Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamcia_rocznik_87

87 MAMY z ROCZNIKA 87 **1987** ZAPRASZAM

Polecane posty

Co tam dziewczynki robicie? :) Ja dziś chyba swoje dziecko wystraszyłam :) Zakręciło mnie w nosie i kichnełam a skarbek zaczął się kręcić :) Zaraz sobie wyobraziłam jak macha łapkami wystraszony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duży masz już brzucholek :) po mnie ciąży wogóle nie widac. wszyscy mi mówią,że jakby nie wiedzieli, że spodziewam się dziecka to by sie w życiu nie domyślili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dopiero początek hehe:) Karaoke a który ty tydzien i miejscowosc i termin porodu to dopisze cie do tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karaoke co tak uciekłaś szybko i bez słowa.. samą mnie zostawiłaś:( buuu...nic to ja też zmykam, do jutra kobitki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka kobitki. A co tu taka cisza? Co śpicie jeszcze? hehe:)) Jak tam po nocce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymbarkowa
dzien dobry wszystkim! a ja nie robie zdjec brzuszka, nie wiem dlaczego;-( noc mi minela zle, bardzo zle;-( co chwila chodzilam do wc a najgorsze ze o 4 gdzies naszly mnie mysli ze jak ja bede rodzila to bede sama, cholera jakos nie moge sie z tym uporac;-( i przez te mysli nie spalam do 7, ale jak zansleam to dopiero sie obudzilam. Pozostało jeszcze 81 dni;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............Wiek.....Miasto........Imię dz..... Data ur. dziecka Klaudia.P.......21..Wrocław.........Olivierek........... 20.01.2006 Catarinka......21.........Wrocław...........Martynka.... ...... . 24.08.2008r. ZACIĄŻONE: Nick...........Wiek.... Miasto.. Tc/ Termin.... Płeć-imię..... Klaudia.P......21.Wrocław ...15/30.08.09 bliźnięta-nie wiem OOOLLL.......22 .............. ....14/sierp/wrz....... nie wiem Tymbarkowa....21..Szczecin.....29/25.05.09........ S-Marcel Gosiaak.........21.... Jastrzębie.......22/11.07.09..... . .S-Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie. My dzisiaj zaspaliśmy. Ja już wstałam ( po 10), ale Jaś nadal chrapie. Lepszy dzień dzisiaj ma :) Catarinka ale miałaś fajny brzuchol, ja miałam o połowę mniejszy, a urodziłam synka z wagą 3700 g. Chociaż każdy lekarz mówił, że maks. 3000 g będzie miał. Gosia Ty też masz duży brzuszek, ja w 23 TC byłam nad morzem, chodziłam w stroju kąpielowym i nikt nie widział, że jestem w ciąży, bo byłam totalnie płaska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Tymbarkowa:) Nie zamartwiaj się tym tak że zaczniesz rodzić akurat jak bedziesz sama bo wywołasz wilka z lasu, na pewno się tak nie stanie i bedzie wszystko dobrze i poród nie bedzie ciezki i szybki zobaczysz. My nie możemy się tyle martwić bo dzidzie potem czują że mamy są smutne i zmartwione i sami nie są w najlepszym nastroju a potem po urodzeniu bedą zestresowanymi dzidziami. Musimy być do wszystkiego pozytywnie nastawione mimo obaw. Wiem,że czasem ciężko bo też nie raz najdą mnie jakieś głupie myśli ale zaraz zajmuje się czymś innym i staram się nie myśleć. Trzeba być dobrej myśli bo jak bedziemy się tego tak bać to bedzie jeszcze gorzej, a strach ma tylko duże oczy, także tymbarkowa proszę głowa do góry!!! Ja od 5 rano też nie umialam długo zasnąć bo mój wyszedł do pracy i mały zaczął mi wariować w brzuszku i nie dał zasnać, ale i tak pospałam do 10:00 - jak zawsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............Wiek.....Miasto........Imię dz..... Data ur. dziecka Klaudia.P.......21..Wrocław.........Olivierek........... 20.01.2006 Catarinka......21.........Wrocław...........Martynka.... ...... . 24.08.2008r. ZACIĄŻONE: Nick...........Wiek.... Miasto.. Tc/ Termin.... Płeć-imię..... Klaudia.P......21.Wrocław ...15/30.08.09 bliźnięta-nie wiem OOOLLL.......22 .............. ....14/sierp/wrz....... nie wiem Tymbarkowa....21..Szczecin.....29/25.05.09........ S-Marcel Gosiaak.........21.... Jastrzębie.......22/11.07.09..... . .S-Michał Karaoke87....21......Częstochowa.....01/08/09........nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pytanie do mamusiek: czy któraś z Was używała bądź używa lub zastanawiała się nad używaniem na początku pieluszek tetrowych (tak do ok 3-5msc) ?? Co o tym sądzicie ? bo ja tak się zastanawiam czy by nie używać w domu na dzień, a na wyjście i w nocy tylko pampersy.. i tak chciałam gdzieś góra do 5msc, co sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja płeć znałam dopiero w 34 TC, synek nie chciał pokazać. ALe i tak od początku wiedziałam, że to będzie chłopiec. Tymbarkowa masz jeszcze kupę czasu :P Nie martw się na zapas :) Pieluchy tetrowe się przydadzą, ja kupiłam 25, żeby non stop nie prać, bo do ulewania i do kąpieli używam, a mały beż pieluchy tetrowej, do której się przytula nie uśnie :/ Mój malec skończył dopiero 3 miesiące, a już chce siadać, podciąga się. Ząbki już chyba zaczynają mu rosnąć, bo ślini się, pcha rączki do buzi i widzę już zmiany na dziąsełkach. Z resztą jego tata kończąc 4 miesiące miał już 4 ząbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............Wiek.....Miasto..........Imię dz..... Data ur. dziecka Klaudia.P.......21.......Wrocław.........Olivierek.........20.01.2006 Catarinka......21.......Wrocław........Martynka.... ....24.08.2008r. ZACIĄŻONE: Nick........... Wiek.... Miasto.. Tc/ Termin.... Płeć-imię..... Klaudia.P......21........Wrocław ...15/30.08.09... bliźnięta-nie wiem OOOLLL.......22 .............. .......14/sierp/wrz....... nie wiem Tymbarkowa....21.....Szczecin.....29/25.05.09........ S-Marcel Gosiaak........21.... .Jastrzębie.......22/11.07.09..... . .S-Michał Karaoke87....21......Częstochowa....19/.01.08.09........nie wiem Karaoke dopisałam Ci tydzień ciąży nie wiem czy 19 jeśli źle to popraw bo tam najpierw wpisujesz TC a potem termin porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja myśle kupić tak z 25-30szt bo chce właśnie w dzień zakładać, a pampersy jak pisałam na wyjście tylko i na noc, zawsze to jakaś oszczędność a w jakiej temp. prać tetre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska87zglaszasie
jestem z waszego rocznika i urodzilam jakies poltora roku temu ,dziecko nie bylo planowane -ale chcialam je ,wrecz pragnelam :) co wam moge powiedziec ,ze macierzynstwo jest bardzo ciezkie ja ni zdawalam sobie sprawy ze nie bede mogla wychodzic z domu kiedy chce i gdzie chce ,ze przez pierwsze dwa lata nie przespie calej nocy ,ze dziecko potrafi plakac non stop przy kolkach i przy zabkach ...teraz juz wiem i gdbym miala wybro w zyciu nie zdecydowalabym sie na dziecko - chyba nigdy ,drugiego nie planuje -bo dla mnie drugie dziecko to bylo by koniec świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, my już od 7 nie śpimy ale młoda daje mi popalić, bo nie chciała zjeść ani trochę obiadku i tylko na cycku wisi, kurde a od dwóch dni już mi jadła co nieco więcej. anabelkaaa ten brzuch to z 8 sierpnia do 24 to on jeszczeeee większy był:) Klaudia P ja też Wrocław:) Gdzie dokładniej mieszkasz, ja trzebnicka Co do pieluszek to jak sobie przypomnę jak moja waliła kupy... Nie chciałoby mi się tego prać, zwłaszcza że proszki też sporo kosztują no i ile to pieluch trzeba, bo tetrę to ciągle trzeba zmieniać, codziennie w tedy pranie, masa roboty o to też poprasować trzeba... yyyy.. ja wolałam ściągać pampersa i zakładać nowego bo zapach fiołków też temu nie towarzyszy... no ale kiedyś sobie ludzie radzili to możecie spróbować jak macie chęci, złego nic się nie stanie na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tetry, to nie wiem, czy dacie radę, bo mój szkrabik nawet pampersa potrafił przesukać, a były i takie dni, że za każdą zmianą pieluszki i jego musiałam przebierać ze wszystkiego :/. Jeśli miałybyście używać tych pieluszek to pewnie z 50- 60 szt. potrzebowały byście, żeby ciągle nie prać. Też chciałam używać tetry, ale zrezygnowałam z tego zamiaru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska87zglaszasie witaj Ja na szczęście mam wymarzone macierzyństwo, młoda przesypia noce od kiedy skończyła msc, nie miała kolek i w ogóle jest ogólnie grzeczna.. no ale ząbków jeszcze nie przechodziłam anabelka moja też się śliniła, wpychała rączki i nie tylko, już myślałam że ząbki a tu dalej nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja się wpisywałam na początku tematu Mam już trzy letnią córkę Sandrę Wiecie co, ja też chciałam zakładać córce tetrę, kupiłam 30 szt i używałam ich....może ze dwa tygodnie, Sandra ciągle dosłownie co chwilę była obsikana, łóżeczo też , w rożku nie wygodnie musiałam podkładać folię ta znów ciągle mi się wyślizgiwała z tego rożka, ciuszki co chwilę do prania, tetry też, ciągle siedziałam i albo przewijałam córkę albo prasowałam albo prałam. Na dodatek niuńka szybko mi się odparzyła, przeszłam na pampersy i byłam bardzo zadowolona Ja osobiście nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaak 25-30 to ja mam do ulewania i wycierania buźki, a i one potrafią mi się pokończyć, tyle to bobas Ci jednego dnia zużyje jak będziesz chciała zakładać. Pomyśl że pampersów idzie około 10-15 na początku, a tetre musisz zmieniać już jak tylko jest siku, z pampersem czekasz do kupki albo pełnego od siku pampersa. Musisz więcej kupić i codziennie prać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśka87zgłaszasie - każda z nas wie że macierzyństwo nie jest lekkie ale to zależy chyba od podejścia każdej z nas.Ja sobie zdaje z czym wiąże się macierzyństwo i wcale się tego nie boje, wiem że czasem może być cięzko, mogą być chwile załamki ale chcę bardzo to dziecko, ciąze planowaliśmy razem także wszystko jest przemyślane. Ja już na swoim koncie mam kilka dzieciaczków, mojego chrześniaka przewijałam od 2tyg., prałam pieluszki, prasowałam czasem wstawałam w nocy, bo siostra do poki mały nie skończył pol roku mieszkała z nami a ja jej po prostu pomagałam i wcale mnie to nie zniechęcało. Przy małej od kuzynki też dużo pomagałam no i sama ok roku pracowałam jako opiekunka do 2letniej Zosi także mam doświadczenie z dziećmi w róznym wieku:) Catarinka a co do tetry to na pewno jest z tym troche problemu i trzeba mieć duże chęci żeby się z tym uporać,ale jednak dużo taniej wychodzi niż ciągłe kupowanie pampersiaków które do najtańszych nie należą. Tetre można kupić1,20 za sztuke a 30szt. wystarczy w zupełności więc to nie majątek tymbardziej że jednorazowy. Co do prania to też tylko oplukać i do pralki więc jakos az tak mnie to nie znięchęca ale zobaczymy jak to będzie w praktyce. Tatuś Michałka mówił że bedzie duzo pomagał i nawet zapierał pieluszki hihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobacze na początek bo latwo się mówi jak bedzie zbyt dużo z tym problemów to tez przerzuce sie na pampersy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak masz takie tanie to możesz spróbować, ja najtańsze za 2,50 znalazłam. Chyba że jakieś cienkie masz ale to dwie chyba będziesz musiała... zresztą, nie wiem nie używałam:) Dowiesz się jak sama spróbujesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak tak czytam co tu piszecie to zaczyna mnie to przerażać i w sumie jak tak pomyśle i zliczył by - proszek, wodę , prąd i czas + te pieluszki to chyba wyjdzie jakby się pampersy kupowało. A powiedzcie pampersów uzywacie jakich firm? i po ile gdzieś wychodzą? tak na początek mi chodzi jak sie mały urodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×