Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Go艣膰 werinique00

jakiego uczyc sie jezyka ?? wloski, francuski czy hiszpanski ?

Polecane posty

Hiszpa艅ski jest naprawd臋 przyjemnym i 艂atwym j臋zykiem:) Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kurs hiszpa艅skiego oraz portugalskiego do szko艂y Porto Alegre. Uczymy w Krakowie, Katowicach, Gliwicach oraz przez Internet Wi臋cej informacji dla zainteresowanych pod adresem: http://www.portoalegre.pl/

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 tiktakttik.tak
ja osobi艣cie mam styczno艣膰 tylko z francuskim, w moich okolicach czyli w lubelskim to w zasadzie na rynku pracy z tych trzech to tylko francuski mo偶na znale藕膰, czasem w艂oski. Z tego co wiem jest z tych trzech najpopularniejszy w Polsce. Ale z nauk膮 ju偶 ci臋偶ej, z tego co wiem to z tych trzech j臋zyk贸w to w艂a艣nie francuski ma najtrudniejsz膮 gramatyk臋. Poza tym mowa si臋 r贸偶ni od tego co si臋 pisze i w mowie potoczniej praktycznie wszelkie odmiany niekt贸rych wyraz贸w brzmi膮 tak samo. a jeszcze bior膮c pod uwag臋 to 偶e Francuzi szybko m贸wi膮 to ten j臋zyk staje si臋 na prawd臋 trudny.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Boczek952
Masz kilka j臋zyk贸w do wyboru na kursie j臋zykowym www.chatterbox.pl . Tutaj wybierzesz kt贸ry Ci najbardziej odpowiada i b臋dziesz uczy艂/a sie w tym kierunku . Jest lektor wi臋c lekcje s膮 mi艂e i przytemne . Mo偶liwo艣膰 nauki w grupach max 5 os贸b albo samemu. Nauka wsz臋dzie gdzeie tylko chcesz elastyczne godziny lekcji . Pierwsza godzina kursu jest za darmo wi臋c sprawdzisz czy Ci pasuje . Jest to nowo艣膰 na rynku . Polecam sprawdzi膰 co ci szkodzi :P

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 EwaT
Ja ostatnio nastawi艂am si臋 na hiszpa艅ski. Nikt z moich znajomych nie uczy si臋 tego j臋zyka, wi臋c nie mogli mi pom贸c w wyborze odpowiedniej szko艂y. Zacz臋艂am wi臋c sama szuka膰 czego艣 odpowiedniego, pomog艂a mi w tym fajna platforma: http://langzie.pl/czym-jest-langzie#step-01. Mog艂am sobie wszystko dok艂adnie sprawdzi膰 i wybra艂am najlepsz膮 szko艂臋.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Marika555
Zgadzam si臋 z EwaT. Platforma Langzie jest bardzo pomocna. Zazwyczaj kiedy pytamy znajomych o godn膮 polecenia szko艂臋 j臋zykow膮 to ka偶dy m贸wi co innego. Dobrze czasem znale藕膰 obiektywne opinie. Na stronie langzie.pl mo偶na r贸wnie偶 por贸wna膰 ceny kurs贸w. Tak偶e warto tam zajrze膰, je艣li mamy k艂opot z wybraniem szko艂y :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Chyba z tych trzech to hiszpa艅ski jest najprostszy. Ja uczy艂am si臋 w szkole Villablanca. Mia艂am zaj臋cia z prawadziwym Hiszpanem i w sumie to nie ma 偶adnego por贸wnania do j臋zyka angielskiego czy niemieckiego. Hiszpa艅ski jest po prostu ciekawy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Jak dla mnie najlepiej hiszpa艅skiego. Porozumiesz si臋 nim od Hiszpanii po Meksyk i Ameryk臋 Po艂udniow膮. Poza tym jest coraz cz臋艣ciej poszukiwany przez pracodawc贸w. Sama uczy艂am si臋 tego j臋zyka i bardzo polecam wyjazd na kurs za granic臋 ze szko艂膮 j臋zykow膮 Siesta www.siesta.pl bo wr贸ci艂am po nim bardzo zadowolona. Og贸lnie nauczy艂am si臋 wielu nowych s艂贸w i nabra艂am wi臋kszej pewno艣ci w jego pos艂ugiwaniu si臋.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Wloski , francuki a rynek pracy - dobre sobie;-)))))) To sa karje z walaca sie ekonomia obecnie;-) Checsz robic biznes - ucz sie mandarynskiego, to przynajmniej przewaga, bo angielksi to wymog.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
uczylam sie angielskiego i hiszpanskiego w szkole jezykowej Lincoln. 艢wietna sprawa, fajnie to ze soba 艂acze. by艂am w wakacje na praktykach w Barcelonie i jestem bardzo zadowolona z efekt贸w nauki jezyka. dogadywalam sie po hiszpansku bez zadnych problemow ;) jest to 艂atwy a zarazem piekny jezyk ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
niezbyt trudny i ciekawy jezyk to wg mnie wloski. osobiscie uczylam sie go w www.bestcentrum.pl i ewfekty zauwazylam bardzo szybko. uwazam zse to naprawde bardzo dobry wybor.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Id藕 do http://www.lincoln.edu.pl/ na Angielski i Hiszpa艅ski. Rok i b臋dziesz umia艂a rozmawia膰 w dw贸ch j臋zykach. Czyta艂am, 偶e dobrze jest si臋 uczy膰 dw贸ch jezyk贸w naraz

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
j臋zyka francuskiego ucz臋 si臋 w Teddy School w Gliwicach uwa偶am, 偶e to pi臋kny j臋zyk :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

ja my艣l臋 ze Pi School jest te偶 dobr膮 szko艂膮 - fajne grupy, na poziomie. niewielkie wiec i nauka idzie lepiej. no i przede wszystkim dobrze s膮 prowadzone zajecia, t艂umacz膮, zwracaj膮 uwag臋 na ucznia. dla mnie szko艂a jest bardzo udana!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Wloski , francuki a rynek pracy - dobre sobie;-)))))) To sa karje z walaca sie ekonomia obecnie;-) Checsz robic biznes - ucz sie mandarynskiego, to przynajmniej przewaga, bo angielksi to wymog.

Te偶 tak uwa偶am. W Europie postawi艂bym na inne j臋zyki + mandary艅ski, ale tutaj sama znajomo艣膰 j臋zyka (jakiegokolwiek zreszt膮) nie wystarczy.聽

A zamiast reklamowa膰 bez sensu jakie艣 szko艂y, to lepiej odno艣cie si臋 do tematu.聽

Z j臋zyk贸w roma艅skich postawi艂bym na hiszpa艅ski. Jest do艣膰 prosty, lecz mnogo艣膰 jego wariant贸w mo偶e odstraszy膰. Tak jak w przypadku angielskiego radzi艂bym skupi膰 si臋 na jednej wersji i jej si臋 trzyma膰 do ko艅ca. Mamy hiszpa艅ski kastylijski, argenty艅ski, meksyka艅ski, z Chile, Kuby itd. Jest w czym wybiera膰, ale ja zalecam jednak trzyma膰 si臋 wersji kastylijskiej.

Francuski wydaje si臋 by膰 najbardziej rozpowszechniony z tych trzech w Europie. Niew膮tpliwie jest najtrudniejszy, lecz z tego co s艂ysza艂em to gramatyka jest prostsza ni偶 w hiszpa艅skim, poniewa偶 jest bardziej uporz膮dkowana ni藕li chaotyczna. Trudna wymowa, ale jak nauczysz si臋 zasad to nic Ci臋 ju偶 nie zaskoczy jak np. w angielskim, gdzie czyta si臋 ka偶dy wyraz na inny spos贸b (okropno艣膰!). Zauwa偶y艂em, 偶e do tego j臋zyka trzeba mie膰 pewne wyczucie. S膮dz臋 jednak, 偶e wymowa dla Polaka nie jest a偶 tak trudna, poniewa偶 my te偶 mamy g艂oski nosowe, i mo偶emy dowolnie manipulowa膰 naszym 膮, 臋, by tworzy膰 d藕wi臋ki bli偶sze francuskiemu.聽

W艂oski zdaje si臋 mie膰 najprostsz膮 wymow臋, i dla Polaka akcent jest do艣膰 przyst臋pny do ogarni臋cia. Niestety, ale z tych trzech jest najmniej u偶ytecznym. Z jednej strony to dobrze, z drugiej nie. To typowy j臋zyk dla pasjonat贸w. Jego zasi臋g jest praktycznie ograniczony g艂贸wnie do W艂och i chyba jednego-dw贸ch kantor贸w w Szwajcarii. Zastan贸w si臋 czy kultura tych pa艅stw Ci臋 interesuje.

Zauwa偶y艂em, 偶e ci, kt贸rym nie podszed艂 francuski przerzucaj膮 si臋 na w艂oski. Z kolei ci, kt贸rym w艂oski si臋 nie podoba uwa偶aj膮, 偶e francuski...jest prostszy(!).聽

Decyzja nale偶y do Ciebie. Je艣li nie mo偶esz si臋 zdecydowa膰 pod k膮tem j臋zyka, to sp贸jrz na kultur臋. Kt贸ra Ci臋 najbardziej przyci膮ga?聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dnia 11.12.2015 o 11:07, Go艣膰 go艣膰 napisa艂:

Wloski , francuki a rynek pracy - dobre sobie;-)))))) To sa karje z walaca sie ekonomia obecnie;-) Checsz robic biznes - ucz sie mandarynskiego, to przynajmniej przewaga, bo angielksi to wymog.

Chyba 偶artujesz.聽

To w艂a艣nie francuski jest z tych trzech najbardziej przydatny w UE turystyczne czy do pracy. W艂oski to j臋zyk g艂贸wnie dla pasjonat贸w, a hiszpa艅ski bardziej w Ameryce przydatny.聽

Wnioski nasuwaj膮 si臋 same.聽

Osobi艣cie w艂a艣nie z tego powodu sk艂aniam si臋 ku francuskiemu. Ju偶 nie wspominaj膮c o tym, 偶e Francja na tle W艂och i Hiszpanii jest najbardziej rozwini臋ta. Sam j臋zyk francuski r贸wnie偶 brzmi najlepiej z tych trzech.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

×