Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość laola

urodzilam dziecko z zespołem downa?

Polecane posty

Gość laola

15.01 urodzilam syna mowia mi ze ma downa a dla mnie jest najpiekniejszy i wierze ze wszystko bedzie ok. jest ktos kto ma malenstwo z taka choroba? jakie objawy mialy wasze dzieciatka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laola
nikt mi nic nie powiedzial, według lekarza wszystko przebiegalo ok... robilam wszystkie badania, pilnowalam terminow, diety, mam do piero 24 lata to byla moja pierwsza ciaza. Z reszta to co mowia jest nie prawda bo Pawełek urodzil sie za wczesnie a ci lekarze to nie znaja sie na niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wspołczuje ci
jesli chodzi o objawy to takie dzieci maja inny ksztalt oczu blizej siebie osadzone i charakterystyczne uszy ktore sa male i nisko osadzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badanie USG genetyczne jest wykonywane pomiędzy 11 a 21 tygodniem ciąży jako badanie w kierunku zespołu Downa, innych aberracji chromosomowych oraz wielu chorób uwarunkowanych genetycznie i wad rozwojowych płodu. Składa się z oceny wielu ultrasonograficznych parametrów płodu. Jest ono odpowiednie dla pacjentek w każdym wieku. Z pomocą badania USG genetycznego można wykryć ok. 80% przypadków zespołu Downa u płodu, ponad 90% przypadków zespołu Edwardsa i zesp. Patau oraz wiele innych zespołów genetycznych oraz wad wrodzonych. Lekarz wykonujący badanie USG genetyczne dokonuje oceny ryzyka choroby płodu na podstawie oceny kilkudziesięciu parametrów. (Np. grubość fałdu potylicznego, długość kości ramiennej, wymiar przednio-tylny miedniczki nerkowej, kształt i długość kości nosowej, małżowiny usznej, szerokość nosa, echogenność jelita, wsierdzia i nici ścięgnistych i wiele innych). Jeżeli ryzyko choroby płodu obliczone w oparciu o te parametry jest podwyższone, kobiecie ciężarnej proponuje się dodatkowe badania, np. amniopunkcję, która w 100% wyklucza, lub potwierdza aberrację chromosomową płodu. Posiadamy oprogramowanie komputerowe wspomagające interpretację wyniku badania USG genetycznego, co ma zwłaszcza znaczenie w wypadku wcześniejszego nieprawidłowego wyniku testu potrójnego/PAPP-A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laola
tak stwierdzili lekarze. wszyscy znajomi mowia ze malutki jest podobny do dziadzia. uszy ma duze, tzn. proporcjonalne linia oka jest ponizej ucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna ówka
A lekarze mogą się pomylić ? Nie znam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a na jakiej podstawie lekarze
tak twierdza , robili jakies badania . takie dzieci wygladaja bardzo charakterystycznie - inaczej niz zdrowe . jesli ty nie widzisz niczego niezwyklego to moze lekarze sie myla ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laola
oczywiscie ze moga sie mylic. wszystko okaże sie na poczatku marca jak beda wyniki badan genetycznych. 19 lutego mamy badania a na wyniki trzeba czekac 2 tyg. trzymajcie za nas kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna ówka
trzymam kciuki, czekamy do marca, napisz nam jakie były wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O nie nie róbmy już z lekarzy tutaj konowałów. Skoro lekarze mają takie podejrzenia to być moze coś jest na rzeczy. A konkretnie to jakie macie zrobić badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna dłoń.
Jeśli to co piszesz jest prawdą i chciałabyś uzyskać jakieś rzetelne informacje i wsparcie to napisz na ten adres: pracownia.autyzm@dswe.pl Jest to pracownia wczesnej interwencji, znajdująca się przy uczelni wyższej we Wrocławiu. Kompetentne osoby będą w stanie Ci pomóc. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laola
czekałam na maleństwo przez 9 miesięcy, rodziłam siłami natury bez żadnych znieczulen. Po porodzie czułam się świetnie, po 3 godzinach sama wstałam do łazienki. Gdy juz położyli mi synka na brzuchu czułam sie cudownie, plakalam ze szczescia. Moja radość i euforia trwala krotko bo na drugi dzien przyszła do mnie lek. pediatra i oznajmiła że moj syn jest podejrzany o poważną wadę genetyczna jaką jest zespół downa... Powiedziała to w tak sposób którego nigdy nie zapomnę.... Na trzeci dzień, tzn. sobotę mały dostał żółtaczki, w niedzielę powiedzieli mi że nie słyszy, w poniedziałek po badaniach moczu stwierdzili że ma białko w moczu, we wtorek usłyszeli że ma delikatne szmery na sercu, w środę po USG okazało się że przyczyną białka moze być nerka lekko przesunięta w miednicę... Dziś już jestem w domu czuje sie lepiej bo nie musze widzieć białych fartuchów jednak cały czas dzwoni mi w uszach ten wyrok... to tak jakby mi ktoś po nerkach łopatą przylał (wolałabym aby mi przylali a to wszystko okazało się nieprawdą). Cały czas jednak mam nadzieje że wszystko będzie dobrze, że to co widzą jest efektem tego iż moj syn jest WCZESNIAKIEM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna ówka
w którym tygodniu sie urodził i ile ważył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytampytam.
czekalas 9 misiecy a jest wczesniakiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laola
ok. to niech bedzie 8 msc. Prosze nie doszukujcie sie żadnej prowokacji bo to nie jest na miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikt bysię nie doszukiwał
prowokacji gdybyś się w tym wszystkim nie gubiła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buraczysko
Janiu skarbie 🌼 myślałem, żeś zbanowana , ale miło Cię ujrzeć 🌼 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna ówka
wdg mnie sie nie gubi tak sie mówi - 9 msc dziecko pod sercem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majawygibasek.
ale skoro wykryli az tyle wad to chyba nie powinni was tak szybko wypuścić.... no i dziwne ze na usg niczego przez tyle miesiecy nie wykryli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna ówka
przecież nie wypuscili ją szybko matki z dzieckiem wypisują juz w 3 dobie a ona od 15 stycznia tam była ponad tydzien albo dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laola
Jesteście nie poważni... tylko tyle powiem. A że lekarze to konowaly i banda do przeganiania to teraz już wiem!! Każdy z którym rozmawiałam był jak zwykły robotnik który przyszedl do fabryki odwalic swoje 12 godzin. Oprócz tego który prowadził moją ciążę, on ze mną rozmawiał... On jeden ale to chyba tylko dlatego że chodziłam do niego prywatnie. A waszym zdaniem ile jeszcze powinnam leżeć w tym szpitalu. Tak w ogóle to cały czas byłam na ginekologii bo na pediatrii nie było miejsca. 6 dni to i tak wystarczająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majawygibasek
ja cie tylko zapytala, bo wydaje mi sie zaniedbaniem ze strony lekarzy ze tak szybko was puścili skoro i białko w moczu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffffffffffffffffffffffffff
A do jakich teraz specjalistów po porodzie Ciebie ,,konowały" wysyłali z dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to mogę tylko napisać że mam młodszego brata z zespołem Downa (między nami jest 18lat różnicy) ale u niego również nie było widać zespołu tylko lekarze tak stwierdzili. Po badaniach okazało sie że jednak jest chory, na szczęście w bardzo niewielkim stopniu (nie wszyscy wiedzą że ta choroba ma różne stopnie zaawansowania). Dziś jest prawie normalnym chłopcem, umysłowo nie odbiegający od swoich rówieśników, stałe kontakty z rehabilitantami, psychologami, logopedami i wieloma innymi specjalistami sprawiły że fizycznie również zbliża sie do rówieśników (Dzieci z zespołem mają często słabe napięcie mięśniowe więc często później np. chodzą). Jest bardzo kochanym chłopcem (trochę rozpieszczonym) :-D ale trudno takiego skarbu nie rozpieszczać:-D Naprawdę głowa do góry nie wszystko jest przesądzone a nawet jeśli okaże się że jest chory to, to także nie jest wyrok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna ówka
a ile mały miał w skali Abgar o porodzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
dlaczego autorko tematu nie odp na pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO AGI 22
MAM TAKIE PYTANIE BO NAPISLAS ZE U TWOJEGO BRATA NIE BYLO WIDAC ZE MA ZESPÓL DOWNA - A TERAZ WIDAC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna ówka
niewiadomo dlaczego nie odpowiada może sie dzieckiem zajmuje teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×