Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

to ja czekam na Ciebie Czula :) mysle o TOBIe bo jestes teraz w kolejce jako pierwsza:) zobaczysz dasz rade kochana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 👄🌼:classic_cool: 👄🌼:classic_cool: 👄🌼:classic_cool: 👄🌼:classic_cool: 👄🌼:classic_cool: 👄🌼:classic_cool: 👄🌼:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i to samo... :( :( Te "br" i tym podobne to nie ja... Tyle napisalyscie, ze nie wiem co komu odpisac... Nie dam rady wszystkim... Najpierw gratulacje dla Nieznajomej!!!! Super! Juz masz swoja corcie!! Brzusiowa, Perelka, Pultaska, Lalune... i wszystkie rodzace lub prawie... Trzymamy kciuki!! Mazia, Jastro... Ja juz sie chwalilam moim ciazowym nabytkiem - hemoroidem... Niestety na razie nic nie mozna z nim zrobic (poza miejscowym leczeniem, np. masci i dbaniem o prawidlowe wyproznienia). Nie martwcie sie, bo najczesciej po porodzie (nie od razu, ale niedlugo) powinny sie cofnac. Niestety to bardzo czesta dolegliwosc... zwlaszcza ciazowa i porodowa. Ja w pierwszej ciazy tego nie mialam, wyszlo mi cos malego w czasie parcia podczas porodu, ale szybko sie wchlonelo i zupelnie zapomnialam o tym... A teraz, w drugiej ciazy wylazlo dosc szybko... Tez mnie to bardzo meczy, ale trzeba przecierpiec... Po porodzie bedzie lepiej, bo albo zniknie, albo lekarz zaradzi. Pocieszam sie, ze moja mama w kazdej ciazy (3) maiala z tym problem, a po znikalo i do dnia dzisiejszego nie ma sladu. Jesli chodzi o herbatki... to rzeczywiscie mozna je stosowac i zewnetrznie (kapiele) i wewnetrznie... :) Nie wiem czy nie doczytalyscie moich ostatnich wypocin, czy macie inne zdanie niz moja polozna... ale nie musicie sie tak meczyc z piciem samego naparu... mozna go sobie "umilic" dodatkami, np. parzac go z "tytka" herbatki owocowej... Jest znacznie smaczniejszy. Tyska - co do pieluch jednorazowych i tetrowych... Mysle, ze kazdy robi jak chce... Ja osobiscie uwazam, ze z tetra to troche mit. Moja tesciowa tez uwaza, ze wszystko co kiedys bylo stosowane to bylo lepsze! Bzdura totalna jak dla mnie! Czasem mam wrazenie, ze to brak zyczliwosci, albo odegranie sie, ze skoro one tyle musialy sie narobic, to my nie mozemy miec lepiej... Jakos do karmienia piersia sie wraca (kiedys nie przywiazywali wagi do tego) a pieluchy? Ach, wiele by pisac... ale smutno, ze mama Ci takie rzeczy mowi... Ja mam doswiadczenia pozytywne z pieluchami jednorazowymi. Oczywiscie nie kazde byly dobre... te tansze czasem odparzaja (przestrzegam przed biedronkowymi, jak bylam w Polsce to sie nadzialam). Ale pampki czy huggisy sa swietne. Mysle, ze nawet lepsze niz tetrowe, bo sa przepuszczalne dla powietrza i wchlaniaja wilgoc trzymajac ja daleko od pupci dziecka... A tetra, oczywiscie naturalna, ale to tylko szmatka, jak sie zmoczy to jest mokra... dodatkowo przecieka, a jak zalozysz ceratke to odparza... Nie jestem przeciwniczka tetry! Ale mam bardzo pozytywne doswiadczenia z pieluszkami jednorazowymi i zamierzam tylko je stosowac... Poza tym tak jak pisaly dziewczyny, pranie i wszystko co za tym idzie nie jest za darmo i jak dodasz swoj czas to nie wiem czy drozej tetra nie wychodzi... ale pal licho pieniadze... Twoj czas jest bezcenny! Mi tez tesciowa powiedziala, ze lenie sie... Podzialalo, jak jej powiedzialam, ze moj czas teraz potrzebny jest mojej corci, a nie zelazku i pralce... wole ten czas poswiecic jej, poprzytulac ja, usmiechac sie z nia i byc blisko, niz stac w pralni... Tego czasu mi nikt nie odda, a moje dziecko go bardziej potrzebuje niz dziwnych ambicji pieluchowych. Oczywiscie to moje zdanie... sa dzieci, ktore musza miec tetre i tu to insza historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Camisiu:) to byl falszywy alarm? z tym brazowym sluzem? pisze znaki zapytania bo nie wiem co to bylo.... zniklo po kapieli.....i faktycznie byl to wynik badania ginekologicznego....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeslialas badanie wewnetrzne, to mysle, ze to byl powod... Szyjka teraz jest mocno ukrwiona i wrazliwa, wiec jak najbardziej sluz mogl bys podbarwiony krwia... Ale nie martw sie, czopa wcale nie musisz widziec, a urodzisz... Ja nigdy go nie widzialam, a porod mialam niespodziewany i szybki... Kazda kobieta ma inaczej. U Ciebie to juz naprawde niedlugo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie u mnie niedlugo...........:) czekam i czekam ale mysle ze juz sie do tego czekania przyzwyczailam... popieram Cie w sprawie pieluszek:) co slychac u Ciebie kochana?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie spie bo budze sie na siusianie ktorys tam raz z kolei...i w koncu sie rozbudze a to poduszka uwiera potem mysle jak to bedzie a potem stwierdzam ze nie bede sie wiercic wiecej bo moj M do pracy rano a ja jak kolowrotek -lewa prawa na wznak itd.... i laduje u Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie podobnie jak zawsze... Choc noc koszmarna!!! Renatinka sie wczoraj zastanawiala jak spie... bylo strasznie! Owijalam sie koldra i nic... Bol okropny, juz sie zastanawialm czy nie wziac tabletki, ale to bez sensu, bo jak rozchodze to bol przechodzi... Tylko jak leze to tragedia... Nie moge spac dluzej niz pol godziny... Pol godziny owinieta koldra, bo bez niej jakis 20 min. Wiec Renatinko, koldra dziala, ale na mnie nie za dlugo... Pierwszy raz w tej ciazy (wyjac z bolu i bezsilnosci, zasypiajac na stojaco) szczerze wyrwalo mi sie: "CHCE JUZ URODZIC!!!" Noce dla mnie sa koszmarem. A spac sie chce, bo w ciagu dnia nie mam szans sie polozyc... bo Pola albo zaraz stoi nade mna, albo broi... Wczoraj chcialam tylko moment odpoczac po spacerze, a mala pindziunia wziela wiadro z pralni, wlazla na nie i zrobila mi porzadek w szafce z perfumami w lazience... dobrze, ze nie pobila, ale za to mam zapach w calym domu do teraz... istne duty free... az mi niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahhahaha! wybacz ze sie smieje bo wiem ze dla Ciebie jest to mniej zabawne jak Ci Corcia nabroila ale napisalas to w taki zabawny sposob:) widze ze jak ma sie dugie Baby obok to zapomnij o spaniu w ciagu dnia.Wiesz od tej chwili to ja nie powinnam narzekam! Tymbardziej ze do mnie przyjechala moja Kochana Mamusia:) a na biodro powiedz mi kochana nie ma jakiejs masci nagrzewan, od czego masz to wogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tm sposobem u mnie juz prawie 11.00 przed poludniem, a mnie tak sie chce spac... zasnelabym na stojaco... Dzis urodziny tescia, powinnam pojsc cos mu kupic... Tak mi sie nie chce. A jutro znow na kontrole do szpitala. Zaczynam 38t.c. Oprocz KTG, ktore mam czesto odkad bylo zagrozenie przedwczesnym porodem, to teraz wizyty mam co tydzien dopoki nie urodze... Jednakze spotykam sie tylko z polozna... Lekarz poloznik mnie nie widzial ani nie badal ani razu w ciazy (poza tym czasem kiedy bylam na zatrzymaniu skurczow w szpitalu). Tak jest tu u nas. W pierwszej ciazy panikowalam, a teraz widze tego zalety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pultasko, mnie boli cala miednica i nogi... Dziwny bol, ostry i nie wiem jak go okreslic... takie dretwienie z pieczeniem... Nic nie stosuje na to, bo chyba nie ma sensu i sposobu na to... :( Mysle, ze to wynik rozchodzenia sie spojenia itp... Z Pola w ciazy tez tak mialam... pamietam ze ostatnie nocki przed porodem mocno daly mi w kosc... Choc zapomnialam szybko jak bardzo to boli... teraz sobie juz dobrze przypomnialam :P Tylko, ze dokladnie nie pamietam na jak dlugo przed porodem mnie to zlapalo... szkoda, ze nie zapisywalam. Wtedy wydawalo mi sie, ze wszystko bede pamietac, a to nieprawda, bo niewiele pamietam... Tak wiec ta ciaza dla mnie prawie jak pierwsza... :) Zwlaszcza, ze wiele objawow jest zupelnie innych niz poprzednio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje zdjecie jest na naszej pazdziernikowej poczcie... :) A NK troche mnie denerwuje i czasami ja banuje... Zawsze robia archiwizacje albo cos tam innego w czasie naszego dnia (a waszej nocy)... Rozumiem to, bo to polski portal, ale to jest tak czesto, ze zniechecilo mnie do wspolpracy... Jestem tam ciagle nie do konca "aktualna"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaaaaaha! a ja myslalam ze to jest przypadlosc ktora masz caly czas...... a tu tylko w ciazy. Tzn moze glupio pisac ze TYLKO ale...wiesz przynajmniej ze przejdzie. Masz racje ze nie ma co teraz stosowac czegokolwiek zeby Dzidzi jescze zaszkodzic! Wyobrazam sobie jak cierpisz ale pomysl kochana jescze niedlugo..... ja tak sobie powtarzam jak mi reka cierpnie i nie czuje jej jak mam zgage i wiczny kamien na zoladku,,,,,,,,,,ach dom starcow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jak chcesz nas "poogladac" to mozesz kliknac na linka w mojej stopce... www.polunia.bobasy.pl Tam sa zdjecia Poli od urodzenia i moja facjatka tez sie gdzies tam czasem przewija... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sie jednak potwierdza......... piekno wnetrza czlowieka wypisane jest na twarzy:) milo sie z Toba rozmawia i tak samo milo sie na Ciebie patrzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pultasko, nie przesadzaj... bo niedosyc, ze kulawa, gruba i ledwo dyszaca... to jeszcze czerwona na twarzy zostane... ;) Jestem taka jak my wszystkie... tak sobie kadze... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przesadzam nie przesadzam :) wszystko co napisalam jest prawda a jak nie wierzysz to napisz sobie kartke kolo lustra i czytaj ja kazdego ranka:P a to ze gruba, czy tam kulawa to jest stan przejsciowy. Ja jestem teraz waga sumo i ledwo juz wchodze do samochodu:):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze chcialam napisac o diecie mam karmiacych, bo ktoras z dziewczyn pytala, ktora zasada jest lepsza... wszystko i dieta eliminacyjna, czy odwrotnie... Od razu zaznaczam, ze opisuje tu tylko moje doswiadczenia i opinie! Ja wlasciwie nie jestem zwolenniczka zadnej z tych teorii... Mam swoja wlasna, choc bardziej zblizona do tej "co mozna wszystko". Tu u nas wogle nie ma czegos takiego jak dieta karmiacej matki... Polozna mnie wrecz ochrzanila, jak jej wspomnialam, ze tego czy tamtego nie wolno! Powiedziala, ze kiedys tak bylo i mialo to sporo minusow, i takie tam... Bylam zdziwiona jak zaraz po porodzie w szpitalu przyniesli mi obiad, a tam... zupka z zielonego groszku, ziemniaczki i frytki, smazony kotlet (cos jak nasz schabowy) i surowki oraz kapusta biala zasmazana z fasolka. Steknelam, ze tego mi nie wolno... i zaraz mialam dietetyczke na karku. Wedlug niej, karmiaca powinna miec diete, ale nie, ze nic nie wolno... tylko diete tzw. zbalansowana i lekkostrawna (nie wiem jak to przetlumaczyc). Nie objadac sie jednym i tym samym, zwlaszcza wzdymajacym... tylko po troszke!!!, ale mozna prawie wszystko... Najlepiej lekkostrawne rzeczy. Unikac jedynie slodyczy (wzmagaja tradzik niemowlecy i wogle nie za dobre sa dla dziecka), czosnku i cebuli (w nadmiarze), bo zapach moze dziecku nie pasowac i "obrazi sie" na cyca, gazowanych i sztucznych napoi i generalnie uwazac z nadmiarem kapustnych i straczkowych, bo moga powodowac wzdecia, ale ich nie unikac! Jedyne co nie rekomendowala to jedzenie orzeszkow ziemnych, bo sa silnym alergenem. A poza tym kazala sie dobrze odzywiac i nie glodowac... Wogle stwierdzila, ze teraz (czyli karmiac piersia) juz mozna mniej uwazac niz w ciazy!! Czym mnie zdziwila, bo generalnie panuje zasada, ze gorzej jest pozniej... a w ciazy to mozna... Okazuje sie, ze to nieprawda. Tak wiec ja nie bede szalec w zadna strone... Bede jadla delikatnie i ostroznie, ale prawie wszystko. Z Pola tak robilam i bylo super. Co prawda miala skaze bialkowa, ale jak wyeliminowalam mleko i nabial to bylo super. Do dzis jest niestety uczulona - ma AZS. Ale kolki zadnej nie uraczylismy... a wiem jak kuzynka w Polsce katowala sie dietami, a maly jej ciagle kolkowal... Choc pewnie co dziecko to inaczej. Wogle teraz sa nowe tendencje w tych spawach i sadzi sie, ze im pozniej dziecko zetknie sie z danym skladnikiem pokarmowym, tym trudniej moze go akceptowac (nawet zmienilo sie wszystko przy wprowadzaniu pokarmow stalych u niemowlat, bo kiedys kategorycznie glutenu zakazywali, a teraz najnowsze badania potwierdzaja, ze im dziecko ma pozniejsza stycznosc z nim, tym wieksza szansa uczulenia). Ale tak jak powiedzialam, kazda z nas ma inne dziecko i kazdej intuicja podpowie co ma robic i co jesc... :) Najwazniejsze zeby Bobaski byly zdrowe i zadowolone, a Mamy szczesliwe (i nie glodujace) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIe wiem czemu w tabelach kopiowanych jestem cały czas pomijana :( PSEUDO...........wiek....termin......imię.........woj... .........dziecko czuła...............25......3.10.09....córcia....pomors. ......pierwsze Pultaska...........30......5.10.09....synek....kuj-pom/N iemcy...pier Perełka1983......25......6.10.09......Pawełek...mazow... .....pierwsze JoG.................27......9.10.09.....Patrycja....doln ośl.......pierwsze mazia112..........22.....11.10.09....Miłoszek....Małopol .......pierwsze jastro1............29.....14.10.09.....synek...kuj-pom/I rlandia...pier 4sz4 ...............20.....16.10.09......Ola........Śląsk........ ...pierwsze Anulka..............28.....18.10.09...Patrycja....małopo lskie..pierwsze Betix................23....18.10.09.....synek.......kuj- pom......drugie Renatinka.........26.....19.10.09.....Filip........ pomors......pierwsze Lalune..............27....19.10.09....Nadia......warm.- maz....pierwsze Jenny06............29....20.10.09....Kacperek....śląskie ........drugie RUMIANELLA.......27....22.10.09...Larysa.....dolnośląski e...pierwsze SURI.................30....22.10.09....Dawid......śląski e........pierwsze Małgorzata 39 .....22.10.09 RAFAŁEK ŚLĄSKIE agatek-gagatek..24....24.10.09....córka......dolnośląski e...drugie lubila................32....25.10.09.....Ola.........rze szów......drugie agata_xyz.........28....26.10.09.....synek.......śląskie ......pierwsze camisia.............35....28.10.09.....Hania.....Melbour ne....drugie smalle...............27....28.10.09.....synuś........UK. .........pierwsze madzik.............21.....29.10.09......???????.......lu belskie...drugie dorka572..........29......1.11.09......córka.......śląsk ie......drugie Mama............Data......TC........Imię........Poród... .....Waga/Cm Mery27..........15.07.....28...Maksymilian.....CC....... ...1300/38 Marta Dz........15.09.....36......Zuzia..........CC..........2700< br /> Kliforka .....................38.......................SN..........32 40/53 Tyśka.............24.09....38..... Emilka.........CC..........3500 monia_monia....24.09....39......Marcel.........SN....... ...3750/54 alla23.............24.09..............................SN ..........3850/60 Dagar.............25.09....37.....Kornelka......CC...... ....2960/57 K_Z_Kasia........26.09....39......Kubuś.........SN...... ....3330/56 Angela24.........29.09....39.....Martynka.....CC........ ...3100/55 Mewka............30.09....39.....Maja...........CC...... ....3020/52 Tymczasem.......2.10....40.....Piotrus.........SN....... ...3300/56 Kasia444..........3.10....39......Szymon........SN...... ....3750/57 MG29..............3.10.....41......Igorek............... ......3280/54 Nieznajoma......5.10.....41......Blanka.........SN...... ....3300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy tę tabele skopiować nie trzeba całej przepisywać i ewentualnie dodać nowe wpisy . Już mam po spaniu :( a za oknem ulewa brrrrr. Pultaska -jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia ja nie wiem czy maż ze mną będzie jak będzie się coś działo rano to muszę dzwonić po taksówkę i jechać sama .Jak mnie weźmie w godzinach popołudniowych ma szanse być .Ale, nie przy porodzie tylko na korytarzu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka - opis co Was spotkalo prawie jak z filmu... az sie wierzyc nie chce, ze tak bezkarni moga byc zlodzieje... Ale powiem Ci, ze to nie tylko w Polsce... kurcze, az strach zyc... Dobrze, ze z tego wyszliscie. Agataka - ja tez mysle, ze lepiej ze to sie stalo teraz, jak jestes w ciazy, bo masz jeszcze troche czasu na macierzynskim... Nie stresuj sie, bo dzidzia wazniejsza! I tez mi bardzo sie spodobalo powiedzenie co przytoczyla Malgorzata... o bochenku chleba co sie rodzi z dzieckiem... Powiem Wam, ze u mnie tez sie sprawdzilo! A z poczatku tez wygladalo nieciekawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzata - nie przepisuje tabelki!! tylko ja kopiuje i ukladam, zeby nie bylo, ze kada informacja po swojemu... Lubie jak jest porzadek... I tyle. A Ciebie nie pominelam! Po prostu jak Cie nie ma w ostatniej tabelce (bo zawsze kopiuje ostatnia) to gdzies "umkniesz" i juz nawet nie pamietam czy bylas w niej, czy chcialas bys... Nie wszystkie dziewczyny sie do niej wpisaly... Sorki, jak Cie urazilam, nie pominelam Cie!! Ale niestety w moim stanie teraz nie zawsze wszystko ogarniam. :) A ostatnio jak poprawialam tabelke to prosilam, zeby mnie poprawic jak cos nie tak, bo wiem, ze moge byc omylna... Przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnia tabela jest z :05.10 11:36 [zgłoś do usunięcia] jastro1 (jastro1@o2.plj) jastro1@tlen.pl'; PSEUDO...........wiek....termin......imię.........woj... ..ktore dziecko Nieznajoma4303..22....01.10.09...Blanka.....pomors...... ..pierwsze czuła...............25.....03.10.09 ...córcia.... pomors.......pierwsze Pultaska..........30.....05.10.09....synek....kuj-pom/Ni emcy...pierw Perełka1983......25.....06.10.09...Pawełek...mazow...... ..pierwsze JoG..................27....09.10.2009...Patrycja...dolno śl....pierwsze mazia112..........22....11.10.09....Miłoszek....Małopol ......pierwsze jastro1.............29.....14.10....synek....kuj.-pom/Ir landia...pierwsze 4sz4 ................20....16.10.09......Ola........Śląsk........ ..pierwsze Anulka..............28.....18.10.09...Patrycja....małopo lskie..pierwsze Betix.............…23.....18.10.09....synek....... kuj-pom......drugie Renatinka.........26.....19.10.09.....Filip........ pomorskie......pierwsze Lalune..............27.....19.10.09....Nadia......warm-m az...pierwsze Jenny06............29.....20.10.09...Kacperek...śląskie. ........drugie RUMIANELLA......27......22.10.09...Larysa...dolnośląskie ....pierwsze SURI................30.....22.10.09....Dawid......śląski e......pierwsze Małgorzata39.....39.....22.10.09....Rafałek....Jastrzębi e ...drugie agatek-gagatek..24....24.10.09....córka......dolnośląski e...drugie lubila................32.....25.10.09....Ola..........Rz eszów......drugie agata_xyz.........28.....26.10.09...synek........śląskie .......pierwsze camisia.............35.....28.10.09...Hania......Melbour ne...drugie smalle...............27.....28.10.09....synuś........UK .........pierwsze madzik.............21......29.10.09....?????........lube lskie....drugie dorka572..........29......01.11.2009 ..córka......śląskie......drugie Mama............Data....…TC........Imię........Por ód......Waga/Cm Mery27..........15.07.….28.....Maksymilian.....CC. .. ......1300/38 Marta Dz....... 15.09 ....36 ......Zuzia ..........CC ........2700 Kliforka ....................38.........................SN.........32 40 /53 Tyśka............24.09....38.... ..Emilka..........CC.........3500 monia_monia....24.09...39.......Marcel.........SN....... .. .3750/54 alla23.............24.09...38.......Mateusz.......SN. ........3850/60 Dagar............25.09....37.......Kornelka.......CC.... .. ..2960/57 K_Z_Kasia.......26.09....39.......Kubuś..........SN..... . ..3330/56 Angela24........29.09....39.......Martynka......CC...... .. 3100/55 Mewka..........30.09.....39........Maja...........CC.... ... .3020/52 Kasia444..........3.10.....39........Szymon........SN... ......3750/57 MG29..............3.10.....41.......Igorek.............. .........3280/54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×