Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Nieznajoma-super wieści :)to już tuż tuż A ja mam dwa pytanka: 1.Ile macie koszul do szpitala spakowanych? 2.Czego będziecie używały bądź już używacie mamusie :)do kąpieli swoich bobasków ? Ja właśnie się obudziłam że nie mam nic do kąpieli dla małej w sensie jakiś płyn czy żel ? Co Wy kupiłyście dziewuszki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka--> ja mam 4 koszule :) A jesli chodzi o kosmetyki, to ja mam wszystko z firmy Bubchen. I tak sie wlasnie tez dzisiaj nad tym zastanawialam: mam plyn z oliwka do kapieli. Czy wystarczy kapac w tym,czy tylko to dolewac do wody,a dodatkowo myc mydelkiem? Chyba mi ta opuchlizna moja na mozg tez schodzi, bo glupieje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka na pewno nie głupiejesz hehe :) Ja też się zastanawiam nad wieloma rzeczami które wydaja sie proste.. W końcu pierwszy raz będziemy kąpać niemowlę ,więc skąd mamy wiedzieć, może mamusie nam coś doradzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 3 koszule dla siebie a dla malutkiej do kąpieli mam wszystko Johnson mam oliwkę,mydełko i taki płyn do łatwego zasypiania ale dowiemy się pewnie wszystkiego w szpitalu.Mi też chyba na mózg pada:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabion
Renatinka my mamy chyba ten sam termin porodu - ja sie czuje taka gruba , że szok. Co do kosmetyków dla maluszka ( mam już w domu 2,5 rocznego szkraba) to kupuję oliatum, żel do mycia ciała i włosków Nivea, mleczko do ciała dla niuni tez z Nivea , na ewentualne zaczerwienienia , odparzenia aquastop z ziołoleku( wydaje mi się najlepszy a stosowałam wiele kremów). Oliwka wydaje mi się zbędna - zatyka pory w skórze i wszystko brudzi. Do szpitala biorę tylko chusteczki nawilżające , krem do pupy , pampersy i ciuszki na wyjęscie- no i jeszcze 2-3 pieluchy tetrowe obowiązkowo. W tamtym tygodniu leżałam chwile na patologii i widziałam , że położne dają swoje ubranka, pampersy itd dla nich tak jest wygodniej-do kąpieli przebierają bobaski i wrzucają wszystkie ciuszki do pralni szpitalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniabion--> a dlaczego czujesz sie gruba? Tylko takie subiektywne odczucie czy tez puchniesz? Ja sie troche przestraszylam tej opuchlizny. Nigdy nie puchlam, a teraz nawet rano dlonie i twarz opuchniete. Juz oczywiscie moja wyobraznia dopowiedziala sobie zatrucie ciazowe... W czwartek mam wizyte, a nie chce isc wczesniej do jakiegos innego lekarza. Dzis robie sobie dzien lzejszego jedzenia i duzo wody. Jutro zrobie madanie moczu,czy nie ma bialka i w czwartek pogadam z lekarzem. Mam nadzieje,ze to nic strasznego. Filipek wariuje caly czas, wiec chociaz to mnie uspokaja. Czy ktoras jeszcze puchnie w podobny sposob? Nieznajoma--> ja Johnsona sama nie moge stosowac, bo od razu mam uczelenie, wiec ta firma od razu odpadla. Aniabion--> ja tez mysle o Oilatum, ale to dopiero jesli sie okaze,ze maly ma jakies problemy skorne. Na razie nie chce tego stosowac, bo jest na bazie parafiny. Odnosnie szpitala to u nas jest identycznie. Potrzebuje dla malucha tylko pampersy u chusteczki. Ciuszki tylko na wyjscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniabion--> a tak wogole, to pierwsze pytanie mialo byc takie: dlaczego lezalas na patologii?? Ja mam termin na 17-19 pazdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam zel z nivea i krem na kazda pogode tez z nivea, do pupy linomag a jakby cos sie działo to sudocrem, oliwki nie bede stosowac bo przy synku pediatra nam odradził, do szpitala tez tylko chusteczki (ja mam bambino) no i pampersy i poki co tyle kosmetykow wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do koszul mam dwie-no bo skoro będe miała cc to i tak najpierw dostane koszule szpitalną a przebrać sie będe mogła dopiero jak odłączą mi cewnik i kroplówke.. dla dzidzi do pupki mam sudocrem i linomag do kąpieli kupiłam żel sanosan ale mam dylemat siorka w pierwszych dniach kąpała małą na przemian w krochmalu( woda z mąka ziemniaczaną) i mleku (woda z mlekiem) Położna jej doradziła że małe dzieci lepiej od razu nie myć w chemii to później nie mają problemów skórnych i powiem wam że stosowała to u swoich 2 córeczek i rzeczywiście żadnych wysypek ,uczuleń nie miały.Teraz szwagerka tak ką pie swoją dzidzie i też sobie chwali Ja sie zastanawiam ale chyba też spróbuje ,,naturalnych,, metod kąpieli dodatkowo kupiłam krem do buźki -no bo idą chłodne dni oliwki nie kupowałam bo dużo pielegniarek je odradza kupiłam też gąbeczke do mycia ciałka ale pewnie na począ tku sie nie przyda... fałdki lepiej umyć ręką :) Nie nakładam sobie tipsików żeby nie podrapać dzidzi-jak nigdy mam krutkie paznokietki...ciężko sie przyzwyczaic ..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka--> a jak Ty w tym krochmalu chcesz myc? Dzieciatko myc tylko tym, czy jeszcze jakies mydelko do tego? Ja do pupy tez mam linomag i sudokrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabion
pierwszego synka rodziłam cc-był zle ułożony a teraz wszystko jest ok ale naturalnie nie bardzo chcę rodzić więc musiałam iść na kilka dni do szpitala i neurolog "stwierdził" , że są wskazania do cc - ordynator musi mieć wszystko na piśmie. Oliatum będę stosowała bo jest rewelacyjnym kosmetykiem dla maluszka-skorka jest fajnie elastyczna i nawodniona. A co do mojego brzuszka to tylko subiektywne odczucie-wszystko jest w porządku, jestem tylko zmęczona garderobą - ciągle wielkie bluzki, spodnie, brak mi koncepcji na fajne zestawy ubrań;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja wlasnie wróciłam o połoznej i jestem zla, bo dobija mnie tutaj opieka ;/ myslalam ze chociaz sprawdzi mi szyjke a tu nic;/, zbadala tetno dziecka, zmierzyla brzuch, sprawdzila mocz i moje cisnienie, stwierdzila ze glowka jest juz w kanale rodnym a termin nastepnej wizyty za 3 tyg ehh, mam nadzieje ze urodze wczesniej i nie bede musiala juz tam isc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
termin mam na 28 pazdziernika, ale juz synus siedzi w kanale rodnym to wydaje mi sie ze wczesniej urodze ale jak bedzie zobaczymy:) i to nasze pierwsze dziecko :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny własnie dostałam wiadomośc od Angeli aż mi się ręce trzesą z radości: Martynka jest już na świecie waży 3100 ma 55 cm i dostała 10 punktów. Angela jest przeszczęśliwa i pozdrawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatika 🌼 jak dla mnie to już jestem przyzwyczajona do tej opuchlizny :-P Przywykłam też, że w nocy i rano jak wstaję nie mogę ścisnąć dłoni, palce wskazujące w ogóle nie mają odczucia POWAŻNIE!!! Mogłabym je kłuć i nic, nic nie czuję~~~~~~~~~~~~~~~~~~ A kostki??????? Masakra, wyszukałam stare adidasy i w nie z ledwością wpycham stopy :D Oby po porodzie to szybko wszystko wróciło do normy :) Ja tez mam do kąpieli Bubchen, jak pamiętam to wszystkie babki u mnie w rodzinie to używały i sobie chwalą. Jak kąpałam moją chrześniaczkę, top dolewałam to wody, nigdy na skórę! Każda z nas ma inne przyzwyczajenia i inaczej radzi rodzina, wiadomo. Oilatum też chwalę, ale póki sie ze skórą nic nie dzieje, to wolę Bubchen :) Nivea mam krem do pupki :) Linomag, sudokrem jest na liście do kupienia :) A no i krem do buzki tego nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow, kolejna cudowna wiadomość -Angela gratulacje!!!! Jejku aż się popłakałam z tego wszystkiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smalle--->ja tez pierwsza dzidzia i dziś sprawdzili mi dopiero rozwarcie,ktg jeszcze nie miałam a termin na czwartek teraz jest 40 tydzień i 5 dzień więc podobnie jak u ciebie,poproś przy następnej wizycie może o ktg i sprawdzenie rozwarci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki! ja po KTG i Dzidzia sie rusza chyba to akis sportowiec.Ginekolog zadowolona a ja tymbardziej:) ale troche sie obnizyla macica, troszeczke ale wszystko pozamykane.... no nic zobaczymy..... a termin na poniedzialek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatinka-ja też sie dziwiłam ale siorka i szwagierka myją tylko tak-krochmal +woda lub mleko + woda nie używając dodatkowo mydełka dlatego jeszcze sie nad tym zastanawiam ale rzeczywiście ciałka były czyste-byłam przy ką pieli po około 3 tygodniach myły już w w odzie z płynem i tylko raz na jakiś czas siorka robiła małej kąpiel z mleka-śmiałyśmy sie że mała jak kleopatra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urodziła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam siostrzeńca Sebiastianka :) Ma 51 cm i 3550kg wagi Czekam tylko żeby zobaczyć pyszczek, ma przesłać zdjęcie na telefon!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzusiowa czuła gratulacje Siostrzenca, calkiem przystojny :) ale sie dziewuszki sypia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale super!!!!!!! Angela gratuluje!!!!!! brzusiowa -> gratuluje siostrzeńca :) co do kosmetyków to w szkole rodzenia mówili, że na początku im mniej tym lepiej, żadnej oliwki a już na pewno nie bezpośrednio na skórkę, ja mam do kąpieli płyn Oilatum, dolewa się go do wody i nic więcej się nie używa, ale fajny pomysł z tym krochmalem i mlekiem, nie ma to jak natura! do pupci mam bepanthen bo przy okazji jest też na popękane brodawki, a ubranka maluszka piorę w płynie Bebi, poleciła mi go doświadczona siostra, podobno nie uczula, fajny i niedrogi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzusiowa: dobrze ze z Malinką w porządku; ja tez mam juz dosc tego ze jestem teraz tak malo sprawna, zwlaszcza chodzenie przychodzi mi z trudem bo główka jest już dość głęboko, mąż się ze mnie śmieje bo cały czas do niego mówię "nie tak szybko" a on mówi ze już wolniej nie umie :-) mam ogromna ochote isc pobiegac, spocić się na siłowni itp. szok jeszcze rok temu gralam w siatke w lidze niemieckiej a teraz nawet nie moge zmiescic sie na swiatlach na przejsciu dwuetapowym nieznajoma- super, ja tez juz chce rozwarcie i informacje ze to nie dlugo, ja w sobote uslyszalam wprawdzie ze brzuszek ewidentnie nizej ale raczej jeszcze długo nic :-( Tyśka- ja już mimo wszystko chyba wole walczyć z nawałem pokarmu niż z trzymaniem moczu :-) fajnie masz ze już możesz swojego szkraba przytulić lalune- super ze z mała wszystko ok; dzieki za pomysly, chyba też będe musiala cos przygotować bo od 3 h proszę męża o kakao i jakoś nie mogę sie doprosic wiec chyba raczej z obiadem tez mi nie pomoże mg 29- ja ci nawet tego 1 cm zazdroszcze ;-) anulka - ja tez musze meza proscic o pomoc przy pedicure i strasznie sie przy tym stresuje :-) camisia, pultaska- moj mały też ma czesto czkawkę , zwlaszcza jak zjem coś słodkiego, podobno maluszki wtedy chetniej łykają wody i stad ta czkawka :-) mewka- trzymam kciuki za jutro agataxyz- ja to samo mam ze snem zupelnie nie wiem jak sie ulozyc , tak zle i tak zle , nawet poduszka dla ciezarnych juz nie dziala renatinka- ja do tej pory nie mialam problemow z puchnieciem , ale wczoraj wieczorem sie przerazilam bo tak jak piszesz ktos mi zamienil stopy, potem zaczely rosnac dłonie i pulsowało mi w głowie , zaczelam sie bac maz polecial do rodzicow po cisnieniomierz ale cisnienie w porzadku, troche potwardnial mi brzuszek i poszlam spac rano bylo lepiej a teraz znowu sie zaczyna agatek- gratuluje zdanego egzaminu, ja to bym sie chyba teraz nie umiala skupic na nauce rumianella- fajnie masz, ze wiesz jakiego lekarza bedziesz miala w szpitalu, moj wlasnie jest w drodze do rpa , wraca 9 mam nadzieje ze do tej pory Szymuś już będzie w moich ramionach a nie w brzuszku :-) w razie czego dopiero na 10.10 mam wizyte tymczasem- jestem ciekawa kto wygra zakład :-) duża pula będzie? Dagar- super ze małą masz juz w domu, trzymam kciuki za mleczko Jog - ja jeszcze nawet nie wiem do konca kogo wezmiemy na chrzestnego, chrzestna bedzie moja siostra a męza rodzina prawie cała za granica wiec sie zastanawiamy pultaska- poglaskaj sportowca:-) może cwiczy sobie zeby szybko wyjsc :-) co do proszku to mam YELP brzusiowa - gratuluje Ciociu :-) fajnie ze macie z siostra dzieciaczki prawie w tym samym czasie CO SIE DZIEJE Z DZIEWCZYNAMI KTORE SIE NIE ODZYWAJĄ ? ALLA, SURI, JENNY, MADZIK NAKARI???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymczasem 2dni trzymają w Eskulapie to chyba będzie 48 h? po SN Renatinka dziękuję Ty też wyglądasz prześlicznie . Oglądałam nasza galerie z listów i wszystkie się zmieniłyśmy .Ciąża to taki magiczny stan .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia 🌼 nie moge zmiescic sie na swiatlach na przejsciu dwuetapowym ALE MNIE TYM TEKSTEM ROZBAWIŁAŚ :D:D:D:D:D U mnie by wszyscy teraz chcieli, żebym też dzisiaj urodziła :) Zastanawiają się czy moge z zazdrości urodzić, a może mnie zdenerwują :-P i też pójdzie szybciej buahahaha A ja po prostu żałuję, że nie umówiłam się z położną na dany dzień, bardziej noc, że gdy lekarz pójdzie spać, ja przyjadę, ona mi poda przyspieszacza i będzie po sprawie :) Kurcze ciekawe czy tak można, za kasę pewnie wszystko można :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusiowa---->Super i widzisz dzielna dziewucha ta twoja siostra jest dla nas przykładem tyle czasu i dała radę,nie co się bać!POGRATULUJ od nas siostrzytce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×