Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paramaribo

Soczewki kontaktowe!! Proszę odpowiedzcie!

Polecane posty

Gość eliza

Soczewki to zawsze ryzyko infekcji, co w przypadku delikatnego oka jest niezwykle niebezpieczne. Najrozsądniej chodzić w trybie mieszanym, np. 3 dni w soczewkach,  resztę w okularach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Uważaj z soczewkami! Nie noś ich cały dzień. Np. wychodź w nich, ale jak jesteś w domu to ściągaj i ubieraj okulary. Absolutnie nie kladz się w nich spać , nawet na godzinę! Najbezpieczniejsze są jednodniowe. Ja nosiłam soczewki 10 lat i przypuszczam, że przez to, że nieraz w nich spałam to nabawilam się zespołu suchego oka. Uwierz mi, bardzo nieprzyjemna i na dzisiejsze czasy nieuleczalna dolegliwość . Oczy ciągle lzawia, swędzą , w kącikach oczu zbiera się wydzielina, ciągle chodzę z chusteczka . I teraz soczewki mogę nosić tylko okazyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 23.02.2018 o 13:29, Gość doboid napisał:

stosujecie jakieś krople noszac soczewkii? kupiłam sobie takie droższe szkła, ale i tak oczy mnie pieką, myślałam ze za tą kasę to juz ni ebędzie problemu, mam zapas na pare miesiecy, szkoda nie używac, moze krople by coś dły

Odnośnie kropli to można oczy nawilżać , ale pytajcie w aptece o krople nawilżające, które można stosować nosząc soczewki kontaktowe, bo nie wszystkie można .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza

Infekcja i problemy z oczami to więcej niż pewny scenariusz w przypadku noszenia soczewek. A szczególnie u dzieci i młodzieży. Dobrze dobrane okulary to bezpieczne i ładnie wyglądające narzędzie do korekcji wzroku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza

Infekcja i problemy z oczami to więcej niż pewny scenariusz w przypadku noszenia soczewek. A szczególnie u dzieci i młodzieży. Dobrze dobrane okulary to bezpieczne i ładnie wyglądające narzędzie do korekcji wzroku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manuela

Do niedawna nie przepadałam za soczewkami kontaktowymi i byłam święcie przekonana, że jestem jedną z tych osób, które dyskwalifikują się do ich noszenia. Była  jednak w błędzie. Podczas wizyty w Centre de la Vision dobrali mi soczewki i postanowiłam spróbować “przeprosić się z soczewkami”. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez soczewek - dają ogromny komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×