Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość guzz

BIOPSJA MAMMOTOMICZNA????????

Polecane posty

Gość guzz

EJ O CO CHODZI Z TA BIOPSJA. MAM GUZA I NIE WIEM CO TO ZA BADANIE A ZE STRON LEKARSKICH MALO CO ROZUMIE. ONI STRZYKAWA POBIERAJA CZESC GUZU, WLBO WYCINAJA GO, TAK???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
dzieki widzialm to:) ale moze ktos b mi apisal jakies osobiste doswiadczenia, czy boli i takie tam, to bardziej trafia do mnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
nie bylam jescze nawet u lekarza balam sie... wiem to glupie ale w piatek ten juz ide. chociaz sie boje. moj guz jest duzy ma jakies 6cm no moze troche przesadzam no jakies 4cm ale on jest w sumie gleboko wiec dokladnie nie wiem. musisz isc d ginekologa a on ci da skierowanie do onkologa, albo do rodzinnego ktory skieruje cie do onkologa. teoretyczbie nie trzeba miec skeirowania, ale oni wtedy beda cie odsylac i mowic ze jest potrzebne. onkolog albo ginekolog bez problemu powinien cie skierowac na usg. a ty jak duzego masz guza?? i le masz lat bo ja 19 i mam takie male piersi a takiego duzego guza;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 23 i moze to glupie, ale tez boje sie isc do lekarza, wiem, ze to lekkomyslnosc. U mnie sprawa nie jest taka prosta bo moje piersi sa takie guzkowate i trudno wykryc czy ktorys z tych guzkow to tylko gruczolak czy moze cos innego, ale prawa piers boli mnie juz od jakis 2 m-cy. Biore tabletki anty, ktorych wlasciwie brac nie moge no i najgorsze jest to, ze w mojej rodzinie nowotwory sa tak czeste jak grypa :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .................xxxxx
bo wlokniaki sie usowa bo rosna i sa to nowotowy niezlosliwe, dostajesz skierowanie i lekarz daje ci wybor albo obserowac abo wyciac, lepiej wytnij to swinstwo i bedziesz spokojna ttez to mialam biobsja taka nie boli dostaje sie znieczulenie miejscowe. bardzo czesto zdazaja sie wlokniaki u mlodych kobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
mojaj mamy ojciec i siostra zmarly na raka, a mojej matki brata corka zachorowala 5 lat temu gdy miala 17 lat na nowotwor zlosliwy wiec cie rozumiem. ja tez wiem ze to lekkomyslnosc i strasznie sie boje ale nie moge dluzej zwlekac, niepewnosc jest najgorsza. Nie boj sie mysl pozytywnie ja tak robie;)))) Ja tez mam guza w prawej piersii i ona mnie boli szczegolnie jak mam okres, jest nabrzmiala i opuchnieta caly czas. Jesli mozesz lekko poruszyc guzkami i czujesz ze nei sa jakby przyczepione na stale do tkanki w jednym miejscu to nie jest zle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
dokladnie jesi estes mloda to sie nie boj;))))) mlody organizm moze wszysto, pozatym w tym wieku to jest minimalne prawdopodobienstwo ze guz jest zlosliwy, to raczej nic niegroznego:) piszac to pocieszam od razu siebie:) ajk milo:) idz do lekarza, wiem jak sie boisz bo ja ze strachu nei poszlam, a teraz troche sie wstydze bo lekarz pomysli ze ja jestem jakas ciemna i w ogole ze ze sredniowiecza sie wyrwalam bo nie poszlam od razu tylko zcekalam az mi ten guz urosnie do wielkosci bomby. pewnie na mnie ostro nawrzeszczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie... czyli obie jestesmy w grupie wiekszego ryzyka zachorowania. Wiem, ze w tym wieku takie guzki to najprawdopodobniej wlokniaki, ale jakies ryzyko zawsze jest. Ja sie boje sprawdzac dokladnie piersi. No coz, nie pozostaje mi nic innego jak zapisac sie do ginekologa i poprosic o to skierowanie na usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
ci tez:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
a ja powiem ze zylam w neiswaidomosi;d;d ale serio to w sumei troche prawda bo jak miz aczal rosnac ten gruczolakowlokniak to ja caly zcas maila obrzekniete obie piersi bardzo mocno i myslama z pocztaku ze to zwiazane z okresem i takie tam po pewnym czasie obrzek na lewej piersi ustapil a na prawej zostal i wtedy poczulam ze mam guza i on juz wtedy byl spory. To dziwne bo jaczesto badalam sie pod pryszicem i nigdy nic nie wyczulam jak byl maly.... Pierwszy raz go poczulam jak bym juz jakims orzechem wloskim.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .................xxxxx
moj byl ziarenko groszku taki malutki, ale wyczulam odrazu i tego wieczoru piers mi promieniowala nie moglam spac w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie Ci go beda wycinac, skoro jest taki duzy. Myslisz, ze bedzie widac pozniej jakas roznice w piersiach? Ja nie mam nabrzmialych piersi, tak poprostu mnie boli ta jedna i wyszly mi na niej takie zylki, sa dosc mocno widoczne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
mi tez wyszly zyly i to wyglada okropnie szczegolnie jak naloze bluzke z dekltem d tego stopnia ze na imprezy nakladam na nia odrobine pudru. wali mni to jak bede wygladac. ponoc nic nie widac i blizny szybko znikaja ale jesli sie ma tak duzy guz to moeze byc tak ze bedzie lekkie wklesniecie w piersi albo cos, ale ja jestem dorej mysli ,po cos ie zdreczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
ja sie ciesze ze mi go wytna a przynajmniej mam nadzieje ze to zrobia. jakbym miala may to by miakazali czekac na wchloniecia albo nic by z nm nie zrobili bo dla nich to wielka fatyga a ja nie chce chodzic z jakims twardym guzem jak niewiedomo co. a jak bede z chlopakiem to tez lipa nie chce uchodzic za dziwolaga z twardym cyckiem....to krepujace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .................xxxxx
robia bardzo male naciecie i blizna ledo widoczna sama miala taka operacje 3 miesiace temu, przez kilka dni tzreba spac w staniku, pozniej zamina opatrunku zdjecie szwow i koniec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
na pewno ale nei wiem kiedy u niego bede. w piatek ide do rodzinnego on mnie skieruje do onko. a do tego pojde pewnie w przyszlym tygodniu albo i pozniej bo slyszalam ze do onkologa o kolejki tez sa dlugie i moze bedzie trzeba miesiac czekac... mimo wszystko ciesze sie ze w koncu sie zdecydowalam isc do lekarza. wszystko przez chlopaka, zwiazek idzie do przodu jestesmy coraz blizej no rouzmiesz;) Tylko lipa bo potema nty za bardzo nie ozana rac. Czytalam na forach ze niektore panienki po jednym guzie maily 5 nastepnych........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
hehe ja ost musze spa w staniku bo ten guz jest taki duzy i mis ie lekko przemiescza a to jest bardzo nieprzyjemne naprawde, a stanik zapobiega przemieszcaniu. I musze spac koniecnie na prawym boku bo w innych pozycjach mnie boli i jest nieprzyjemnie, nawet na plecach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze tez czytalam o tym, ze wlokniaki lubia sie odnawiac :( Co za paskudztwo :( No, ale pocieszajace jest to, ze nie kazdemu :) ps. rozumiem rozumiem - ja juz co prawda mezatka, ale.. ostatnio mam jakies opory, ze ktos moglby mnie dotknac... wrrr trza isc do tego lekarza, bo chyba zeswiruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
No widzisz ty masz juz meza to ci dobrze , a mnie kto zechce jak bede miala twardego cycka;d Musimy isc koniecznie do lekarza. Dobrze jest porozmawiac z kims o podobnym problemnie to doddaje otuchy i odwagi. Ja sama sie sobie dziwie ze ze mnie taki dzikus i tak dlugo zwlekalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
To bardzo dobrze ze masz wrazenie ze jest wypelniony woda czytalam ze nowotwory zlosliw takie nie sa i to jest podst czynnik ktroy odroznia je od nowotworow niezlosliwych czyli np gruczolakowlokniakow:)))) glowa do gory!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha ha :D gorzej jak maz mnie rzuci, kto mnie zechce z taka zylasta piersia :) To oczywiscie zarty :D Masz racje, fajnie pogadac z kims, kto jest w podobnej sytuacji a co gorsza nie potepia za zwlekaniem z wizyta u lekarza :) Ja sie musze na to psychicznie nastawic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
Dokladnie ja tak samo dlatego odwiedzilam forum. To z 1 strony smieszne a z drugiej ... sama nie wiem, ale gdyby mi ktos o czyms taki powiedzial, to pewnie bym mu powiedziala ze jest glupi, ze tak dlugo zwleka, ze to moze byc rak, ze lepiej wczesniej wiedziec i to uunac zeby sie nie meczyc nie tyle fizycznie ale psychicznie. Ale gdy nas dotyka taka sytuacja to jest zupelnie inacze.., Strach paralizuje czlowiek uzsiluje zepchnac problem na dalszy plan do nieswiadomosci, stra sie zapomniec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
ja tez nikomu nie powiedzialam, troche sie wstydze chc nie wiem czemu i nie mam za bardzo komu o tym powiedziec. Nie a sie o tym tak naprawde zapomniec. W nocy jest najgorzej, mysle o tym godzine alo dwie przed zasnieciem, czasem mysle ze to sena lbo urojenie....Obled. Ale staram sie pocieszac;) nie lubie w nocy spc bo mis ie moj guz tak niewygodnie uklada to takie nieprzyjemne......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×