Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Psetsiebiorsa

JEST TU JAKAŚ KSIĘGOWA??? PODATEK DOCHODOWY

Polecane posty

Gość Psetsiebiorsa

Czy te obliczenia są prawidłowo wykonane? 1 miesiąc Przychód = 11880,00 Koszty nie uwzględniając składki ZUS = 9045,80 Składka na ubezpieczenie społeczne w styczniu i lutym = 74,72 + 22,97 + 9,38 + 6,89 = 113,96 Dochód = 11880,00 - 9045,80 - 113,96 = 2720,24 Od tego obliczamy podatek na zasadach ogólnych wg. skali podatkowej: 2720,24 * 18% = 489,64 - 556,02 = - 66,38 Składka na ubezpieczenie zdrowotne wynosi: 215,35 (do odliczenia 185,44) Czyli ostatecznie płacimy: 489,64 - 185,44 = 304,20 - 556,02 = -251,82 (zostaje na następny miesiąc) Podatku dochodowego za 1 miesiąc nie płacimy --------------------------------------------------------------- 2 miesiąc zakładając te same kwoty przychodu, kosztów i składek ZUS podatek dochodowy obliczamy sumując: Przychód = 23760,00 Koszty nie uwzględniając składki ZUS = 18091,60 Składka na ubezpieczenie społeczne w styczniu i lutym = 149,44 + 45,94 + 18,76 + 13,78 = 227,92 Dochód = 23760,00 - 18091,60 - 227,92 = 5440,48 Od tego obliczamy podatek na zasadach ogólnych wg. skali podatkowej: 5440,48 * 18% = 979,29 Składka na ubezpieczenie zdrowotne wynosi: 215,35 (do odliczenia 185,44) Czyli ostatecznie za 2 miesiąc płacimy: 979,29 - 370,88 = 608,12 - 556,02 = 52,10 - do zapłaty --------------------------------------------------------------- 3 miesiąc zakładając te same kwoty przychodu, kosztów i składek ZUS podatek dochodowy obliczamy sumując: Przychód = 35640,00 Koszty nie uwzględniając składki ZUS = 27137,40 Zakładamy dla obliczeń, że składka na ubezpieczenie społeczne w marcu będzie taka sama jak w styczniu i lutym = 224,16 + 68,91 + 28,14 + 20,67 = 341,88 Dochód = 35640,00 - 27137,40 - 341,88 = 8160,72 Od tego obliczamy podatek na zasadach ogólnych wg. skali podatkowej: 8160,72 * 18% = 1468,93 Składka na ubezpieczenie zdrowotne wynosi: 215,35 (do odliczenia 185,44) Czyli ostatecznie płacimy: 1468,93 - 556,32 = 912,61 - 556,02 = 356,59 W trzecim miesiącu płacimy podatek dochodowy w wysokości 356,59 --------------------------------------------------------------- 4 miesiąc zakładając te same kwoty przychodu, kosztów i składek ZUS podatek dochodowy obliczamy sumując: Przychód = 47520,00 Koszty nie uwzględniając składki ZUS = 36183,20 Zakładamy dla obliczeń, że składka na ubezpieczenie społeczne w kwietniu będzie taka sama jak w styczniu, lutym i marcu = 298,88 + 91,88 + 37,52 + 27,56 = 455,84 Dochód = 47520,00 - 36183,20 - 455,84 = 10880,96 Od tego obliczamy podatek na zasadach ogólnych wg. skali podatkowej: 10880,96 * 18% = 1958,57 Składka na ubezpieczenie zdrowotne wynosi: 215,35 (do odliczenia 185,44) Czyli ostatecznie płacimy: 1958,57 - 556,02 = 1402,55 - 741,76 = 660,79 - 356,59 = 304,20 W czwartym miesiącu płacimy podatek dochodowy w wysokości 304,20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Psetsiebiorsa
UP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×