Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MaMani

pytanie o karmienie niemowlaka

Polecane posty

mam pytanie czy jak dziecko je juz zupke warzywna , jablko i kaszke to mam podawac to codziennie czy jednego dnia kaszke innego jablko a jeszcze innego zupka... dawac na sniadanko kaszke potem obiadek zupke potem mleko potem deserek jablko i znów mleko czy raczej caly dzien mleko plus ten jeden inny posilek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani ---U nas schemat dnia był ten sam :) Tzn rano mleko,na obiad zupka lub drugie danie a po południu deserek.Wieczorem starałam się podać kaszkę jednak z mizernym skutkiem i wtedy było mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sie składa że nie pamietam właśnie. Czyli jak juz podam kaszek na sniadanie to ona ma juz zostac a do niej dokladam zupke deserek itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasieńkaaaaa
Myślę,że tak Mamani- dziecko powinno jeść urozmaicone dania (bo posiłki mają przecież różne wartości odżywcze, różne witaminy i mikroelementy) Powinny się uzupełniać. Niech z każdego dania zje po troszkę-to najzdrowsze wyjście. Tak na mój rozum, ja tak robiłam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja daje na sniadanie kaszke, na obiad zupke, a deserek razem z mlekiem.. tzn troche jablka np i troche mleka pozniej (mniej niz normalna porcja). Ale ten deserek Daniel popija mlekiem, bo po deserku plakal z glodu, normalnie dawalabym sam deserek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasieńkaaaaa
Proszę bardzo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja popełniłam bląd i podawałam cały dzien mleko plus ten jeden inny posiłek. I w efekcie mała nie chciała od tego mleka sie odzwyczaić. Myślę więc że trzeba jednak przez cały dzien różnicować jadłospis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moga :D bo przestawilam sie na inne sprawy- na nauke sikania na nocnik itd i jak kornel sie urodzil to bylam znó zielona. Pewne rzeczy pamietam innych na nowo sie ucze pozatym moje dzieci są tak od siebie rozne ze to co sprawdzalo sie przy Mani przy kornelu pada. np pamietam ze mani podawalam zupe butelką. nie chciala inaczej. robilam bardzo plynna zupe i jadla z butelki baaardzo dlugo. kornel sie zupy z butelki nie chwyci. nawet kaszki z butelki niewypije wszystko musi byc geste az lyżka staje i dopiero takie zjada. im gęściejsze tym lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez mamani nie
rozumiem, jej sie chyba powoli od tego macierzynstwa mozg lansuje... jakos jej inteligencja powoli zanika... :P ostatnio takie bzdury wypisuje, ze az strach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm no moze mi mózg zanika a napewno pamieć bo naprawde nie pamietam jak karmilam dziecko i czym rok czy dwa lata temu. malo tego jak zaszlam w ciaze z kornelem to nawet nie pamietalam jakie badania powinnam zrobic musialam na nowo wszystkiego szukac i czytać. moze mam problemy z pamiecią nie wiem. nie pamietam i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,ja tez juz mam dzieci,a ten temat interesuje mnie rowniez,zapomina sie po prostu,a pytajac czlowiek dowiaduje sie wiele ciekawych informacji od mam,bo tak jak sie mowi ,czlowiek uczy sie do konca zycia. Mamamani,ja podaje na sniadanko mleczko,potem deserek,albo jogurt z owocami przed dzremka,po drzemce obiadek-zupke,potem mleko z domieszka kaszki a na kolacje mleczko z kaszka albo sama kaszka,no i soczki oczywiscie,moj maly ma 7 miesiecy i tak na razie wyglada jego jadlospis;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×