Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mayla

CZy nalezy mi sie zasilek z UP?

Polecane posty

Witam mam pytanie czy nalezy mi sie zasilek z urzedu pracy?Zostalam zatrudniona na caly etat od 18-08-2008 umowe mialam do grudnia ale ze wzgledu na ciaze umowe przedluzono do dnia porodu czyli mniej wiecej do konca marca potem oczywiscie bede na zasilku maciezynskim 20 tygodni.czy nalezy mi sie potem kuroniowka?dodam ze wczesniej nigdzie nie pracowalam.Prosze o pomoc.dziekuje z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotruś Pan
nie jestem pewna, ale chyba Cie mogą zwolnić tylko musza przedłużyć umowę bo masz okres ochronny do osiągnięcia przez dziecko 3 cz 4 lat. Ale szef z czystej niechęci może Ci nie przedłużyć umowy (ma do tego prawo jeśli np. skasowano Twoje stanowisko) bo zatrudniłaś się w 1 czy 2 miesiącu - nie wiem czy to zataiłaś czy wiedział... Jeśli się myle aby dostać kuroniówkę musisz pracowac non stop 6 miesięcy - więc powinnaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StiVeQ
Nienalezy Ci się, Pracodawca ma obowiązek przedłużyć Ci umowę do dnia porodu i później niema już żadnych praw wobec Ciebie. Macierzyńskie wypłaca już ZUS. Aby otrzymac zasiłek wymagana jest pracy min 12 miesięcy (może być z L4) lecz niemoże być urlopu bezpłatnego ani przerwy w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×