Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość piękna dziewCzyna

niemowle 5 - miesieczne -10kg!

Polecane posty

Gość 1.mamusia
hej dziewczyny,urodzilam w sylwestra 2009 synka dosyc duzego mial 3.880kg i 53cm,w tej chwili ma 5miesiecy i 13dni wazy juz 9kg i ma 75-78cm wzrostu,nie martwie sie tym co mowia ze jest grubutki bo jestem zdania ze jesli dziecko zaczyna raczkowac,chodzic to zbedne kilogramy szybko znikna;)tak pytam tylko z ciekawosci ile maja wasze dzieci??,moj jak skaczyl 5miesiecy zaczelam mu dawac tarte jablko,marchewke troche ziemniaczka no i pije mleko-mieszanke-bo z piersi dostawal tylko 2miesiace po porodzie...je tak co 3-4 godz ale w nocy wogule,cala noc spi;)martwi mnie tylko to ze niektuzy mowia ze jesli dziecko jest wyrosniete i grubsze od ruwniesnikow moze mniec w przyszlosci problemy z otyloscia;(moj syn wyglada na 7-8miesiecy a nie na 5;)duzo sie rusza,ciagle kreci,przekreca z brzuszka na plecy i odwrotnie,zaczelam go wsadzac do chodzika to po 3 dniach zrozumial jak dziala i jezdzi po calym domu,wszystko ciagnie,bieze do raczki,jest strasznie zywym dzieckiem,usmiechnietym,prawie wogule nie placze,no chyba ze go dziasla swedza,albo mu goraco,prosze o wasze zdanie,mieszkam w Grecji od 4lat i tu lekarze troche inaczej patrza na dzieci,nie chce go odchudzac,jesli jest glodny i placze to mu daje i nikogo nie slucham,a zreszta kazda matka najlepiej wie co jest dobre dla jej dziecka,ile wasze dzieci waza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpowiedzcie_kobietki
troche duzo moja ma rok i 5 miesiecy i wazy 10,9kg mimo ze je strasznie duzo i prawie wszystko je a na wieczór to juz kasze mannę kaszek typu bobovita, bebilon nie je juz 4miesiące, kanapki, parówki, frytki(raz na jakis czas) duzo owoców i warzyw ale ona strasznie ruchliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja ma 2 i pol miesiaca i wazy 6 kg ale duza sie urodzila. Wiec pewnie tez z 10 kg bedzie wazyc w 5 miesiacu jak nie wczesniej. Karmiona tylko piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ma 4,5 miesiąca. Waży 9,4 kg i wzrostu ma tez ok 74 cm. Ubranka zakładam również na 80. Cieszę się, ze się pojawił taki temat, bo już się martwiłam, że coś jest nie tak. Karmię piersią, ale dostaje już zupki, desery i soczki. Przez jakiś czas dokarmiałam Nan. Ale teraz udaje się bez butelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moja 2letnia córka skończyła 2latka i waży13kg i wszyscy mówią,że dobrze wygląda:P może po prostu twój mąż to duży facet i synek też taki będzie. zacznie chodzić to na pewno schudnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko mojej bratowej tez wazylo bardzo duzo od samego poczatku- nogi mialo jak balerony, policzki takie, ze az wisialy. Bratowa karmila tylko piersia. Ale wystarczylo pobyc z nia troszke, zeby zrozumiec, dlaczego to dziecko bylo takie grube: Jak tylko zaplakalo, ona od razu wciskala mu cyca do buzi. Nie zastanowila sie, ze dzieci placza tez z innych powodow i nie koniecznie musza byc ciagle glodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamajki
czytajac wasze wypowiedzi dochodze do wniosku ze moja majusia jest drobnym, wychudzonym malenstwem. ma 5 miesiecy, 67cm i wazy 6900. bylysmy dzis na kontroli u pediatry, powiedzial ze mala troche za malo przybyla w tym miesiacu ale nie ma sie czym martwic. karmie tylko piersia bo na butelke nawet patrzec nie chce. zupki tez nie wchodza w gre. lubi tylko jablko ze slodka marchewka bobovity i kaszke z malinami po ktorej niestety dostala uczulenia :( . czy powinnam sie zaczac martwic? dodam ze bala jest bardzo, bardzo ruchliwa i malo spi(w nocy niestety tez)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bulineczka
Synek mojej siostry ma 5 miesięcy i 2 tygodnie a waży 12,300 kg. Zawsze wyglądał na starszego niż dzieci w jego wieku. Lekarz powiedział, że zrzuci zbędne kilogramy gdy zacznie raczkować itd. i nie ma czym się martwić. Najważniejsze , że dziecko jest zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no rzeczywiscie wazy sporo
moja corcia ma 13 nc i wazy 10 kg niezle utuczylas dzieciaka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wpadaj w panikę i ignoruj docinki.Mój synuś urodził się 3500, po 6 tygodniach poszłam do lekarza, położyłam na wagę i wpadłam w szok 6100. Póżniej waga kształtowała się następująco: 3mies.-8500 4,5 mies.-9400 8mies-11400 Martwiłam się trochę , zwłaszcza słuchając pseudo doradców, ale teraz synuś ma 14 miesięcy i jego waga stanęła a nawet mam wrażenie, że chudnie (12800) . Dodam że pomimo tej wagi nigdy nie wyglądał na wielkiego grubasa, nie ma problemów ze zdrowiem , dobrze raczkował i zaczął chodzić mając roczek. Karmiłam go piersią 11 miesięcy i to na cycu tak tył. Nie przejmuj się więc wagą jeśli dziecko się prawidłow rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamajki
bylam wczoraj z moja mala na kontroli i wazy 7800. lakarz powiedzial ze to jak na prawie 7 miesieczne dziecko prawie idealna waga. faktycznie kazdy nam mowi ze mala jest taka w sam raz-ani niezbyt chuda ani tez nie zza gruba. a mnie bardzo to cieszy. dodam ze mala jest na cycu, raz dziennie dostaje obiadek gerbera(130g), popoludniu miedzy karmieniami dostaje deserek. wieczorem probujemy jeszcze z kaszka ale narazie srednio jej smakuje. chcialabym zeby wreszcie zaczela tolerowac butle, bo jestem uwiazana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Chicago
witam wszystkie mamy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Chicago
Wide ze kazda z was ma jakis problem... Ja urodzilam pod koniec czerwca tego roku synka:) Wazyl 4.090kg i mierzyl 54cm duze dzieciatko hehe Na dzien dzisiejszy ma 5 miesiecy i 6 dni. Ostatnio jak bylam u lekarza na szczepieniach to (okolo 4 miesiaca) to powiedzial mi ze wszystko jest ok ze dziecko prawidlowo sie rozwija i ze jest na tej wyzszej skali rozwoju mial wtedy 74cm i 9kg:) Na dzien dzisiejszy napewno ma juz 10kg dopiero teraz zauwazam grubiutkie nozki ale nie przejmuje sie tym ze jest a gruby!!! Ja jak i moj maz jestesmy mocno zbudowani i moze nas troszke niepokoi ze Oliverek jest zaaa duzy ale lekarze nas uspokajaja:):):) Karmilam piersia tylko 2 miesiace a potem sztuczne, od trzeciego miesiaca pomalu kaszke a teraz kaszka, sloiczki, i soczki... Moim zdaniem jak i innych mam jak tu przeczytalam to jak dziecko zacznie raczkowac i chodzic to wszystko spali:) I naprawde nie ma sie czym przejmowac!!! Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaa
Nie klepcie bezmyślnie jedna za drugą, ze dziecko spali, bo jedne spalą inne - nie. Mojej koleżanki córka tez byla takim tłuścioszkiem. Jak miała pół roku, to ważyła 10 kg, tłuste nogi i ręce, obwisłe policzki. Lekarz też nic nie mówił, że dziecko jest za grube. Dziś mała ma prawie 4 lata, o słodyczach i soczkach może tylko pomarzyć, ale dalej jest gruba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cypryda
Dziecko powinno stawać i chodzić w tedy kiedy samo do tego dojrzeje. Nie wsadzaj cie dzieci w chodziki. To two dla ich aparatu ruchowego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj wazy 10 kg i jest w wieku Twojego synka dlugi jest na 74cm . Dzisiaj bylam do szczepienia i maly byl wazony , mierzony lekarka powiedzial ze wszystko jest ok (oprocz tego ze stwierdzila ze jest bezglutenowcem , ale zostawmy to... :O) Tlumaczyla ze jest dlugi i musi troche wazyc. Na razie tym sie nie martwie bo wiem ze maly " wychodzi to" Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olej docinki ze za duzo wazy dziecko... ja mam dwa szkraby ktorych waga urodzeniowa wynosiła 4,100 , syn na 6 miesiecy wazył 10,600 tez sie przejmowałam bo lekarska sie darła ze 10 kg to na rok sie wazy i co syn teraz ma 4 lata i wazy 16 kg , zgubił wszystkie swoje "boczki" jak tylko zaczał chodzic:))) córcia ma 4 miesieca tez urodziła sie 4,100 w poniedziałek wazona ma 7,800 i 72 cm i lekarka mowi ze prawidło wazy, wiec co lekarz to inne sugestie..... moja nosi ciuszki 74/80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtrix
dziewczyny... moj syn ma 5 mscy i 1dzien i wazy 9kg i ma 70 cm...dostaje tylko cyca na razie...Bawimy sie, duzo...A moze taka uroda twojego malca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubba24
Mój synek jak mial 6 miesięcy wazył ponad 9 kg, teraz ma rok i 3 miesiące, dokladnie dzis skonczyl i wazy 13kg, przez 5 miesięcy przytył tylko kilogram, tzn od 10 miesiąca zycia do teraz. Chodzi, biega, skacze, zrzuca to co nabrał. dodam, że taka wagę miał będąc karmionym piersią. W tej chwili je wszystko, nie jest wybredny, nie marudzi, zje każde warzywo, owoc i danie, nie je mało a waga stoi w miejscu. Autorko topiku i inne zmartwione mamy, spokojnie, dzieci wyrastają, a na pewno sie ich nie odchudza!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a moj za to jest chudy bo majac prawie szesc miesiecy wazy 6690 i co wy na to? jest na 3 centylu.Zazdroszcze wam ze macie takich grubaskow.A do tego nie chce sie przekrecac i chwytac za stopy. Jak probuje go nakarmic to musze nie zle sie wygimnastykowac spiewanie, grzechotanie,klaskanie itp a on i tak nie chce jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moj wazy bardzo malo bo majac prawie szesc miesiecy wazy 6690 i jest na 3 centylu. Chudzina z niego nie chce jesc ani pic. Musze nie zle sie napracowac zeby cokolwiek zjadl. to istny koszmar wiec zazdroszcze wam ze macie takich ,,grubaskow"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz bedzie chude
to bedziesz narzekac,ze za chude..allee..nieee,wtedy nic nie napiszesz,bo nie bedziesz miala czym sie pochwalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena23
mój synek ma 5,5 msc i tez wazy 10 kg a cm ma 77 i jest bardzo ruchliwym dzieckiem, je bebilon 1 i w takich ilościach jakie powinien, urodził się z wagą 4 kg, świetnie się rozwija a nawet z wyprzedzeniem wykonuje niektóre rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia ma 2 lata i 8 miesięcy i waży 12,5kg a wzrostu ma 98 cm a jak się urodziła to ważyła 4200 i miała 61cm. Nie ma co porównywać każde dziecko inaczej się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj syneeeeek
ma 7 miesiecy i wazy 10kg i ma 78cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawno
Co prawda dawno nikt tu nie zagladal, ale moze temat ozyje:) Jesten pediatrą, może 5 lat pracy w przychodni i szpitalu to mało, ale poza tym mam 2 swoich dzieci i przeraża mnie co pewne forumowiczki piszą. Najbardziej ciekawe są wpisy synek lub córcia koleżanki, siostry itd. Jeżeli ktoś już chce koniecznie zabierać głos w sprawie wagi i jej poprawności niech przynajmniej pisze na własnym doświadczeniu. Należy jednak pamiętać - każde dziecko jest inne i każde rozwija się w swoim tempie i na swój sposób. Róznice są zarówno w rozwoju psychomotorycznym jak i fizycznym. Jeżeli mama ,ma jakieś wątpliwości co do wagi swojego dziecka niech idzie do lekarza. Jezeli ten w przychodni nie rozwiał jej wszystkich wątpliwości to niech idzie do innego. Należy pamiętać, że obecnie mozna swobodnie wybierać lekarzy, zarówno dla siebie jak i dla dziecka. Nie pasuje jeden, to szuka się innego. i to dotyczy lekarzy na ubezpieczenie. wiadomo, że w małych miejscowościach jest o to trudniej bo jest jedna przychodnia i jeden pediatra, ale nie jest aż tak ciężko przejechać jedną stację pociągiem, czy kilka przystanków autobusem, żeby dojechać do sąsiedniego miasta do lekarza. Sama nie mam prawa jazdy i jak mąż jest w pracy to jestem skazana na komunikację miejską. Można sobie poradzić nawet z dwoma uwieszonymi szkrabami. A co do wagi - dziecko może zgubić kilogramy, ale nie musi. Dzieci karmione piersią mogą za dużo ważyć, bo to zależy od diety mamy. jeżeli mama je dużo kalorycznych posiłków to i w jej mleku jest więcej kalorii - jest ono po prostu bardziej tłuste. Jeżeli dziecko jest karmione butelką to ważne jest żeby zachowywać proporcje czyli przykładowo 90 ml wody i trzy płaskie miarki mleka i ani gram więcej. Czasami dla zdrowia czy zadowolenia malucha mama robi mocniejszą mieszankę. Ale tym można tylko zaszkodzić. Jeżeli dziecku nie starcza dana ilość mleka należy przygotować większą porcję a jak coś zostawi, to nie karmić dziecka na siłę. Mój starszy syn jak miał 5 miesięcy ważył 6500 przy 67 cm długości, a młodszy 7100 przy 73 cm. Dziecko dziecku nie jest równe. Nie ma co patrzeć w ten sposób. należy poświęcać maluchom dużo uwagi, bawić się z nimi jak najwięcej. Karmić odpowiednio do wieku i regularnie kontrolować wagę. Ale w żadnym razie NIE WOLNO odchudzać niemowlaka. Trzeba uważnie dobierać pokarmy. Jeżeli mama ma z tym problem niech poszuka fachowej pomocy np u lekarza lub dietetyka. Dlatego proszę niech "mądre dziewczyny" zastanowią się nim napiszą żeby zastąpić mleko herbatką. Herbatka też zawiera glukozę, więc dziecko może po niej przybrać. To kolejnym krokiem będzie woda lub może od razu - dajmy dziecku smoka zamiast jedzenia??!!! NIEMOWLĄT SIĘ NIE ODCHUDZA. Można im co najwyżej zbilansować w odpowiedni sposób dietę, tak żeby dostarczała wszystkich potrzebnych składników, a nie powodowała nadmiernego tycia. jestem ciekawa ile teraz ważą szkraby, których mamy pisały na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez niepokoilam sie waga synka, waga urodzeniowa 3900 g, 51 cm; na piersi przybieral ponad kilogram miesiecznie! od poczatku wylazil poza siatke centylowa; na poczatku 6mc wazyl 10 kg przy wzroscie 73 cm; synek jest pod kontrola pediatry, ktory uspokaja mnie ze wszystko jest w porzadku; obecnie synek jest na mleku modyfikowanym, je 3 x 210 ml mleka z dodatkiem kaszki ( jedna butelke robie z miarki mniej mleka ), obiadek: warzywa z miesem 200 g, owoce 130 g, w nocy nie je od 1,5 mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEHE A MÓJ SYNEK MA 2,5 M-CA I WAŻY PONAD 7 KG;) ALE DŁUGI JEST- 68 CM WIEC SIE NIE MARTWIE. KARMIE PIERSIĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ljlkj
1. mamusia W OGOLE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×