Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Igorex

Cyklamen - fiołek alpejski

Polecane posty

Gość Igorex

Wczoraj dostałem Cyklamena zwanego również fiołkiem alpejskim...ale wogóle nie wiem jak o niego dbać jak podlewać? proszę o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też tak miałam
podlewać wyłącznie w podstawkę, bo cebulka może pod wpływem zalegającej wilgoci gnić, nie lubi ostrego słońca i ciepłych, zbyt suchych pomieszczeń, znaczy suchego powietrza. Mam mieszkanie z oknami na południe i u mnie zawsze zdychają choćbym nie wiem jak się starała, ale jak mieszkałam u rodziców, to z powodzeniem je nawet rozmnażałam z nasion. Wpisz w google hasło 'cyklamen' i po sprawie, więcej szczegółów się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorex
A mam takie pytanie jeszcze. Czy kwiatki które już powoli wiedną można wyciąć czy zostawić aż zżółkną i same opadną ? bo nie chce jej zranić w jakiś sposób?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorex
A czy ktoś może zna jakieś nieprzyjemne przypadki z cyklamenem ? bo moze ktos wie coś z własnego doświadczenia? Proszę o komentarze...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak dziewczyna wyżej napisała, to jest roślina lubiąca zimno - wtedy kwitnie długo i obficie, a listki ma sztywne, że można ja postawić na nich (do góry nogami) i się nie uszkodzi żeby kwiaty ladnie się wybarwiały, trzeba podlewać z odżywką do kwitnących doniczka może być ciasnawa, trzeba uważać, żeby nie zagnić cebulki, czyli ostrożnie z podlewaniem, najlepiej od spodu przekwitnięte kwiatki trzeba usuwać, żeby niepotrzebnie roślina nie tracila siły na tworzenie nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam tego 6 sztuk
Kwitna mi juz od pazdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×