Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

spóźniłam się, ale dobrze, że jest już tak jak trzeba !!! a teraz pędzę zobaczyć wózek-M mi zrobił niespodziankę i sam mi kupił, zobaczymy co to jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perełka - DZIĘKUJĘ za dopisanie nas do tabelki :) JOG - dzięki za chęci :) Piotruś śpi więc wróciłam żeby poczytać zaległości na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caramella
tak sobie pomyslalam jakim cudem bede kochala mocnej mojego Aleksandra po porodzie skoro juz jest dlam nie calym swiatem...To w ogole mozliwe?takbardzo chce juz go dotknac...!!!!!!!! pije te herbatkiz lisci malin, ale szczerze to watpie ze one cos zdzialaja..po prostu mi smakuja...! caluje wszystkie strasznie straSZNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Mamy! termin 12.10.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam małegp na rekach... wysłałam zdjęcia. poród opiszę moze jutro. nie było zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki ja już po wizycie u gina:) MAŁA WAŻY 3300!!!!! ŁOJ GDYBYM NIE MIAŁA CESARKI TO BYM SIĘ BAŁA to dopiero 36 tydzień Gin stwierdził że moge sie r,,rozłożyć ,,do 2 tygodni...no ciekawe jak to będzie:) zaczynam sie obawiać że niepotrzebnie kupiłam tyle ubranek na 56 cm...:) Powiem wam że zrobił mi dziś takie badanie że chodzić nie moge....myślałam że chce mi małą wyjąć ...ona chyba też tak pomyślała bo zaczeła protestować rąbiąc mamusie w brzuszek:) Jeśli mała jednak nie będzie chciała wyjść to do szpitala idę 26 października:) Nie moge się doczekać i boje jednocześnie to już tak blisko do naszego spotkania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mg 29 mały przesliczny:) az sie popłakałam; i corka widac zadowolona ze ma braciszka:) a ja siedze jak na szpilkach bo zaraz jade do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mg, synek wspaniały, i starsza siostra tez... a jak słodko wygląda twój krasnoludek w tym foteliku... mniam, mniam, do zjedzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mg Igorek cudny a to że piszesz że nie bylo tak źle to miód na moją duszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazia już Ci mogę napisać jak mnie złapało to tez nie mogłam wyjść z łazienki po tej herbatce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostalam wlasnie sms od Brzusiowej: o 14 zostala mamusia!! Bylo ciezko,ale jest szczesliwa!! Brzusiowa, czekamy na dokladna relacje z porodu :) MG29 --> synus przesliczny! A starsza siostra jaka dumna :) Gratuluje Ci kochana i zazdroszcze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znowu ja... sorki ze tak przynudzam ale caly dzien na majtkach mam zotlawe cos z zabarwieniem brazowym nie duzo tego....(sorki za to ak ktos je) mysle ze to mi sie czop odrywa i nie wiem co ma robic? jutro mam wizyte u lekarza, poczekam....... slyszalyscie moze o kacie nachylenia lozyska po przenoszonym terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusiowa, MG29 i innym gratuluje! Kochane Mamusie jestem taka dumna z Was!!!!!!!!!!!!! 👄🌼 i nie powiem jestem pierwsza w naszej tabelce!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSEUDO...........wiek....termin......imię.........woj... .........dziecko Pultaska...........30......5.10.09....synek....kuj-pom/N iemcy...pier Perełka1983......25......6.10.09......Pawełek...mazow... .....pierwsze JoG.................27......9.10.09.....Patrycja....doln ośl.......pierwsze Basiek11...........27......9.10.09....Radosław...śląskie . .......pierwsze mazia112..........22.....11.10.09....Miłoszek....Małopol .......pierwsze Gabrysia04.05...23.....11.10.09....Alanek.....Świętokrzy skie..drugie kejtlin.....................13.10.09....synek......wielk opolskie..pierwsze jastro1...........29.....14.10.09.....synek...kuj-pom/Ir landia...pierwsz 4sz4 ...............20.....16.10.09......Ola........Śląsk........ ...pierwsze Anulka..............28.....18.10.09...Patrycja...małopol skie..pierwsze Betix................23....18.10.09.....synek.......kuj- pom......drugie Renatinka.........26.....19.10.09.....Filip........ pomors......pierwsze Lalune..............27....19.10.09....Nadia......warm.- maz....pierwsze Jenny06............29....20.10.09....Kacperek....śląskie ........drugie RUMIANELLA.......27....22.10.09...Larysa.....dolnośląski e...pierwsze SURI.................30....22.10.09....Dawid......śląski e........pierwsze Małgorzata 39 ...........22.10.09.... RAFAŁEK... ŚLĄSKIE............... agatek-gagatek..24....24.10.09....córka......dolnośląski e...drugie lubila................32....25.10.09.....Ola........Rzes zów......drugie agata_xyz.........28....26.10.09.....synek.......śląskie ......pierwsze camisia.............35....28.10.09.....Hania.....Melbour ne....drugie smalle...............27....28.10.09.....synuś........UK. .........pierwsze madzik.............21.....29.10.09.....???????......lube lskie...drugie dorka572..........29......1.11.09......córka.......śląsk ie.....drugie Mama............Data....…TC........Imię........Por ód......Waga/Cm Mery27..........15.07.….28.....Maksymilian.....CC. .. ......1300/38 Marta Dz....... 15.09 ....36 ......Zuzia ..........CC ..........2700 Kliforka ....................38.........................SN...........3240 /53 Tyśka............24.09....38.... ..Emilka..........CC............3500 monia_monia....24.09...39.......Marcel.........SN..........3750/54 alla23.............24.09...38.......Mateusz.......SN. ........3850/60 Dagar............25.09....37.......Kornelka.......CC..........2960/57 K_Z_Kasia.......26.09....39.......Kubuś..........SN..... . ..3330/56 migotka200.....27.09....39.......Piotruś........CC...... ....3370/58 Angela24........29.09....39.......Martynka......CC...... .. 3100/55 Mewka..........30.09.....39........Maja...........CC.... ... .3020/52 Tymczasem.......2.10....40.....Piotrus.........SN....... ...3300/56 Kasia444..........3.10.....39........Szymon........SN.........3750/57 MG29..............3.10.....41.......Igorek.......................3280/54 Nieznajoma......5.10.....41......Blanka.........SN...........3300 Czula..............6.10......41......Malinka..................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znowu ja... sorki ze tak przynudzam ale caly dzien na majtkach mam zotlawe cos z zabarwieniem brazowym nie duzo tego....(sorki za to ak ktos je) mysle ze to mi sie czop odrywa i nie wiem co ma robic? jutro mam wizyte u lekarza, poczekam....... slyszalyscie moze o kacie nachylenia lozyska po przenoszonym terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusiowa -> GRATULUJE!!!!! MG -> super ten twój dzidziulek! Pultaska -> być może to czop...a ma jakąś dziwną konsystencję poza zabarwieniem? a o tym kącie nie słyszałam...no jak tam teraz nasza kolej co? ;) Dorka -> pokaźna ta twoja niunia a jeszcze trochę na pewno podrośnie ;) najważniejsze, że wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perełka-nie strasz mnie-wydawało mi sie że dziewczynki rodzą sie mniejsze.Mój synek miał 58 cm i 3650. Po tym badaniu bardzo mnie boli brzuszek Może mała zobaczyła światełko w tunelu i chce sie wydostać? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka---> nie jestem specjalista, ale moja polozna ostatnio okreslila u mnie dno macicy na wysokosci w/3p, czyli ze sie opuscila o 3 palce od maksymalnego polozenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka--> sprawdzilam jeszcze w karcie ciazy i druga polozna wpisala mi 3p/łż, czyli,ze 3 palce ponizej luku zebrowego :) Wiec wiec twoje oznaczenie moze oznacza,ze 2 palce powyzej pepka? :) Bo ja mam raz liczone od pepka, raz od luku zebrowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TO DLA OCZEKUJĄCYCH:) Objawy zbliżającego się porodu Wszystkie wymienione poniżej zwiastuny porodu nie są objawami pewnymi i stanowią jedynie wskazówki odnośnie nadchodzącego porodu. Zbliżający się poród może spowodować wystąpienie u kobiety kołatania serca, ból i uderzenie krwi do głowy, ogólny niepokój, uczucie gorąca. Kobięta często odczuwa nerwobóle uciskowe najczęściej w okolicy nerwu kulszowego oraz nawracające bóle okolicy krzyżowej. W ciągu ostatnich dni przed porodem dochodzi do zmniejszenia masy ciała, mogą wystąpić wymioty, biegunka, brak łaknienia, wzdęcia brzuch, wzmożone parcie na odbytnicę. Zwiększa się ilość wydzieliny pochwowej, kobieta odczuwa pełność w okolicy sromu, która jest spowodowana obniżeniem się płodu w jamie macicy. Na krótko przed rozpoczęciem porodu najczęściej słabną nieco ruchy płodu co jest przez ciężarne wyraźnie zauważane i często jest przedmiotem ich obaw. Początek porodu Poród rozpoczął się, jeśli stwierdzamy objawy postępu porodu, czyli: Skurcze występują regularnie co 10 minut i trwają ponad pól godziny Czasem skurcze przepowiadające są tak silne i trwają tak długo, że sprawiają wrażenie skurczów okresu rozwierania, po czym ustępują. Czasem dopiero po wielu dniach skurcze występują z większym nasileniem od nowa i dopiero wtedy przechodzą we właściwe skurcze porodowe. Jeśli skurcze trwały przez pewien czas, to rozstrzygające jest badanie przez pochwę, podczas którego - u pierwiastek -część pochwowa jest częściowo lub całkowicie zgładzona, a ujście szyjki przepuszcza co najmniej opuszkę palca - u wieloródek - część pochwowa częściowo zgładzona, a ujście szyjki rozwarte prawie na 2 palce. Pękł pęcherz płodowy i dpływa płyn owodniowy Zdarza się czasem, że płyn owodniowy odpływa ale czynność skurczowa występuje dopiero po wielu dniach, a nawet tygodniach. W praktyce klinicznej aby zapobieć wystąpieniu groźnych dla życia powikłań jeśli nastąpił odpływ płynu owodniowego, to kobietę traktuje się jako rodzącą, niezależnie od tego, czy czynność skurczowa występuje czy nie. Występuje plamienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rzeczywiscie cichutko :) A ja tak sie zastanawiam, nad tym,co wkleilas, o objawach zblizajacego sie porodu. Dzis caly czas mi goraco i jakies takie dziwne uderzenia goraca. Poza tym wczoraj skonczyl mi sie apetyt. Z tym uczuciem parcia i nacisku tez sie zdarza. Ciekawe,czy takie objawy moga byc az 2 tygodnie przed porodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi objawami to też różnie bywa... już kiedyś napisałam że szukałyśmy objaw ciąży a teraz porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to jeszcze twoj pierwszy dzidziuś -a ponoć tym pierwszym sie nie spieszy.Mojego Patryka na siłe wyciągali.Wody miał zielone a i tak dobrze mu w brzuszku było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Nie bylo mnie caly dzien i tyle stracilam :( Czytania a czytania :) Ciesze sie, ze oczekujacym mamuska juz sie w wiekszosci ruszylo :) Nieznajoma juz z corcia - tak mi Jej bylo szkoda, przez te ostatnie dni... Nie jestem w stanie odpisac kazdej z Was, ale czytalam uwaznie forum i mniej wiecej jestem jeszcze w temacie... ehh trzeba mi czesciej zagladac. Do tych lisci malin chyba sie nei przekonam. Ja tez sobie wymyslilam date na tydzien przed przewidzianym terminem, ale jakos boje sie przyspieszac. Na mnie zazwyczaj dziala to, co innych nie rusza, takze boje sie, ze po pierwszym lyku juz by mi sie ruszylo :D:D:D:D:D Mam pytanko: Czy Wy bierzecie prysznic czy kapiel?????? Pare razy wydawalo mi sie, ze pisalyscie cos w stylu "ide sie zrelaksowac do wanny". kurcze ja tak marze o kapieli, ale ponoc w ciazy tylko prysznic mozna i tak ja juz 38 tydzien prysznicuje sie.. a tak bym sie chciala wymoczyc... Oki to ja ide sprobowac snu... jutro bede z samego ranca, zeby mnie znow cos nie ominelo :) Milego wieczorka i spokojnej nocki Wam zycze, a Camisie milego dzionka ;) pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×