Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ekati

pit-11, dostałam od pracodawcy, chociaz tam nie pracowałam

Polecane posty

Gość ekati

Słuchajcie nie bardzo wiem co robić. Dostałam dziś pocztą PIT-11, wystawiony na, bagatela kwotę 20 000 zł. Ale najzabawniejsze jest, że ja tam nie pracowałam. Pracowałam tam na zlecenie przez miesiąc w 2007r. Mam zamiar poinformować urząd skarbowy, ZUS, inspekcję pracy.. Tylko szlag mnie trafia, jak firma tak sobie może wystawić komuś zlecenie i oczekiwać, że nic nie zrobi. Czy wiecie co moge zrobić, jakie mam prawa w tej sytuacji??? Proszę pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekati
nikt nic nie wie???? prosze doradźcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyno, robisz z igły widły ... jakaś panna w kadrach sie pomyliła .... zadzwoń do firmy i poproś o korektę i po krzyku ... nikt im nic nie zrobi, Ty nie weźmiesz odszkodowania ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekati
Ale wiesz nie znam numeru do kadr, ten z zeszłego roku jest nieaktualny... a pod numerem podanym w sieci nikt nie odbiera... zresztą już wiem że takich przypadków mają więcej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekati
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to idz do urzedu skarbowego i powiedz ze nie zarabiałas, ale smieszy mnie ta inspekcja pracy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekati
kobieto jak nie umiesz doradzić to lepiej nic nie pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracowalas w grudniu
a kase w styczniu ?? To dobrze ze ci wyslali pita :) Co do kwoty inna sprawa.....przecież platnik placi zaliczki na podatek a nie Ty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekati
pracowałam tam w 2007r. a oni wystawili pit 11 za cały 2008!!!! a ja już tam wtedy nie pracowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracowalas w grudniu
Nie liczy się kiedy pracowałaś! :) Tylko kiedy dostałaś wypłatę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekati
ale ty nie rozumiesz ja tam w 2008 r nie pracowałam, nie zarabiałam, a oni mi wystawili, że zarobiłam 20 000... a ostatnie pieniądze dostałam w listopadzie 2007r. i zarobiłam wtedy jakieś 1500 zł za dwa tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja sie zapytam was
a może wiecie do kiedy pracodawca ma czas na wysłać PIT-a? A jak nie przyśle to co? chyba można iść do inspekcji pracy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do końca lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja sie zapytam was
a gdzie to zgłosić jak nie dośle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja sie zapytam was
gdzie mam zgłosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się pracuje na zlecenie czy umowę o dzieło, też dostaje się PIT-11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa
na Twoim miejscu jesli nie ma kontaktu z pracodawca poszłabym do urzędu skarbowego, do którego podlegasz, zeby wyjasnic sytuacje, jak tego nie zrobisz to się doczepi US do zeznacznia rocznego które potem złozysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekati - Dostałaś PIT na którym są dane wystawcy: dokładna nazwa firmy, adres więc problemu z odszukaniem numeru telefonu do tej firmy być nie powinno. Bierzesz książkę telefoniczną i szukasz. A jak nie w książka telefoniczna to informacja albo internet. Masz numer telefonu, dzwonisz, prosić z osobą, która wystawiła PIT ( jej podpis, imię, nazwisko widnieje na picie), wyjaśniasz, że nie pracowałaś i musiała Pani pomylić się. Po co ten cały cyrk z Inspekcją Pracy, Urzędem Skarbowym, ZUS-em ( zupełnie nie wiem co do błędnie wystawionego PIT-u ma ZUS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania z chmur
i temat się zamyka - za dużo krzyku o nic Idź zgłoś to do US a Oni będą wiedziec co robić...jak to pomyłka to wystawi firma US korektę a jak firma robi machlojki to zadna inspekcja pracy ... tylko prokurator:) Ty jesteś czysta i kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekati
mp-30 co do błędnego pit-u ma ZUS? otóż bardzo dużo. ktoś wystawiał do ZUS i do US dokumenty, w których poświadczał nieprawdę.. to jest karalne i stanowi nie tylko przestępstwo skarbowe ale i kryminalne. c jeszcze ma ZUS - przez ponad miesiąc byłam na urlopie bezpłatnym i nie było mnie w Polsce więc są żle odprowadzone składki i jak nie zgłoszę to do mnie się ZUS przyczepi I już wiem że muszę to zgłosić także do prokuratury, bo ktoś podrabiał moje podpisy pod umowami zlecenia i pod wypłatami w kasie... tyle zdążyłam się dowiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekati
acha i firma nie chce zrobić korekty, na razie, nie wiem skąd mają mój numer komórki i odebrałam kilka nieprzyjemnych telefonów... napisałam do nich pismo z żądaniem wyjaśnień i jak nie anulują to muszą złożyć doniesienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekati
daj adres to cie debilu odwiedzi mój mąż i wytłumaczy jak mówić do jego zony, zreszta i tak cię odwiedzi bo już mam IP komputera z którego piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro twierdzisz, że nie pracowałaś, że ktoś podrobił podpisy na umowach i przy wypłatach, to na co czekasz? idź na Policję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekati
nie musze być .... a za dwa trzy dni będę miała adres...może się okażesz np. pracownikiem nudzącym sie w pracy....do zobaczenia na żywo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdsdasdsddd
autorko watku nie wdawaj sie z debilem w pyskowki, szkoda czasu. glupiemu sie ustepuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robotnik
Dnia 18.02.2009 o 15:52, Mariolkaak napisał:

Dziewczyno, robisz z igły widły ... jakaś panna w kadrach sie pomyliła .... zadzwoń do firmy i poproś o korektę i po krzyku ... nikt im nic nie zrobi, Ty nie weźmiesz odszkodowania ....

głupio piszesz, pit był , składki ma odprowadzone. Więc w systemie urzędu pracy będzie figórować a użąd zażąda świadectwa pracy i tu robi się problem z rejestracją jako osoba bezrobotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×