Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katis

antybiotyki a tabletki anty- wierzyć lekarzowi czy ulotce?

Polecane posty

Od 5 m-cy biorę Yasmin. Od kilku dni mam grypę i od dzisiaj biorę antybiotyk Duomox. W necie wyczytałam, że ten antybiotyk ma wpływ na tabletki anty i niestety w ulotce również pojawiła się informacja, że ten lek obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Zadzwoniłam do swojego ginekologa. To naprawdę bardzo dobry lekarz, chyba najlepszy w województwie, bo mimo że jest prywatna i droga, to kolejki do niej są nieziemskie i ona powiedziała, że antybiotyki nie mają aż tak dużego wpływu na antykoncepcję hormonalną. Uspokajała mnie i twierdziła, że dodatkowe zabezpieczenie jest zbędne. I komu tu wierzyć? Będę się jakoś dodatkowo zabezpieczać, ale pytam raczej z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarzowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumulompa
katis uwierz ulotce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak będę się dodatkowo zabezpieczać, nawet jeśli miałby to być stosunek przerywany. Ginekologowi i tak ufam, bo kiedy wzięłam pierwszą tabletkę w 5 dniu cyklu, to jednak kazała się dodatkowo zabezpieczać, a jednak mogła powiedzieć: jesteś zabezpieczona. ale jednak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghij
A ja biore yasminelle. Mam zamiar kupic tabletki wspomagajace odchudzanie, tylko teraz zastanawiam sie, czy one nie oslabia tch anty... Co sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrisse marccie
ja brałam silny antybiotyk forcid i tez osłabiał on działanie tabletek anty , wiec mój partner zabezpieczał sie prezerwatywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjoooooolllllkkkkkka
antybiotyki oslabiaja dzialanie tabletek anty ale zapewnie nie znacznie, jak sie bedzie mialo pecha to wpadke mozna zaliczyl..ale mowie pecha tzreba miec:) moja rada jest tez taka zebys nie brala antybiotyku razem z tabletka anty, tzn zeby jakies 2-3 godz bylo przerwy pomiedzy zazywaniem tych lekow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjoooooolllllkkkkkka
jak ja bralam doxycilinium(chyba ten sam mniej wiecej sklad co duomox? chociaz nie pamietam sprawdz) to lekarz mowil zeby na wszelki wypadek uwazac:)bo ostroznosci nigdy za wiele:)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Między tabletkami anty a antybiotykiem jest odstęp czasowy. Tabletkę anty biorę o 21, a antybiotyk o 1 nad ranem i o 13. teraz w necie wyczytałam, że nawet jeśli dochodzi do silnej interakcji między antybiotykiem a tabletkami antykoncepcyjnymi, to możliwość niepożądanej ciąży wynosi 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAWSZE jak masz dylemat z informacją, bierz tę na niekorzyśc współżycia. Bo czy lekarz będzie Ci potem płacił odszkodowanie A może zadowoli Cię "ups... to był błąd" - z ust lekarza? :)Dwie informacje = ZAWSZE zabezpieczenie przez cały okres brania antybiotyku + kol4jnych 7 najbliższych dni bezpośrednio po zakończeniu kuracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie a większego znaczenia o której bierzesz a nty a o której antybiotyk, bo antybiotyk działa w organizmie od dawki do dawki (cały czas) a nie tylko w chwili jego przyjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M&W
Hej:) Temat stary, a ja potrzebuje rady. Od 8 dni brałam antybiotyk (przed wczoraj skończyłam), a wczoraj powinnam dostać okresu (stosuje Jasmin i zawsze we wtorki koło 10 miałam okres) dziś jest środa prawie 21 i dalej nie mam. Z chłopakiem zawsze dodatkowo się zabezpieczamy, jednak był ten jeden raz (kilka miesięcy temu) gdy nie użyliśmy dodatkowej ochrony. Jako że jestem lekko przewrażliwiona na takie tematy, to dzisiejszy mój dzień jest koszmarem.. Chciałam się was zapytać czy antybiotyk może opóźnić TAK RAGULARNY (od 2 lat) okres? Czy może to oznaczać 4 miesięczną ciążę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie zaryzykowała- powinnaś uwierzyć jednak ulotce. Antybiotyki obniżają skuteczność tabletek- o tym już dawno wiadomo, chyba jednak nie jest to najlepszy lekarz! :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MW---> antybiotyki mogą przesunąć miesiączkę, ale do tego jest jeszcze to, że ciągle o tym myślisz, że może to ciążą, że to, że siamto :) Nawet nie wierz ile psychika w tej sprawie może zadziałać :P Wyluzuj się kochana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gupeek
a o yasminach/yasminellach/yasach/yazach/etc chodza sluchy, ze potrafia same z siebie srednio dzialac :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M&W
Dzięki.. normalnie mam wziąć pierwszą tabletkę tak jak wcześniej brałam?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli ten jeden ryzykowny stosunek był - jak napisałaś - kilka miesiecy temu, to czemu TERAZ obawiasz sie ciąży??... przeciez juz bys dawno o niej wiedziała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M&W
niby dawno o tym wiedziała? W sensie? bo wiesz po 4 miesiącach nie wiem czy BYM na sto procent wiedziała. może to głupio zabrzmi ale naoglądałam się na Discovery odcinków typu: CIĄŻA z ZASKOCZENIA. Tam kobiety przez cała ciąże, miały normalnie okres, nie miały buli/mdłości a dopiero jak zaczęły się bóle porodowe dowiedziały się że za godzine/dwie będą mieć dziecko. wezmę normalnie. dzis na spokojnie sobie to przeanalizowałam:) To dziecko musiało (a raczej plemink) by nas bardzo chcieć:) by akórat w ten jeden raz (przy regularnych tabletkach) dotarł do jajeczka:) Czekam wytrwale na okres. Poczytałam na forach o antybiotykach. Dołożyłam do tego stres, to że jestem chora od ponad 1,5 miesiąca, to że mój organizm jest wykończony sesjami, nie spaniem, pracą, chorobą... i trochę mniej się stresuje. jednak jak dziś nie dostane okresu to chyba pójde do lekarza.. bo nie mam zamiaru "żyć" w niepewności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"niby dawno o tym wiedziała? W sensie?" no wiedzialabys. nie mialabyś okresu, coś by sie tam dzialo innego, w 4 miesiacu juz brzuszek rosnie... "bo wiesz po 4 miesiącach nie wiem czy BYM na sto procent wiedziała." wierze że masz inteligencję co najmniej średnią albo i wyższe, wiec zakładam że byś wiedziała. "może to głupio zabrzmi ale naoglądałam się na Discovery odcinków typu: CIĄŻA z ZASKOCZENIA. Tam kobiety przez cała ciąże, miały normalnie okres, nie miały buli/mdłości a dopiero jak zaczęły się bóle porodowe dowiedziały się że za godzine/dwie będą mieć dziecko." to nie golądaj głupot. to że w Ameryce sa babki tępe nie znaczy ze to powszechne zjawisko. zapewnam Cie że szalenie trudno jest przeoczyc fakt że jest sie w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zanim weźmiesz tabletkę - zrób test. to normalna procedura przy tego rodzaju zaburzeniach. aczkolwiek uwazam ze to bez sensu. jesli podkreslam - niezabezpieczony stosunek mial miejsce kilka miesiecy temu. a tak na marginesie - okres ma przyjsc w czasie siedmiodniowej przerwy, co eni znaczy ze ZAWSZE bedzie tego samego dnia. równie dobrze mozesz go dostac nawet w dniu rozpoczecia nastepnego opakowania. bez paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M&W
frufru dzieki, wiem panikara jestem. ale to może przez moją odpowiedzialność? Test zrobiony wczoraj:) jedna ładna kreseczka. co do rosnącego brzuszka, to ja przez te tabletki miesiąc w miesiąc tyje po jakieś 0,75 kg łacznie przytyłam 12 kg. zastanawiam się nad zmianą tabletek, tylko nie wiem czy to nie jest tak, że ja keidyś miałam za dużo testosteronu i teraz każdy rodzaj tabletek tak na mnie bedzie dzialal.. mądry ginekolog powiedział- niech pani biega i idzie na basen. Biegam, chodze na basen, silownie... i? nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×