Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcęcośzmienić...

czy warto wyjechać?

Polecane posty

Gość chcęcośzmienić...

Czy nadal warto wyjechać za granicę do pracy? Podobno nie ma już aż tak wysokich pensji, jak kiedyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja narcyz
ja wyjechalam rok temu za granice, ale nie do anglii czy tam irlandii..do pewnego kraju, ktory jest niby bogatszy, lepszy, bezpieczniejszy itd.jednak doszlam do wniosku, ze sie po prostu nie oplaca..zycie jest naprawde drogie, ok niby mozna odlozyc, ale ja wole jednak byc w polsce u siebie i miec mniej pieniedzy. A musze powiedziec, ze jak tu przyjechalam, to bylam zakochana w tym kraju, w tym miescie, a teraz juz nie moge sie doczekac, kiedy wroce do swoich...sprobowac mozesz, ale moim zdaniem nie warto..>(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wooookare
Jak wrocisz do Polski to zaraz bedziesz chciala z powrotem wracac tam gdzie jestes. Tak to niestety jest,... Ale w Polsce nie jest dobrze i jest coraz gorzej. Do Uk czy Irlandii sie nie oplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcęcośzmienić...
Dzięki za odpowiedź. Ja chciałabym uzbierać na mieszkanie, żeby nie pakować się w kredyt na całe życie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcęcośzmienić...
wooookare - a do Niemiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3bitka xl
Wszystko zalezy od ciebie. Jedna osoba wyjedzie i po 3 latach bedzie dalej pracowac fizycznie, druga znajdzie sobie super prace, zaaklimatyzuje sie i bedzie prowadzila takie samo zycie jak tubylcy. Jeszcze inna zaliczy "wpadke" z obcokrajowcem i tez bedzie zadowolona, ze sie "ustawila":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Niemczech trzeba trafic na dobrego pracodawcę a wtedy nie jest źle,podatki są spore,ubezpieczenie też ale i tak sie opłaca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcęcośzmienić...
Żadnych wpadek i ustawiania się :D Nawet nie chcę tam zostawać, tylko popracować i wrócić. agawa - to super, bo w pierwszej kolejności myślałam właśnie o wyjeździe do Niemiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wooookare
To moze do Norwegii. Tam duzo sie zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3bitka xl
To moze do Norwegii. Tam duzo sie zarabia. Zapomialas dodac, ze Polacy moga tam jedynie fizycznie pracowac i to nie wszedzie, bo jednak norweski trzeba znac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcęcośzmienić...
Mówisz? Dzięki, wezmę pod uwagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3bitka xl
*zapomnialas A co to tych wpadek, to niestety wsrod naszych rodaczek to bardzo powszechne...W Polsce jakos umialy sie zabezpieczac, a za granica stracily ta umiejetnosc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcęcośzmienić...
Z językiem nie będzie problemu :) A co do wpadania, fakt, niektóre babki tak mają - upolować bogatego frajera, najlepiej zagranicznego i żyć nie umierać :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcęcośzmienić...
Myślałam jeszcze o Włoszech, co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3bitka xl
O Wlochach zapomnij. Zarobisz tam mniej niz w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcęcośzmienić...
O rany :O No to jeden kraj mniej na liście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja narcyz
to zalezy czy chcesz wyjechac i zarobic czy juz tam zostac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcęcośzmienić...
Tak jak pisałam, zarobić i wrócić do Polski, tu mam bliskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość propaganda
mieszkam w UK od 4 lat tu skonczylam studia, zdobylam stala prace na wysokim stanowisku za BARDZO dobre pieniadze, kupilam samochod po 3 miesiacach pracy (liczac od przyjazdu), przy czym po takim czasie mam juz czwarty z rzedu a teraz kupuje dom. minimum raz w roku jezdze na wysyna holiday"a. Na to wszystko nie byloby mnie stac NIGDY w Polsce. Nikt mi nie powie ze u nas w kraju da sie zyc na takim standardzie i totalnie bezzstresowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcęcośzmienić...
Gratuluję, propaganda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja narcyz
hmmm to ja juz nie wiem sama.,moze lepiej zostac za granica..bo ja sobie teraz nie wyobrazam ze zarabiam w polsce np 1500zl..no bo oplacic mieszkanie, jedzenie, pierdoly, ciuchy, kosmetyki..jej:(nie ze jestem pusta, ale sie przyzwyczailam juz ze nie licze zbytnio kasy jak widze cos fajnego.. ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki. nie powiem ze na to ciezko nie pracowlam. musialam piac sie od zwyklego pionka i \"meczyc\" na minimalnej stawce przez 3 lata ale nawet za male pieniadze spokojnie dasz rade niczego sobie nie odmawiajac. jesli mowisz plynnie po angielsku i wierzysz w siebie to wszedzie dasz rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wyjechclam na 2 lata do uk z facetem. wrocilam na rok by skonczyc studia, potem wracam do niego. w pl czeka mnie mieszkanie z mama i bratem, problemy, nerwy, problemy... i tak do us*anej śmierci. a tam, kupujemu mieszkanie i splacimy w 10 lat spokojnie, do tego mozna tam robic wiecej rzeczy niz w pl, np studiowac kryminologie, ktorej tu nie ma. teskni sie za rodzina, to jasne, ale wole odkladac sobie na spokojna bogata emeryture niz placic darmozjadom i nierobom w zusie... nikt nie podejmie za Ciebie decyzji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcęcośzmienić...
Mówię, psiakrew, w 5 językach :O Inwestowałam w siebie po to, by teraz musieć wpakować się w kredyt na 30 lat :O Cholerne czasy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do autorki... chcesz zarobic i wrocic czy gdzies sie osiedlic. ja mysle o majorce tunezji albo hiszpanii. deszczowe UK nie na dluzsza mete. chce po pracy wylozyc sie z driniaczem na plazy i miec wszystko gdzies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcęcośzmienić...
Wiem, że nikt nie zdecyduje za mnie, chciałam tylko pogadać :) Od jakiegoś czasu chcę coś zmienić w swoim życiu, gniję tutaj :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcęcośzmienić...
Zarobić i wrócić, bo tu mam rodzinę i bliskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcęcośzmienić...
Nie boję się, tylko pytam, do którego kraju najlepiej wyjechać. A chcę wrócić, bo tu mam rodziców, rodzeństwo, przyjaciół :) Mam 28 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamarra-x
Ja mieszkam we Wloszech od 2004 roku. przyjechalam za miloscia:)) niestety musze powiedziec, ze tutaj ciezko o dobra prace. ten kraj nie stoi zbyt dobrze gospodarczo. przede wszystkim trzeba znac dobrze jezyk wloski i najlepiej miec doswiadczenie na stanowisku. ja pare lat szukalam pracy miedzyczasie nostryfikujac dyplom i robiac rozne staze by miec doswiadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×