Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość piękna dziewCzyna

niemowle 5 - miesieczne -10kg!

Polecane posty

Gość ljlkj
moja mala , jeszcze nie narodzona co prawda.. jest wielka :) .. glowa, brzuszek i nozki mieszcza sie w 97 centylach takze w ogole sie tym nie martwie:) bo jest proporcjonalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się,że to co napisała "dawno" jest bardzo rozsądne. dziecko nie jest dziecku równe. moja córka ma ponad 8 miesięcy, waży 8100, ma około 72 cm długości- jest raczej drobniutka, ale nie mam zamiaru na siłę jej dokarmiać. natomiast starsza była dużym dzieckiem, mając 5 miesięcy ważyła 7,920. teraz ma ponad 5 lat i jest na 50 centylu z wagą, a 75, wzrostowo (choć i tak jest jednym z mniejszych dzieci w grupie). każde dziecko jest inne, ale naprawdę nie należy przekarmiać, a na kafe nieustająco można przeczytać o danonkach, biszkoptach czy innych tego typu rzeczach, które są integralną dietą dzieci poniżej 1 roku życia. nie wspominając nawet o obiadkach gotowanych na kostce lub vegecie :o kobiety- opamiętajcie się, wyrabiacie dzieciom złe nawyki żywieniowe od najwcześniejszych lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, a mój mały urodzony jako wcześniak w 36 tyg z wagą 2070 przy wypisie 1950 teraz ma 3,5 m-c i waży... 5850!! Pediatra nic nie mówiła wiec chyba nie jest źle... mnie jednak sie wydaje że troszkę dużo.. no ale mały jest raczej aktywnym dzieckiem także myślę że "wybiega":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek dziesiaj konczy 5 miesiecy wazy 7,5kg i ma 80 cm długosci kazde dziecko jest inne urodzil sie to byl malutki strsznie ale juz dorosl inne dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja corcia
moja corcia ma 5 miesiecy i wazy 9800g ma 74cm wzrostu, troche sie martwie, ale kazde dziecko jest inne mam nadzieje ze to zrzuci... Jak sie urodzila wazyla 3200g i miala 50cm. Je co 3 godziny, w nocy tylko raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia zosiuni
Moja mała w Mikołaja skończyła 5 miesięcy i waży 6350 i ma 66 cm dł. A jak się urodziła to miała 2830 i 52 cm, wiec była malutka. Ubrańka nosi na 62 a niektóre na 68, chociaż mam body 56 które jej nadal pasują. Też jest bardzo ruchliwa, cały czas macha, kręci się, próbuje siadać a teraz nawet to chciałaby już chyba raczkować. Karmię piersią i czasami podaję jej jabłko lub grysik z jabłuszkiem. Nie karmię jej żadnymi gotowymi kaszkami czy jedzonkiem z słoików. Wydaje mi się że przybiera prawidłowo, chociaż jak tak na nią patrzę to papusie ma takie fajniutkie pulchniutkie i na rączkach i nóżkach też jej niczego nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia zosiuni- już próbuje raczkować? a obraca się z brzuszka na plecki? Moze głupie pytanie, ale mój nie i trochę sie martwie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój ma prawie 6 miesięcy waży 9 kilo 79 ma jest baedzo ruchliwy . W dzień śpi maks 2 h i siedzi mi już dość stabilnie ale za raczkowanie się nie bierze. Karmiony sztucznie 90 mleka co 3 h + zupa i deserek. Tyle że sama mu gotuje bo słoiczków nie chce kaszek też nie. Mam się martwić że duży? Jak się urodził miał 55cm i 3350 wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia zosiuni
No moja zosiunia jest bardzo ale to bardzo ruchliwa, co chwilę w innej pozycji a obracać się potrafi juz jak skończyła 4 miesiąc. JAk ostatnio byłam z nią na szczepieniu to lekarka nadziwić się nie mogła że taka silna i że cały czas w ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciolubna1
dziewczyny :) przecież wiadomo,że tak jak każda z nas jest innej budowy i tuszy , tak samo nasze dzieci. Trudno oczekiwać ,że mama , która ma 190cm będzie miała kruszynkę i drobinkę , a mama bardzo drobna koloska :) ( aczkolwiek się zdarza jak to wyjątki ) . Ja jestem z tej pierwszej grupy - czyli większych. Synek osiągnął identyczne gabaryty jak u autorki topiku w wieku 9miesięcy - dokładnie ważył 11,500kg i miał 78cm :) teraz ma 3 lata - 107cm i 20,5 kg . Zawsze był poza siatką , ale lekarze podkreślali ,że będzie , bo to geny. Ważne jednak ,żeby dzieci szły proporcjonalnie - wzrost i waga równomiernie. A to czy wszystko jest w dolnych czy w górnych granicach siatki nie ma znaczenia. Wśród znajomych dzieci ( mamy przegląd , bo mamy ok 5 ro dzieci w tym asamym wieku co nasz synek - różnica 1-3mscy ) nie ma dwóch identycznych przypadków :) Każde dziecko ma swój cykl rozwojowy , skoki wzrostowe itp. Jedne dzieci przez kilka miesięcy "stoją " z wzrostem , a potem bum i 5 cm w krótkim czasie . Inne rosną powoli , a równomiernie. Ważne jednak aby dbać o ruch dziecka i prawidłowo zbilansowaną dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały ma 6 i pół miesiąca i waży 10.200 wzrost 76 cm.Jest bardzo ruchliwym dzieckiem śpi dwa razy po 1 godzinie czasami 2 godzinki częściej jednak jest to 40 min. Jesteśmy na bebiko 2 pije dwie trzy butelki po 120 ml na noc 180 ml i w nocy około 2-3 i 6-7 120 ml. W dzień dostaje obiadek jakiś deserek owocowy lubi chrupeczki kukurydziane. Kaszkę mleczno-ryżową ale to na przemian z deserkiem jednego dnia to drugiego to. Ostatnio babcie nakarmiła go danonkiem i nic mu nie było mało mi pije soczków, herbatek a na wode nawet nie zerknie. Ale rozwija się pięknie ma już cztery zęby prawie sam siedzi więc się tylko cieszyć. Pozdrowienia dla wszystkich mam małych ciężarowców;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Simona
Czesc dziewczyny Ojjj jak milo poczytac :) Moj Simon urodzil sie w 37 tyg i wazyl 3230 , 50 cm dlugi po czym zacza przybywac bardzo szybko na wadze i wzroscie. Dzis ma 5 mies i 3 dni i wazy ok 9,8 kg a mierzy okolo 72 cm ( musimy pojsc do przychodni ). Wyglada na to ze wczesniaki dochodza i przechodza norme bardzo szybko:) Dodam ze ja mam 179 cm a maz 192 cm , obydwoje szczupli. corka Alexandra skonczy w lipcu 12 lat a ma juz 170 cm wzrostu ( szupla) Mieszkamy w Szwecji i tu niestety moje dziecko jest jeno z najwiekszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pustakiiiii
O matko, jak to czytam to normalnie nie wiem co myslec. Ja wiem i rozmumiem, ze dorosli sa roznej tuszy i wzrostu, dzieci rodza sie z rozna waga i od niej liczy sie dalszy przyrost masy. Ale bez przesady zeby 5 czy 6 mies dziecko wazylo 10 kg, gdzie moja niedlugo 16 mies corka tyle wazy. Ile to dziecko bedzie wazyc majac rok lub 2 lata 20-25 czy 30 kg. Moim zdaniem to tragedia i nie wydaje mi sie, ze jak zacznie chodzic to schudnie. Moze sie myle nie generalizuje ale jest to w wiekszosci przez przekarmianie dzieci i dawanie butelki albo piers na kazde zaplakanie nawet w odstepach co pol godziny, a napewno wystarczyl by smoczek, zeby zaspokoic potrzebe ssania, ktora niemowlak ma wielka. a pozniej chodza takie kilkulatki spasione, ze az przykro patrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyno to moja ma 8 i pół miesiąca a waży 8300 przy wzroście 83 cm jest długa ale szczupła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja coreczka ma 3 miesiace, wazy 8400 i mierzy 70 cm:) nie jest gruba, jest poprostu duza, wzrost i waga sa na tym samym poziomie w siatce centylowej, takze rozwija sie proporcjonalnie, urodzila sie z waga 4820:) nie martwie, od 2 tyg je 120 ml co 3 gdz, wczesniej 90, obecnie zastanawiam sie nad wprowadzeniem kaszki ryzowej..polozna srodowiskowa powiedziala ze daje mi wolna reke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieci mają różną urodę, jedne są większe drugie mniejsze, mój półroczniak waży 10 kg a długości ma 79 cm, przewracał się na boki i na brzuszek od 4 miesiąca, teraz potrafi sam siedzieć przez kilkanaście minut. także autorko masz duże dziecko z dużą wagą. gorzej by było gdyby miał niedowagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rocuje was ale niemowleta
Mozna przekarmic. Zwlaszcza te karmione mlekiem modyfikowanym. Dlatego tez karmiac sztucznie powinno sie scisle trzymac tabelki karmienia i pomeidzy posilkami pdawac tylko wode. miesieczne niemowle wazace 10 kg to bardzo duzo!!! Komorki tluszczowe , kotrepowstaja do 3 rpku zycia nigdy nie znikaja, tylkjo rosna razem z czlowiekiem. Dlatego tez wazne jest zapobiganie otyosci od malego. Dzcko, koite wagowa wychodzi poza siatki centylowe, lub np ma wrosy odpowiedni do wieku a wage duzo wyzsza powinno byc przebadane przez leakrza dietetyka. NIestety w naszym pieknym kraju pokutuje mit, ze pulchne dziecko to zdrowe dziecko i rosnie nowe pokolenie grubaskow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wiem jak to Wam
wyszło,żeby tak małe niemowlę tyle ważyło i było tak długie. Moje roczne dziecko waży 11,5 kilo i ma niecałe 80 cm długości i uchodzi za dużego jak na swój wiek, w przychodni zawsze słyszę, że się wyróżnia wśród innych dzieci wielkością. A jak tu czytam, to Wasze półroczniaki są wielkości roczniaka. To wszyscy macie jakieś mega niespotykane giganty,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Simona
ha! Kto ma wplyw jak sie rozwija =tyje malenstwo????????? A otyle rosnace przyszle spoleczenstwo to 5-7 latki z Fastfoodow a nie z karmienia mlekiem niemowlat . Czekoladki , przeladowane cukrem platki i cala reszta slodkoci podawanych dzieciom + niezdrowe jedzenie + malo ruchu = otylosc. Niemowlta wazace duzo raczej nie wyrastaja na grubasy. Np moja starsza corka jak byla niemowleciem tez wazyla i mierzyla ponadprzecietna a zawsze musialam i musze zwezac spodnie i spodniczki. Jest wysoka i bardzo szczupla. Moj maly je od poczaatku Nutramigen AA, NIGDY wg skali na puszce , zawsze mniej . Jak mial 3 mies jadl 90-100 ml co 3 godz a teraz ma 5 i tydzien i je 150 ml co okolo 5 godzin a czasem nawet co 6 ( w ciagu dnia oczywiscie bo w nocy spi). I co? Przekarmione ? W zyciu, po prostu wyciaga z mleka wszystkie odzywcze wartosci i one w nim zostaja . Jest duzy ogolnie co nie znaczy ze tlusty lub gruby po prostu duzy. Nie ma problemow z siadaniem lub staniem jak go podtrzymujemy tak wiec ja nie widze problemu z duzymi dziecmi. Przekarmione??? No blagam , nie daj dziecku mleka jak jest glodne - niech sie naje woda :) a co tam:) he he Niemowle TRZEBA karmic jak jest glodne mlekiem a nie woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) i ja dołączę :) wczoraj byłam z moim niespełna 5 miesięcznym synem na szczepieniu (ur.17.01.2011) i okazało się, że mały waży 10,120 i mierzy 78cm...normalnie szok przeżyłam...mały urodził się z wagą 4600 i 61cm, jest karmiony wyłącznie piersią, jak skończył 4 miesiące to sporadycznie dawałam mu zupkę ze słoiczka ( w sumie może z 6 słoiczków), mały dużo się rusza, jest bardzo gibki, przewraca się na brzuszek i na odwrót, non stop się wygina, kręci, dużo bawi się na macie, próbuje już intensywnie siadać, nie śpi za wiele bo w sumie to może 2x1,5h w ciągu dnia i ładnie śpi w nocy, ale co 3/4h cycuś musi być :) ja ma 172cm, mój M 195cm, pediatra nie robi z jego wagi i wzrostu problemu, twierdzi, że bardzo ładnie się rozwija a mały nie ma po kim byc bo wszyscy w rodzinie bardzo wysocy...więc staram się nie niepokoic...jednak ubieranie 5 miesięcznego bączka w ubrania na 12/18 miesięcy wprawia mnie w szok, jest wysoko ponad 97centylem zarówno w wadzi jak i we wzroście, więc tam są zachowane proporcje, nie jest jakiś otyły, tylko po prostu duuuuży :) moja córcia urodziła się z wagą 4650 i na 1 rok ważyła 10,880 a jej brat 10,120 ma na niespełna 5 miesięcy :) córa ma teraz 3 latka i waży 16,800 i ma 101cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 78 cm w 18 miesiacu
to cos malo tak mi sie wydaje. moja ma teraz 16 miesiecy i ma 83 cm. Ale tez sporo wazy bo prawie 13 kg. Ale jeszcze miesci sie w siatkach. A powiem Wam cos co powiedziala mi dietetyczka mojej corki - do wieku okolo 4 lat nie nalezy sie martwic waga dziecka - jesli oczywiscie je zdrowo i nie je za duzo slodyczy i innych smieciowych rzeczy. Powiedziala, ze pozniej dzieci wiecej sie ruszaja i maja mniejszy apetyt i jak sie nie karmi ich slodyczami i chipsami to wszystko zgubia. Tez sie martwilam ze z mojej bedzie grubasek w przyszlosci ale mnie pocieszyla. W sumie moja wazy tyle ale jest tez wysoka i nie widac po niej tego. Ma tylko wystajacy brzuszek ale to podobno tez normalne bo dzieci maja jeszcze za slabe miesnie brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam..pisałam ostatnio jak mały miał 6 i pół miesiąca i ważył 10.200 przy wzroście 74cm (albo coś koło tego) teraz Antek ma 12 i pół miesiąca byliśmy ostatnio na bilansie i waga małego troszkę zwolniła bo waży 12 kg a wzrost to 83 cm. Mały jest bardzo ruchliwym pogodnym dzieckiem zaczął chodzić w 10 miesiącu trzymając za jeden palec a od 11 miesiaca chodzi już samodzielnie.Na naszym przykładzie widać że duże albo ciężkie niemowle nie znaczy że będzie grubaskiem albo że będzie się wolniej rozwijał. Z moim starszym synem było tak samo a nawet powiem że patrząc na książeczki obu chłopaków to wpisy maja takie same we wczesnych okresach swojego życia a dzś ten starszy jest wysoki i chudy jak szczypior mimo ze je normalnie jak dzieci w jego wieku. Więc drogie mamy głowa do góry duże i grube nie zawsze znaczy że tak będzie zawsze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze jak patrzę na moją to mi się wydaje, że jest taka duża jak na wiek a tu teraz czytam Wasze wpisy to moja to malizna straszna. Za chwilę skończy 5 miesęcy ma 64 cm wzrostu i waży 6800. I nie prawda, że dzieci na mm tak przybierają na wadze. Moja tylko je mm i raz dziennie zupke. Ale jest niejadkiem. Karmie Ją co 3 godziny, czasem rzadziej i mało kiedy zje 120ml a tyle Jej szykuje. Czasem potrafi zostawić nawet 60 ml. Tylko zupkę zjada prawie cały duży słoiczek. Ale może to faktycznie e kaszki i kleiki. Noja jest na nutritonie bo ulewała po kilka razy po posiłku. Jak skończyła 4 miesiące to chciałam Jej zagęszczać kleikiem, ale znów zaczęło się ulewanie na skalę ogromną i dalej zagęszczam nitritonem więc może coś faktycznie jest w tych kaszkach i kleikach. Owoców nie je, ale za to codziennie pije soki owocowe a gdzieś czytałam, że albo soki albo owoce. W którejś tabeli żywienia, którą dostałam tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J.sz.
JA dzis przezylam szok, moja córa, karmiona piersia, 4,5 miesiąca, 8kg i 75 cm!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia nan pro
Mój SSmyk ma 5,5 miesiąca waży 8800 73cmczy to dużo ..odpppp..waga urodzeniowa 4250 dl 61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najchętniej bym ci odpisała, żeby twoje dziecko oddało mojemu ;) Z moim jest odwrotny problem - też nie mieści się w siatkę centylową, ale z powodu zbyt niskiej wagi. W wieku 5 miesięcy waży 6kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko tez jest duze,bo w tej chwili ma 13 kg,82 cm i 14,5 m-ca.Lubi jeść,ale nie dostaje słodyczy ,a pije tylko wodę.Zwaga stanęła odkąd zaczęłą chodzic.Przez 1m nic nie przybrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ma praktycznie 6 miesiecy 70 cm i 7,5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniak88
witam. mój synek ma 5 miesięcy i bardzo mało je tj 2 danonki dziennie pół słoiczka zupki pół słoiczka deserku czasem kaszkę na gęsto i około 150 ml mleka. karmię go też w nocy 2 razy po 90 ml i nie zawsze wszystko wypija. czy to powód do obaw? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×