Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

ale wam zazdroszcze tych ogrodkow :) wlasnie przeczytalam supeer wiadomosc na sasiednim topicu ze od 2009 na L4 mozna byc do 270 dni :) a bylo kiedys 182 :) czy wy tez tak macie sucho w nosie??mam tak przesuszona sluzowke ze ciezko mi sie oddycha,moze to jakis witamin brakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie nie pisałam bo jakoś sie nie składało:P u nas to juz 18 tydzień, a od dwóch tygodniu wiem że będzie chłopak:) widzę że jest spór co do rozpoznawania płci:P:P:P zgadzam się z MG 29, każdy lekarz ma inne doświadczenie staż i podejście, i zazwyczaj kazda ufa swojemu ginowi, co nie jest powodem żeby twierdzić że sie nie zna!!! Małgorzato39 każdy ma prawo do swojej wypowiedzi i każda ma innego lekarza i nikt nikogo nie chciała obrazac, co nie jest powodem do używania takich sformułowań, bo ktos mógłby twierdzić że to Twój lekarz mówi bzdury, a przeciez tak nie jest!!! poza tym cora bardziej czuje sie ociężała i brzuszek co jak co ale widac, nic sie juz nie ukryje:) co do L4 to fakt że w tym roku już całą ciążę mozna byc na zwolnieniu bez chodzenia na komisje itp i ja z tego korzystam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusiowa, wpisz w google np. chorobowe w ciąży 2009 i ci wyskoczą różne artykuły o tym.Fajnie, bo to od 01.01.2009 czyli możemy chorować bez obaw wezwania na komisję:) Ja choruję od początku, więc będę około 8 m-cy na chorobowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ale dzis u mnie goraco!!! 25 stopni. W koncu bluzeczki z krotkim rekawem sa wkazane :) PIekna pogoda :) No i zgadzam sie z Wami odnosnie okreslania plci. Lekarz, do ktorego chodze ma spore doswiadczenie i zdarza sie,ze w 12 tygodniu okresla plec dziecka z duzym prawdopodobienstwem. Mi tez powiedzial,ze to chyba chlopak, ale nie na 100%. Wiec o co sie droczyc? Jak dziecko sie dobrze ustawia i widac, to mowi. Jak nie, to nie. Wszystkim milego dzionka zycze :) Ide na lody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suri co do nosa ja mam to samo az krew mam zaschnieta a wczesniej tak nie mialam i to na pewno nie wina suchego powietrza bo w domu mam raczej wilgotno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie :) właśnie wróciłam od lekarza, z dzieckiem wszystko w porządku, 14/15 tydzień i przytyłam jak na razie 1,5kg, ale nie widać na szczęście jeszcze brzuszka (oby wyszedł po maturze) :) a powiedzcie mi, co ile Wam gin robi USG? ja proszę za każdą wizytą, bo po prostu uwielbiam patrzeć w ten monitor choćby przez minutę, ale robił mi na razie 3 razy na 6 wizyt. jest może jakaś kobieta w 15 tyg., która zna już płeć? Chciałabym mieć Olę, ale czuję Michałka i nie mogę się doczekać kiedy będę mogła w końcu mówić imieniem o \"dziecku\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatek ja tez mam az krew zaschnieta,dzis spytam gina o co biega i o na to mozna zaradzic i dam znac o L4 pisali na PAZDZIERNIK 2009 DLA TWARDOSTAPAJACYCH ale cos go znalezc nie moge tutaj tez pisza o tym http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=429 dobrze czasem pokopac w necie,nawet moja kadrowa tego nie wiedziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 1 stycznia 2009 r. również ubezpieczone, których niezdolność do pracy przypada na okres ciąży mają prawo do zasiłku chorobowego przez okres do 270 dni. Zasiłek macierzyński jest wypłacany przez okres ustalony przepisami Kodeksu pracy jako okres urlopu macierzyńskiego lub okres urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego. Okres ten od 1 stycznia 2009 r. z tytułu urodzenia dziecka wynosi: 20 tygodni (140 dni) - w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie, 31 tygodni (217 dni) - w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, 33 tygodnie (231 dni) - w przypadku urodzenia trojga dzieci przy jednym porodzie, 35 tygodni (245 dni) - w przypadku urodzenia czworga dzieci przy jednym porodzie, 37 tygodni (259 dni) - w przypadku urodzenia pięciorga i więcej dzieci przy jednym porodzie. Wysokość zasiłku Zasiłek macierzyński wynosi 100% wynagrodzenia lub przychodu stanowiącego podstawę jego wymiaru. oto nowe prawa dla zainteresowanych pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) U mnie 17tc :)) szybciutko leci...mi na badaniu prenatalnym w 13tc lekarz nic nie mówił o płci, nawet nie poruszył tego tematu, bo tak naprawdę u dzidziusia nic nie było widać...ale mam nadzieję, że już wkrótce się dowiem kto mieszka w moim brzuszku i stawiam na 99% ze to chłopczyk :) mi jest to wlaściwie obojętne jaka płeć, ale także chcialabym się już zrwacać po imieniu do maluszka :D Ja wizytę mam dopiero 5 maja i póki co dalej jestem na l4 i chyba już zostanę, bo w pracy już mają za mnie zastępstwo i nawet mi powiedzieli żebym już ciągła zwolnienie. :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK WIEK DATA PORODU PŁEĆ aniabuu23........27..............pazdziernika.........? ??........... kliforka...........30...............1pazdziernika....... .???............ Stelka27..........29...............1pazdziernika......Tomek :).......... Paula1988........21...............1pazdziernika........? ??......... MG 29.............30...............1października..chyba chłopak.... Beagle.............35...............2pazdziernika....... chłopak-99%.......... Alla23..............24...............3pazdziernika...... .???.......... czuła..............25...............3pazdziernika....... .???.......... bulba77............32..............3pazdziernika.wg przeczucia kobita limonka2+1.......24...............4pazdziernika........? ??.......... migotka200......29...............4pazdziernika........?? ?.......... tymczasem1972..37.............5pażdziernika.według przeczuciafacet perełka1983.....25...............6pazdziernika........?? ?......... Angela24..........26..............7pazdziernika......... ???............ olenkia-malenka......20...........8pazdziernika........? ???......... k.karla............25.............10pazdziernika........ .???........ mazia112.........32.............11pazdziernika.........? ??......... MartaDz........30............ 11października.........???.......... MERY27...........27.............12pazdziernika.........? ??.......... Grażka23.........24.............14pazdziernika.........? ??........ Renatinka.........26............17pazdziernika.......... chłopak Asienka478.......21.............18pazdziernika.........? ??......... Betix.............23.............18pazdziernika..??????? ??/........ Dagar..............34............18pazdziernika......... .???.......... SURI.................30...........22pazdziernika........ ...???.......... Małgorzata..........39..........22 pażdziernika.............???.............. Rumianella.........27............23 pażdziernika.........???.............. Agatek-gagatek..24...........24pazdziernika..........??? ............ lubila................32............25października...... ..../??........ agatka1984.......25...........25pazdziernika..........?? ?............ agata_xyz.........28...........26pazdziernik...........? ??.......... aadaa..............27............26 października........???............. Skorpionka81......27..........28pazdziernika..........?? ?.......... kozaki_87..........21..........28/29pazdziernik.......?? ?......... Ognik80.............28..........30pazdziernika.......... ???........ wpisuje płec :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mery zapomniałaś napisać, że załapiemy sie na ten dłuższy macierzyński, bo od 2009 r przy jednym dzieck bedzie 22 tyg, a nasz macierzyński to przełom 2008/2009 :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wizycie u gina i... bedzie chlopczyk,gin nie mial watpliwosci :D a Skarb ma juz 10cm,strasznie sie cieszymy :D a na suchy nos lekarz powiedzial ze mam psikac sola morska disne mar i faktycznie lepiej sie oddycha,chociaz troche deszczu moglo by spasc,suche to powietrze a u nas od zimy wlasciwie nie padalo :/ pozdrawiam i piszcie co tam u was!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazia112
SURI gratulacjie:) ja też juz bym chciała wiedzieć co bedzie jeszcze 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka w ten sliczny dzionek! Chociaz grożą, ze ma u mnie padac wieczorkiem... A ja popołudniu ide do gina i juz nie moge sie doczekac. Bo ja juz sama nie wiem w ktorym tc jestem :( W szpitalu kazdy lekarz mowil inaczej. Ufam tylko mojemu :) Nie moge sie doczekac wizyty, tym bardziej, ze jakies czarne widzenie mi sie wlaczylo :( Nie moge sie doczekac, kiedy zobacze malenstwo na usg, wszystkie zle mysli odejda :):):) trzymajcie za mnie kciuki! buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne Asisko nikt Cie nie wykreslił z tabelki, to ja tak kopiowałam że pewnie cos źle skopiowałam:P nie przejmuj się, co prawda nie wiem nic o Twojej sytacji, ale wierze że można mieć lepsze i gorsze dni więc głowa do góry i pisz z nami, będzie Ci raźniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Czarne Asisko1313- szkoda że masz takie podejście i że masz gdzieś to forum, ale tak naprawdę nikt nie bedzie Cię zmuszał do pozostawania z Nami na sile, więc Twój wybór. Ja dzisiaj wybrałam się na zakupy i oczywiście kupiłam coś dla siebie, męża no i dzidziusia...dziewczyny ja nie potrafię przejśc obojętnie w sklepie z dziecinnymi ciuszkami, zawsze coś przywlokę do domu...taka moja slabość i już :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SURi gratuluje chłopaka:) i jak widać da sie na wczesnym etapie ciąży określic płeć:) co do zakupów to ja też tak mam, na razie posegregowałam po córci i te typowo babskie sprzedam, i trzeba będzie pokupować chłopięce:):) nawet nie wiedziałam że Karolina miała tyle ciuszków, niby tylko 4 pudła ale sporo tego:) na pewno jak coś znajdę fajnego ale na wyprzedażach to będę kupować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ale u mnie dzis lato!!! Bylam na zakupach o 10 rano i juz bylo 25 stopni! Szok! A ludzie oczywiscie wpadli na szal zakupowy przed dlugim weekendem i wszedzie ogromniaste kolejki. A co jest najsmieszniejsze, to to,ze w sklepie stanelam w takiej dlugiej kolejce,a pewien pan do mnie, ze prosze, pani w ciazy niech wejdzie przede mnie hihihi Zdziwilam sie na maxa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!!! Mam dziś od rana zły dzień chyba, co za d**ek z tego właściciela mojego mieszkania. Powiedział, że mam se sama radzić!!! Cholera jak urodzę, to ciekawe kto mi na lekarstwa dla dziecka da jak może będzie wciąż chorować, bo on na okna nie ma a czynsz podwyższa, nie mam sił na takie dziadostwo!!! Nie wiem za co ja mu płacę tyle kasy!!! No i musiałam sobie poprawić humorek nową bluzeczką :-p Buziaki na resztę dnia kochane!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S.U.R.I. skarbie gratuluję chłopczyka :) Ja będę miała 19 maja usg i idziemy razem z mężem, może się moje maleństwo odpowiednio wypnie do rodziców :-p Czarne Asisko każda z Nas ma tu jakieś problemy!!! Ja np. właśnie się zwierzyłam, że mam problemy z mieszkaniem a ten dupek chce ode mnie za czynsz pół roku z góry i wtedy mi łaskawie wstawi okna!!! A ja kredytu sobie nie wezmę (chyba), żeby się zadłużać jak niedługo urodzę :-) Podziel się z nami swoimi problemami, będzie Ci lżej, NAPRAWDĘ!!! A nie wypisuj, że masz nas w dupie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie ostatnio dluuugo nie bylo, bo nie mialam kompa, ale jestem i postaram sie być. Zmieniam termin porodu, bo sie po usg okazalo, ze jest inny. I jest tego samego dnia co urodzilam pierwszą coreczke :D NICK WIEK DATA PORODU PŁEĆ aniabuu23........27..............pazdziernika.........? ??........... kliforka...........30...............1pazdziernika....... .???............ Stelka27..........29...............1pazdziernika......To mek .......... Paula1988........21...............1pazdziernika........? ??......... MG 29.............30...............1października..chyba chłopak.... Beagle.............35...............2pazdziernika....... chłopak-99%.......... Alla23..............24...............3pazdziernika...... .???.......... czuła..............25...............3pazdziernika....... .???.......... bulba77............32..............3pazdziernika.wg przeczucia kobita limonka2+1.......24...............4pazdziernika........? ??.......... migotka200......29...............4pazdziernika........?? ?.......... tymczasem1972..37.............5pażdziernika.według przeczuciafacet perełka1983.....25...............6pazdziernika........?? ?......... Angela24..........26..............7pazdziernika......... ???............ olenkia-malenka......20...........8pazdziernika........? ???......... k.karla............25.............10pazdziernika........ .???........ mazia112.........32.............11pazdziernika.........? ??......... MartaDz........30............ 11października.........???.......... MERY27...........27.............12pazdziernika.........? ??.......... Grażka23.........24.............14pazdziernika.........? ??........ Renatinka.........26............17pazdziernika.......... chłopak Asienka478.......21.............18pazdziernika.........? ??......... Betix.............23.............18pazdziernika..??????? ??/........ Dagar..............34............18pazdziernika......... .???.......... SURI.................30...........22pazdziernika........ ...???.......... Małgorzata..........39..........22 pażdziernika.............???.............. Rumianella.........27............23 pażdziernika.........???.............. Agatek-gagatek..24...........24pazdziernika..........??? ............ lubila................32............25października...... ..../??........ agatka1984.......25...........25pazdziernika..........?? ?............ Skorpionka81......27..........25pazdziernika..........?? ?.......... agata_xyz.........28...........26pazdziernik...........? ??.......... aadaa..............27............26 października........???............. kozaki_87..........21..........28/29pazdziernik.......?? ?......... Ognik80.............28..........30pazdziernika.......... ???........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bruzsiowa- no to faktycznie masz niemiłego właściciela... Ja może i się zadłuzyłam na wieeeele lat, ale wreszcie mam swoje mieszkanko, w majówkę czeka nas pakowanie wszystkich gratów i w przyszłym tygodniu czeka nas przeprowadzka...mialam dość wynajmowanego ciasnego mieszkania, chociaż mój właściciel był bardzo wporządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK WIEK DATA PORODU PŁEĆ aniabuu23........27..............pazdziernika.........? ??........... kliforka...........30...............1pazdziernika....... .???............ Stelka27..........29...............1pazdziernika......To mek .......... Paula1988........21...............1pazdziernika........? ??......... MG 29.............30...............1października..chyba chłopak.... Beagle.............35...............2pazdziernika.......hłopak-99%.......... Alla23..............24...............3pazdziernika...... .???.......... czuła..............25...............3pazdziernika....... .???.......... bulba77............32..............3pazdziernika.wg przeczucia kobita limonka2+1.......24...............4pazdziernika........? ??.......... migotka200......29...............4pazdziernika........?? ?.......... tymczasem1972..37.............5pażdziernika.według przeczuciafacet perełka1983.....25...............6pazdziernika........?? ?......... Angela24..........27..............7pazdziernika......... ???............ olenkia-malenka......20...........8pazdziernika........? ???......... k.karla............25.............10pazdziernika........ .???........ mazia112.........32.............11pazdziernika.........? ??......... MartaDz........30............ 11października.........???.......... MERY27...........27.............12pazdziernika.........? ??.......... Grażka23.........24.............14pazdziernika.........? ??........ Renatinka.........26............17pazdziernika.......... chłopak Asienka478.......21.............18pazdziernika.........? ??......... Betix.............23.............18pazdziernika..??????? ??/........ Dagar..............34............18pazdziernika......... .???.......... SURI.................30...........22pazdziernika........ ...???.......... Małgorzata..........39..........22 pażdziernika.............???.............. Rumianella.........27............23 pażdziernika.........???.............. Agatek-gagatek..24...........24pazdziernika..........??? ............ lubila................32............25października...... ..../??........ agatka1984.......25...........25pazdziernika..........?? ?............ Skorpionka81......27..........25pazdziernika..........?? ?.......... agata_xyz.........28...........26pazdziernik...........? ??.......... aadaa..............27............26 października........???............. kozaki_87..........21..........28/29pazdziernik.......?? ?......... Ognik80.............28..........30pazdziernika.......... ???........ zmieniam mój wiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suri gratuluje chłopczyka .Mamy ten sam termin ja nie estety jeszcze nic nie wiem :)Myślę ,że na połówkowym usg czegoś się dowiem .Tylko jeszcze muszę tak długo czekać do 5 czerwca . Już ,kiedyś pytałam ,ale nikt nie odpowiedział . Będziecie rodzić siłami natury czy znieczulenie ,zamówiona cesarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×