zera miałam wywoływany - koszmar! Ale dało się jakoś przeżyć te 8 godzin ;-) Teraz będę grzecznie czekać na swój czas ;-) Dużo łatwiej jest, jak się jedzie do szpitala z bólami i rozwarciem. Nic na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ mnie tez meczy zgaga najbardziej wieczorami ale mleka nie lubie i nie pijam brzusiowa my mamy konflikt w obrebie grup głownych ale o takim badaniu nie słyszałam, natomiast jesli chodzi o chorobe hemolityczna noworodków to moj synek mial po urodzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia- ja mam to lózeczko-kolyskę, zerknij sobie do mnie na fotosik, tam jest zdjęcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzusiowa moj synek miał chorobe hemolityczna spowodowana niezgodnoscia grup głownych krwi: ja mam 0 rh + moj maz B rh+ i mały odziedziczył po nim, objawia sie to nasilona zółtaczka musiał tydzien lezec pod lampami i niedokrwistoscia na sczescie nie musiał miec przetaczanej krwi choc czasem to konieczne, wiesz ja nigdy nie słyszałam o takiej chorobie ale jak mi powiedzieli lekarze: o tym sie nie mowi bo i tak by pani nie zrozumiała:O wiesz nawet ciezko mi o tym pisac jak sobie przypomne go pod lampami i od urodzenia pokłutego od zastyrzyków ehhh brak słow, taki konflikt wystepuje rzadko no ale jednak wystepuje szkoda ze wczesniej o tym nie wiedziałam, mam tylko nadzieje ze teraz bedzie dobrze kurcze az sie popłakałam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej nie chciałam byś płakała :( Ale ja też popłaczę razem z Tobą, teraz już się boję... Wyczytałam w necie: Postacie kliniczne choroby hemolitycznej Wyróżniamy trzy postacie kliniczne choroby hemolitycznej noworodków: * Uogólniony obrzęk płodu (hydrops fetalis) - Jest to najcięższa postać choroby hemolitycznej w której stwierdza się uogólnione obrzęki skóry i tkanki podskórnej, którym często towarzyszą wybroczyny krwotoczne na skórze, a w jamie brzusznej płyn przesiękowy. Jednocześnie dochodzi do powiększenia wątroby i śledziony. W morfologii stwierdza się niedokrwistość, hipoproteinemię i hiperkaliemię. W wyniku zaburzeń hemodynamicznych dochodzi do niewydolności krążenia. W przebiegu uogólnionego obrzęku często dochodzi do obumarcia wewnątrzmacicznego płodu lub szybkiego zgonu po porodzie. * Ciężka żółtaczka hemolityczna (icterus) - W przebiegu tej postaci noworodek rodzi się z objawami żółtaczki albo żółtaczka pojawia się już w pierwszej dobie życia i jest silnie wyrażona. W przypadku nie leczenia może dojść do przekroczenia progu stężenia bilirubiny pośredniej, która zacznie przechodzić przez barierę naczyniowo-mózgową doprowadzając w konsekwencji do żółtaczki jąder podstawy mózgu (kernicterus) i uszkodzenia mózgu. Ryzyko rozwoju żółtaczki jąder podstawy przy stężeniu bilirubiny pośredniej równym 30m% wynosi około 50%. Jednak w przypadku prawidłowo leczonej choroby hemolitycznej nie powinno dojść do uszkodzenia mózgu. W przebiegu żółtaczki hemolitycznej wątroba i śledziona są często powiększone, stwierdza się wybroczyny na skórze a płyn owodniowy oraz maź płodowa może mieć żółty kolor. * Ciężka niedokrwistość noworodków (anemia) - Postać ta w lżejszych przypadkach charakteryzuje się niedokrwistością, która może pojawić się nawet po kilku tygodniach od urodzenia, co jest spowodowane utrzymywaniem się przeciwciał przez około 6 tygodni po porodzie. W przypadku ciężkiej niedokrwistości dziecko rodzi się z blado-woskowym kolorem skóry, dużym brzuchem, z powiększoną wątrobą i śledzioną. Objawom tym mogą towarzyszyć obrzęki o różnym nasileniu, jak również przesięki do jam surowiczych ciała. Wyniki mam dziś do odebrania między 12-tą a 14-tą czekam na męża, żeby podjechał jak znajdzie wolną chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzusiowa nie czytaj tego co w internecie bo oszalec mozna od tych informacji, ja juz dawno przestałam szukac czegokolwiek na ten temat, teraz jestem jednak swiadoma ze cos takiego moze wystapic, mi powiedzieli ze jesli stezenie bilirubiny przekroczy 20 (nie wiem w jakich to jednostkach) to dziecko umrze, a moj synek miał 18:( ciezkie to były chwile bo nagle widzisz swoje dziecko z zakrytymi oczkami same pod lampami a ty nawet nie mozesz go wziasc na rece a urodził sie z 10punktami wiec dla mnie to był szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :-) Ale mam dzisiaj humor.... masakra, az nie chce mi sie pisac.... MG - to sprzataniem mozna wywolac porod? Ja caly czas cos robie... upsssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Witam z ranka!:D He, he ale chatkę zdążyłam już umyć, choć mi to przychodzi z trudem. Brzusiowa nie przejmuj się tak bardzo Coombsem, być może Twoj gin zleca to badanie standardowo, tak jak i mój , ja robiłam 2 razy, drugi raz teraz, niezależnie od grupy krwi rodziców( my obydwoje mamy Rh+). u mnie z mężem też niewesoło, nie ma go całymi dniami, a jak już jest to zmęczony i nie ma sił nawet porozmawiać ze mną , masakra, myślałam,że się będzie bardziej się przejmował. Gin na ostatniej wizycie powiedział, że seksik w 3 trymestrze jest jak najbardziej wskazany, no chyba ze są ewidentne przeciwwskazania, ale ja w ogóle nie mam ochoty, a mój m też się chyba boi, że wywoła tym porod:D We wtorek idę do okulisty i okaże się czy mogę rodzić naturalnie, sama już nie wiem co lepsze, naturalnie rodziłam i nie było tak źle, ale boję się że mi szyjka peknie, po pierwszym porodzie miałam nadżerkę i musiałam zamrażać, o oczy też się boję:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{Agatek-gagatek} ja to już miałam stresa na samą myśl, a Tobie bardzo współczuję, na pewno było ciężko 🌼 Odebrałam wyniki, UJEMNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pimpolinka zdrowa, moja krew :D:D:D:D:D:D:D Dzięki dziewczyny, Agatek 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia_monia
No nareszcie mąż do pracy pojechał :) i mam dostęp do komputera :) Angela24 -> fajniutkie to łóżeczko z tym wyposażeniem :) taakie słodkie :) właśnie ten model jest u mnie w sklepie tylko nie wiem czy będzie praktyczne, ale blokadę ma tak więc nie powinno być jakiś problemów z nim. Oglądałam też tą pościel na allegro , ale jakoś się nie mogłam zdecydować :) ale widzę, że naprawdę słodziutko wygląda :) śliczna jest. Ja zamówiłam sobie z kubusiem puchatkiem :) ale bez baldachimu i reszty dodatków (aczkolwiek chyba baldachim dokupię :) ) Brzusiowa -> nie martw się na zapas. Lekarze wszystko ci wyjaśnią i takie badania robią zachowawczo, żeby później nie było niespodzianek. Życzę ci wszystkiego dobrego, żeby dzidzia była zdrowa. Ja ostatnio też się przeraziłam, bo badania miałam dobre (zawsze miałam kłopoty z moczem a okazało się że niby jest ok) i z dnia na dzień nerki mi przestały pracować tak jak powinny, miałam zastój moczu w obu narządach no i oczywiście szpital, okazało się, że mam niedoleczoną bakterie. Wyszłam po tygodniu z antybiotykiem, a później dostałam ostrej biegunki i przez tydzień miałam udrękę też zagrożoną szpitalem. Jednak wszystko skończyło się dobrze, tak więc trzeba myśleć pozytywnie, bo co ma być to będzie. Ważne, żeby nie tracić nadziei. Agatek-gagatek-> współczuję takich ciężkich przeżyć, bo łatwiej samemu cierpieć niż patrzeć bezradnie na najcenniejszy skarb, który jest taki kruchy. Ale wspaniale, że wszystko było dobrze i teraz napewno też będzie wporządku. K_Z_Kasia-> te nastroje ciążowe to chyba każdej się udzielają :) ja się zwszę wyżywam jak sprzątnę, a mi nabrudzą :) mam manie pedanctwa (a nigdy taka nie byłam) hehe. A ciebie co tak denerwuje, że cie humory nachodzą ?? :) Co do tej zgagi to ja czasem nawet po wodzie ją mam i nic wtedy nie pomaga :) MG 29-> moja mam też mi opowiadała, że jak była ze mną w ciąży to też wcześniej urodziła, bo się nadźwigała. Dlatego wierze w takie twierdzenia i teraz sama staram się nie przeginać z nadpobudliwością ruchową :) a czym kierujesz się podczas kupna wózka?? bo w sumie to ja już sama nie wiem czy dobrze zrobiłam, że wzięłam po kimś wózek. Ogólnie dziewczyna nie narzekała na niego, ale nie wiem sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNKI MUSIMY BYĆ CAŁY CZAS OPTYMISTKAMI!!! Może to nie na temat, ale zaraz wam napisze jakie ludzie mają problemy. Dostałam zaproszenie na ślub kuzynki na początek października. Fajowo!!! Co prwda bałam się, ze urodze na tym weseleu, ale teraz okazuje się, ze nie mam czego. Moja kuzynka płacze, właśnie, na 2 miesiące przed ślubem narzeczony zerwał zaręczyny i stwierdził, ze jej jednak nie kocha i nie nadaje sie do slabu!!!!!!!!! Czujecie???????????????? Jak ona się teraz czuje. Nawet nie wiem jak ją pocieszyć. A tego drania bym najchętniej wypatroszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia_monia
Mam jeszcze jedno pytanie, bo tak czytając to widzę,że wy już prawie gotowe jesteście do szpitala. Nie wiem ile czasu wcześniej się spakować :) kompletować już zaczęłam, ale nie wiem czy już kupować jakieś środki higieniczne, żeby się nie popsuły. jak jest z waszymi wyprawkami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia- ja to już kończę wyprawkę a do szpitala prawie wszystko mam, takie środki jak podpaski, czy podkłady poporodowe, czy tantum rosa, którą biorę tak szybko się nie przeterminuja, tak samo z kosmetykami dla mojej malej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumianelka - po prostu powiesić gościa za .... ! Monia monia - dla mnie ważne przy wózku, żeby była dużą gondolka, bo nasze maluchy urodzą się na zimę, więc prawie do wiosny będą jeździć w gondoli. Fotelik musi być montowany na stelażu wózka, a nie jek niektóre wózki mają w spacerówce, bo wtedy jadąc na zakupy do bagażnika wkładam tylko stelaż, a fotelik i tak być musi w aucie. Spacerówka musi być dość duża, żeby dzidziuś miał miejsce i musi się rozkładać koniecznie do pozycji leżącej, bo dziecko na spacerach często zasypia. Wszystkie elememty muszą się łatwo wczepiać i wyczepiać ze stelaża wózka, wózek powinien się łatwo składać i rozkładać i po złożeniu zajmować możliwie mało miejsca. Ja biorę na kołach piankowych, bo do szosy mam kawałek drogi po ostrych kamieniach i nie będę pompowanych kół wulkanizować :-D. No i żeby lekko się prowadził i ważył jak najmniej. Ja dla mojego pierwszego dziecka też miałam wózek po kimś z rodziny i było ok. Brzusiowa - może lekarz wszytkim zleca badanie na odczyn Combosa. Skierowanie na badanie nie musi oznaczać żadnych podejrzeń, ale Ty masz wynik ujemny, więc wszystko w porządku, Gratuluję! ;-) Angela24 - śluczniusi brzunio! Agatek - współczuję, nie ma chyba nic gorszego, niż choroba swojego dziecka! Mała bezbronna istotka, a tyle musiała wycierpieć! K_Z_Kasia - ja też mam często humory... Szczególnie dokuczliwe, jak widzę moją teściową :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumianella wspołczuje kuzynce ale lepiej ze przed slubem pokazał swoje oblicze niz po, choc pewnie teraz twoja kuzynka bardzo cierpi monia ja narazie kupiłam tylko podkłady poporodowe i podpaski, ale mam to juz w torbie do szpitala i powoli bede ja uzupełniac aha no i wkładki laktacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia_monia
Ten koleś to może się po prostu wystraszył, faceci cały czas mają wątpliwości. Ale i tak musi być palantem, żeby tak zrobić. Powiedzcie mi dziewczynki jakie biustonosze kupujecie?? bo ja nie wiem jaki rozmiar mam wziąć. Podczas ciąży piersi bardzo mi nie urosły i nie wiem jak będzie po porodzie ;/ potrzebuje rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia - ja juz wszystko mam - jeszcze nie w torbie, ale juz naszykowane Nie wiem czy bede kupowala stanik do karmienia - zawsze nosilam usztywniane, zle sie bede czula w takim miekkim. No chyba ze rzeczywiscie mi urosnie mega wielka mleczarnia ;-) A moj zly nastroj czesto wynika z nieprzespanych nocy - budze sie rano no i na dzien dobry humor zrypany. Rumianella - ale gosciu palant, ale rzeczywiscie lepiej teraz niz pozniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusiowa dobrze że wyniki w porzadku!!! Rumianella- tez jestem zdania ze nie ma tego złego, moze to lepiej ze teraz mu sie odwidzialo a nie po Monia- ja kupilam biustonosz ktory nosze juz teraz bo jest super wygodny i bez rozmiaru konkretnego tzn kazdy rozmiar moze sie powiekszyc o 2-3 miseczki dzis ja sie poklocilam z moim M, jak pisalam pojechal do Chorzowa na koncert - koncert ktory byl moim marzeniem on sam jak i osoby ktore namowilam na wyjazd nigdy nie byli fanami U2, dzwonie dzis do niego pytam jaka droga itp skonczylam rozmowe, ale trzeba bylo wykonac telefon w sprawie plytek do lazienki wiec zaraz znowu dzwonie do M , a on odebral ale nie wiem czy to wiedzial bo slysze jego komentarz do wszystkich obecnych w samochodzie - ona nie moze wytrzymac!! i znowu dzwoni!!! zrobilo mi sie strasznie przykro i odlozylam sluchawke..teraz caly czas placze jak o tym pomysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jaka wanienke kupujecie - duza, 100 cm, czy mala, ok 86? Ja chce taka zwykla, tylko sie zastanawiam nad wielkoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×