Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mr Kopytko

przykry zapach z butów -- jak usunąć???

Polecane posty

Gość nike tak maja
Nic z nimi nie zrobisz. Mojemu dziecku trafiły się takie. Zamrażanie, soda oczyszczona, dezodaranty do stop i obuwia, wszystko zawiodło. Przeznaczył dziady do gry w piłkę, po treningu na balkon. Krótkotrwały efekt dawało zamrażanie.Raczej do dziewczyny w tych kapciach nie pójdziesz. Kurcze szkoda 3 stówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ... buty...
... maja taki zwyczaj, ze zaczynaja wydzielac przykry zapach po jakims czasie. Wystarczy troche potu, troche zluszczonego naskorka, a reszty dokonuje "duchota". Kiedys zakupilam wkladki do butow, ktore zawieraja jakis aktywny wegiel, czy cos takiego, i juz nie mam klopotow z tym przykrym zapachem. Wkladam te wkladki do kazdych nowozakupionych butow i przy zachowaniu normalnej higieny (codzienne mycie stop, stosowanie kremu i dezodorantu) problem zniknal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aamber
przykry zapach z obuwia nie oznacza odrazu grzybicy. Zapach przede wszystkim wywołują bakteria, które żywia sie tkanką, szczególnie przy brzegach paznokci ( dużego palca) oraz między palcami. W gre wchodzi jeszcze duża potliwość organizmu co rownież sprzyja namnażaniu bakteri oraz grzybów. Higiena stóp to podstawa ale również trzeba koniecznie dezynfekować obuwie. Bo co z tego, że ładnie i dokładnie umyjemy stópki, nakremujemy je, kiedy są wigotne a nieporządnie suche, zaraz włożymy skarpetkę i wskoczymy do butów pełnych bakterii, grzypków itp. rzeczy i bedziemy kisić własne kochane stópki:). rzecz w tym, by znaleść mega dobrze dezynfekujący środek, ktory nie zrobi krzywty naszej skórze oraz butom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belmond
Przepociłem moje skórzane lacze, zapach był powalający. Lacze były dość drogie zatem utylizacja nie wchodziła w rachubę. Zastosowałem miętowy specyfik do płukania ust, słuszną dawkę. Bakterie szlak trafił a lacze pachniały jak miętówki. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil222
Ja ostatnio kupiłem sobie w aptece dezodorant do stóp (Dr.Stopa), to po to by zapobiegać. A jeśli chodzi o odświeżenie butów, to muszę przyznać, że metoda z sodą działa, bo sam byłem zmuszony z niej skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xaou
proponuje preparat sholla i wkladki do butow (sa w rossmanie) do tego myj stopy protexem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habibicat
Mój syn też kupił buty sportowe, które cuchnęły po kilku użyciach... Nic nie pomogło - ani preparaty grzybobójcze, ani domowe sposoby... Niestety nawet wydanie 300zł nie gwarantuje jakości - tutaj płaci się za firmę! Byłam pewna, że wydając tyle pieniędzy - buty muszą być ze skóry! Ale figa - nic z tego - były z ordynarnej lakierowanej dermoceraty - nie mówiąc, że kupione w firmowym sklepie, a jednak rozkleiły się (odpadła całą podeszwa od góry butów) - ale przy reklamacji usłyszeliśmy, że BYŁY NIEWŁAŚCIWIE UŻYTKOWANE !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winiarek
A ta soda to oczyszczona ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Georgina.
Buty tylko ze skory i bawelniane skarpety. To podstawa. Jak sie komus bardzo poca stopy, niech zaklada dwie pary skarpet (100% bawelny!!!) albo jedna pare baaardzo grubych. W ten sposob pot nie przedostaje sie do butow, tylko zostaje w skarpetach. Ale, jesli juz przesmiardly, polecam amoniak rozcienczony z woda. Smierdzi jak pieron, ale zabija nie tylko smrod, ale i zarazki. Natychmiast po wlaniu cieczy do buta, wylac ja, by nie dopuscic do przemoczenia i odklejenia podeszwy. Buty wytrzec w srodku starym recznikiem. Odstawic do calkowitego wyschniecia w temp. pokojowej. Ostry zapach amoniaku ulotni sie wraz ze smrodem potu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liszcie kasztana sobie wkladaj
do butów a jak ci bardzo stopy capią to w wywarze takim z tych lisci mocz, staropolski sposob najbardziej skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Georgina.
Tylko ze tu chodzi o smierdzace buty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analuttka
ja też mam te saszetki są super skuteczne i wygodne nie znalazłam nic lepszego do tej pory a próbowałam sody, herbat, mętolu. liści itp. Eco Insert zaskoczył mnie. chce słońca i zapachu wiosny za oknem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didziula
na moje buty też jedynie działają te saszetki Eco Insert. Mam też inne z allegro też z jakiegoś węgla ale nie ma co porównywać w działaniu chyba jakieś podróby . Miałam też mentolowe ale te jedynie mieszały zapachy smrodu z mentolem. Polecam ten Insert kosztuje ok 15 zł a działa i na moje buty do biegania i drogie ze skóry do pracy. Poza tym słyszałam ostatnio że spożywanie dużej ilości wody oraz nie popijanie jedzenia ma wpływ na poprawę z potliwością stóp - no nie wiem co wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Georgina.
Wkladanie swinstw do butow bez pozbycia sie zarazkow, to tak jak spryskiwanie ciala dezodorantem zamiast umycia sie . Ja nie rozumiem takiego postepowania kompletnie. Fuj. I pomyslec, ze zyjemy w dwudziestym pierwszym wieku. Ja bym nie mogla wsadzac stop do zasmierdzialych buciorow pelnych smierdzacego odoru tyle tylko, ze zamaskowanego. Rzygac sie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidziula
te saszetki pochłaniają wilgoć i smród zabijając bakterie i grzyby. Wkładasz je wtedy gdy są nieużywane np. na noc . bardzo dbają o higienę butów. Moim zdaniem każdy powinien je stosować czy ma problemy z nadmierną potliwością czy nie - dbając tym samym o higienę. Bo ja uważam że ubrania się pierze po chodzeniu a co z butami?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Georgina.
No tak reklama reklame popycha. Nie dajcie sie nabrac i nie kupujcie tego swinstwa. To tak jak by kazac sie ludziom kapac i prac ciuchy, a w zamian pryskac cialo i ciuchy perfumami. Obrzydlistwo, nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidziula
do freelicence: Dzięki jest bardzo dobry ale jeszcze bardziej cenny dla mnie z przypalonym żelaskiem zaraz jutro będę działać w tym temacie dam znać jak mi poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybcia55
buty sportowe markowe typu nike,adidas można prac w pralce zeby znów były czyściutenkie i pachnące - wiem to z własnego doświadczenia - wielokrotnie stosowałam i to na roznych modelach. Nie rozklejają się, chyba że ze starości od noszenia i używania-to normalne. Ale oczywiscie prać na małych obrotach :) Nie polecam za to prac balerinek, bo konczy się to fatalnie dla egzystencji butów i być moze dla pralki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darozjadka :)
Ja też buty piorę - te co można , często ryzykując hihi i jest ok. Ale z tego fora z polecenia kupiłam te saszetki Eco Insert i używam z zadowoleniem do pozostałych butów. U mnie problem z gowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykry zapach butów to z reguły zła higiena stóp prowadząca do zakażenia grzybicznego. To właśnie grzyby żywiące się i rozkładające martwy naskórek tak nieładnie pachną. Przede wszystkim trzeba wyleczyć zakażenie - im szybciej tym lepiej, przy dobrych nawykach higienicznych leczenie nie jest długie i drogie. Jeśli to zaniedbamy może dojść do grzybicy paznokci a tę leczy się baaaaardzo długo. Jeżeli stopy nadmiernie się pocą (np. podczas wysiłku fizycznego) to należy dość często myć je i osuszać dokładnie zwracając uwagę na przestrzenie między palcami (nie trzeć mocno naskórka) i zakładać świeże skarpety i nie nosić przepoconych butów (w przypadku zajęć fizycznych w szkole należy mieć dodatkową parę butów). Dobrze nosić ze sobą talk, dezodorant do stóp czy co tam jeszcze do samych stóp. Warto pójść z tym do dermatologa bo dziś można skutecznie zmniejszyć potliwość stóp i dłoni. Należy również używać dezodorantu do butów. Najlepszym do tej pory używanym przeze mnie jest Kiwi Deo Fresh. Naprawdę skuteczny. Co do leczenia grzybicy i butów. Z reguły przy leczeniu tego zakażenia zaleca się wyrzucenie butów i skarpetek i zakup nowych. Oczywiście jeżeli buty są już znoszone to tak warto zrobić. Natomiast jeżeli mamy nowe buty i nie chcemy się ich pozbywać to są dwie opcje. W aptece można dostać preparaty odkażające, niektóre bardzo skuteczne. Natomiast jest jeszcze jedna opcja, nowość, z którą się zetknęłam niedawno. Coraz więcej zakładów szewskich ma w swojej ofercie STERYLIZACJĘ OBUWIA. Odbywa się to przy pomocy jonów srebra. Zabieg zabija patogeny w ponad 99%. W zakładzie w Białymstoku jeden proces kosztuje 20zł (stan na lipiec 2013) ale do aparatu mogą jednocześnie wejść nawet 3 pary jeżeli nie są zbyt duże. Dodatkowa zaleta - oprócz likwidacji zapachu spowodowanego zakażeniami likwiduje też zapachy związane z użytymi klejami itp. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odenty
Nie wiem, czy w tej kwestii wspomniane przez kogoś wyżej ozonowanie miałoby się sprawdzić, pewnie tak, chociaż nie wiem, jak miałoby to wyglądać. Ja korzystałam z tej formy (mówię o ozonowaniu) walki z przykrymi zapachami, ale w mieszkaniu, które wynajmuję był dość poważny zapach po poprzednich właścicielach, którzy mieli koty i psa:) Ja skorzystałam z pomocy firmy Green Style http://greenstyle.com.pl/usuwanie-zapachow-warszawa/ oni działają na terenie Warszawy i okolic (ja właśnie z okolic:P) jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie niestety 'zapach' w butach utrzymywał się nawet po zdjęciu ich, przez jakiś czas zawsze po zdjęciu butów wrzucałam do nich specjalną pachnącą saszetkę, którą kupuję w rossmannie. Są różne wersje zapachowe, dla kobiet, mężczyzn i dzieci - ta dla dzieci jest moją ulubioną. Teraz nawet do nowych butów tak zapobiegawczo wsuwam na noc saszetkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wsyp na noc do butów sodę oczyszczoną, rano wysyp i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przykry zapach z butów jest rezultatem przykrego zapachu potu, który jest rezultatem choroby, która to z kolei jest rezultatem złego odżywiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość survival
Aby usunąć przykry zapach z obuwia wykonaj czynności: 1. Wlej wody do wiadra 2. Dodaj środek do uzdatniania wody (kupisz go w sklepach turystycznych, stosuje się go podczas wędrówek górskich, pijąc wodę z potoków dodaje się ten środek aby uzdatnić wodę - zabija bakterie) 3. Zanurz buty w wiadrze i pozostaw na noc 4. Po wyjęciu butów z wiadra pozostaw do całkowitego wyschnięcia Satysfakcja gwarantowana. Metoda wypróbowana po wypadach survivalowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaTy
Większość odpowiedzi sugeruje grzybicę stóp. Mam 38 lat i nigdy nie miałam problemów z przykrymi zapachami z butów. Do czasu aż kupiłam droższe skórzane buty firmy Calamera i się zaczęło. Nigdy mi nie przemokły, a cuchną niestety. I tylko te jedne! W środku jest jakiś filc ( nigdy nie miałam takich). Więc chyba to rzeczywiście może być wina sztucznego tworzywa lub kleju, który wchodzi w reakcję i tworzą się bakterie. Wypróbuję sodę, a potem odkażanie. Brrrrr!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella9551
Kochani, (wczoraj próbowałam):) wystarczy wsypać sode oczyszczona (po ok 1/2 paczki na but)do butów i pozostawic na całą noc,ew mozna w lepsz apogode wystawic te buty z soda za okno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio znalazłem przed szkołom takie bajerskie najacze, widziałem jak taki kolo chodził, szukał ale mu je zajumałem. Dochodzę do domu wącham je a tu fetor. Po namyśle rzuciłem do pieca - na zapach potu nie ma sposobu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozonowanie butów jak najbardziej zadziała, czyli buty wrzucamy do nylonowej torebki, podłączamy ozonowanie na 15 minut. Aktywny ozon utlenia zanieczyszczenia, bakterie, grzyby. Domowy ozonator do tego będzie wystarczający, ale ważne aby miał wylot ozonu przez rurkę, aby można było ją umieścić w torbie z butami. np. taki http://zdrowiemojapasja.pl/ozonator_powietrza_wody_GL3189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też polecam ozonowanie, wyjątkowo skutecznie zabija nieprzyjemne zapachy. Ja korzystam z usług firmy z tej strony, są tani i szybcy w tym co robią - www.airozone.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×