Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hakone

Lodowy ogień

Polecane posty

Gość nji
"jik ja rozumiem, że klimat na tym forum dość lodowy, ale uważam, ze jedzenie mrożonego obu to gruba przesada (zęby od tego marzną, tak?). A jeśli chodzi o zakupy, to myślisz, że zaraz koło tego hotelu (jak on się nazywał) postawili jakieś Tesco? A jeśli chodzi o Królową Śniegu w konwencji romansowej, to pamiętam, że podkochiwałam się w niej jako dziecko" a ja uważam, że zakusy na mysz to gruba przesada;). zeby nie marzna, najwyzej peka na nich szkliwo (maly problem:) aurora jest gdzies niedaleko palacu zimowego- wiec watpie. tesco stawiaja na obrzezach miasta ;) jak to sie podkochiwalas? w kim? w tej... krolowej sniegu?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shoo
ik zdecydowanie wzbudza większą sympatię. Ale jako, że kojarzyła mi się z zimnem (bo ja inaczej niby miałaby się kojarzyć?:P) nie byłam oddaną fanką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jik
"a ja uważam, że zakusy na mysz to gruba przesada . zeby nie marzna, najwyzej peka na nich szkliwo (maly problem aurora jest gdzies niedaleko palacu zimowego- wiec watpie. tesco stawiaja na obrzezach miasta jak to sie podkochiwalas? w kim? w tej... krolowej sniegu?!" przecież tak właśnie napisałam;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nji
no ale.... jak to? mnie sie kaj podobal, ale tylko dlatego, ze taka dupka wolowa. ale ta straszna jedza bez serca moze kogos zafascynowac? jeszcze w dodatku dziecko? niebywale!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hakone
może to taka fascynacja na zasadzie: też bym chciała taka być?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shoo
A dlaczego nie? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shoo
W niektórych sytuacjach jak najbardziej. Chciałabym móc to kontrolować, a nie zawsze być taką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nji
Tylko zwaz, ze Krolowa Sniegu nie miala nad zlem i zimnem kontroli... Po prostu taka byla... Teraz mnie naszla refleksja- ona jest jakby pedofilem w zenskim wydaniu, nie? Oczywiscie, jest to bajka, ale... bajki pisza dorosli, dlatego czesto dopatrujemy sie drugiego dna (przynajmniej ja sie dopatruje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jik
no nie, z tą pedofilią to przesada. Dlaczego nie skojarzyło Ci się to z chęcia posiadania dziecka?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hakone
Nie ona przecież nie chciała zeby Kaj był jej mężem. Raczej dzieckiem. Służącym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecka? Któremu się wyrządza krzywdę, ubezwłasnowolnia? I dlaczego, niby, te dzieci to sami chłopcy? Hę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jik
Co z tego, że sami chłopcy (nie pamiętam aż tak dobrze "Królowej śniegu" Andersena więc nie wiem czy użycie liczby mnogiej jest zasadne)? Gdyby to były dziewczynki to nie byłoby podejrzenia o pedofilię? Przecież to jakiś absurd. Poza tym, zgodnie z tym co mówisz, wejście w relację seksualną dopuszcza i w jakimś sensie usprawiedliwia poniżanie i ubezwłasnowolnienie partnera, czyli jak jest poniżanie to z pewnością jest to relacja o charakterze seksualnym, a jak nie ma to pewnie instynkt macierzyński?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hakone
A co z Gerdą? Przecież ona też się wałęsa po bajce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko chcialabym zauwazyc, ze gdyby sytuacja byla odwrotna w bajce (pan sniegu i dzieci, glownie dziewczynki), pewnie podzielilibyscie moje zdanie, a przynajmniej, wzielybyscie takie domniemanie pod uwage. Nie chce tego roztrzasac, tak mi tylko wpadlo na mysl z ta krolowa. Bo ona przeciez jest zla- bardzo zla. Gerda sie paleta po bajce, chcac Kaja wyrwac ze szpon zlej pani. Tez czytalam te bajke dobrych pare lat temu, ale o ile dobrze pamietam, Krolowa Sniegu upodobala sobie chlopcow.... Pozdrawiam Was i co zlego, to nie ja... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jik
nie chłopców, tylko chłopca. A upodobała go sobie ponieważ w jego oku i sercu znalazł się kawałek diabelskiego zwierciadła, co sprawiło, że zupełnie inaczej zaczął postrzegać rzeczywistość. Dlatego właśnie wzięła ze sobą Kaja a nie Gerdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok. Nie ma to zwiazku z pedofilia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hakone
Czy gdyby to ocierało się o pedofilię to ta baśń byłaby wciąż tak popularna?:) Oraz: twórcę Piotrusia Pana też oskarżano o pedofilię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shoo
serio? nie słyszałam o tym :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jik
Oczywiście, że oskarżano. Powstał nawet bardzo zacny film, który poruszał ten wątek. Myślę o Marzycielu, w którym Johny Depp wcielił się w postać Barrie' go. Film jest doskonały. Jeśli będziecie mieli okazję zobaczć to polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, ale widze teraz wyraznie, ze zostalam zle zrozumiana. Ja przeciez nikogo nie oskarzylam o pedofilie (a juz na pewno nie tworce "Krolowej Sniegu"). Zaczelam tylko dywagowac, ze skoro bohaterka taka zla, to mozna by sie doszukiwac.... Ale, oczywiscie to kwestia subiektywnej interpretacji, do ktorej kazdy ma prawo... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hakone
Uwielbiam ten film. Mówię o Marzycielu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie widzialam Marzyciela. Ale ja teraz ogladam jedynie pozytytwne filmy. Skonczylam z ambitnymi celuloidami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jik
niby każdy ma prawo do własnej interpretacji, ale nie moge się zgodzić z tym, że jeśli ktoś jest zły to można go posądzać an tej podstawie o pedofilię. Myślę, że preferencje seksualne nie są uzależnione od tego czy ktoś jest zły czy dobry. A jeśli chodzi o Marzyciela, to uważam, ze ten film ma dość pozytywną wymowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie moge. \"Nie wytrzymie\". Trzymajcie mnie. Ratunku. Jeśli postać bajkowa jest zla, mam prawo domniemywac, ze robi rzeczy zle. A to, ze dla mnie pedofilia jest rzecza skrajnie zla i nie uwazam, zeby to bylo zachowanie, ktore mozna ujac w sformuowaniu \"preferencje seksualne\", moglam interpretowac sobie watek ubezwlasnowolnienia chlopczyka jak chcialam. Tak wiec, zla Krolowa Sniegu, w moim domniemaniu, mogla robic z tym biednym Kajem straszliwe rzeczy- rowniez za woalem alkowy. I widze, ze z mojego niewinnego domniemania rozpetala sie burza. Afera niczym z \"Teletubisiami\". Szkoda. Nie chcialam. Nie bede sie o nic z nikim bic, bo kazdy czyta co chce i interpretuje to co przeczytal, jak mu sie podoba. Ale nigdy sie nie zgodze, ze pedofilia to \"preferencja seksualna\". Pedofilia to zboczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shoo
Ale, żeby zaraz taką aferę rozpętać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tropical
Afery czasem są fajne. wiesz, podniesiony poziom adrenaliny, prawie jak taki rodzaj sportu ekstremalnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jik
dobra, to ja wolę poskakać na bungee ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz sobie interpretować ale - powiedz jakie dziecko czytając Królową śniegu miałoby takie skojarzenie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×