Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

czesc Dziewuszki! ja mam termin w poniedzialek ale nic nie wskazuje ze wlasnie wtedy urodze.Brzuch w gorze ja nerwowa i tak to jest. Jakos tak ostatnio mam zly nastroj.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! ale naprodukowałyście wczoraj! czytam i czytam od rana... ja byłam wczoraj u mojej ginki na ostatniej wizycie ciążowej ;) przedłużyła mi zwolnienie, przebadała - szyjka miękka, otwarta na dwa palce, tętno dzidziusia oki i tyle... przewiduje, że w ciągu 3 dni powinnam urodzić ale ostatnio mówiła 7-10 dni i się nie sprawdziło :P ciekawe jak tam Tymczasem...ja też bym chciała mieć taką niespodziankę... nieznajoma nie zamartwiaj się, Ty chociaż masz skurcze... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny dzieki rumianella:) Liscie malin pilam 2 razy dziennie lyzka suszu na kubek wrzatku Pultaska - ja tez nerwowa bylam przed :) Dziewczynki wspolczuje dolegliwosci:( ale to juz niedlugo, po porodzie wszystko mija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! ;) mam jakiś bardzo dziwny- bo dobry humor- od rana. :) tak o tej biednej nieznajomej piszecie, a ona może już na porodówce krzyczy! Albo nie krzyczy bo to twarda sztuka :) Tymczasem pewno już rozpakowana... ech a my w ciągu, powiedzmy, miesiąca podzielimy ich los. w mieszkanku mam czyściutko, bo wczoraj z mężem zrobiliśmy wieelkie sprzątanie i może dlatego taki mam humor. teraz tylko umyję talerz po koreczkach śledziowych które na sniadanie wchłonęłam, umyję siebie i lece do apteki po liście malin. jedyne co mnie dobija to fakt że sąsiadowi 3 tony węgla przywieźli a piwnice ma pod moim dużym pokojem i ładuje, ładuje, ładuje ten węgiel od godziny i końca nie widać. jakby nie ciąża to bym mu chyba pomogła bo to dobijające jest. ale co tam, słoneczko świeci, podłoga świeci... żyć nie umierać! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, u mnie cały czas twardnieje brzuszek , w miare regularnie (wczoraj nawet co 4 min na jakies 30 sek) ale to na pewno nie to bo az tak mocno nie boli. chociaz maz sie podnica ze moze cos rusza i ze jest szansa na porod 3.10 czyli w jego urodziny... camisia- historia z wozkiem super :-) a w pierwszej ciazy tez mialas omdlenia? nieznajoma- mam nadzieje ze humor lepszy po wieczorku rocznicowym w ogole to wczoraj w ksiazce przeczytałam ze 5% dzieci rodzi sie w terminie wyznaczonym wg ostatniej miesiaczki; a aż 75% po tej dacie, przenoszonych czyli po 42 tygodniu jest tylko ok. 3% marne pocieszenie ale to ze data minela a nic sie nie dzieje to tez norma i to w wiekszosci przypadkow -u nas na forum jakos tak po prostu wyjatkowo szybko :-) kasia dzieki za wskazowki perelka - no to lada moment .. wszystko juz spakowane? pultaska- ja tez nerwowa, maz sie mnie po wczorajszym porannym wybuchu boi :-) małgosiu- u mnie podobnie ze snem chociaz dzis wyjatkowo az 4 całe godziny sie udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O co wieczur jakies akcje SUPER!!! :) Tymczasem --- pewnie juz PO, wiec gratuluje i trzymam kciuki, daj znac co i jak :) Mieszkam w sumie niedaleko Esculapu, musialo byc spokojnie, bo nic nie slyszlam :D U mnie znow poranna panika. Strasznie sie denerwuje jak maly nie rusza sie za dlugo. spi mi sie kiepskawo, przewracanie sie z boku na bok wykancza mnie, ale pewnie wszystkie tak mamy :( No i jak sie budze, to leze jeszcze z jakies 30-45 min i maly mimo moich zaczepek nie rusza sie, z minuty na minute nakrecam sie coraz bardziej... pozniej maz pomaga rozchulac malego :) i nic... Zimna woda tez nie pomaga. Dopiero po sniadaniu laskawie kopnie. Ale to co przezywam rano to moje :( straszny stres, chcialabym miec ktg w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za pocieszenie pojade w następnym tygodniu do tego szpitala i sprawdze co i jak. renatinka_ mnie rez czasami uciska na nerke i ból czasami nie do zniesienia ale cóz trzeba zacisnąc zeby:) camisa- nie mówił mi co z przepływami pępowiny tez mi sie tak wydaje że chce coś w łape. Kchana ty teraz nie pedz tak bo te omdlenia to sa za częste a przy tamtej ciąży też tak mdlałaś? a wóźek- nie wytrzymam ze śmiech az sie popłakałam:):):) może urodzisz wcześniej jak masz tak częstrze bóle pultaska- może bedzie zaskoczenie tak jak u kasi:) perełka- mam nadzieje ze sie sprawdzi ze za 3 dni:) K_Z_kasia- kazałam kupić mojemu M juz dziś liscie z malin he he:) a może coś bedzie:P A synuś przesliczniutki:) 4sz4_ to juz gniastko gotowe możecie iść już rodzić z mężem;) a sąsiad to by sie napewno ucieszył z pomocy;) kasia444- mi tez juz częściej twardnieje brzusze a szczególnie jak cos robie, a może to jakies oznaki:) agata_xyz- nie denerwuj sie mój tez czasem do 10 rano nic a póxniej jak sie rozbryka to chce wyjść z brzuszka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymczasem- pwenie juz tuli swoją dzidzie a nieznajoma sie nie odzywa może juz na porodówce:) pewnie te ananasy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie odespalam nocke :) Tak sobie mysle,ze gdyby mnie porod zlapal po takiej nocce jak dzisiaj, to chyba moj maz musialby przec, bo ja totalnie bez sil ;) Teraz odespalam i jest ok. Ale...... Kasiu444--> snilas mi sie przez caly czas :) Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry... cos tutaj dzisiaj pusto bez nieznajomej.. ja koncze sprztac i ide na miasto pochodzic bo w domu zwariowac mozna..;/ naszczescie moj M dzisiaj konczy wczesniej prace co dziewczyny robicie na obiad bo ja juz nie mam pomyslow.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robię ziemniaki, gulasz z warzywami i mięsem oraz surówke, właśnie przytargałam wszytsko ze sklepu i zaraz znikam w kuchi. odebrałam wyniki i mam niską hemoglobinę, miesiąctemu miałam 12 a traz mam 11 jak sobie podwyższacie hemoglobinę? ja biore feminatal i pije sok z buraka.... ale jakos efektów nie widze... a moze nieznajoma ma juz dosyć naszych pytań o poród i tylko nas dzisiaj podczytuje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka- mam nadzieję ze to nie byl koszmar :-) Smalle- ja mam dzisiaj sloiczek z obiadem od tesciowej , moja jest w porzadku wiec moge jesc bez obaw, a moze zjecie cos na miescie bo w koncu nie wiadomo kiedy znowu bedzie okazja... mazia - jak to te ananasy to zaraz ide do warzywniaka :-) agata xyz - no to masz spioszka w brzuszku , moze zbiera energie na wyjscie , a swoja droga wiem co czujesz bo moj ostatnio tez nie chcial sie rozruszac i sie zaczelam bac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry:) Dziś już humorek lepszy bo koniec tygodnia się zbliża i jutro mąż w domciu to mogę rodzić:):)Nocka nawet nawet pospałam tylko z miejscem trudno wszędzie niewygodnie :o no i od rana telefony czy już urodziłam bo wczoraj był termin ale ja na spokojnie to przyjmuję :):)bez emocji:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu44--> nie, to nie byl koszmar :) Okazalo sie,ze jestesmy sasiadkami hihih Nieznajoma jest, ale Brzusiowa cos cicho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wieczorowa pora tym razem... widze, ze jestescie, wiec nie umiem sobie odmowic i zagladam. :) Nieznajoma - super, ze sie odzywasz i dobre samopoczucie! Juz tez mialam dziewczynom powiedziec, ze troche Cie torturujemy tym "wyscigiem" na porodowke... Super, ze jestes ponad tym... Koncowka jest okropna, ale coz... juz jestes tuz tuz... Wczoraj byl termin? I co z tego? Termin to tylko orientacyjna data... dzidzia rodzi sie kiedy jej dogodnie. Trzymaj sie dzielnie i ciesz sie zblizajacym weekendem... Moze corcia czeka, zeby mama troche wyluzowala, odpoczela i taka poszla przec na porodowke... ;) Buziaczki Kochana i niczym sie nie martw! Ciesze sie Dziewczyny, ze choc troche Was rozbawila moja dzisiejsza parada z pustym wozkiem... :) Mi glupio sie na razie pokazywac na ulicy... Okazuje sie, ze widzieli mnie prawie wszyscy... Wieczorkiem przyszla nasza sasiadka (prawie 80-letnia) z pytaniem czy wszystko dobrze... Na moja zdziwiona mine odpowiedziala, ze tak tylko pyta, bo jej kolezanka (sasiadka z przeciwnej strony ulicy) powiedziala, ze mnie widzilala, jak szlam bez Poli i tak dziwnie kustykalam oparta na pustym wozku!!! Co jej mialam powiedziec? Nie zrobilam dzis dobrego wrazenia na otoczeniu... Jedni sie ubawili, a inni zaczeli sie o mnie martwic. Pal licho przechodniow co mieli ubaw... dobrze, ze choc Was troche rozweselilo... Przynajmniej dzieciaczki Wasze sa wirtualnej ciotce wdzieczne za wesole mamy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Renatinka , Gosia możemy sobie podać ręce bo moja noc też fatalna :( Niby mnie nic nie uciskało a i tak spać nie mogłam . Camisia-uważaj teraz na siebie jeszcze bardziej niz zwykle, z tym wózkiem mnie rozwaliłaś :) Pultaska-nie denerwuj się, to już tuż tuż ,może to pierwszy objaw zbliżającego się porodu:) Kasia444-może i u Ciebie też się już coś zaczyna dziac :) Agata-widocznie taki śpioszek i leniuszek z twojego maluszka, może będzie spokojniutkim dzieciątkiem i nie będzie sprawiał mamusi problemów , ja też się stresuje jak mała zbyt długo siedzi cicho Mazia-nie zamartwiaj się, gdyby było coś nie tak lekarz by ci powiedział, ja 3 tygodnie temu w 35tc miałam łożysko z II/III st, popołudniu mam wizytę u gin ,wiec tez może sie okazać ze już jest dojrzałe,dopytam go w każdym razie o to . Rumianella-ja na niska hemoglobinę dostałam od lekarza tabletki Tardyferon i zażywam je codziennie,skutkiem ubocznym są niestety lekkie zaparcia ale staram sie wcinać dużo owoców i jakoś daje radę:) Feminatal też biorę od samego początku. Zmykam się szykować na wizytę , czeka mnie gimnastyka z maszynką,brrr .I trochę się denerwuję ... 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camisia- zgadzam sie z toba ze dzidzia nie patrzy na date tylko wychodzi gdy jest gotowa, a do konca 42 tygodnia wszystko jest w normie u nas to chyba wynika nie z wyścigu tylko duzego niepokoju no i checi zobaczenia tego naszego malenstwa, przytulenia go... wracajac do sprawy z wozkiem to musisz mieszkac w fajnej okolicy skoro masz sasiadow ktorzy sie o ciebie niepokoja, to na prawde mile. nieznajoma - ciesze sie ze humor lepszy , musiala udać sie rocznica :-) anulka - daj znac po wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_Z_Kasiu - Kubus sliczny!!! Wlasnie Go ogladam... Cudo! A i pytacie o omdlenia... Nie mialam takich klopotow w poprzedniej ciazy... Wogle ta ciaza jest diametralnie rozna od poprzedniej, bo: mniej przytylam, boli mnie glowa, cere mam w porzadku... itd. Moglabym wyliczac i wyliczac... Ale widac sprawdza sie, powiedzenie, ze kazda ciaza inna... Lekarz mowi, ze to przez anemie i niskie cisnienie... Pewnie ma racje. Ja calymi dniami widze mroczki przed oczami (takie latajace iskierki), juz sie do tego przyzwyczailam... Omdlen sie troche boje, bo martwie sie, zeby dziecko nie bylo niedotlenione i zeby sie jakos niefortunnie nie przewrocic. Na szczescie do tej pory przed omdleniem czulam, ze cos nie tak i w pore usiadlam... Samochod tez prwadze bardzo rzadko... ze dwa razy na tydzien... Ale juz chyba sobie daruje. Masz racje Renatinko... Jedno pocieszajace, ze po porodzie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Kochane za troskę:):):) Macie racje muszę wziąść się w garść będę Mamą:) I tak se pomyślałam że a co to termin niech siedzi moja Myszka tak długo jak tylko zechcę bo już nigdzie nie będzie jej tak bezpiecznie jak pod moim serduszkiem,już tak blisko mnie nie będzie i nie będę czuła jej 24 h na dobę więc sobie będzie ile chcę!!!!! Tak mnie dupsko pieczę od wiecznęgo podcierania że masakra,wiem że to zabawne ale poważnie mówię wam częściej kupkę robię niż mocz oddaję:):):) Wstawiłam se pierożki bo coś mi wczoraj zasmakowały:) No i palnęłam gafę a spojrzenia męża nigdy nie zapomnę:)gdyż my znamy się 4 lata ślubu nie mamy ale ja tak na niego mówię Mąż tak ładnie brzmi ale ślub bierzemy:):)no i on do mnie że my rocznice mamy 4 pazdziernika i może wtedy mu córę urodzę a ja twardo uparta że gdzie tam 1 pazdziernika !!! I zaczął szperać w szufladach i znalazł kartki z tamtego roku z 4 padziernika|:o;o;o nie wiedziałam jak się bronić takie diabelskie spojrzenia miał. I krzyczy taka idealna jesteś a naszej rocznicy nie pamiętasz,zawsze wszystko idealnie a ty mi taka niespodziankę robisz:):):)No ale sam też nie pamiętał to z prezentami to wczoraj przyleciał:)Cwaniak już słowa nie powiedział:):)Ale głupio mi było:o;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabion
nieznajoma ja w lipcu miała podobny problem - jednego dnia byłam w wc 5 razy i cos mnie tknęło , pojechałam do szpitala i okazało sie , że całkowicie się odwodniłam , potas, sód spadł i musiałam 3 dni leżeć pod kroplówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camisia - uważaj na siebie! Z tymi omdleniami to tak nieciekawie. Hemoglobina powinna Ci się podnieść, bo zawsze jakoś tak pod koniec ciąży się polepsza. A z tym wózkiem to świetne!!! :-D Biorąc jeszcze pod uwagę, że to spacerówka, a nie głęboki... ;-) Nieznajoma - ale ja czekałam dzisiaj na Ciebie! Odwaliłaś z tą rocznicą na maksa :-D Ale ja też jestem zakręcona. Wczoraj wymyśliłam, że pójdę dzisiaj do szkoły i wypytam panią jak uczy się moje dziecko, bo potem z małym to już nie będę chodzić w takie skupiska zarazków (w szkole co drugie dziecko ciągnie nosem albo kaszle).No i poszłyśmy i czekam na panią, ale ta coś nie przychodzi, to pytam się dyrektorki, czy mojego dziecka wychowawczyni przychodzi normalnie, powiedziała, że tak, no i czekam... I jak prawie wszystkie klasy weszły, to mnie olśniło, że przywiozłam dziecko o godzinę za wcześnie do szkoły! Rumianella - je też biorę feminatal, ale na hemoglobinę na początku brałam dodatkowo femiferal, ale był za słaby i teraz biorę cały czas Tardyferon Fol 2 razy dziennie po jednej tabletce. Idę robić obiad. U mnie nadal w zasadzie nic się nie dzieje, tylko jakiegoś lenia mam i apetyt ogromny. No i spać mi się chce. Ale już dawno tak dobrze ogólnie się nie czułam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie panikowala z tym bieganiem do kibelka... Mysle, ze to naturalna reakcja "porodowa"... Rozwarcie postepuje, skurcze sa, wiec i perystaltyka jelit sie wzmaga... Wedlug mnie to normalne, a i przydatne... mozesz zapomniec o lewatywie... :) Tylko pij duzo wody!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny oszalalam z milosci o synka, normalnie bym go schrupala! Nie przeszkadza mi ze nie dosypiam i bola mnie brodawki... moglabym sie na niego wpatrywac godzinami. Dzisiaj spi prawie caly czas, posprzatalam chate, ale obiadu nie robie bo tesciowa ma cos podrzucic :) Wiecie co myslalam ze z dzieckiem bedzie gorzej, a tu jest czas prawie na wszystko, tylko trzeba sie 3 razy szybciej ruszac hehe Z cycolem juz lepiej, tak wiec luzik. Agatek, Camisia- dzieki za rady Nieznajoma - no dobra jestes! Camisia, Mazia - dzieki - jestem w nim zakochana!!! Camisia - Uwazaj na siebie kochana Agata- mialam dokladnie to samo, tez synek malo ruchliwy byl. Istny koszmar, budzila go dopiero muzyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camisiu mam pytanko z ciekawosci, napisalas ze nie rodzisz w szpitalu , w domu tez nie skoro wracasz po porodzie; do niego to w takim razie w jakim miejscu odbędzie się poród? i jeszcze jedno pytanie - czy mąż nadal się trzyma w niepaleniu? MG 29- nie jest jeszcze tak źle , zawsze to mogla byc sobota a tak tylko godziny pomieszane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_Z Kasia--> Ja Ci sie wcale nie dziwie!! Twoj Kubus jest taki slodki, ze wczoraj jak pokazalam zdjecie mezowi, to nawet on zacieszal do zdjecia i powtarzal: ale fajny :) MG29--> ale musialas miec mine jak zostalyscie same na korytarzu heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieznajoma--> ja tez tak mam od jakiegos czasu,ze ciagle biegam do lazienki. Nie mam pojecia o co chodzi z tymi zaparciami u ciezarnych hihihi Wiecie jak mnie dzisiaj brzuch boli??? Jakbym miala mega mocna miesiaczke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSEUDO...........wiek....termin......imię.........woj... ..ktore dziecko Nieznajoma4303..22....01.10.09...Blanka.....pomors...... ..pierwsze MG 29..............31.....01.10.09...Igorek......wlkp.......... drugie czuła...............25.....03.10.09 ...córcia.... pomors.......pierwsze Pultaska..........30.....05.10.09....synek....kuj-pom/Ni emcy...pierw Perełka1983......25.....06.10.09...Pawełek...mazow...... ..pierwsze JoG..................27....09.10.2009...Patrycja...dolno śl....pierwsze mazia112..........22....11.10.09....Miłoszek....Małopol ......pierwsze KASIA444..................14.10.09....SZYMUŚ....pomors.. ....pierwsze 4sz4 ................20....16.10.09......Ola........Śląsk........ ..pierwsze Anulka..............28.....18.10.09...Patrycja....małopo lskie..pierwsze Betix.............…23.....18.10.09....synek....... kuj-pom......drugie Renatinka.........26.....19.10.09.....Filip........ pomors......pierwsze Lalune..............27.....19.10.09....Nadia......warm.- maz...pierwsze Jenny06............29.....20.10.09...Kacperek...śląskie. ........drugie RUMIANELLA......27......22.10.09...Larysa...dolnośląskie ....pierwsze SURI................30.....22.10.09....Dawid......śląsk ie......pierwsze agatek-gagatek..24....24.10.09....córka......dolnośląski e...drugie lubila................32.....25.10.09....Ola..........rz eszów......drugie agata_xyz.........28.....26.10.09...synek........śląskie .......pierwsze camisia.............35.....28.10.09...Hania......Melbour ne...drugie smalle...............27.....28.10.09....synuś........UK .........pierwsze madzik.............21......29.10.09....?????........lube lskie....drugie dorka572..........29......01.11.2009 ..córka......śląskie......drugie Mama............Data....…TC........Imię........Por ód......Waga/Cm Mery27..........15.07.….28...Maksymilian.....CC... ......1300/38 Marta Dz....... 15.09 ....36 ....Zuzia ..........CC ........2700 Kliforka ....................38.......................SN.........3240 /53 Tyśka............24.09....38.... Emilka..........CC.........3500 monia_monia....24.09...39.....Marcel.........SN......... .3750/54 alla23.............24.09...38.....Mateusz.......SN. ........3850/60 Dagar............25.09....37.....Kornelka.......CC...... ..2960/57 K_Z_Kasia.......26.09....39......Kubuś..........SN...... ..3330/56 Angela24........29.09....39.....Martynka......CC........ 3100/55 Mewka..........30.09.....39.....Maja...........CC....... .3200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis juz jestem tak nerwowa jakbym miala zdawac conajmniej mature! nic mnie nie interesuje tylko wiecznie cos ukladam przekladam ale tez nie moge sie z abardzo ruszac bo czuje ciagniecie na dol........ dzis to strasznie sie boje jak to bedzie i wogole? tak sie boje ze sie poce........ pomozcie co mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy moglybyscie mi dac namiary na poczte bo rumienella mi dala ale nie pamietam dokladnie Zeby nie na forum to podaje Wam moje gg 3589678

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×