Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dagar

Czy rozwodnik może być chrzestnym dziecka?

Polecane posty

Gość betix
nie moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wetooo
"nie może, nie może.." A jak jestem chrzestna od kilku lat, a teraz się rozwiodłam, w tym roku w maju chrześniak ma komnie i co?? nie pójde? wypisza mnie z rodziny ksiądz da mi po łapach? :D dodam, że ta komunia i wszystko odbedz\ie się w małej miejscowosci, wiadomo jaktam księża podchodza do wszystkiego :O i co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuupiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do W kosciele katolickim Naprawde,jak chrzcilismy dziecko to po pierwsze ksiadz nie zadawal pytan typu czy mamy slub koscielny,zadnych swistkow nie chcial tylko potrzebowalismy chyba zaswiadczenie ze jestesmy ochrzczeni,ale po za tym nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym przypadku jezeli ta osoba mimo rozwodu cywilnego pozostaje sama i będzie prowadzić życie właściwe, tak że da wzór życia chrześcijanskiego, nie ma żadnych przeciwskazań, by była rodzicem chrzestnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wprowadzajcie w błąd jak nie wiecie. Rozwiedziony może być chrzestnym wg prawa kanonicznego z zastrzeżeniem, że nie może być w nowym związku. Taka informacje otrzymaliśmy od księdza na naukach przedchrzcielnych, akurat kandydatka na chrzestna mojej córki jest rozwiedziona, ale nie było przeszkód by została chrzestna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie może zostac ojcem chrzstym czy matką chrzestną ale to się nazywa świadek chrztu -ja jestem takim świadkiem chrztu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie moze bo wg kosciola jest wykluczony z zycia koscielnego co osobiscie uwazam za bzdure... Codziennie nowe odcinki http://bajeczki.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W łaśnie wczoraj zostałam matką chrzestną ,ja i ojciec chrzestny jesteśmy po rozwodzie ,nie ze sobą ale jesteśmy ,ksiądz problemu nie czynił a wszyscy mówili że będzie gadał i nie pozwoli a tutaj proszę ani słówka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozwodzić niestety nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian P
Odpowiadam: rozwodnik/rozwódka może być chrzestnym dziecka. O co ksiądz prawie na pewno zapyta w takiej sytuacji? Czy jest w związku z inną osobą niż poślubiona żona/mąż (dla Kościoła pierwsze małżeństwo nadal trwa). Jeżeli nie jest to znaczy, że żyje po chrześcijańsku i nie ma żadnych przeszkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×