Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość imbryki

zmywarka do zabudowy-mocowanie drzwiczek

Polecane posty

Gość imbryki

Witam. Muszę kupić zmywarkę do zabudowy, niestety firma której kupiłam meble nie produkuje drzwiczek do zabudowy. Proszę o informację jak montowane są drzwiczki do zabudowy, tzn. jak wyglądają od strony wewnętrznej, tej która przylega do panela zmywarki. czy mają jakieś specjalne zaczepy? Pytam, ponieważ rozmyślam czy nie da rady na froncie zmywarki 60cm. zamontować podwójnych drzwiczek z szafki 60cm. Wyglądałoby to jak podwójna szafka. Niby drzwiczki wymiarowo się zgadzają ale nie mam pojęcia jak wygląda samo ich mocowanie. Proszę o odpowiedź -jeśli ktoś ma pojęcie, dzięki i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę że lepiej nie kombinowa
Ta firma w której kupiłaś meble na pewno nie jest jedyną, która korzysta z identycznych materiałów. Myślę, że stolarz powinien z łatwością dorobić front do zmywarki identyczny jak reszta mebli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obejrzałam swoją zmywarkę,z tego,co widzę,z jednej strony jest przyczepiona płyta w dwóch miejscach,i z drugiej z dwóch,w drzwiach zmywarki są jakies podłużne otwory i do nich przymocowana jest płyta meblowa,nie wygląda na to,że to jakies skomplikowane mocowanie,z tym,że w mojej zmywarce nie widać wcale panela do sterowania,bo nie jest na froncie,ale na górnej krawędzi drzwi,zmywarki między meblami wcale nie widać no i nie montowaliśmy tych drzwi sami,tylko ci panowie od mebli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imbryki
Dziękuje za odpowiedzi! "myślę że lepiej nie kombinowa" - oczywiście że firma nie jest jedyną która robi z tych płyt meble ale niestety producent drzwiczek /dotarłam do niego/ nie produkuje drzwi do zabudowy zmywarki ani żadnych drzwi o szer. 60cm. -z tej serii. Już wyjaśniam, są to meble z niższej cenowo półki, ten sam producent produkuje fronty do zabudowy ale już w trochę innym wykończeniu i 2razy droższe. Dlatego kombinuję. szeptucho - trochę mnie pocieszyłaś:) Muszę po prostu dotrzeć do znajomych posiadających zmywarkę do zabudowy, jeżeli mocuje się panel zewn. do drzwi na wkręty -to jestem uratowana. Mam nadzieję ze tak jest. Też planuję pełna zabudowę, problem w tym ze meble i kuchenka mają wykończenia/gałki, uchwyty/ w starym złocie. I jak wstawię srebrną zmywarkę albo choćby tylko srebrny panel na widoku zostanie to będzie jarmark:-P Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imbryki,wydaje mi się,że musisz szukać zmywarki specjalnie do zabudowy,wtedy będzie miała te otwory w drzwiach,do których będzie można przykręcić font meblowy-przynajmniej tak mi się wydaje nie widziałam u nikogo zmywarki,która jest zabudowana,tak jak u mnie,wszędzie są tylko obudowane,więc nie wiem,jak to wygląda z panelem sterowniczym-tak,jak już pisałam,u mnie jest on widoczny dopiero jak otworzę zmywarkę-może te do zabudowy tak właśnie mają? może musisz poszukać takiej właśnie zmywarki? pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imbryki
szeptucho - uduszę!;):-D Przecież piszę, że to będzie zmywarka do zabudowy, pełnej w sensie że panel sterowniczy będzie na górnej krawędzi drzwi - jak u Ciebie:) Taką będę miała. Tylko ze do niej kupuje się specjalny front meblowy do zabudowy zmywarki. Mój probelm polega na tym że producent płyt meblowych nie produkuje frontu do zmywarek -w tej linii mebli. Muszę wic kombinować czy na front zmywarki 60cm. da się przykręcić dwoje drzwiczek o sze. 30cm. każde. Większość zmywarek do zabudowy jest obudowana jak u Ciebie, ale to się nazywa "do zabudowy", chociaż to "obudowa" frontu tylko. Chodzi mi tylko o to czy te przykręcane drzwi/front, muszą być jakoś szczególnie zbudowane, o technikę przykręcania frontu:-P Nie wiem czy teraz mnie ktoś zrozumie właściwie, już chyba za dużo słów:-D Dzięki za odpowiedź, a tak poza tematem, czy panel jaki ma Twoja zmywarka jest funkcjonalny? Czy w czasie mycia można otworzyć drzwi żeby coś dołożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszy lepszy stolarz
dorobi taki front

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imbryki
Na boga, nie chcę dorobionego, chcę identyczny jak meble które już posiadam!:) Pytanie brzmi: czy pierwszy lepszy stolarz przymocuje mi dwoje drzwiczek 30cm. na front zmywarki. Ale jeśli napisałaś/eś że dorobi front to i moje drzwiczki (identyczne jak moje meble) jakoś przymocuje:) Dzięki za sugestię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D nie duś,no bo piszesz coś o srebrnym kolorze,a ja nie mam pojęcia,jaki kolor ma moja zmywarka,bo jej nie widziałam,chyba,że mówisz \'\'panel\'\' na drzwi,które zamykają zmywarkę można otworzyć w trakcie zmywania i dołożyć,a także w dowolnym miejscu zakończyć/przerwać cykl zmywania poszłam jeszcze raz zerknąć na zmywarkę,te otwory są wąskie i długie na kciuk,na górze drzwi i poniżej ich połowy (bo nie na samym dole),usiłowałam wyobrazić sobie zawiasy i takie podwójne drzwiczki,ale wyobraźnia przestrzenna nie jest moją mocną stroną :-) i nie wiem,jakie są rodzaje zawiasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imbryki
Szeptucho - nasze tłumaczenia to chyba coś w stylu "wiódł ślepy kulawego";) Chyba żadna nie potrafi wyobrazić sobie dokładnie tego, o czym pisze druga. Tylko dodam, ze nie zamierzam otwierać tych podwójnych drzwiczek, to ma być atrapa. I please! Nie wyobrażaj sobie zawiasów bo ich nie będzie! Chyba beznadziejnie tłumaczę, sorki:-P Jeżeli ktoś mnie zrozumiał niech się odezwie!;) Dziękuję Ci że nabiagałaś się do kuchni zaglądając ze wszystkich stron pod drzwiczki Chyba poradzę sobie z przystosowaniem tych drzwiczek, wydaje się to coraz bardziej realne!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie ma żadnych zaczepów... z tego co pamiętam to to były zwykłe drzwiczki.. i sa przykręcone do zmywarki srubkami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powtarzam pierwszy lepszy
stolarz dorobi takie drzwiczki. Czy to jako atrapę szafki dwudrzwiowej czy też znajdzie IDENTYCZNY materiał i go ładnie wykończy. Jeżeli kuchnia jest z drewna lub mdf, to bez najmniejszego problemu mozna znaleźć identyczne fronty u różnych producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej imbryki. też mam zmywarkę zabudowaną i panel jest widoczny po otwarciu zmywarki. Jak mi montowali tę obudowę to nie widziałam nic szczególnego w tej płycie, jeśli dobrze pamiętam to nawet uchwytów na niej nie było, szybciej jakieś otwory. A swoją drogą, jeśli masz męża czy faceta \"machownika\" to może drzwiczki od szafki 60-tki? na środku, od środka połączone białym plastikiem np. Tyle że uchwyty będą przymocowane jak do zwykłej szafki i może być niewygodnie otwierać ale nikt się nie domyśli że tam jest zmywarka. Ja bym się przeszła do sklepu agd, obejrzała zmywarki do zabudowy, a potem poszłabym do meblowego żeby pokazali mi takie drzwiczki lub przynajmniej wytłumaczyli ;) Mam nadzieję, że coś wymyślisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmywarek11
imbryki jak sobie poradziłas z tymi podwojnymi frontami do zmywarki? jestem ciekawa bo mam taki sam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary temat ale napiszę
że imbryki sobie poradziły i nawet same te drzwiczki przykręciły-obeszło się bez stolarzy :) (a zamontowane są drzwiczki podwójne )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabcia666
Imbryki czy możesz dodać zdjęcie jak te 30 drzwiczki wyglądają na tej zmywarce.Też chcę kupić kuchnię ale mój mąż jest sceptycznie nastawiony do podwójnych frontów na zmywarce.Plis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość headbanger
witam a nie lepiej dowiedzieć się z jakiej plyty meblowej masz wykonane fronty w meblach i dociąć cały front do zmywarki? Przy próbie montażu podwojnych drzwiczek może koazać się, że na zmywarce są otwory montażowe przygotowane tylko do montażu całego frontu tzn. że są np. 4 otwory bądź innego rodzaju zaczepy, które spowodują że każde z drzwiczek będą musiały trzymać się na tylko dwóch zaczepach co spowoduje konieczność wcześniejszego ich złączenia i dopiero montażu na zmywarce. Moze sie okazać ze front będzie odstawać w środkowej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hildegaard
trzymało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×