Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onk3

czym czyscicie podłogi drewniane

Polecane posty

Gość gość
W tej firmie www.empas.pl maja Duzy wybor srodkow do konserwacji itp. większość to srodki do metali, ale mysle, ze znajdziesz tez cos na Twój problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam drewno z siekierek a myje je...... wodą z octem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O drewnianą podłogę trzeba naprawdę dbać, aby uniknąć zarysowań czy ciężkich do usunięcia zabrudzeń. W tym artykule http://mebleportal.pl/aktualnosci-ciekawostki-i-wywiady/0/179/sposoby-na-brudna-podloge.html podają, że nie powinno się myć drewnianej podłogi mokrą szmatką, ale jedynie wilgotną. Poza tym należy stosować specjalne preparaty przeznaczone do drewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy drewniana podłogę. Deski odpowiedniej długości i grubości kupiliśmy w firmie http://solidparkiet.pl/. Potem je odpowiednio zaimpregnowaliśmy, polakierowaliśmy. Podłogę myję wodą z płynem do drewna. Na szczęście drewniana podłoga nie jest tak pracochłonna jak panele. Nie widać na drewnie zabrudzeń. Drewno nie jest antystatyczne jak deski panelowe, nie przyciąga kurzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podstawa jest dobra deska podlogowa www.mat-bud.szczecin.pl/deski.podlogowe.htm jesli jest odpowiednio zrobiona i z litego drewna to wystarczy zwykla woda z plynem do drewna a potem na sucho albo nablyszczacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mela21
Podłogi drewniane są najpiękniejsze, ale też trzeba o nie odpowiednio dbać. Warto stosować się do zaleceń producenta. Ja używam środków baltic wood, podłoga wygląda pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka_KA
Ogólnie jeśli chodzi o pielęgnację podłogi drewnianej, trzeba pamiętać, żeby jej nie męczyć zbytnio wodą. Podłoga po takim traktowaniu nie będzie wyglądać dobrze. Ostatnio trafiłam na niezły artykuł o tym jak w skrócie dbać o drewno, może kogoś zainteresuje: http://www.comfortplus.pl/pielegnacja-podlog-drewnianych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MirabelKasia
Ja od lat kupuję Osmo koncentrat Wish-Fix. Polecono mi go w salonie Nobless na Obornickiej w Poznaniu i faktycznie warto było zaufać specjalistom. Dobrze usuwa plamy, lepkie soki na przykład i nie wpływa przy tym w żaden sposób na kolor albo wytrzymałość desek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do olejowanych podłóg stosuję mleczko lejnos, wszystkie podłogi olejowane mają zachowują się tak samo, ja mam osobiście deskę chene, dąb lity i warstwówkę tam gdzie mam ogrzewanie podłogowe. Każdy ma swoje doświadczenie, jedno jest pewne, żadne drewno nie znosi wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryk8766
Polecam: Maximus LIOS Balm Fissativo 2L olej wykańczający Maximus LIOS Soft Balm 1L mydło do podłóg olej. Maximus LIOS Kronos 1L śr. czyszczący podłogi olej Maximus LIOS Talita 1L olej regeneracyjny Berger Seidle Everclear 1L do podłóg lakier Berger Seidle L94 Cleaner 1L do podłóg lakier - te środki są bardzo dobre zawsze ich używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do codziennego czyszczenia drewnianej podłogi wystarczy używanie szczotki, odkurzacza lub lekko wilgotnego mopa. Do mycia desek podłogowych należy używać właściwych dla rodzaju podłogi oraz sposobu jej wykończenia środków czyszczących oraz pielęgnacyjnych. Preparaty do pielęgnacji podłóg lakierowanych powinny zawierać syntetyczne środki pielęgnacyjne bez dodatku tłuszczu, do pielęgnacji powierzchni olejowanych należy natomiast używać środków, które zawierają tłuszcz. Warto zwrócić uwagę ponieważ niektóre detergenty mogą zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam takie pytanie, ponieważ przeprowadzam sie do mieszkania gdzie jest drewniana podłoga (wiem tylko tyle że z 5 lat temu była cyklinowana i lakierowana) potem nikt o ta podłoge nie dbał. Wygląda niezbyt ładnie. Zastanawiam sie czym to wyczyścić, bo dostałam taką rade żeby kupić ligninę i benzyne oczyszczoną i delikatnie wyczyścić, usunąć brud a potem jak już bedzie czysta stosowac profesjonalne preparaty. Chciałabym sobie to potwierdzić, czy nic sie nie stanie z tą podłogą? Bede wdzieczna za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MI niedawno wymianą podłog zajęła się firma www.ardi.com.pl, po czym powiedzieli dokladnie jak i czym czyścić te podlogi, ktore zawsze lśnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Który wosk ten z saicos najlepiej jets wybrać? osobiście nie znam się na podłogach drewnianych i na jej pielęgnacji, ale warto wiedzieć takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto pomyśleć o cyklinowaniu. Już wspominana firma cyklinek z Wrocławia - bardzo dobry wybór. Do tego ceny mają naprawdę bardzo przystępne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgaOlggaOlga
U mnie idealnie się sprawdza od jakiegoś czasu Sidolux Expet do czyszczenia i pielęgnacji podłóg drewnianych, a co ważne mam zwierzaki i trójkę maluchów i swoją prywatną manię czystości, więc musi byc idealnie a ten sidolux radzi sobie idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chemie gospodarcza do czyszczenia, pielęgnacji domu w tym drewnianych podłóg zamawiam zawsze na www.nata.info.pl szybka przesyłka oraz niższe ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaunka
Jak zamawiałam podłogę z artcore, to rozmawiałam też o soposobach pielęgnacji i jest tyle tego, że człowiek może się pogubić. u mnie najlepiej sprawdzają się domowe środki czystości i takich też używam. wklikaj ghasło w google i zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gagagga
mam drewniane podłogi z artcore i w większosci przypadków używam domowej chemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam małego psa w domu, więc ostatnio staram się nie używać chemii do sprzątania. Wynalazłam ścierecki Eudorex, które nie potrzebują żadnych detergentów, a świetnie zmywają wszystko, nawet z mojego parkietu. Polecam bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przy okazji remontu zdecydowałam się nieco więcej wydać na coś porządnego i kupiłam parkiet na parkiet.pl. Do czyszczenia używam specjalnych płynów do parkietu i zawsze staram się dobrze wycisnąć mopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×