Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paramaribo

Soczewki kontaktowe!! Proszę odpowiedzcie!

Polecane posty

Gość metan
Super wiadomość, bo nie udało mi się wcześniej zakwalifikować. A jeśli już próbowałam, to bez problemu mogę znowu wypełnić ankietę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leśnadziunia
tak, możesz spróbować jeszcze raz, tylko musisz skorzystać z innego kodu - na stronie masz kilka różnych, na których dzieje się akcja. Mi się udało! :D powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xalinska
Na jakiej stronce macie info o tej akcji i gdzie te kody znaleźć?? Tez bym chciala wyproować darmowe szkła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, soczewki w dzisiejszych czasach można kupić dosyć tanio, nie za bajońskie pieniadze. Ja kupuję je u Fielmanna i przynajmniej wiem, że pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Zamawiać z jakiś stronek bym się bała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doboid
stosujecie jakieś krople noszac soczewkii? kupiłam sobie takie droższe szkła, ale i tak oczy mnie pieką, myślałam ze za tą kasę to juz ni ebędzie problemu, mam zapas na pare miesiecy, szkoda nie używac, moze krople by coś dły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
soczewki na pewno są wazne, ale nie wierze ze są takie które nie wysuszają, da oczu to jest zawsze ciało obce, podczas mrugania oko powinno być nawilżone ale przeszkadza w tym soczewka, dlatego ja zawsze przez założeniem szkieł zakraplam sobie je hialeye free, cały dzień szkła nosi sie dużo przyjemniej bo tak nie uwieraja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slepiczka
Witajcie! Jakiej firmy najbardziej polecacie soczewki? To będą moje pierwsze i chciałabym dokonać odpowiedniego wyboru żeby się nie zrazić od samego początku. Jest tyle firm, że na prawdę jest w czym wybierać a ja nie mam o tym zielonego pojęcia :( Ps czy ktoś Was korzystał z usług Salonu Super Optyk http://salonsuperoptyk.pl/soczewki-progresywne-krakow/b_pwwv#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli myslicie o zakupie soczewek okularowych to polecam strone szajna.pl Ja tutaj odszukałam swój salon optyczny i dzięki temu mam teraz rewelacyjne soczewki okulraowe, dzieki którym spokojnie mogę bez zmęczenia wzroku siedzieć przed komputerem 8h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku leczenia zaćmy, stosuje się soczewki Zeiss lub Alcon. Lekarz wycina zmętniałą soczewkę, a na jej miejsce wszczepia taką sztuczną. Jest możliwość usuwania zaćmy w ramach refundacji NFZ w placówkach zagranicznych. Na pewno w czeskim Cieszynie: http://operacjazacmy.info/ , gdzie przyjmują polscy okuliści można poddać się tego typu zabiegowi. W cenie są m.in. leki osłonowe, wszczepienie wybranej soczewki wewnątrzgałkowej. Co Wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina9322
Jeśli chcesz kupić sobie soczewki i okulista nie zalecił Ci jakiś specjalnych, to może zerknij sobie tutaj https://sklep.megalens.com.pl/3-soczewki-kontaktowe i wybierz te dla siebie. Przy każdych jest opis i na pewno sobie poradzisz, bo wiesz, kiedy czujesz się najbardziej komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Acuvue Oasys Hydraclear

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobisia
Soczewki są super. Nie wyobrażam sobie przestawić się znowu na okulary. Ja osobiście noszę soczewki miesięczne https://optiland.pl/soczewki-miesieczne/1 ale wybór soczewek na rynku jest tak duży, że każdy wybierze bez problemu coś dla siebie. Polecam bo to znacznie zwiększa komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku operacji zaćmy wybiera się soczewkę wewnątrzagałkową (najlepiej marki Alcon albo Zeiss). Najgorzej, jeśli byliście zapisani na zabieg w ramach NFZ, a szpital stracił kontrakt. Wtedy trafiacie na szary koniec kolejki do innej placówki i czas oczekiwania na operację się wydłuża do znowu kilku lat Hrm Zamiast tego, warto jechać do Czech na zabieg usunięcia zaćmy, bo tam przyjmą Was od ręki. Popatrzcie na stronie kliniki renomowanej PROVISUS w Czechach: http://www.operacjazacmy.info/ , a w ramach refundacji NFZ możecie wybrać soczewkę wewnątrzagałkową, macie ubezpieczenie, opiekę polskich lekarzy, leki osłonowe w cenie zabiegu etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierniczę. Pytanie o soczewki kontaktowe a ktoś wyjeżdża z zaćmą! Jak szukasz soczewek to najlesi specjaliści są w www.twojesoczewki.com Zawsze super obsługa. A możesz zawsze zamówić przez internet i odebrać w salonie. Tanio, szybko i bez kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adriano544
Przy okazji warto poinformować o tym, że istnieją już soczewki wewnątrzgałkowe, które stosowane są podczas usuwania zaćmy, a pozwalają widzieć osobom z astygmatyzmem - warto rozszerzyć swoją wiedzą: https://www.onedayclinic.pl/soczewka-toryczna-rozwiazanie-dla-astygmatykow/ Moim zdaniem medycyna doskonale posuwa się naprzód w dziedzinie leczenia wzroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to jestem okularnikiem z dziada pradziada, to u nas genetyczne i okulary noszę od małego. W różnych salonach w Krk byłem i chyba najlepsza opinię mogę wystawić Oko Design (mają swój portal – http://www.oko-design.com/). Podejście mają całościowe, u nich można zrobić badanie, naprawę, dobrać sobie oprawkę pod swój gust (a mają dużo fajnych wzorów) i też szlifują soczewki do bardziej specjalistycznych okularow (mój znajomy triathlonista u nich zamawiał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to akurat prawda, że okulistyka poszła niesamowicie do przodu, praktycznie w ciągu jednego dnia można się pozbyć dylematów czy soczewki czy okulary ? Jakie soczewki, jakie płyny i tak non stop.Poważnie zastanawiam się nad korekcją laserową. Zachęciły mnie te raty : https://drmichnowski.pl/cennik/. Ktoś korzystał ? jakieś opinie ? Kurcze to jakoś tak ok. 100 zł miesięcznie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też z chęcią bym się czegoś więcej dowiedziała o klinice dr Michnowskiego, raty po 100 zł miesięcznie zachęcają do uporania się z problemem raz na zawsze, bo to w sumie mniej więcej tyle ile wydaję na soczewki i płyny do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie na zawsze. Miałam korektę kilkanaście lat temu.Wada skorygowana do zera..Przez kilka lat był spokój .Wada wróciła, jest mniejsza ale muszę nosić okulary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem wam, że ja z soczewek korzystam na przemiennie z okularami. Jeśli jest bardzo słonecznie, noszę kontakty. Co prawda koło piętnastej muszę nawilżyć oczy starazolinem, żeby wytrzymać do końca dnia. Z okularami korekcyjnymi jest mniej zachodu, tylko, że wtedy razi mnie słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fakt, starazolin jest niezły. Jak już czujesz, że masz przesuszone oczy warto go zakroplić. Dzięki temu, nigdy nie miałam czerwonych i podrażnionych gałek ocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadiiia
Słuchajcie dziewczyny, jeśli już tak tutaj o soczewkach mowa, to macie jakieś swoje ulubione jeśli chodzi o soczewki kolorowe? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Bardzo dobry optyk jest na Krowoderskiej, chodzi mi o Oko Design. U nich można po pierwsze dostać każdy typ soczewki, po drugie badają wzrok na miejscu i jeśli u nich też się weźmie okulary to takie badanie jest bez dodatkowych opłat, wliczone w cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że soczewki powinien dobierać (nie - wybierać!) okulista. Ja przez prawie rok miałam problem z soczewkami. Okulista w  Centre de la Vision w Krakowie, dobrał mi nowe i już jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogna

Jeżeli mowa o sprawdzonych adresach to koniecznie zerknij także na Visionopticexpress.pl gdzie sama zamawiałam soczewki wraz z płynem, pełne doradztwo i co ważne: niższe ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noszę soczewki od kilku lat i to był mój najlepszy wybór. Kupowałam u Fielmanna i jestem bardzo zadowolona. Są trwałe, wygodne, łatwe w użyciu i czyszczeniu, a w dodatku cena nie była wysoka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza

Soczewki to zawsze ryzyko infekcji, co w przypadku delikatnego oka jest niezwykle niebezpieczne. Najrozsądniej chodzić w trybie mieszanym, np. 3 dni w soczewkach,  resztę w okularach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×