Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

No ja tez mam leukocyty, erytrocyty, jakieś tam nabłonki no i bakterie. Jutro zrobie posiew. Ja poczulam ruchy w 19 tc, czyli co, w 39 moge urodzic? Super! Ja juz chce ;-) Postanowilam dzisiaj ze w sobote rozkladam lozeczko - najpierw wezme brata do umycia okien a potem rozlozymy ;-) To juz 36 tydz, nie ma co zwlekac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na tym zastrzyku immu.... coś tam :-) nie znam się niestety Monia, my mamy oboje rh+ Moze poczytaj w necie, albo skonsultuj sie z innym lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej brzusie melduje sie wczoraj nie pisałam bo byłam tak zajeta i już wieczorkiem nie miałam siły na nic. Dzis jeszcze byłam na zakupach i kupiłam rożek usztywniany i pare ubranek większego rozmiaru.KUPIŁAM sobie stanik do karmienia fajnie sie nosi polecam tez zawsze chodzilamw usztywnianych i myślałam że nie przyzwyczaje sie. ODNOŚNIE BAKTERI W MOCZU MI GIN KAZAL jak bede sikać podmyć sie i wkładać sobie tampona do pochwy bo zawsze z tamtąd ta wydzielina wylatuje i temu mi wychodziłay liczne bakterie od kiedy tak robie to mam nie liczne i mówi ze jak u dzidziusia wiec po co sie waszerować furaginami. tymczasem-chłop jak cza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia dzięki za opinię o jumperze, ja się jedynie obawiałam, że go nie widziałam, ale w sumie nie mam już zbytniego wyboru. Te z jedo też mi się podobają, ale nie chce już zbytnio naciągać teściów, zwłaszcza, że głupio by było bo mojej mamy raczej nie stać na tak kosztowny prezent dla wnuczki. Ale ten jumper podobał mi się od początku... A teraz zmiana tematu: dziewczyny robiłyście badania na paciorkowca(GBS)? mnie lekarz kazał przywieść wynik, nie tłumaczył co i jak i dopiero teraz się dowiedziałam, że nie zrobią mi tego tak jak badanie moczu czy krew. Trochę się podkurzyłam na mojego lekarza bo dość, że dużo płacę za każdą wizytę, teraz co dwa tygodnie to niezły uszczerbek na moim budżecie domowym, za każde badania też płacę bo on jedynie mówi to, to i to, to jeszcze nie jest łaskawie miły poinformować mnie jak takie badanie ma wyglądać. Chyba, któraś już coś wspominała o tym paciorkowcu, ale coś nie mogłam znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jog- ja to badanie mam mieć na następnej wizycie robione i to lekarz ma mi zrobić wymaz z tego co zrozumiałam i ma to zanieść do laboratorium szpitalnego ,ale pewnie będę musiała za nie zapłacić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytałam to właśnie tak to powinno być, a mój mi zwyczajnie napisał GBS, mocz i morfologia, co rozumiem, że sama mam się martwic co i jak, szukac gdzie mi to zrobią, bo to, że odpłatnie to raczej standard....tyle kasy nam potrącają z pensji a nawet nie można liczyć na dobrą opiekę, o czym mogą świadczyć ciągłe nasze jakieś obawy. Dobrze, że jest przynajmniej ten topik to możemy wymieniać się doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz w piatek jade na to badanie - moj gin ma mi pobrac wymaz i zawiezc do szpitala. Koszt ok. 50 zl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta dobrze że już wyszłaś z tego szpitala Alla odpoczywaj odpoczywaj bo później nie będzie jak Dagar daj znac jak po wizycie Tymczasem widzisz jaki Piotruś mądry wie że juz pora się obrócić Agata ja też stawiałam na tą bexe ale minus tego to to że nigdzie nie można jej zobaczyć , dzisiaj po drodze wstąpiliśmy do sklepu z wózkami i znowu nam się spodobał x lander ale kurcze on ma nie przekładaną spacerówkę i troche drogi, oglądaliśmy też ten tako jumper co wcześniej mąż go nie chciał a dzisiaj mu się podobał tylko że teraz ja nie bardzo bo ma mało kolorów, oszaleć idzie ja to się napaliłam teraz na wózek turkusowy bo widziałam na ulicy z fotelikiem ,był piękny tylko że to było z samochodu i nie wiem co to za wózek a teraz szukam podobnego może ma któraś namiar na jakiś turkusowy??????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja badanie na paciorkowca miałam robione na ostatniej wizycie (wymaz), teraz czekam na wynik, kosztowało mnie 50 zł. właśnie wróciłam z usg :) dzidziulek rośnie zdrowo, waży 2773g (+/-405g), AFI wyszło 12 więc ok, ułożenie główkowe (o dziwo bo już myślałam że zrobił fikołka) badanie potwierdziło mój termin z połówkowego usg czyli 26 września (36tc4d) a jak będzie zobaczymy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Dzisiaj odebralam wyniki :-) Morfologia i mocz superowe:-)Sód, potas i chlorki w normie. Teraz czeka mnie jeszcze morfologia, badanie moczu,WR, odczyn Coombsa, toxo i wymaz z pochwy, Dzidzia niestety ulozona miednicowo, wiec po lewej stronie powyzej pepka ma głowke, a z prawej strony wierzga girkami, tak wiec czeka mnie cc. Co do wód, na USG ide w poniedzialej, to zobacze co i jak:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie dziewczyny ze dzidzie zdrowe! Dagar - nic martw sie cesarka, tak jak mowilas niektore dziewczyny dalyby sie pokroic za cc ;-) NAwet moja znajoma zaplacila kupe kasy za cesarke (nie powiem ze to pochwalam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Absolutnie i totalnie sie zakochalam!!! W naszym wozku Kasiu :) Po poludniu przywiozl mi go kurier, maz od razu rozlozyl i sie nim nacieszyc nie moge :) Ciesze sie,ze mam go wczesniej, bo smierdzi "nowoscia" i guma, wiec przez miesiac na pewno sie wywietrzy. Ogolnie musze Ci Kasia powiedziec, ze jest o niebo ladniejszy w realu :) A fotelik samochodowy jaki sliczny i leciutki. Gondola jest ogrooommmnnaaa!! Smiejemy sie,ze zmiesci sie Filip i nawet nasz siersciuch u niego na nogach w razie mrozow hihihi (oszczedna wersja ogrzewania podlogowego). A ja oczywiscie przy rozkladaniu wozku caly czas ryczalam. Czy ja naprawde mam cos z glowa ? :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajowy a ja mam super wiadomość , wczoraj moja koleżanka urodziła w półtorej godziny od wyjazdu z domu , to znaczy że zdarzają się cudowne porody i oby nam się też tak udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki! Jog - ja miałam badanie na paciorkowca - mi wymaz pobierała położna i sama zaniosłam do laboratorium i płaciłam ok. 30 zł. I niestety mi wyszedł:( Widzę, że zakup wózków pełną parą. Ja mam już tak dawno, że opadły mi już emocje, ale wciaż mi się bardzo podoba. Ja dzisiaj z mężem spakowałam torbę dla małej, a dla siebie spakuję w przyszłym tygodniu, bo czekam jeszcze na koszule. Dziewczyny, wam lekarz podaje termin porodu z usg, bo mi nie. Ja mam tylko zapis np jeżeli jestem w 30 tc, to obok napisane, że wg usg 30tc i 5 dni, ale nic mi nigdy nie mówi o zmianie terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łaaaaa Renatinka ale super! Ja obejrzalam go na zywo i wiem ze jest super ;-) Ale masz fajnie! Ja niedlugo rozkladam lozeczko, pewnie tez bede wyła!!! Lubila - my tez tak sie uwiniemy! Szybko i bezbolesnie! Ja badanie moczu i krwi mialam jakos w czerwcu a potem dopiero teraz pod koniec sierpnia. Moze dlatego ze caly czas mialam dobre. Teraz cos z tym moczem mi nie wyszlo. Lalune i co teraz z tym paciorkowcem? Jakies leczenie? Ja mam termin porodu caly czas ten sam - wg OM. Po usg nic sie nie zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalune mi tez lekarz nie zmieniał terminu i tez mam tak napisane ze wg usg to ktorys tam tydzien i dzien a nic nie mowi o zmianie terminu lubila ja miałam 3 razy do tej pory robione wyniki krwi i moczu renatinka napisz prosze jaki jest ten materiał na gondoli z czego ona jest i czy kolor jest taki sam jak na internecie, bo ja chce kupic co prawda inny wozek ale tez firmy jedo tyle ze bartatine a gondole to one maja takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K Z Kasia - tego nie leczą, tylko podczas porodu, jak odejdą wody to dają dawkę antybiotyku i potem dzieciątko po porodzie też dostaje antybiotyk (chyba 3 dawki, jak dobrze pamiętam). Bo moja ginekolog powiedziała, że są to bakterie, które mogą byc w pochwie, ale są niebezpieczne dla dziecka i stosują praktykę okołoporodową. Mojej koleżance gin nie dał na ten wymaz i podczas porodu zrobili jej badanie, ale wyniki są dopiero na drugi dzien i profilaktycznie też dostała antybiotyk, a potem okazało się że niepotrzebnie. Dlatego lepiej mieć to badanie zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe co u mnie wyjdzie z tym paciorkowcem - w piatek mam wymaz Dzisiaj pierwszy raz wyraznie poczulam cos malutkiego - chyba raczke - ale super - zawsze mialam tylko guza z jednej albo drugiej strony brzucha -dupkę, a nozki czulam gdzies pod zebrami. A teraz wyraznie czyms mnie stukal ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka a wazylas moze gondolke? Na stronie producenta podaja cos kolo 4,5 kg chyba. Ciekawa jestem czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj nie mogę spać i od niemal 4 jestem na nogach, mąż się strasznie zdziwił, że kawka na stole.... Ale mniejsza z tym, ja badanie moczu miałam na każdej wizycie, najpierw tak raz na miesiąc, potem raz na trzy tygodnie, a teraz co dwa tygodnie i kazał mi zrobić jeszcze morfologie, że niby ostatni raz-ja myślę bo to wkońcu będzie 36 tydzień. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatek ja właśnie czekam na Bartatine :) Freeline 120, może Ty się pośpiesz z zamawianiem bo mojego nie mieli w sklepie na stanie i okres oczekiwania dali do 8 tygodni, podobno Jedo się ostatnio coś ociąga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za odp. w sprawie badań ,pytałam bo miałam 2 tygodnie temu w sobote mam wizyte i nie chce mi się pędzić jutro na badania tymbardziej że zawsze mam ok a miałam już chyba z 7 razy robione, jeszcze raz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam mieć wynik z wymazu na obecność paciorkowca jutro, i jutro wizyta u lekarza, wczoraj uprałam, poprasowałam i założyłam pościel w łóżeczku, moja pościel jest z falbankami i jak te falbanki poprzekładałam to się wygniotły brrrrrrr, dziś jeszcze raz pewnie poprasuję i spróbuję założyć innym systemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie miałam tych badan na paciorkowca ,musze go zapytac dlaczego Nieznajoma co tam u Ciebie lepiej troszkę?mamusia przecież dzisiaj wyjeżża jest co świętową -odezwij się no i Brzusiowa pewnie dalej nie ma kompa bo cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Brzuchatki ;-) Ja albo leżę, albo ktoś u mnie cały czas jest. Wpadnę na topik, poczytam co u Was i nie zdążę zazwyczaj już nic skrobnąć. Mi pobierali wymaz jak byłam w szpitalu, zrobili mi wymaz na paciorkowca - wyszło mi, że nie mam, HBS, hormony, morfologię, posiew - wyszły mi jakieś nieliczne drożdże i lekarz kazał kupić clotrimazol. Mój lekarz wysłał mnie do szpitala, bo miałam problem z wodami, ale przy okazji wypisał skierowanie na wszelkie możliwe badania, żebym potem nie musiła robić i płacić. Teraz jeszcze muszę sobie zrobić znów posiew i USR. Monia_monia - zaskoczyłaś mnie tą immunoglobuliną. Ja mam rh (-) i immunoglobulinę miałam podawaną po porodzie i przy drugiej ciąży po poronieniu. Nikt nigdy nie mówił, że trzeba przed. Ciekawe, czy lekarz nie chce Cię naciągnąć? Dziwne mi się to wydaje. Lubila - ja wczoraj zamówiłam wózek czarno-turkusowy. Tylko, że gondolę chcę mieć zupełnie czarną z turkusowymi lamówkami i przy spacerówce chcę mieć budkę z zewnątrz czarną, a środek czarno-turkusowy. Pan mi powiedział, że zrealizuje moje indywidualne zamówienie. A wózek oglądałam w sklepie i jest naprawdę bardzo fajny i stabilny. Zamówiłam na piankowych kołach, bo jak co, to nie będę musiała ich popmpować. Ja zamówiłam taki: http://www.allegro.pl/item726424274_wozek_dzieciecy_vesper_gleboko_spacerowy.html Jak będziesz chciała, to mogę Ci wysłać e-mail ze zmodyfikowanymi kolorkami. Uciekam, bo musze obudzić dziecko i wysłać do szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×